Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 428, 429, 430 ... 435, 436, 437  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.06.2019, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir - fajowe zakupy. Yello bym sam przygarnął Wink

U mnie jeden nabytek:

Robin Kenyatta - Girl From Martinique - wczesny ECM. No nie jest to najłatwiejsza płyta i na pewno nie jest to coś na co dzień, ale warte jest to włożonego skupienia i poświęconego czasu. Kenyatta na dmuchańcach i przeszkadzajkach, Arild Andersen na kontrabasie, cichy bohater Wolffgang Dauner na clavinecie, który tworzy świetne duety z basowymi partiami, a całość napędza (a może i rozpędza?) perkusją Fred Braceful. Wytrawne.
Crowley
digipack

PostWysłany: 26.06.2019, 18:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha! Też mam Yello. U Tytusa rzucili w promocji:

Yello - Solid Pleasure
Yello - Stella
Yello - Claro Que Si
Yello - Flag
Yello - Baby
Yello - Zebra

I jeszcze na dokładkę The Police - Synchronicity
Ale jestem zadowolony z tych Yello. Doceniłem je po którymś przesłuchaniu. Nawet te nowsze, mocno taneczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 26.06.2019, 22:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Ale jestem zadowolony z tych Yello.

Obserwuje Twój balkon od paru tygodni i czekam, aż wyjedziesz na urlop. Wink
Fajne zakupy!

U mnie za sprawą płyty polecanej przez crescenta (dzięki!):

Seifert - Live in Hamburg, 1978 - było już o tym świetnym koncercie w innym miejscu.
Jarek Śmietana Trio - Flowers in Mind - trio z 1994 roku z Idrisem Muhammadem na garach. Bardzo dobra płyta, a im mniejszy skład i im mniej popisów/otoczki/reflektorów, tym fajniej się Śmietany słucha (na ogół).
Grinderman - Grinderman
Grinderman - Grinderman 2 - chyba każdy wie, o co chodzi.
Lisa Carbon - Trio De Janeiro - a to trochę zakup w ciemno, ale nie do końca. Już sama okładka wydawała mi się podejrzanie Namlookowa no i okazuje się, że Namlook zagrał tu gościnnie na gitarze, a w roli głównej występuje tu niejaki Atom Heart, którego fanom wytwórni FAX nie trzeba przedstawiać. To zresztą tylko ułamek jego dorobku. Sama płyta jest dokładnie taka, jak się spodziewałem - typowe techno z NRD. Wink
Leptir

PostWysłany: 27.06.2019, 08:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maćku, Yello jest po 19+ w sklepach dla nieortodoksyjnie inteligentnych, trzeba łapać. Smile
Maciek

PostWysłany: 03.07.2019, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Frank Zappa - Hot Rats - z Biedronki. Gra bezbłędnie.
J.J. Cale - Troubadour - to tu jest rozsławione przez Claptona Cocaine.
Hawkwind - Live Seventy Nine - choć nie jest to czołówka koncertów jastrzębia, to bardzo mi ostatnio spasował ten album.
Dollar Brand aka Abdullah Ibrahim - African Market
Csaba Deseo - Blue String - czołowy węgierski skrzypek + m.in. czołowy jugosłowiański muzyk jazzowy, czyli Bosko Petrovic.
Jarosław Śmietana - From one to four - coraz mniej winylowych braków ze Śmietaną w roli głównej.
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 03.07.2019, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skromne poszerzenie kolekcji o klasyczne CD:
Orchestral Manoeuvres in the Dark - Dazzle Ships
Neil Young - After the Gold Rush
Powrót do góry
szbe
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 08.07.2019, 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Ha! Też mam Yello. U Tytusa rzucili w promocji:

Yello - Solid Pleasure
Yello - Stella
Yello - Claro Que Si
Yello - Flag
Yello - Baby
Yello - Zebra

I jeszcze na dokładkę The Police - Synchronicity
Ale jestem zadowolony z tych Yello. Doceniłem je po którymś przesłuchaniu. Nawet te nowsze, mocno taneczne.

Też dziś stanąłem zrozpaczony przed tym regalem z Yello, znając tylko Pocket Universe i parę poszczególnych numerów. Zdecydowałem się na Eye i You Gotta Say Yes to Another Excess.
Planet Dada to czysty Aphex Twin Wink
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 18.07.2019, 17:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LP reedycja

DREAM THEATER Images And Words

(3,67 na RYM, 2,57 (!) moich znajomych z RYM, 20 miejsce w 1992 r. i 989 miejsce ogólnie) Razz
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 18.07.2019, 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:

Planet Dada to czysty Aphex Twin Wink

Dziękuję za to polecenie, świetny kawałek, nie znałem!!!
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 19.07.2019, 09:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przybyły mi do kolekcji płyty od Kolegów Forumowiczów Smile
Maciek na koncercie Frisella obdarzył esforty i mnie płytami, ja otrzymałem ambientowego gitarzystę Stanieckiego, ponadto składankę, na której jest m.in. Jacaszek i Maniucha Bikont i trzecia płyta o ile dobrze pamiętam artysta, który niebawem ma wystąpić na Letniej Akademii Jazzu (nie mam tych płyt obecnie przy sobie) - ogromnie dziękuję za miłe upominki, czuję się zobowiązany Smile
Dziś przyszła też - od B.J. - płyta Weather Report - I Sing the Body Electric - w stanie idealnym. Swego czasu zamawiałem ją kilka razy w sklepie internetowym i za każdym razem musiałem anulować zamówienie - zatem bardzo dziękuję B.J. - dzięki Tobie jestem bliższy skompletowania dyskografii WR Smile
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 21.07.2019, 20:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wśród nadrobień: John Cale, Paris 1919, i Kate Bush, wreszcie, Aerial. To drugie, w bardzo dobrym stanie, za 12 złotych plus 6 za przesyłkę. Warto było czekać na wznowienia, za czym i sprzedaże starszych wydań.
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 22.07.2019, 08:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Kate Bush, wreszcie, Aerial. To drugie, w bardzo dobrym stanie, za 12 złotych plus 6 za przesyłkę.

Shocked Słuchałbym!
Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 22.07.2019, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na allegrze było trochę wystawionych, zwykle za dosłownie kilka złotych więcej; pewnie nie brak ich nadal Smile
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 22.07.2019, 13:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Absolutnie warto - "Aerial" uważam za jedną z najlepszych płyt Kaśki, tuż obok "The Dreaming" czy "Hounds Of Love".
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 22.07.2019, 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja takoż, choć jej dotąd, ze wstydem, mimo znania nie miałem Rolling Eyes Ale niekoniecznie w tym towarzystwie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 428, 429, 430 ... 435, 436, 437  Następny
Strona 429 z 437

Skocz do: