Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 463, 464, 465, 466, 467  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.12.2020, 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Very Happy Welcome Back My Friend! To The Show That Never Ends! Very Happy

Nie no hard/heavy rock to mój Nr 3 z szufladek.
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 03.12.2020, 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
King Gizzard & The Lizard Wizard - Flying Microtonal Banana

Z własnego doświadczenia podpowiem, jeśli byś się zastanawiał: naklejka schodzi bez problemu, można śmiało odklejać. Klej nie zostaje Wink

Ja się z kolei zastanawiam czy, skoro mam już Banana na CD, a bardzo lubię, to czy żółtego winyla nie kupić Rolling Eyes
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 04.12.2020, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Iron Butterfly - In A Gadda Da Vida - wydanie Rhino z połowy lat 90., z trójwymiarową okładką. Kiedyś przegapiłem, to teraz wreszcie mam.

Return To Forever - The Mothership Returns 2CD. Tanie wznowienie trafione za niewielkie pieniądze w empiku, skład z Pontym na skrzypkach i zaskakująco fajnie to brzmi. Trochę szkoda, że pominąłem, gdy byli w Polsce Wink

UFO - Strangers In The Night 8CD deluxe. Piękne wydanie pięknego żywca. Dwie pierwsze płyty to oryginalny album, reszta to pełne zapisy kolejnych występów trasy koncertowej po Stanach z 1978 roku. Niby setlista każdego wieczoru podobna, ale tam szedł ze sceny taki ogień, że można słuchać na okrągło - dobrze naoliwiona maszynka sceniczna, która nie brała jeńców. Do tego spora książeczka z esejem i wywiadami, niestety pozostawiono bez odpowiedzi pytanie, kto wpadł na pomysł wmiksowania w album studyjnego "This Kid's" z dogranymi oklaskami. Sporo wypowiedzi Schenkera o jego ówczesnym alkoholizmie spowodowanym tremą i wyczerpaniem nieustannymi trasami i o tym, że pierwotnie "Strangers..." nienawidził, bo uważał, że fatalnie wtedy grał, a obecnie już mu się płyta podoba. Całość opakowana w podwójne pudełko, każda płyta w osobnej vinyl-replice i dodatkowej kopercie ochronnej (można je jak puzzle złożyć w dużą replikę okładki oryginalnego albumu). Dałem za całość 180 złotych i warte jest to absolutnie każdej złotówki, niemalże reedycja roku.

Bo póki co (nie mam jeszcze "The Complete Island Recordings" Marleya) reedycją roku jest Focus - 50 Years: Anthology 1970 - 1976 9CD + 2DVD puszczone na rynek przez Red Bullet. O. Mój. Boże. Siedem pierwszych CD to kolejne płyty zespołu od debiutu po "Ship Of Memories", dwie kolejne to kolekcja nagrań koncertowych z lat 1970-76, a DVD zawierają całe multum zapisów występów scenicznych i telewizyjnych grupy od roku 1970 (unikalny fragment prezentujący pierwszy skład Focusa) po krótkie reunion z roku 1990 oraz specjalny bonus w postaci dokumentu "Classic Albums: Moving Waves" z 1997 roku. Wszystkie płyty w eleganckich, porządnych vinyl-replikach z pełnymi reprodukcjami oryginalnych okładek (w przypadku dwóch pierwszych płyt zreprodukowano zarówno wersję holenderską, jak i "eksportową", "Live At Rainbow" jest ładnym miksem okładkowej wersji niemieckiej i amerykańskiej) zapakowane w równie eleganckie kartonowe pudełko wzbogacone o 80-stronicową książkę detalicznie opisującą historię zespołu i szczegóły nagraniowe kolejnych płyt. Same albumy zostały uzupełnione o bardzo sensownie dobrane bonusy i widać, że robili to zawodowcy, którzy znają się na robocie archiwalnej. Bezcenne są wczesne wersje "Eruption" - jedna, dodana do debiutu, trwa 37 minut. Druga, zamieszczona na dysku z archiwaliami koncertowymi, to 46 i pół minuty grania! Do "Ship of Memories", płyty z rarytasami, dodano zestaw najwcześniejszych nagrań Focus. Mamy amerykańską wersję singlową "Hocus Pocus", są alternatywne - mocno różne od tych płytowych - miksy "Harem Scarem" i "Birth", nagrania z Ramasesem Shaftym przy mikrofonie, pełny zapis zarejestrowanego dla BBC koncertu z Rainbow Theater ze stycznia 1971... No, cuda po prostu.Ale Focus zasłuzyli absolutnie na takie pomnikowe wydawnictwo - kosztuje niezbyt wiele, a przynosi tyle dobra, że głowa mała.[/b]
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek

PostWysłany: 04.12.2020, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marc Johnson's Bass Desires - Second Sight - jedynkę lubi(ł) chyba Jakuz i nie ma się czemu dziwić, bo to świetna płyta. Ale dwójka praktycznie jej nie ustępuje. Basowy kwartet z dwoma gitarami (Frisell + Scofield) i dużą dawką oryginalnych dźwięków.
Białystok

PostWysłany: 07.12.2020, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LP reedycja:

TRIUMPH - Allied Forces

Strzelam, że na LP mam to tylko ja, a na CD ewentualnie Wojtekk Razz
Jakuz

PostWysłany: 07.12.2020, 22:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Marc Johnson's Bass Desires - Second Sight - jedynkę lubi(ł) chyba Jakuz i nie ma się czemu dziwić, bo to świetna płyta. Ale dwójka praktycznie jej nie ustępuje. Basowy kwartet z dwoma gitarami (Frisell + Scofield) i dużą dawką oryginalnych dźwięków.

To prawda - uwielbiam obie. Choć pewnie bardziej jedynkę, bo wysłuchałem jej najpierw w "Wieczorze płytowym" Szachowskiego, potem usilnie szukałem po giełdach płytowych aż wreszcie kupiłem będąc "na zachodzie". Poza tym ta płyta jest fantastycznie nagrana, sprzęt można na niej testować. A "Second Sight" jej nie ustępuje jakością, po prostu jak dotąd nie udało mi się jej nabyć Wink Ale może właśnie nadszedł ten moment po Twoim przypomnieniu?
No i chyba Crescent też nie przechodził obok tych płyt obojętnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SafeMan
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 08.12.2020, 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LP reedycja:

Led Zeppelin - IV

uzupełnianie brakujących klasyków Smile

PostWysłany: 09.12.2020, 23:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LP reedycja:

Paladin - Paladin

uzupełnianie ulubionych NKRów Smile
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 09.12.2020, 23:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Teraz zastanawiam się nad dwoma pięciopakami, więc 1 zł na sztukę za przesyłkę jakoś przeżyję. Wink

Zakupiłem w Media Markt trzy pięciopaki (3 x 39,99 zł) i dostawę (kurier, paczkomat) miałem za darmo. Informacja dla osób, które mają daleko do MM - może kiedyś się przyda.

Aha, te pięciopaki to: Miles Davis, Mahavishnu Orchestra i Weather Report - bo ileż można słuchać tego na Spotify Smile (o mniej legalnych źródłach nie wspomnę).
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 09.12.2020, 23:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie nowe nabytki takie:

Naxos (czyli Milo Kurtis, Kostek Joriadis, Anthimos Apostolis i inni) - Podróż dookoła mózgu
Jeff Beck - Truth
T.Love - Prymityw

RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 09.12.2020, 23:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Jeff Beck - Truth

Świetny zakup, lecz szkoda, że tak mało punktów dałeś w plebiscycie Wink

Też mam, oczywiście na winylu. Jeden z niewielu blues-rocków, do których zdarza mi się wracać.
Maciek

PostWysłany: 10.12.2020, 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neil Young & The Bluenotes - This Note's for You

W jednej z najlepszych i najciekawszych (moim zdaniem) zabaw w historii tego forum, ta płyta wylądowała na miejscu 30. Owszem, wymienienie przynajmniej kilkunastu lepszych płyt Neila, to dziecinnie proste zadanie, jednak tej płyty nie słucham rozumem, a, przepraszam za górnolotność, sercem (no i oczywiście nogami!). Cool
Maciek

PostWysłany: 11.12.2020, 11:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 x gitarowo
Kenny Burrell - A Night At The Vanguard - trafił się tani japończyk Very Happy
Steve Tibbetts - Yr - bardzo eklektyczna płyta, dużo orientu i źródeł, a jednocześnie sporo tu progrockowych i jazzrockowych tropów. Rozłożyła mnie na łopatki jedna recenzji tej płyty na RYM:

In another universe, Jimi Hendrix survived his ambulance ride and took off for Thailand. There he bumped into the members of Yes (minus Jon Anderson, who had visa problems). They spent a week in the jungle taking mushrooms and then stumbled across a recording studio. YR is the album they made together. Absolute brilliance, made on an 8-track Tascam.

RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 11.12.2020, 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magma - Mekanïk Destruktïw Kommandöh
The Mothers - The Grand Wazoo
Van der Graaf Generator - Pawn Hearts

I jeszcze coś do słuchania w święta:
Capella Antiqua München / Konrad Ruhland - Unbekannte und bekannte Weihnachtsmusik des 15. und 16. Jahrhunderts

Wszystko stare wydania winylowe.
Białystok

PostWysłany: 11.12.2020, 18:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
Magma - Mekanïk Destruktïw Kommandöh
The Mothers - The Grand Wazoo
Van der Graaf Generator - Pawn Hearts

3 x 10/10, pierwszy mam, kolejnych nie ma reedycji.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 463, 464, 465, 466, 467  Następny
Strona 464 z 467

Skocz do: