Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 427, 428, 429 ... 437, 438, 439  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.05.2019, 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bilet tylko 25 zł, idę jutro do mojego matecznika, czyli Rybnika.

Będzie pan zadowolony. Typowo popkowe numery (mam tak samo jak Ty z jego twórczością) były tylko 3, reszta to dynamika i groove. Średnia wieku w zespole to chyba grubo powyżej 65-70 lat. A pianiście z rocznika 1937 wigoru i radości noże pozazdrościć co drugi Polak przed Abrahamem.
Maciek

PostWysłany: 29.05.2019, 16:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cykada - Cykada - zachwalana już w innych miejscach tegoroczna mieszanka jazzu, elektroniki i wszystkiego tego, od czego rasowe dinozaury dostają skrętu kiszek. Wink
EABS - Slavic Spirits - wcześniejsze płyty EABS nieco mnie przytłaczały swym ciężarem i objętością, natomiast ten najświeższy album to dla mnie strzał w dziesiątkę i jeden z mocniejszych kandydatów do płyty bieżącego roku
Yazmin Lacey - When The Sun Dips 90 Degrees - szkoda, że to tylko EPka, choć i tak jest to znakomita porcja soulu, z przepotężnym wokalem.
Maciek

PostWysłany: 02.06.2019, 10:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znów mnie wzięło na duże bandy:

Buddy Rich - Rich in London
Buddy Rich Big Band - Keep The Customer Satisfied. Recorder Live
Louie Bellson Big Band - Dynamite!
Peter Herbolzheimer Rhythm Combination & Brass - I Hear Voices
Peter Herbolzheimer Rhythm Combination & Brass - Touchdown
Martial Solal Big Band - Martial Solal Big Band
Volker Kriegel - Journal
Volker Kriegel - Spectrum
B.J.
box

PostWysłany: 02.06.2019, 11:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 Volkery.
Łał.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 08.06.2019, 08:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LP reedycja z 2018 r. DEDALUS same

Razem z przesyłką wyszło 57 Euro, ale pierwsze tłoczenie zaczyna się od 400-500 Euro! Kolejne winylowe wydania pochodzą dopiero z obecnej dekady.
Freefall

PostWysłany: 08.06.2019, 12:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Białystok" ]LP reedycja z 2018 r. DEDALUS same

Razem z przesyłką wyszło 57 Euro, ale pierwsze tłoczenie zaczyna się od 400-500 Euro![/quote]

Teraz wiem, dlaczego nie kupuję winyli Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Backside

PostWysłany: 10.06.2019, 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lata temu mir podesłał mi pięknego cdra nieznanej mi Ayers Rock, jazz-rockowej kapeli z Australii. I przyszedł ten piękny dzień, kiedy dotarło do mnie oryginalne CD z albumem "Big Red Rock". Początkowo sklepikarze życzyli sobie 20 funtów Shocked, więc odpuściłem i zapomniałem, ale po 3 latach mi się przypomniało i na Amazonie jest o połowę taniej Wink.

A CD pięknie wydane, z masą bonusów (w tym żywce).
Maciek

PostWysłany: 10.06.2019, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu wszedłem do jednego węgierskiego muzeum, pogadać trochę o porysowanych płytach i poduszkowcu pełnym węgorzy, a wyszedłem z:

Weidner, Dumoulin, Graupe, Terzic - Melanoia
Balint Gyemant - True Listener

Napiszę coś więcej, jak tylko dojdę do tego, co jest nazwą płyty, a co nazwą wykonawcy. Wink Na pewno na obydwu płytach są gitarzyści i tego będę się trzymał. Gdyby ktoś był zainteresowany współczesnym węgierskim jazzem, to wychodzi tam całkiem fajna seria: https://www.discogs.com/label/26635-Budapest-Music-Center-Records?sort=year&sort_order=desc
Kilku Kolegów być może zainteresuje wiadomość, że w katalogu mają też jakieś nagrania z Vandermarkiem.
I&I
album CD

PostWysłany: 10.06.2019, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nurkujesz głęboko.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 10.06.2019, 22:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Nurkujesz głęboko.

Nie było wyjścia, bo sprzedawca na hasła Csaba Deseo czy Aladar Pege robił wielkie oczy jakbym dodawał keczupu Tortex do gulaszu. Ale nie jest źle, Gyémánt Bálint trafiony. Bardzo lubię taką gitarę.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 11.06.2019, 08:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukałem i znalazłem. Amerykanskie płyty Bitelsów:

Meet The Beatles
The Beatles Second Album
Something New
Beatles '65
The Early Beatles
Beatles VI
Yesterday And Today

bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 11.06.2019, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
...Gdyby ktoś był zainteresowany współczesnym węgierskim jazzem, to wychodzi tam całkiem fajna seria: https://www.discogs.com/label/26635-Budapest-Music-Center-Records?sort=year&sort_order=desc...

Rzeczywiście, wydawnictwa Budapest Music Center są niezwykle interesujące!
Ze swojej strony polecam szczególnie dokonania Petera Eotvosa, jednego z moich ulubionych kompozytorów współczesnych (w tej serii BMC ukazało się znacznie więcej albumów Eotvosa, niż sugeruje wykaz Discogs).

Muzyka Eotvosa, choć w większości przypadków na wskroś współczesna / poszukująca (od eksperymentu, przez większe formy, po elektronikę), cechuje się zawsze dystyngowaną, nienaganną, bogatą, "klasyczną" fakturą; ma się wrażenie ("podskórnie"), że Peter Eotvos w nowej muzyce chce wskrzesić (przywołać) poprzednie epoki, dać ciągłość wybitnym dziełom nieżyjących już kompozytorów.

Należy pamiętać, że Peter Eotvos jest także znakomitym dyrygentem - patrz, kapitalne wykonania muzyki Friedricha Cerhy, czy Helmuta Lachenmanna.
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.06.2019, 19:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deep Purple - Infinite CD2
Marillion - All One Tonight - Live at the Royal Albert HallCD2
Blue Oyster Cult - The Revölution by Night Vinyl
Białystok

PostWysłany: 19.06.2019, 16:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LP reedycje:

JERICHO - same
MARILLION - Fugazi
DEPECHE MODE - Violator
RIVERSIDE - Anno Domini High Definition

Leptir

PostWysłany: 24.06.2019, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yello - You Gotta Say Yes to Another Excess
Yello - Stella
The Cream - Disraeli Gears
The Police - Synchronicity

Odsłuchuję sobie właśnie "Stellę" i ciekaw jestem czy przypadkiem takie utwory: https://www.youtube.com/watch?v=2pi-6c6jwVw nie zainspirowały przypadkiem ich młodszych kolegów z The Young Gods?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 427, 428, 429 ... 437, 438, 439  Następny
Strona 428 z 439

Skocz do: