Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich nast瘼cy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

DINOZAURZY ALBUM ROKU - 1974
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> P造ty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Duch 1532
remaster

PostPosted: 10.01.2017, 11:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli, innymi s這wy, je郵i uprzejmie przyj望, 瞠 poznawa貫 je regularnie i przez po這w 篡cia, oceniasz mniej wi璚ej dwie p造ty dziennie. Dzi瘯uj: teraz ju wiem, 瞠 nie powinienem traktowa Twoich opinii powa積ie Cool
O! r瘯 karaj, nie 郵epy miecz!
Back to top
View user's profile Send private message
Bartosz
remaster

PostPosted: 10.01.2017, 11:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi... Je瞠li p造ta jest niez豉 - a wi瘯szo嗆 p造t jest na takim w豉郾ie, dostatecznym poziomie, nie ma potrzeby s逝cha jej sto razy przez dziesi耩 lat. Wystarczy pos逝cha dwa razy w jeden dzie i tyle. Takie gadanie, 瞠 "o, panie, sk豉dank murzyn闚 z Etiopii graj帷ych funk w przej軼iu podziemnym to ja s逝cham co najmniej dziesi耩 razy, 瞠by co o niej wiedzie" jest nieprawdopodobnie wr璚z g逝pie.

Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 10.01.2017, 11:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tym si z grubsza zgadzam: p造t, o kt鏎ych wiem, 瞠 mi si nie spodobaj, z regu造 nie s逝cham nawet do ko鎍a (chocia nie uzna豚ym ani tego, ani dwu przes逝cha za wystarczaj帷e, by oceni rzecz w takiej skali). Niemniej co kto lubi: dla mnie poznawanie muzyki w takim tempie prowadzi do nie篡tu m霩gu. To jak ze Scaruffim: trudno mi uwierzy mu w cokolwiek.
Back to top
Bartosz
remaster

PostPosted: 10.01.2017, 12:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

To wcale nie jest du瞠 tempo. Zw豉szcza, 瞠 wi瘯szo嗆 rzeczy odrzuca si po jednym, czy dw鏂h przes逝chaniach. To dzia豉 bardziej na zasadzie grzebania w koszu z p造tami 瞠by znale潭 te naprawd fajne, a ca陰 reszt si tylko gruntownie przegl康a i odrzuca. Nie wiem jakie tempo poznawania muzyki wed逝g Ciebie nie prowadzi do nie篡tu m霩gu. Jeden album na tydzie? Przy jednoczesnym nie s逝chaniu do ko鎍a wszystkiego, co Ci nie zachwyci w przeci庵u kilkunastu minut? Jednak wol swoje metody...

Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 10.01.2017, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale w鏊; ka盥emu jego rzodkiew. Kiedy stara貫m si pozna jeden albo kilka na tydzie; teraz 鈔ednio pewnie jeden na miesi帷 i to dla mnie, co przecie nie znaczy, 瞠 dla innych, du穎 lepsze rozwi您anie.

Przes逝chiwanie zbyt wielu p造t, podobnie jak czytanie zbyt wielu ksi捫ek, wydaje mi si szkodliwe dla mojej nieistniej帷ej duszy oraz dla skrawk闚 rozumu.
Back to top
Bednaar
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 10.01.2017, 14:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podobnie jak Duch wol powoli poznawa p造ty, ksi捫ki itp. Inna sprawa, 瞠 dla mnie tempo Bartosza jest fizycznie niemo磧iwe ze wzgl璠u na nadmiar obowi您k闚 domowych i s逝瘺owych, cz瘰to zasypiam w trakcie s逝chania, np. ostatnio ods逝ch 鈍ie穎 nabytego orygina逝 Klausa Schulze "Mirage" rozci庵n掖 si na 3 p騧ne wieczory - czyli 1 utw鏎 na wiecz鏎. Czasem nawet nie mam ochoty na wieczorne s逝chanie. C騜, takie 篡cie, zazdroszcz niekt鏎ym sporej ilo軼i wolnego czasu. Ale nawet jakbym takowym dysponowa - poznawa豚ym maksymalnie 1-2 nowe p造ty na tydzie.
Back to top
Bartosz
remaster

PostPosted: 10.01.2017, 15:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie no, wiadomo, 瞠 jak kto, jak ja, nie ma obowi您k闚 rodzinnych, a niema陰 cz窷 pracy wykonuje w domu przed komputerem jest w innej sytuacji i ma wi瘯sze tempo...

Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusow p造t

PostPosted: 10.01.2017, 15:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Istniej r騜ne poziomy "poznawania p造ty". Co innego jest sobie pu軼i p造tk i wykonywa w trakcie muzyki r騜ne czynno軼i w domu, czy te rozmawia. Inaczej odbiera si muzyk, kiedy po鈍i璚a si jej ca陰 uwag. Co innego wreszcie zasi捷 w fotelu, czy na sofie, i przy st逝mionym 鈍ietle oddawa si d德i瘯om. S rodzaje muzyki, kt鏎ych nie da si s逝cha inaczej - np. nie wyobra瘸m sobie robienia czegokolwiek przy rockowej czy jazzowej awangardzie. Kompozycji Arvo Parta, kt鏎e uwa瘸m za przepi瘯ne w swojej prostocie i uduchowieniu, mog s逝cha tylko w absolutnym spokoju, wyciszeniu i p馧mroku. Z drugiej strony klasyczny rock wr璚z prosi si o g這郾y, "przykrywaj帷y" wszystko ods逝ch.

S逝chanie "w tle" nie anga簑je przesadnie, ale te i nie daje pe軟ego poj璚ia o tym co jest na p造cie. Mog po nim z grubsza powiedzie, jakiego rodzaju muzyki s逝cha貫m, ale nic wi璚ej. Z drugiej strony - "analitycznie" nie jestem w stanie przes逝cha wi璚ej ni 2 p造t "ciurkiem". Musze sobie wtedy zrobi przerw i ewentualnie zn闚 zacz望 s逝cha. Zale篡 te jaka to muzyka, po dw鏂h p造tach awangardy, noise, czy te p造t wielow徠kowych, skomplikowanych formalnie - zazwyczaj mam do嗆.
Bia造stok
digipack

PostPosted: 10.01.2017, 15:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
Nie no, wiadomo, 瞠 jak kto, jak ja, nie ma obowi您k闚 rodzinnych, a niema陰 cz窷 pracy wykonuje w domu przed komputerem jest w innej sytuacji i ma wi瘯sze tempo...

W dobie przed internetem, raz na kilka miesi璚y odwiedza貫m sklep M. w mie軼ie W. Ustawia貫m stos p造t i na s逝chawkach w zawrotnym tempie sz豉 selekcja. Ka盥y b陰d to co najmniej 50 z w plecy Smile
Bartosz
remaster

PostPosted: 10.01.2017, 15:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bia造stok wrote:
W dobie przed internetem, raz na kilka miesi璚y odwiedza貫m sklep M. w mie軼ie W. Ustawia貫m stos p造t i na s逝chawkach w zawrotnym tempie sz豉 selekcja. Ka盥y b陰d to co najmniej 50 z w plecy Smile

Bogu dzi瘯i t dob mamy ju dawno za sob.

A co do s逝chania w tle to te zale篡 czego si s逝cha. Sam je瞠li s逝cham czego innego ni jaka wsp馧czesna muzyka powa積a raczej nie potrzebuj si B鏬 wie jak na tym skupia. A w skupieniu, po ciemku i na le膨co s逝cham chyba tylko Lachenmanna Wink

Back to top
Bia造stok
digipack

PostPosted: 10.01.2017, 16:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

A wracaj帷 do najlepszej p造ty 1974 roku to gdyby tak zsumowa obie listy to wygra豚y King Crimson - Starless and Bible Black.
Bednaar
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 10.01.2017, 16:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Istniej r騜ne poziomy "poznawania p造ty". Co innego jest sobie pu軼i p造tk i wykonywa w trakcie muzyki r騜ne czynno軼i w domu, czy te rozmawia. Inaczej odbiera si muzyk, kiedy po鈍i璚a si jej ca陰 uwag. Co innego wreszcie zasi捷 w fotelu, czy na sofie, i przy st逝mionym 鈍ietle oddawa si d德i瘯om. S rodzaje muzyki, kt鏎ych nie da si s逝cha inaczej - np. nie wyobra瘸m sobie robienia czegokolwiek przy rockowej czy jazzowej awangardzie. Kompozycji Arvo Parta, kt鏎e uwa瘸m za przepi瘯ne w swojej prostocie i uduchowieniu, mog s逝cha tylko w absolutnym spokoju, wyciszeniu i p馧mroku. Z drugiej strony klasyczny rock wr璚z prosi si o g這郾y, "przykrywaj帷y" wszystko ods逝ch.

Jesli chodzi o metod, to najlepiej poznaj p造ty wieczorem, w ciszy, na s逝chawkach, w p馧mroku (w豉snie dlatego czesto zasypiam Wink ).
A wracaj帷 do tematu - obecnie za p造t rocznika 1974 uwa瘸m "Get Up With It" Milesa Davisa, zatem zgodnie z tym zestawieniem z niewiadomego mi 廝鏚豉. Ale za to np. bardzo dobre "Blackdance" K. Schulze zdecydowanie za nisko, ni瞠j np. od o wiele s豉bszego "Autobahn" Kraftwerku.
Back to top
Bartosz
remaster

PostPosted: 10.01.2017, 17:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
bardzo dobre "Blackdance" K. Schulze zdecydowanie za nisko, ni瞠j np. od o wiele s豉bszego "Autobahn" Kraftwerku.

Czy o wiele za nisko trudno mi zdecydowa, ale co do tego, 瞠 wol go od Autobahn nie mam w徠pliwo軼i. Tylko, 瞠 w wypadku ranking闚 wyci庵anych z g這s闚 pi皻nastu os鏏 miejsca poni瞠j pi耩dziesi徠ego s w zasadzie bez znaczenia, bo i tak na te wszystkie p造ty g這sowa豉 z regu造 jedna osoba...

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> P造ty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Page 21 of 21

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum