Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o grach
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Crowley
digipack

PostPosted: 16.09.2014, 22:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

A my sobie z kolegami zaczęliśmy po sieci grać w Cywilizację 5. Wczoraj od 23 do 1 w nocy graliśmy jeszcze tylko jedną turę, a dziś wszyscy w robocie nieprzytomni. Na szczęście obydwaj to moi bezpośredni przełożeni, więc nikt się nawet nie krył z ziewaniem. Very Happy A gra jest fantastyczna. Zadziwiające jak można zrobić po raz piąty to samo a jednak zupełnie inaczej.
Back to top
View user's profile Send private message
Geminiman
Guest

PostPosted: 24.09.2014, 09:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

19 września tego roku ukazała się pewna gra, na którą czekał mój brat. Był to Wasteland 2, będący sequelem duchowego protoplasty serii Fallout. Na razie gra w wersję dostępną elektronicznie, ale gdy to skończy, to może kupić sobie ekskluzywne wydaniem pudełkowe, zwane Edycją Strażnika.
Back to top
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 24.09.2014, 16:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

A mnie ostatnio wzięło coś na sentymenty, odpaliłem na 10 minut dawno kupiony zestaw stareńkich gier FPS z połowy lat '90, a wśród nich była nieznana mi wcześniej gra Blake Stone: Aliens of Gold. Rocznik 1993, silnik graficzny Wolfensteina 3D, tylko akcja dzieje się w przyszłości. Mocno kiczowatej i obciachowej, ale jakże pomysłowej przyszłości Wink

http://en.wikipedia.org/wiki/Blake_Stone:_Aliens_of_Gold
https://www.youtube.com/watch?v=u8YQEyrbVpE

Geminiman
Guest

PostPosted: 30.09.2014, 10:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Teraz coś z NES-owej prehistorii. Prawdopodobnie najtrudniejszą grą, która ukazała się na tą platformę, było coś takiego co się zwie Takeshi's Challenge z 1986 roku. Przy tworzeniu tej gry uczestniczył japoński aktor Takeshi Kitano, który nienawidzi gier wideo i dlatego z premedytacją tworzył tytuł który miał zirytować graczy, zamiast sprawić im przyjemność. Na początku jest śpiewanie karaoke, poprzez drugi kontroler z mikrofonem, a następnie walka ze wszystkimi w osobami w barze. Potem non stop przez 4 godziny, musisz trzymać wciśnięty przycisk select na kontrolerze. Na końcu gry czeka boss, którego musisz zabić uderzając go dokładnie 20 tysięcy razy. W Japonii ta gra została określona jako kusoge, czyli gó-----a gra.
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 30.09.2014, 18:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tymczasem dziś do kiosków trafił nowy numer Secret Service Wink
Temat kontrowersyjny, bo to nie lata 90. i wszyscy, łącznie z autorami trochę dorośliśmy. Przez kilka lat kupowałem każdy numer, a nie miałem nawet komputera - na szczęście sąsiad miał. Teraz grami też się słabo interesuje, ale kusi mnie, żeby sprawdzić jak to wszystko wyszło.

Geminiman
Guest

PostPosted: 30.09.2014, 19:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam jedno pytanie dotyczące dopiero co reaktywowanego Secret Service. Poprzedni Numer #96, został wydany w grudniu 2001 roku. Przez te niemal 13 lat nieobecności, polski rynek prasy komputerowej został praktycznie zmonopolizowany przez CD-Action. A w związku z tym, czy monopol CD-Action zostanie w końcu przełamany?
Back to top
Tilion
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 30.09.2014, 20:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie sądzę, sam dobre 3-4 lata kupowałem CDA, trzymam je wszystkie. Poziom pisma mi się podoba, wszystko jest tak jak należy. Przestałem kupować jak poszedłem na studia- czasu i chęci na granie nie ma tyle.

Natomiast jak już teraz w coś gram, to tytuły które znam i lubię. AoE I czy II, Kozacy, Twierdza krzyżowiec(bajeczka), Rome Total War i przede wsyztskim: Guild Wars i Guild Wars II. Olbrzymi sentyment mam do pierwszej części, a i druga dała rade. Nie taki standardowy mmo, piękny świat, cudowna muzyka, grywalność znakomita. Paluszki lizać.
Geminiman
Guest

PostPosted: 30.09.2014, 21:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli chodzi o mnie, to nie mam absolutnie żadnego zacięcia to wymagających i skomplikowanych gier RPG i strategicznych. Moje ulubione tytuły z niewielkimi wyjątkami należały do dynamicznych, zręcznościowych gier akcji z perspektyw FPP i TPP (wyjątki to Driver i Tony Hawk's Pro Skater 2). Na razie nie gram w nic na komputerze. Wszystko dlatego że dysk twardy jest zajechany i w 2012 roku miał zawał. Komputer o którym mówię, został kupiony w 2007 roku, a dysk twardy po siedmiu latach intensywnego użytkowania, jest u kresu swej żywotności. O graniu na tym komputerze mogę pomyśleć najwcześniej po tym, gdy zostanie wymieniony dysk twardy.
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 30.09.2014, 22:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

CDA nie ruszą tym nowym Sikretem. Kupiłem z ciekawości i kupię następny numer, bo mi się podoba ale nie sądzę, żeby wielu było takich łosi jak ja, którzy będą czytać teksty o Cannon Fodder i przygodówkach Sierry. Podoba mi się layout, podoba mi się, że nie próbują być normalnym pisemkiem z recenzjami (w przypadku dwumiesięcznika to bez sensu), tylko stawiają na publicystykę. No i satynowy papier! Wygląda to profesjonalnie i po prostu ładnie.
CDA kupuję jak jest coś ciekawego na płytach (kody do czołgów: Cool ), ale czytanie tegoż pisma strasznie mnie męczy. Kartki upstrzone kolorami i grafikami, spomiędzy których trzeba wyłuskiwać tekst to nie dla mnie.
Back to top
Backside

PostPosted: 30.10.2014, 20:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Warta odnotowania rzecz. Polskie studio 11bit robi ciekawą grę RPG 2D o życiu cywili podczas wojny, a w dwóch trailerach została użyta muzyka wpasowująca się we wschodnioeuropejski klimat:

https://www.youtube.com/watch?v=XI_c0lp68RY - z "Zegarmistrzem" Tadeusza Woźniaka

https://www.youtube.com/watch?v=3fv-iwk9DWc - a tu z "Dziewczyną o perłowych włosach" Omegi

Bardzo się cieszę, że niektórzy twórcy dbają o takie akcenty Smile. Uważam, że są dalece lepsze dla ogólnego "PR-u" naszego regionu od wtykania na siłę polskich flag (czego zresztą i tak nikt nie chce robić...)
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 02.12.2014, 10:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lords Of The Fallen - dobre, a do tego polskie. Jednak coś mnie jeszcze potrafi ruszyć po Dark Soulsach. Wprawdzie sporo skojarzeń z rzeczonymi DS, ale również z Darksiders, Skyrim. Mimo to, gra ma swój klimat i może nie jest to nowa jakość, ale powiew świeżości na pewno.

P.S. Strasznie RAMożerna, 4GB to mało.
Back to top
Maciek

PostPosted: 11.12.2014, 08:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

No i bańka pękła. Nie ma to jak przekręt sentymentalny na naiwnych.Smile Biorąc pod uwagę kwotę, którą zebrali na rozruch bez ujawniania znanej wcześniej prawdy oraz mocno nadszarpnięte zaufanie tysięcy ludzi, całość zostawia po sobie mocno nieprzyjemne wrażenie.

http://antyweb.pl/to-juz-koniec-secret-service-jego-tworcy-traca-prawa-do-tytulu-a-darczyncy-pieniadze/

Szkoda, bo te dwa numery, które się ukazały były naprawdę fajne.
Backside

PostPosted: 12.12.2014, 12:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po czasie okazało się, że było jednak trochę inaczej. Głównym winowajcą jest przede wszystkim legendarny pan Nowak, który (w co jestem w stanie uwierzyć) psuł pracę redakcyjną, a na koniec się zawinął z prawami autorskimi należącymi do jego firmy, które to prawa udzielił do końca b.r. Very Happy.

A zebrana kwota robi wrażenie, ale nie jest specjalnie duża. Liczyliśmy ze znajomymi opłaty przy druku takiego pisma i przede wszystkim prowadzeniu redakcji na pełny etat - wychodzi tak na 2, 3 numery właśnie Smile. Także to nie jest tak, że im zostało nie wiadomo ile i się zawijają z kasą na Hawaje. A niezadowoleni, którzy zapłacili za więcej niż 2 numery, mogę dostać zwrot.

Ja fanem SS nigdy nie byłem, ale z tego co słyszałem, w identycznym klimacie to pismo kończyło swój żywot 13 lat temu... więc w zasadzie przywrócono "starego sikreta" w absolutnie pełnej krasie Laughing

Natomiast redakcja ma kontynuować działalność jako magazyn Pixel. Skład będzie z grubsza ten sam, więc pewnie i jakość utrzymana.
Maciek

PostPosted: 12.12.2014, 13:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak, tak - czytałem tłumaczenia i wyjaśnienia. Coś trzeba napisać Smile

Zgodzisz się jednak z tym, że jest różnica pomiędzy konfliktem i niefortunnym rozwojem wypadków, a angażowaniem w projekt tysięcy ludzi (nie pamiętam już końcowych liczb z akcji na Polak potrafi) i dziesiątek portali / patronatów bez odpowiedniego zabezpieczenia prawno-organizacyjnego całości. Być może Pixel będzie fajną gazetą, tylko jaki procent ludzi, którzy wsparli ideę Secret Service wsparłby start nowego pisma? Z tego co można poczytać w setkach negatywnych komentarzy (a ile już z nich usunięto) - raczej niewielki. Słowo klucz - zaufanie. Bez niego żaden magazyn / firma długo nie pociągnie.
Backside

PostPosted: 12.12.2014, 14:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak, jest to mocno żenujące i konfundujące. Zachowanie pozostałej części redakcji też. Gdybym wsparł, pewnie byłbym bardziej wkurzony Wink.

Ale masz rację, nowe pismo nie dostałoby takiego wsparcia, teraz zaufanie zostało nadużyte - nie sądzę, żeby nowe pociągnęło długo. Na legendzie można długo jechać, ale nowe pismo z oldschoolową łatką i takimiż samymi ludźmi pewnie nie pociągnie długo w kraju, gdzie coraz mniej się kupuje prasy. Na Zachodzie jest jednak luksus pod tym względem Smile --> http://www.retrogamer.net/
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Next
Page 15 of 17

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum