Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o grach
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 02.03.2018, 22:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
To jest 100% slasher ze statsami, nie spodziewaj się za wiele.

Czy ja wiem, chyba ,że inaczej pojmuję znaczenie słowa slasher. Dla mnie slasher to bardzo, bardzo szybka walka, różnego rodzaju kombosy, zadawanie po kilkanaście ciosów także w powietrzu, mimo wszystko wygląda całkiem inaczej niż np. Darksiders 2, czy Bayonetta, znacznie wolniej i spokojniej, tak czy inaczej, i tak kupię Smile

MichalP wrote:
Gdybym miał oceniać gry po filmikach to chyba bym w nic nie pograł w życiu

Nie no, ja nie oceniam po filmikach, no, może czasami Wink

MichalP wrote:
Owszem, jak na razie jest bardzo ładnie, już czekam aż stanieją Vampyr i Kingdom Come: Deliverance.

Vampyr już wyszedł ? Kingdom Come na pewno, podobno mocno dziurawy, chętnie zagram, jak połatają. Co do Vampyra, to całkiem intrygująco prezentuje się ta gra.
Back to top
View user's profile Send private message
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 02.03.2018, 22:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Dla mnie slasher to bardzo, bardzo szybka walka, różnego rodzaju kombosy

A to nie nie, bez jakiś technicznych wygibasów i naciskania 150 klawiszy na klawiaturze czy padzie.

Adi wrote:
Vampyr już wyszedł ?

Jeszcze nie, ale bóle porodowe już trwają. 5 czerwca premiera.
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 02.03.2018, 23:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
A to nie nie, bez jakiś technicznych wygibasów i naciskania 150 klawiszy na klawiaturze czy padzie.

No to git majonez Very Happy Tak na marginesie, to ładnie wygląda ten Bóg Wojny, szczególnie jak na tak przeciętną moc PS4, PS4 Pro. Wycisnęli chyba ostatnie soki z konsoli, i to się chwali Smile
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 03.03.2018, 16:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Red Dead Redemption II

https://www.youtube.com/watch?v=lt6ddbRSTb8

Fajnie by było, gdyby wydali pierwszą część, zremasterowaną, z poprawioną grafiką, i ogólnie poprawioną, dopieszczoną. Niestety, nie było mi dane zagrać w jedynkę, a dla wielu osób to gra życia. Szkoda, że nie wydali na pecetach Sad
Ciekawe, czy dwójka wyjdzie w tym roku, pewnie nie.

Aktualizacja Wink
Premiera zaplanowana na 26 października 2018 roku.
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 11.03.2018, 17:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Last of Us 2 - https://www.youtube.com/watch?v=od2cikSlAyU

Jaram się Very Happy Pierwsza część jest świetna, oby druga była równie dobra, mam nadzieję, że przy dużo lepszej grafice.

https://www.youtube.com/watch?v=oh6ietUfo_I - na przykład takiej.
Swoją drogą, ciekawe, kiedy coś się ruszy w grach, jeśli chodzi o grafikę i animacje. Taki przełom, jakim był pierwszy Crysis by się przydał.
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 11.03.2018, 20:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
woją drogą, ciekawe, kiedy coś się ruszy w grach, jeśli chodzi o grafikę i animacje. Taki przełom, jakim był pierwszy Crysis by się przydał.

Moim zdaniem nie prędko. Z tego co czytam z branży, producenci jak na razie bawią się w wyciąganie jak najwięcej z obecnych silników, albo babrają się w porty VR. A Crisis każda część cieszy do dzisiaj.
Adi wrote:
Last of Us 2

W zasadzie murowany sukces, też czekam.
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 12.03.2018, 00:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:

Adi napisał:
woją drogą, ciekawe, kiedy coś się ruszy w grach, jeśli chodzi o grafikę i animacje. Taki przełom, jakim był pierwszy Crysis by się przydał.

Moim zdaniem nie prędko. Z tego co czytam z branży, producenci jak na razie bawią się w wyciąganie jak najwięcej z obecnych silników, albo babrają się w porty VR. A Crisis każda część cieszy do dzisiaj.

Niestety, ale najprawdopodobniej masz rację. Oczywiście, grafika nie jest dla mnie najważniejsza, ale w bardzo istotny sposób może poprawić, wzmocnić immersję, wczucie się w świat gry. Nie oczekuję fotorealistycznej grafiki, bo ta jest chyba nie do osiągnięcia, i w sumie mogłaby dziwnie wyglądać, ale wyobrażasz sobie jakieś np. ActionRPG z taką grafiką ? - https://www.youtube.com/watch?v=aLZuev7WCEc

Na samą myśl mam mokro w majtkach Very Happy
Co do Crysisa, to grałem w jedynkę i dwójkę. Pierwszej części nie przeszedłem, pewnie dlatego, że nie lubię strzelanek w otwartym świecie, nie wiem dlaczego, dwójka natomiast bardzo mi się spodobała, będę musiał zakupić trzecią część.
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 15.03.2018, 20:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z racji tego, że kibluję ostatnio więcej w domu niż w pracy, przeszedłem sobie w końcu pierwszy Bioshock w wersji remastered. Gra absolutnie zasługuje na słusznie jej nadane miano jednej z najlepszych gier w dziejach tej rozrywki. Wspaniały klimat i historia jak z dobrej książki nie mogły być skazane na niepowodzenie. Ni to strzelanka, ni to RPG ale wymiksowane jest to wszystko w idealnych proporcjach a na najwyższym stopniu trudności dostajemy coś a la Thief czyli klasyczną skradankę z solidnymi wyzwaniami. Dla mnie rewelacja i absolutny "must have" dla fanów gier. Polecam wersję ze Steam.
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 17.03.2018, 11:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Z racji tego, że kibluję ostatnio więcej w domu niż w pracy, przeszedłem sobie w końcu pierwszy Bioshock w wersji remastered. Gra absolutnie zasługuje na słusznie jej nadane miano jednej z najlepszych gier w dziejach tej rozrywki.

Potwierdzam, klimat niesamowity, nieco horrorowaty, ale bez przesady.
Znakomita muzyka, fajny styl graficzny, jak wspomniałeś dobra fabuła, oryginalna i niebanalna. Świetna gra.
Jak oceniasz wersję Remastered ?, bo gdzieś w internecie czytałem, że były jakieś problemy, chyba z optymalizacją, bugi, występowały takie brzydkie rzeczy u Ciebie ?

Grałem też w dwójkę, podobnie jak w przypadku ogrywanego aktualnie przeze mnie Deus Exa Mankind Divided, gra bardzo podobna do poprzedniczki, tyle, że jesteśmy już w ,,skórze'' kogoś innego Wink
Bioshock Infinite natomiast nie przypadło mi do gustu kompletnie, pewnie przez zmianę świata, a co za tym idzie klimatu gry, no i gra już na starcie wydawała się jakby przestarzała pod względem mechaniki.
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 17.03.2018, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Jak oceniasz wersję Remastered ?

Bardzo dobrze, nie miałem żadnych problemów, też czytałem, że wywalało do pulpitu, jakieś artefakty graficzne itd. Na szczęście nic takiego nie doświadczyłem.
Z rozpędu zacząłem grać w Bioshock 2, też remaster. Rapture jak zawsze urzeka, ale... Szkoda, że na maxa uproszczono system hackingu, który był jedną z perełek B1, zwłaszcza grając bez "wspomagaczy" niektóre kombinacje były prawdziwym logiczno-zręcznościowym wyzwaniem. W B2 ograniczono to do tępego klikania. Smutne. Remaster wywalił mnie kilka razy do pulpitu, poza tym postać zblokowała się kilkukrotnie w dziwnych miejscach. Ale nic to, plusy przeważają, pomysł z wcieleniem się w BD bardzo dobry i jest jakby bardzo odległą kontynuacją jedynki. Gra się mimo wszystko świetnie, w moim wypadku poziom trudności hard + pełna eksploracja daje naprawdę multum satysfakcji a o to przecież chodzi. Historia też logiczna i spójna. Bioshock/Rapture rządzi.
Quote:
Bioshock Infinite natomiast nie przypadło mi do gustu kompletnie

To jeszcze przede mną, czytałem tyle samo pozytywnych jak i negatywnych recenzji, ale przyznam, że pomysł z wystrzeleniem świata z głębin w niebo nie trafia do mnie jakoś ale pogramy zobaczymy.
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 24.03.2018, 15:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bioshock 2 ukończony. Przepiękna gra, absolutne must have dla fanów dobrej rozrywki. Historia ze wspaniałym zakończeniem, aż się prosi o dobry przekład na film. Zaznaczam dobry przekład, bo jak do tej pory żaden, ale to żaden film na podstawie gry nie wyszedł poza miano totalnej szmiry.
Teraz czas na kontrowersyjny Bioshock Infinite.
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 24.03.2018, 18:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
jak do tej pory żaden, ale to żaden film na podstawie gry nie wyszedł poza miano totalnej szmiry.

Silent Hill nie był taki zły Wink W żadną grę z serii Silent Hill nie grałem, bo nie lubię horrorów, ale film obejrzałem, nie ma tragedii.
Wielu filmów na podstawie gier nie widziałem, ale jest najprawdopodobniej tak jak piszesz Michale. Taki Hitman pewnie za dużo wspólnego z grą nie ma, sądząc po opiniach osób, które oglądało film, i telewizyjnych trailerach. Ja bym chciał, żeby ktoś zrobił film na podstawie The Last of Us, tylko oczywiście nie w stylu a'la Michael Bay, czy Rolanda Emmericha.

Co do Hitmana, to grałeś w jakąś część ? Blood Money jest świetne, chyba sobie niedługo odświeżę. Remaster byłby u mnie mile widziany, ale to raczej mało prawdopodobne.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 24.03.2018, 19:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

The Last of Us, Bioshock, The Age Of Decadence - moi faworyci do filmowych adaptacji. Dobrych reżyserów wybrałeś, szkoda tylko, że to chyba z lekka nierealne.

Adi wrote:
Silent Hill nie był taki zły

Nie był, ale momentami prosiło aż żeby niektóre rzeczy poprawić, w szczególności fabularne babole. Prince of Persja z grą praktycznie nic wspólnego nie ma, więc tego nie wliczam, a film jak na przygodówkę oglądnąłem z przyjemnością.
Hitman owszem, gra OK, film dno totalne, co do gry to któraś część jest teraz za darmo na Steam, mam i zagram pewnie niebawem..
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 24.03.2018, 21:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Dobrych reżyserów wybrałeś

Chyba żartujesz ? The Last of Us i Michael Bay ?
Co 10 sekund wybuchające beczki, strzelaniny, itp, itd. To powinno być w miarę spokojne, klimatyczne kino, nastawione na relacje międzyludzkie. Oczywiście, moim zdaniem.
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 24.03.2018, 21:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Michael Bay ?

Pomyśl jak pięknie zagrał Jason Statham w "London". Wink Czasami taka niby niedopasowana osoba potrafi znacząco zmienić wszystko na plus.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Next
Page 18 of 20

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum