Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 441, 442, 443, 444  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.01.2020, 12:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, sposób, w jaki się na tamten świat wyprawił, a zwłaszcza jego Słynne Ostatnie Słowa sprawiają, że jednak rozpoznawalność jest Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 17.01.2020, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To chyba było "Nie jest naładowany"

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 17.01.2020, 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wreszcie sprawa się wyjaśniła. Fama szła (nawet tu na forum ktoś o tym pisał), że grał w rosyjską ruletkę z synem i będąc pewnym, że pistolet jest nie naładowany, przystawił go do głowy i strzelił.
W filmie o Chicago "Now More That Ever:Historia grupy Chicago", muzycy opowiadają o tym zdarzeniu. Lamm: "Tery przygotowywał sie do nagarnia solowej płyty i ćwiczył w domu jednego znajomego z naszej paczki". Pankow: Było to w domu Dona Johnsona naszego technika, często brali razem narkotyki i imprezowali. Czyścił swój pistolet. To był mały automatyczny pistolet. Donny robił mu wyrzuty: Ej, stary jest środek nocy a Ty w ogóle nie spałeś, nie czyść teraz broni , nie baw się bronią tylko idź do łózka. A Terry odparł: "Stary wiem co robię". Terry wyjął ponoć łódkę nabojową i pokazał mu, że jest pusta. Ale w komorze został nabój. Lamm:"Terry wygłupiał sie z bronią. I nagle... broń wypaliła".
Tarkus

PostWysłany: 19.01.2020, 23:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie grał w rosyjską ruletkę, tylko własnie tak jak napisałeś, wygłupiał się przy czyszczeniu broni. Na zwrócona uwagę powiedział "Spokojnie, nie jest nabity" i pokazał pusty bębenek po czym dla jaj przystawił go sobie do głowy i strzelił. W kategorii "najgłupsza śmierć w historii muzyki" bezwzględnie miejsce medalowe.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.01.2020, 15:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i zespół już po jego śmierci nie znalazł gitarzysty, który by mu choć dorównywał.
Jest pełen zapis wystepu grupy na Isle of Wight, wydany oficjalnie więc jakość jest pierwszy sort a muzyke mocno polecam bo ogień leci od początku.
Tarkus

PostWysłany: 20.01.2020, 15:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, Chicago na żywo z Kathem to było złoto. Nawet gdy już weszli w okres popierdywania "If you leave me now", to gitara zawsze trzymała poziom.
WOJTEKK

PostWysłany: 20.01.2020, 17:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

If You Leave Me Now jest urocze. Jak Szeregowy w pakiecie z Mortem Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 21.01.2020, 16:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Urocze, ale to jedna z tych piosenek przy których żałuję, że rozumiem po angielsku Very Happy
Marcos
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 25.01.2020, 05:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
No i zespół już po jego śmierci nie znalazł gitarzysty, który by mu choć dorównywał.
Jest pełen zapis wystepu grupy na Isle of Wight, wydany oficjalnie więc jakość jest pierwszy sort a muzyke mocno polecam bo ogień leci od początku.

Nie ujmując nic temu występowi, lepszy jest chyba koncert z Tanglewood, z 21 lipca 1970. Oczywiście, sporą rolę odgrywa tutaj jakość rejestracji i to, że można popatrzeć jak Terry gra Smile
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 25.01.2020, 22:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W grudniu odpuściłem z zakupami. Chciałem zobaczyć czy umiem się powstrzymać. Umiem.
Dlatego w styczniu sobie delikatnie pofolgowałem (wszystko CD):

Charles Lloyd - In Europe - momenty bardzo dobre, ale jako całość hmmm tylko poprawne.
Michael White - Spirit Dance + Pneuma (2 albumy na 1CD). Jak wrzuca bieg odlotów (szczególnie na pierwszym albumie) robi się irytująco. Jak kompozycje są z tych bardziej przewidywalnych - miodzio.
Ambrose Akinmusire - A Rift in Decorum (2CD) - no i tu wchodzimy w tryb wyżyn. Dla mnie to objawienie w muzycznym świecie młodzieniaszków. Tu jest wszystko i odloty, i nastrój. Wszystko niby było, ale jakoś podlane sosem niepowtarzalności. A jak już Ambrose wchodzi na barwę trąbki znaną z utworu Islands - KC, to nie mam pytań.
Majewski, Stenson - My One and Only Love - flaki z olejem. Kupiłem bo było po 5 zyli na empiku.
Stańko - TWET - no i w końcu się przekonałem do tego albumu. Gdzieś po dekadzie od pierwszego usłyszenia. Potęga!
Stańko Quintet - Music For K . Genialny album. Seifert i Muniak na saxach robią taką robotę, że but spadają.
Coltrane - Expression. John chyba odrobinę mi się przejadł. Niby wszystko cacy, ale tylko raz od zakupu wysłuchałem.
Jacqoues Loussier - The Very Best Of Play Bach. Bo wystarczy. Śliczne, nastrojowe. Takie idealne granie pod schabowego z browarem.
Marcus Strickland - People of the Sun - chała. Zaczyna się świetnie (dlaczego płytę zakupiłem pod odsłuchu dwóch kawałków na deezer??), a później jest radio RAM. Jakieś smooth popierdy.
Dr. Lonnie Smith - All In My Mind. Tu już świetnie. Koncert nagrany podczas 75 urodzin muzyka. Jakby żywcem (nomen omen) wyjęty sprzed dekad. Czas dla Smitha się zatrzymał?
Archie Schepp - 5 Original Albums (5CD) - na razie osłuchałem przegenialne The Way Ahead i ostro odjechane Mama Too Tight. Reszta lada dzień.
Rush - R40 (3CD) - bo nie miałem Shocked a po śmierci profesora wstyd mi było.
Weather Report - debiut. Jeszcze nie słuchałem.
Weather Report - Sweetnighter. Taki pop-jazz-rock wchodzi jak mazowszanka.
Weather Report - Mysterious Traveller. Jak wyżej. Czasami dziwnie brzmiące klawisze, ale ogólnie klimat na 5+
Weather Report - 8:30 (2CD). W końcu chyba doceniłem Pastoriusa! Część koncertowa to muzyczne delicje. Studio trochę zaniża ogólny odbiór.
Joe Zawinul - Zawinul - jeszcze nie słuchałem
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.01.2020, 12:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eleganckie zakupy. Kolejny rockman wsiąka w jazz. Wink

Cytat:
Ambrose Akinmusire - A Rift in Decorum

Pierwszy raz o nich (o nim?) słyszę, zaciekawiłeś mnie.

Cytat:
Dr. Lonnie Smith - All In My Mind.

Doktor Lonek nie nagrał w XXI wieku nic słabego, swego czasu zasłuchiwałem się w płycie Spiral z 2010 roku, gdzie jest dużo kapitalnej gitary.

Cytat:
Jacqoues Loussier - The Very Best Of Play Bach

Choć zawsze się bronię przed składankami, to z drugiej strony od ponad 15 lat (czyli od czasu jego koncertu w Chorzowie, na który miałem bilet, a nie dotarłem z powodu choroby Sad) zastanawiam się, które Bachy Loussiera kupić i ciągle nie podjąłem decyzji, więc taki składak zdaje się rozsądną opcją.

Do Scheppa nie udało mi się zrobić jeszcze udanego podejścia.
Fajne, inspirujące wpisy o płytach Stańki, to zawsze dobry pretekst, żeby po nie znowu sięgnąć Smile
White'a kiedyś miałem, ale właśnie nie przekonywał mnie jako całość, bo jest taki nierówny jak piszesz.
esforty
album CD

PostWysłany: 26.01.2020, 23:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
W grudniu odpuściłem z zakupami. Chciałem zobaczyć czy umiem się powstrzymać. Umiem.
Dlatego w styczniu sobie delikatnie pofolgowałem (wszystko CD):
e.

Jacqoues Loussier - The Very Best Of Play Bach. Bo wystarczy. Śliczne, nastrojowe. Takie idealne granie pod schabowego z browarem.

Dr. Lonnie Smith - All In My Mind. Tu już świetnie. Koncert nagrany podczas 75 urodzin muzyka. Jakby żywcem (nomen omen) wyjęty sprzed dekad. Czas dla Smitha się zatrzymał?

Weather Report - Sweetnighter. Taki pop-jazz-rock wchodzi jak mazowszanka.

Z Loussierem mam pod górę. Zakupiłem kiedyś jego wykonanie Czterech pór roku. Tam są zmyślnie nagrane "talerze", w końcu to Telarc. Nosiłem płytę na odsłuchy kiedy zmieniałem odtwarzacz CD. Teraz się kurzy, dla mnie to jak cover band Embarassed .

Lonnie Smith płyta na jeden, dwa odsłuchy, chociaż na półce stanął (?!).

Opatrywać takim epitetem Sweetnighter ??? pop-jazz-rock ???
Kiedy dotrą do tego wpisu Twoje wnuki, będziesz miał się z pyszna... Wink Wink .
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.01.2020, 22:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biedronkowe łowy:
Michael Kiwanuka - Home Again
Johnny Cash - American II: Unchained - lubię tę część, bo jest dużo bardziej urozmaicona od tych, gdzie więcej samego Casha i jego gitary. Jak wjeżdża cały zespół + podpinają gitary do prądy to robi się kapitalnie.
Cream - Disraeli Gears - nie samymi nowościami się żyje. Wink
Ennio Morricone - The Mission - przesłuchałem 3 razy i chyba długo nie sięgnę po Lorenca, nawet tego mojego ulubonego, z początku lat 90. bo właściwie cały ten okres Lorenca zawarty jest na tej jednej płycie Ennio.

+
wcześniejsze zdobycze z różnych źródeł i prezenty od przyjaciół.
Extra Ball - Akumula-Torres - na CD zawsze mi się to wydawało bezpłciowe, a tu cały czas iskrzy. Można się śmiać z tego całego winylowego szaleństwa, ale w wielu wypadkach CD i LP to naprawdę różne płyty.
Irakere - Quince Minutos - nie tak fajna jak wcześniejsze, ale ma dużo dobrych momentów i kupiłem w cenie małpki (przed podwyżką).
Dežo Ursiny & Provisorium - Without Weather - większość osób końćzy swoją znajomość z Dežo po jednej płycie, nieco bardziej wtajemniczeni po dwóch, wierniejsi sympatycy po 3, a ja z wiadomych powodów polecam przynajmniej kilka kolejnych, w tym tę. Zaskoczyła mnie wersja angielska, słucha się jej dużo lepiej niż słowackiej. Świetnie buja, dobrze zaśpiewane, bardzo zgrabnie zagrane. Nawet ja jej wcześniej nie doceniałem.
Marius Popp - Acordul Fin / Fine Tuning - wyżyny rumuńskiego jazzu. Nawet późny rok nagrania nic a nic nie szkodzi muzyce.
Yello - Stella i Yello - Flag - i lata 80. już prawie w komplecie. Ciężko jest trafić te płyty w dobrej (biedronkowej Wink) cenie. Ale od czego jest najlepsza w połudiowej Polsce gliwicka giełda płyt?
Birdland - Darkness Of Light - świetny serbski jazz rock, o którym już niedawno pisałem na forum.
Václav Zahradník & Prague Television Orchestra - East West Connection - duża banda z Czech, na najwyższym poziomie.
Арсенал - Второе Дыхание - trzeci Arsenal, który już delikatnie zalatuje plastikiem, ale muzycznie to dalej ekstraklasa gatunku.
Maanam - Live - nareszcie!

Krzysztof Meyer - Krzysztof Meyer
Penderecki - Passio Et Mors Domini Nostri Jesu Christi Secundum Lucam - w sam raz na "po karnawale". Wink
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.01.2020, 00:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mi przez ostatnie pół roku przybyły tylko następujące pozycje:

winyle (wydania z epoki, chyba że oznaczone inaczej):

Bobby Hutcherson - Now!
Gong - Flying Teapot
Heldon - Stand By
Joe McPhee - Nation Time
(reedycja)
Miles Davis - Early Minor (Rare Miles From the Complete in a Silent Way Sessions)
Yes - Close to the Edge

kompakty:

Island - Pictures
Jethro Tull - The Christmas Album

akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 29.01.2020, 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No na bogato lecicie.Też sie zastanawiałem nad tym Cash,ale po Hot Rats śadu nie było Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 441, 442, 443, 444  Następny
Strona 442 z 444

Skocz do: