Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 443, 444, 445, 446  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.02.2020, 22:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:

Jim Croce - You don't mess around with Jim

Wspominałem już, że uwielbiam Jima? Smile

Nie znam, ale widziałem sporo jego płyt na ostatniej gliwickiej giełdzie. I tak mi coś podpowiadało, żeby wziąć jakąś w ciemno, bo wszystko mi tam grało intuicyjnie. Może następnym razem. Wink
Przytachałem za to (z giełdy i kilku innych źródeł).

Steve Hillage - Green - i nie wiem czy to nie jest mój ulubiony Hillage. Walczy o pierwsze miejsce z debiutem, ale aktualnie pasuje mi takie mniej gęste, a bardziej przestrzenne granie.
Keith Jarrett - Hymns/Spheres - kiedyś, jeśli dobrze pamiętam, sporo dobrego o tym albumie pisał crescent. Miałem w pamięci jego słowa, kiedy tagowałem się ze sprzedawcą, mam nadzieję, że nie pożałuję. Wink
Jukka Tolonen - High Fly - tych późnych płyt Tolonena nie ma się co wcale bać.
Charles Earland - Living Black! - konkretny żywiec, po dwa długie utwory na stronę (+Grover na saxie)
Charles Lloyd - Fish Out of Water - Squire będzie miał towarzystwo na półce. Wink
Junior Mance - Live At Sweet Basil - bardzo się dziwię temu, że Juniora na forum przywołano do tej pory zaledwie dwa razy, a to dla mnie od kilku lat mistrz niesamowicie wysmakowanego i lekkiego jak piórko fortepianu.
The Don Ellis Orchestra - Live in Live In 3 ⅔/4 Time - duża banda, kupiona w ciemno.
Stan Kenton - Kenton 76' - jest na giełdzie w Gliwicach taki jeden sprzedający, który ma strasznie wysokie ceny, a gada więcej niż Balcerek na klatce schodowej, ale jego słabym punktem jest kosz z pogardzonymi tytułami, które opyla za 20 zł i czasem wręcz komentuje z delikatną pogardą, jakie to słabe tytuły tam ma. No to niech sobie dalej żyje w przekonaniu, że to amerykańskie wydanie tego Kentona, to coś słabego. Wink
Трио Леонида Чижика - Джордж Гершвин ‎– Популярные Мелодии - okładka nie rokowała, ale jak posłuchałem gitary, to mnie papcie spadli. Kiedyś podlinkuję to i owo w innym temacie. Bądźcie czujni.
FSB - FSB II - tak na szybko, to chyba najfajniejsza bułgarska płyta z progiem (jaką znam). Macie jakieś inne typy?
SafeMan
szpula

PostWysłany: 17.02.2020, 23:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Can - Tago Mago

Prezent urodzinowy od brata - ten to wie jak mnie uszczęśliwić Very Happy
Paweł
singel analogowy

PostWysłany: 18.02.2020, 23:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan, zdrowia i udanych odsłuchów. Wink

Maciek napisał:
Трио Леонида Чижика - Джордж Гершвин – Популярные Мелодии - okładka nie rokowała, ale jak posłuchałem gitary, to mnie papcie spadli. Kiedyś podlinkuję to i owo w innym temacie. Bądźcie czujni.

Dobrze, że znam cyrylicę, bo zainteresowałeś mnie tym opisem, więc sam sobie podlinkowałem. Właśnie słucham, papcie nie spadli, bo jestem boso, ale jest bardzo miło. Smile Klawisz też super!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 23.02.2020, 11:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan - spóźnione życzenia zdrowia i pomyślności. Piękny ten twój kącik (sam bym tak chciał urządzić kiedyś swój). No i płyta znakomita Wink
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.02.2020, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Fake - The Fake Album - o nim szerzej w innym wątku.

Pallas - An Alternative Arrive Alive - to też z Bandcampa. Pallas udostępniają za darmo albo za mały pieniądz swoje archiwalne skarby (na przykład demówki i surowy mix "The Sentinel" - zwłaszcza sentinelowe dema to skarb, bo przedstawiają płytę, jaką miała być pierwotnie - dwupłytowy koncept album). Na "Alternative Arrive Alive" mamy zbiór koncertowych nagrań z czasów, gdy Pallas szlifowali umiejętności na scenach szkockich klubów grając m.in. sporo coverów. Tu całość zaczyna się od "Echoes", kończy "Los Endos", a w środku jest jeszcze m.in. "I Know What I Like", czyli dla fana są to skarby bezcenne. Oczywiście jakość nie wali na kolana, bo to rzeczy zgrane z kaset i mimo remasteringu nie będą brzmiały, jak dotknięte przez Stevena Wilsona, ale dają za darmo, więc brać, wybierać Smile https://pallasofficial.bandcamp.com/
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tarkus

PostWysłany: 04.03.2020, 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bauhaus - 5 albums. Budżetowe pudełko wydane parę lat temu przez Beggars Banquet, zawierające cztery pierwsze studyjniaki, zbiór singli i książeczkę ze spisem utworów i "za udział wzięli". Kosztowało niedużo, więc wziąłem. Płyty w tekturowych kopertkach udających okładki LP.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 04.03.2020, 23:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odebrana dziś z paczkomatu przy Lidlu paczka zawierała następujące reedycję LP:

Judas Priest - Stained Class
Judas Priest - Screaming For Vegance
Saxon - Wheels Of Steel
Saxon - Strong Arm Of The Laws
Republika - Nowe Sytuacje
Republika - Nieustanne Tango

SafeMan
szpula

PostWysłany: 05.03.2020, 11:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Beatles - Revolver remaster 2012 na LP

Moim zdaniem najlepszy album bitli.
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 07.03.2020, 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatni Kiwanuka, w Biedronce za 19,99 Laughing
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 07.03.2020, 22:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co tylko świadczy o sile rażenia tego krążka, że jako nowość wylądował w Owadzie za circa 20 zet...

Iona - Open Sky, Woven Cord
Dalida - OST
Goran Bregović - Ederlezi

Wymiana z CDR

http://artrock.pl/
Powrót do góry
SafeMan
szpula

PostWysłany: 09.03.2020, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mike Oldfield - Hergest Ridge na winylu pierwsza prasa (trochę smaży)

Radiohead - In Rainbows na CD
Cure
digipack

PostWysłany: 16.03.2020, 13:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie (CD):

Weather Report - Mr. Gone
Pat Metheny - Still Life
Pat Metheny - Letter From Home
Pat Metheny - Unity Band
Tomasz Stańko - Litania
Krzysztof Komeda - W Polskim Radiu: Litania
Jack Dejohnette - New Directions
Eberhard Webber - The Following Morning
Pat Metheny - 80/81 (2CD)
Pat Metheny - Watercolours
Pat Metheny Group - The Way Up
Kabaret Dudek - Box (4CD)
Daft Punk - Discovery
Pat Metheny Group - Imaginary Day
Pat Metheny Group - Speaking of Now
Tomasz Stańko - Freelectronic ‎– Live At The Montreux
Tomasz Stańko - Music 81
Wayne Shorter - Without a Net
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 16.03.2020, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aleś się obmethenił! Smile
Maciek

PostWysłany: 21.03.2020, 16:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure - piękny zestaw (szacun za przemycenie Daft Punk w takim gronie Very Happy). Daj kiedyś znać jak ten Shorter (tego akurat nie znam).

u mnie:
Chick Corea - Return to Forever - stary Niemiec. Powaliło mnie brzmienie winylowej wersji, rezonans sztabek z piana Chicka rozbrzęczał mi połowę szkła w salonie. Kręciło się przez 3 dni non stop, później wrzuciłem dla porównania No Mystery i efekt jest taki, że do 3 ostatnich płyt studyjnych RTF prędko nie wrócę. Rolling Eyes
Milt Jackson - Olinga - nie jest to tak oczywiście piękna płyta jak Sunflower i na pewno trzeba jej słuchać w trochę większym skupieniu.
McCoy Tyner - Sahara i Together. Jak ciągle nie mogłem ustrzelić Sahary z epoki, to jak już się trafiła, to od razu w duecie i w wersji amerykańskiej. Tej pierwszej przedstawiać raczej nie trzeba, natomiast Together rozłożyło mnie na łopatki. Już od samego składu ugięły mi się kolana: Hubbard, Laws, Hutcherson,Maupin, Clarke, DeJohnette. Magia.
Bart
epka analogowa

PostWysłany: 21.03.2020, 23:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Between The Burried and Me - Between The Burried and Me
Between The Burried and Me - Colors
The Megas - History repeating (blue)
The Megas - History repeating (red)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 443, 444, 445, 446  Następny
Strona 444 z 446

Skocz do: