Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 449, 450, 451

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 22.06.2020, 17:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Jeszcze przesyłka nie dotarła, ale zamówiłem na allegrze taki zestaw płyt:

Sons of Kemet - Burn
Sons of Kemet - Your Queen Is a Reptile
The Comet Is Coming - Trust etc.etc., nie mogę zapamiętać tego tytułu
jaimie branch - Fly Or Die II

to było już dość dawno, ale zapomniałem się podzielić informacją, że omyłkowo zamówiłem zamiast Fly Or Die II - część pierwszą. Nie znałem jej wcześniej, jest też zdecydowanie gorsza od Dwójki, tym niemniej fajna. Sprzedać nie zamierzam Wink Dokupić dwójkę - jak najbardziej! Ta pierwsza Fly Or Die jest naprawdę fajna, ale w porównaniu do wybitnej po prostu część II sprawia wrażenie jakiegoś intro... wprawki, jak brzmią takie czy inne dźwięki, na co sobie można pozwolić... Polecam nevertheless Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.06.2020, 15:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Błoto - Erozje - czyli póki co jedna z bardziej pozytywnych sensacji bieżącego roku. Chwilę się wahałem z zakupem, a tu ledwo na końcówkę trzeciego tłoczenia się załapałem (jak na premierę 01.04.2020 to znakomity wynik). O samej muzyce trochę już było w innym temacie. Piękna rzecz.
Maciek

PostWysłany: 24.06.2020, 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Walter Wanderley Trio - Cheganca - perła lounge. Sam mam zawsze problem ze zdefiniowaniem słowami tego stylu lub też może bardziej filozofii muzycznej. Tu po paru taktach od razu wiadomo o co chodzi. Piękna rzecz na letnie prywatki
Grant Green - Carryin' On - soulowy odcień gitary Granta. Bardzo fajny skład, z wibrafonem, saksem, elektrycznym pianem i Idrisem za garami.

Ostatnio zmieniony przez Maciek dnia 24.06.2020, 21:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.06.2020, 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajne rzeczy, Maćku, Smile w tym jeden z nielicznych Grantów, których nie mam.
<zazdrość>
Maciek

PostWysłany: 24.06.2020, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W temacie Granta jestem ubogim kolekcjonerem. Ten jest pierwszy na winylu, a tak to mam chyba tylko 2 lub 3 na CD. Cool
Tarkus

PostWysłany: 25.06.2020, 15:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Human League - Essential 3CD
Thin Lizzy - Essential 3CD

i żeby nie było za monotonnie Levitation Orchestra - Inexpressible Infinity.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leptir

PostWysłany: 25.06.2020, 17:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marillion - "Early Stages - The Official Bootleg - 1982-1988 (Highlite)"

W pewnym sensie - podróż sentymentalna...

Ostatnio zmieniony przez Leptir dnia 25.06.2020, 17:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 25.06.2020, 17:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tegoroczny Dylan. Bo mnie się, owszem, zaskakująco podoba; również muzycznie — ten długas z tekstem o Kennedym, który to poemacik bez muzyki by się przede mną nie bronił, dzięki tłu i brudnemu Dylanowemu głosowi jest bardzo miłym uchu i emocjom wyimkiem z neofolku albo innego post-rocka Cool Widziałem w temacie o tegorocznych płytach, że mało kto podziela tu ten osąd; ciekaw jestem opinii grega :>

Ale ja tutaj, bo: spodobało mi się najpierw na youtubie, czasem bardziej, czasem mniej, potem przesłuchałem już całość na spotify i stwierdziłem, że chcę mieć, i kupiłem sobie, i nie tak tanio — i odradzam.

Przynajmniej wydanie cd — zrobione jest fatalnie. Mam trochę takich opakowań — że płytę trzeba wysuwać — ale żadnego tak ciasnego. Dołożyłem koperty, żeby wciskać krążki z jakimś zabezpieczeniem; co prawda jest jeszcze ciaśniej, ale przynajmniej będą się mniej niszczyć, w przeciwieństwie do opakowania.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 25.06.2020, 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie przesłuchany pobieżnie Bob Dylan nie zostawił rozczarowania. Obawiałem się, że wokal będzie fatalny a tu jest w podobnym klimacie co wcześniej więc w porządku. Melodyjność utworów też jest fajna, zespół towarzyszący spisuje się dobrze. Potem będzie trochę więcej.

I jeszcze jedna nowość.
Neil Young i "Homegrown".
To utwory które przeleżały niepublikowane przez 45 lat i są łącznikiem między płytami "Harvest" i "Comes a Time". Parę numerów sentymentalnych szczególnie w akustycznych aranżacjach oraz rockowe zadziory z towarzyszeniem The Band, ale ten zadzior jest jeszcze bardzo potulny.
Potem będzie trochę więcej.
szbe
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 26.06.2020, 11:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rowland S Howard - Pop Crimes.
Na czerwonym, pięknym winylu!
Jak on tutaj śpiewa Life's What You Make It...
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 29.06.2020, 08:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Letnie giełdy staroci są dla mnie wyjątkowo szczęśliwe. Rok temu trafiłem niegrany egzemplarz Progresive TM za dychę, a wczoraj:

Anawa - Anawa 25 zł
Nurt - Nurt 15 zł (ma trochę rysek i brudu, ale po myciu powinien dojść do VG+ - za taką cenę nie ma o czym mówić).
Tarkus

PostWysłany: 30.06.2020, 08:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

10cc - Essential 3CD, gdyż czemu nie. Składak w zasadzie pomija wczesne płyty, zaczynając się od "I'm not in love", ale akurat nie przeszkadza mi to, skoro są to same mocne strzały.
SafeMan
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 30.06.2020, 18:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wondera od dawna chciałem, natomiast Niemen plebiscytowo Smile
Maciek

PostWysłany: 02.07.2020, 15:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Isley Brothers - 3+3
Burt Bacharach - Reach Out

Lato można przechowywać i konserwować na różne sposoby. Sprawdzą się przetwory z malin, wiśni czy agrestu, ale takie dwie wybitne płyty odpalone w jesienny, deszczowy dzień także błyskawicznie rozbudzą wszystkie zmysły we właściwy sposób.
Że taka muzyka wlewa się na forum drzwiami i oknami? Jeśli gitarowe solówki mają brzmieć jak w That Lady czy Summer Breeze, to ja chętnie otworzę wszystkie okna na oścież. No bo przecież nie zabiję ich dechami! Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 449, 450, 451
Strona 451 z 451

Skocz do: