Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 420, 421, 422 ... 440, 441, 442  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sequencer
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 06.02.2019, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Duda - Live (CD)
Józef Skrzek - Around The World In Eighty Moogs (CD)

obie płyty nówki sztuki zakupione w Komisie Płytowym "Record Store" w Katowicach i obie wydane przez GAD Records Smile
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 06.02.2019, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, to muszę im zapas dowieźć. Dzięki! Smile
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 09.02.2019, 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Whitesnake - 1987

Dawno nie byłem na 3 Maja 19 w Katowicach. Very Happy
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.02.2019, 23:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Sonic Dawn - Eclipse, pamiątka z dzisiejszego koncertu Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 11.02.2019, 20:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konik Polny napisał:
Whitesnake - 1987[(...)

O proszę! A myślałem że ja jako "ostatni mohikanin" tutaj słucham takiej muzyki... a jednak dinozaury z ery hair melodic rock lat '80 jeszcze żyją Smile

W temacie:

Procol Harum - The Prodigal Stranger Wink
Magnum - Lost On The Road To Eternity

WOJTEKK

PostWysłany: 11.02.2019, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stranger... a ja to co?

A zestawik zacny - nowe Magnum jest dobre, a to Procol Harum całkiem dobre, chociaż w momencie wydania mocno "zeszlifowane" przez krytykę

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crowley
digipack

PostWysłany: 12.02.2019, 16:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stranger napisał:
Konik Polny napisał:
Whitesnake - 1987[(...)

O proszę! A myślałem że ja jako "ostatni mohikanin" tutaj słucham takiej muzyki... a jednak dinozaury z ery hair melodic rock lat '80 jeszcze żyją

E tam, ja ostatnio słucham więcej takich cudaków od czegokolwiek "poważnego, rockowego", a nie daj potworze "progresywnego'. Wink

A w Biedronce kupiłem sobie:
Świetliki i Linda - Las putas melancólicas
The Police - Outlandos d'Amour
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 12.02.2019, 18:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jestem po wizycie w Owadzie. Ostatnio to tam płyty kupuję Very Happy

Michael Kiwanuka - Love & Hate
Billy Idol - The Best of
OST - Staturday Night Fever
Guns N'Roses - Use Your Illusion I
Elton John - Breaking Hearts
VA (OST) - I'm Your Man (tribute to Leonard Cohen)

http://artrock.pl/
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 12.02.2019, 19:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Też jestem po wizycie w Owadzie. Ostatnio to tam płyty kupuję Very Happy
VA (OST) - I'm Your Man (tribute to Leonard Cohen)

Polecam również pozycję.
Świetna też.

The House of Love - Who By Fire
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 12.02.2019, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to jeszcze wrzucę najznakomitszą wersję Bird On A Wire wg mnie Very Happy

Marc Ribot & My Brightest Diamond - Bird On A Wire

Bomba, panie dzieju.
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 14.02.2019, 09:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trafiłem za nieduże pieniądze na alledrogo:
Blue Oyster Cult - The Original Album Classics (5CD: On Your Feet Or On Your Knees , Some Enchanted Evening, Cultosaurus Erectus , Fire Of Unknown Origin, The Revolution By Night)
Matplaneta - Matplaneta (nówkę sztukę w folii dawali za 10 zł, więc tego).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.02.2019, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Matplaneta - Matplaneta (nówkę sztukę w folii dawali za 10 zł, więc tego).

Dzięki za cynk - jeszcze to tam mieli, więc też skorzystałem. Świetna kapela z pięknych czasów.

U mnie w ostatnich tygodniach pojawiły się płyty:

VA - Czechoslovak Jazz Soloists - eksportowa wersja składaka z 1963 roku, z rzadszymi nagraniami wiadomej sceny (głównie większych orkiestr) z 1962 roku.
Alexej Fried - Jazzove koncerty - mocna rzecz. Orkiestra Broma w repertuarze jednego z pionierów czeskiego jazzu (rocznik 1922).
Sonny Rollins - Horn Culture - elektryczna perła z 1973 roku. Dużo soulowych podmuchów, dużo elektrycznych odjazdów. Masuo na gitarze, Mtume na perkusjonaliach i pianie. Mocno zapomniana płyta - polecam sprawdzić.
Miles Davis - In A Silent Way - wznowienie z połowy lat 80. ale made in USA, więc gra pięknie.
Time - Time - na Bałkanach spotykałem wyłącznie egzemplarze, za które sprzedający życzyli sobie astronomicznych kwot, udało się szczęśliwie upolować w Polsce Very Happy Jedna z moich ulubionych hardrockowych płyt jugosłowiańskich.
Maisha - There Is a Place - po forumowej rekomendacji słuchałem tej płyty kilkadziesiąt razy, więc musiałem ją w końcu nabyć. Z miejsca wskoczyła do ścisłej czołówki najlepszych albumów ubiegłego roku. Dziękuję polecającym!
Red Scalp - Rituals
Red Scalp - Lost Ghosts - kto odrabiał zadania z wątku stonerowego, ten wie jaki to fajny, transowy, indiański stoner z Polski.
John Abercrombie - Night - choć uwielbiam gitarę Johna, to ten album kupiłem akurat dla saksofonu Breckera, który w tym czasie na płytach swoich kolegów wyczyniał nieprawdopodobne rzeczy, często przyćmiewając samych liderów.
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.02.2019, 18:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Stranger... a ja to co?
Ty też, ty też Very Happy

WOJTEKK napisał:
A zestawik zacny - nowe Magnum jest dobre, a to Procol Harum całkiem dobre, chociaż w momencie wydania mocno "zeszlifowane" przez krytykę
pewnie dlatego że było zbyt mało Procol Harumu, w Procol Harumie Wink

A tymczasem: w oczekiwaniu na dostawę najnowszego albumu - uzupełnienie dyskografii w postaci wcześniejszych albumów Cool

Maciek

PostWysłany: 17.02.2019, 15:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dogrywka na dzisiejszej gliwickiej giełdzie:

Lenny Kravitz - Let Love Rule - pierwsze wydanie, które pojawiło się na giełdzie już w listopadzie. Wówczas w cenie dla mnie zaporowej, ale płyta jednak cały czas na mnie czekała i dziś wpadła za 2/3 ceny wyjściowej. Wielka radość, bo brzmi to fenomenalnie.
Pink Floyd - A Nice Pair - czyli dwa pierwsze albumy w opakowaniu zbiorczym.
Frank Zappa - Sheik Yerbouti - każdy zna, każdy lubi. Wink
Vaclav Zahradnik & East All Stars Band - Interjazz - plejada wschodnioeuropejskich gwiazd, w tym Andrzej Dąbrowski na perkusji. A każda płyta z Dąbrowskim na perkusji jest warta posiadania (i wielokrotnego słuchania).
Jukka Tolonen Band - Montreux Boogie - dam znać jak dosłucham, ale mam dobre przeczucia.

+ przytachane z niedawnej delegacji:
Lala Kovacev - Izvorni Folklor i Dzez Lale Kovaceva
Drama Organ Trio - Dramathology
NS Big Band - Polaris
Big Bend RTS & Samuel Blaster - Aquarelle

Wszystko to jugosłowiańskie jazzy kupione na czuja w lokalnym sklepie płytowym (ryzyko nie było duże, ceny nowych, zafoliowanych płyt wahają się tam od 10 do 20 zł) i wszystko to po przesłuchaniu okazało się strzałem w dziesiątkę. Z jednej strony na forum toczy się ostatnio dyskusja o plikach, muzyce z chmury i redukcji zbiorów, do której sam się też mocno przymierzam, ale z drugiej strony, nie wyobrażam sobie, żeby nie wejść do takiego sklepu, np. w Belgradzie, nie kupić kilku lokalnych płyt i nie pogadać ze sprzedawcą trochę o muzyce. Radość poznawcza w takich wypadkach jest u mnie bardzo duża.
Bednaar

PostWysłany: 17.02.2019, 16:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

Lenny Kravitz - Let Love Rule - pierwsze wydanie, które pojawiło się na giełdzie już w listopadzie. Wówczas w cenie dla mnie zaporowej, ale płyta jednak cały czas na mnie czekała i dziś wpadła za 2/3 ceny wyjściowej. Wielka radość, bo brzmi to fenomenalnie.

Lenny Kravitz - z tego, co kojarzę - sam realizuje swoje płyty i dba o brzmienie rodem z 60's/70's - czytałem, że nawet zdobył w tym celu taśmy z epoki.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 420, 421, 422 ... 440, 441, 442  Następny
Strona 421 z 442

Skocz do: