Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o grach
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 11.09.2014, 18:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Żałuj, bo Dark Souls to nie gra, to Dark Souls Twisted Evil

P.S. Chwalmy Słońce! Cool

Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 11.09.2014, 18:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Żałuj, bo Dark Souls to nie gra, to Dark Souls

Właśnie poczytałem trochę o tym tytule. Kurczę, to chyba faktycznie jest trudna gra Wink Tak z ciekawości - ile razy (orientacyjnie) w ciągu rozgrywki się ginie? To pojedyncze przypadki, a może liczy się je w dziesiątkach lub setkach?
Geminiman
Guest

PostPosted: 11.09.2014, 19:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

A czego mam niby żałować? Tego że jakiś czas temu wyrosłem z grania w nowości? Dzisiejsze gry komputerowe są przeznaczone dla osób, które mają mniej więcej połowę mojego wieku, a nie dla takiego starego konia, co ma niemalże 30 wiosenek na karku. Ja zawęziłem dobre gry komputerowe do okresu 1998-2003 i kompletnie nie interesuje mnie to, co inni sądzą o grach wydanych w tej dekadzie. Po uzyskaniu pełnoletności mój zapał do nowych gier zaczął słabnąć, a związane było to ze zwiększającymi się wymaganiami sprzętowymi nowych gier. To było dla mnie najbardziej zniechęcające do nowych tytułów.
Back to top
crescent

PostPosted: 11.09.2014, 19:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Tak z ciekawości - ile razy (orientacyjnie) w ciągu rozgrywki się ginie? To pojedyncze przypadki, a może liczy się je w dziesiątkach lub setkach?

Początkujący w dwóch setkach (edit: po namyśle w 3 setkach co najmniej Crying or Very sad ) powinien się zmieścić. Smile
Jeśli na PC-cie, to polecam zacząć od Dark Souls II. Jest trochę łatwiejsza, gdyż twórcy ją dopracowali w tym systemie. Natomiast jedynka jest niedopracowana pod PC i trzeba instalować mody stworzone przez fanów Smile (na rozdzielczość i na sterowanie myszką). W sumie żaden większy kłopot, ale jednak w dwójce sterowanie jest lepsze/łatwiejsze. A w Dark Souls znaczenie ma każdy ruch, który wykonujesz. Czasem musisz wcześniej dobrze obczaić ruchy i ataki przeciwników, by skutecznie stawić im czoła. Wyczucie rytmiki przeciwnika to podstawa. Niektórych etapów, miejsc nie przejdziesz bez pomocy tuby lub poradników.
Jedynkę przeszedłem z 5 razy różnymi postaciami i uwierz, że za piątym razem wcale się nie nudziłem. Poza tym, jest IMO lepsza od dwójki, niektóre lokacje to dzieła sztuki graficznej. Są też fragmenty i postacie nieco badziewne, ale w sumie jeśli przetrwasz 1/3 całej przygody, to wielka włochata łapa wciągnie Cię w ten świat. Na wiele wieczorów i nocy, a może i dni Cool. Gdy dotrzesz do Anor Londo, osłupiejesz z wrażenia, a gdy spotkasz i pokonasz Artoriasa, osiągniesz Nirvanę. Zaś Lord Gwyn sponiewiera w finale pewność siebie, którą nabędziesz przez ten długi czas.
Chwalmy Słońce! Wink

Last edited by crescent on 11.09.2014, 19:57; edited 4 times in total
Back to top
crescent

PostPosted: 11.09.2014, 19:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Geminiman wrote:
A czego mam niby żałować?

Jeśli nie wejdziesz do tego świata, to się nie dowiesz. I dobrze Ci tak! Twisted Evil Wink
Back to top
crescent

PostPosted: 11.09.2014, 19:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Byłbym zapomniał, soundtrack ... momentami urywa łeb (w połączeniu z wizją).

https://www.youtube.com/watch?v=fLqEuHclU-E
Back to top
Geminiman
Guest

PostPosted: 11.09.2014, 20:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zresztą Dark Souls obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Ja i tak uważam że najlepszy okres gier wideo, to były lata 1999-2001, bo wtedy była prawdziwa klęska urodzaju. Gry które ukazały się w okresie tych trzech lat, z nielicznymi wyjątkami były w czołówce najlepszych tytułów jakie ukazały się na komputery osobiste. To były piękne lata. Żadnych gier dla casuali, zero dodatków DLC, na komórkach (z monochromatycznymi ekranami) był jedynie Snake, oraz całkowita nieobecność tytułów niezależnych. Era dotcomów to najlepszy czas dla elektronicznej rozrywki. PS: moja pierwsza ulubiona gra czyli Driver, ukazała się właśnie w 1999 roku.
Back to top
Backside

PostPosted: 11.09.2014, 21:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dark Souls to jest niezłe zjawisko Smile. Sporo znajomych dziennikarzy z branży growej, którzy mają na co dzień od groma roboty, śrubowali tę pozycję godzinami. Ba, po raz pierwszy od jakichś "zamierzchłych" czasów zaczęła się wytwarzać w sieci społeczność ludzi, która udzielała sobie wzajemne rad związanych z tym tytułem.

Ciekawe jest też to, że obecnie w świecie gier jest całkiem poważny powrót do lat 80. - zarówno pod względem stylizacji graficznej, jak i właśnie śrubowania poziomu trudności. W górę Smile.
Z jednej strony są piękne, rozbudowane gry akcji (tworzone przez setki ludzi za setki milionów $), z drugiej są tysiące małych firm, które robią "małe gry" z grafiką 2D (nieraz stylizowaną na "pikselową"), ale przykuwające niebanalnym pomysłem i często właśnie poziomem trudności. Parę lat temu karierę zawrotną zrobił Super Meat Boy - ot zwykła platformówka, ale pioruńsko trudna, wymagająca powtarzania raz za razem i bębnienia w klawiaturę.

A jeszcze niedawno wydawało mi się, że takie rzeczy to już nigdy nie wrócą, wszystko będzie tylko coraz ładniejsze i bardziej realistyczne Smile.
Geminiman
Guest

PostPosted: 11.09.2014, 21:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

A znacie może Machinarium? To taka staroszkolna przygodówka typu "wskaż i kliknij", gdzie głównym bohaterem jest mały i sympatyczny robot.
Back to top
Maciek

PostPosted: 11.09.2014, 22:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
A znacie może Machinarium?

Oczywiście, że znamy Smile Było już tu kiedyś o tej grze. Poznałem ją poprzez...muzykę - znakomity soundtrack! Machinarium można już właściwie pomału nazywać kultową grą. Polecam równie mocno Botaniculę - tych samych twórców, choć zupełnie w innym stylu. Pisałem o niej kilka stron temu. Kapitalne poczucie humoru i ten niepowtarzalny klimat.

crescent - dzięki za obszerne wyjaśnienie i wprowadzenie w temat. Dzięki, choć jednocześnie psioczę pod nosem, bo bardzo mnie tym opisem zaintrygowałeś i boję się, że jak zacznę grać, to wsiąknę.
Mało gier przerabiam, właściwie to od dobrych 2-3 lat młócę cały czas w Skyrim (ale to dlatego, że czasem gram tydzień bez przerwy, a czasem mam kilka miesięcy odpoczynku) i pewnie jak skończę, to będzie już nowy Wiedźmin, w którego wpadnę na kilka miesięcy, bo to przecież będzie też otwarty świat. Ale tym Dark Souls kusisz bardzo...Wink
crescent

PostPosted: 11.09.2014, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
...właściwie to od dobrych 2-3 lat młócę cały czas w Skyrim

No to zanosi się na zmianę Wink
Dodam, że Wiedźmin 1 był mi baaardzo bliski, dwójka nieco mniej, ale też cenię. Skyrim, super sprawa, tyle, że w tych grach jednak dominuje realizm, a w Dark Souls ... surrealizm.
Nie zwlekaj, będziesz zadowolony Cool, a potem już długo nie zagrasz w inną grę ... Wiesiek 3 nie przebije DS, bo to po prostu inna szkoła, inna jakość, inna tożsamość ...
Back to top
crescent

PostPosted: 11.09.2014, 23:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Parę modów Skyrim /Dark Souls:

https://www.youtube.com/watch?v=zIojVcHZvN8

https://www.youtube.com/watch?v=7yQZsA45-HU

https://www.youtube.com/watch?v=4NQA1kzvkoc

... i fajna parodia:
https://www.youtube.com/watch?v=JNkx23Z3KLw
Back to top
Backside

PostPosted: 12.09.2014, 13:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja niestety też już mam strasznie mało czasu na granie, ale ostatnia odżyła we mnie dawna miłość, którą z chęcią się podzielę Wink - Mount & Blade. W dużym skrócie to symulator rycerza. W nieskrócie - dość złożona gra, która łączy w równym stopniu elementy przygodowo-eksploracyjne (zwiedzanie świata na uproszczonej mapie, handel), RPG (wykonywanie misji dla możnych, wielukierunkowe rozwijanie naszego bohatera) i w końcu, co najważniejsze, regularne bitwy. Takie w których jeden cios może się skończyć śmiercią i dla nas, i dla przeciwnika. Takie, w których może brać udział zarówno 10 osób, jak i 200. Takie gdzie można zarządzać swoją armią, ścigać się na koniach, dźgać włóczniami, obijać obuchami, siekać siekierami i celować z łuku bądź kuszy - bez żadnych ułatwień Smile. Gra może nie mieć żadnego celu, a może nim być pięcie się w feudalnej drabinie i dochrapywanie się włości.

Jak by tego było mało, później okazał się dodatek z trybem wieloosobowym - Warband. No i to już było dla mnie spełnienie pewnych marzeń do kwadratu Cool. Regularne rycerskie bitwy przeróżnych trybach i dość realistycznym wydaniu. Tworzenie wirtualnego muru z tarcz i wspinaczka po drabinie/wieży na kołach celem zdobycia obleganego zamku to coś pięknego Twisted Evil
Geminiman
Guest

PostPosted: 12.09.2014, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pierwszy rok XXI wieku, to dla mnie prawdziwa klęska urodzaju, bo wtedy ukazało się mnóstwo świetnych gier komputerowych. Te gry to m.in: Clive Barker's Undying, Black & White, Tribes 2, Max Payne, Startopia, Anachronox, Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, Myst 3: Exile, Red Faction, Throne of Darkness, Return to Castle Wolfenstein i wiele innych tytułów. Taki był właśnie rok 2001, który doskonale pamiętam.
Back to top
Backside

PostPosted: 16.09.2014, 23:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio miałem odrobinę czasu, to uruchomiłem coś, co czekało na dysku przez prawie rok Rolling Eyes Wink.

W latach 90 królował szereg strzelanek stworzonych na silniku Build, z czego najbardziej znaną był z pewnością Duke Nukem 3D. Oprócz niego był także Blood, Redneck Rampage oraz Shadow Warrior -> http://youtu.be/jgZYP0w2crI?t=1m35s

Tenże Shadow Warrior doczekał się rok temu profesjonalnej kontynuacji, za które odpowiedzialne jest nasze polskie studio Smile. Grafika fajna, fabuła i scenariusz poprowadzone z jajem, rozgrywka na luzie... no i katana, która zdecydowanie nie jest tylko ozdobą - http://youtu.be/pwjB2Re_Sso

Polecam wesprzeć rodzimy biznes Wink.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Next
Page 14 of 16

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum