Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Doors
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 01.07.2011, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo mini-lp mini-lp nierówne Smile. Są porządne miniatury winyli (jak na przykład te japońskie - grube, dokładne, z wkładkami) i słabej jakości tekturki np. z serii Originals - te właśnie określa się (najczęściej) mianem "paper sleeves".
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 18.07.2011, 08:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do tego wspólny booklet. Na płytach bonusów brak, ale większość utworów to nowe mixy albo remastery.
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 20.07.2011, 15:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, ciekawe, nie wiedziałem, że się coś takiego ukazało. Zwłaszcza, że szukałem starych edycji bez bonusów. Mam stary mini-LP 'L.A. Woman' z szybką, dość skromny 'Strange Days' i w zwykłym pudełku 'The Doors'.

Tak przy okazji, oczywiście japoński kompaktowe repliki winyli są urocze, tylko że zawsze drogie jak diabli. Od 70zł do 150zł (lub czasem więcej) to chyba standard. Ale uroku mają bardzo dużo, bo nawet drobiazgi są odwzorowywane (np. oryginalna informacja dotycząca firmy drukującej daną okładkę, chociażby 'E.J. Day').
Crowley
digipack

PostWysłany: 20.07.2011, 17:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat to wydanie jest bardzo tanie. Kosztuje w okolicach 80 zł i sam się do niego przymierzam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 20.07.2011, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter Hammill napisał:
Ale uroku mają bardzo dużo, bo nawet drobiazgi są odwzorowywane (np. oryginalna informacja dotycząca firmy drukującej daną okładkę, chociażby 'E.J. Day').

Są czasem nawet zalecenia dotyczące ostrożności na foliowej osłonie na płytę (zagrożenie dla dzieci). Trochę śmiesznie wygląda taki napis na materiale wielkości płyty kompaktowej.
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 03.08.2011, 13:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:

Do tego wspólny booklet. Na płytach bonusów brak, ale większość utworów to nowe mixy albo remastery.

Kupiłem to.
Wydawca Rhino - firma odpowiadająca za remastery Yes.
Brzmienie - kapitalne.
Kartoniki o pięknej poligrafii, do tego jakaś książeczka.
Żona w samochodzie dużo słucha tego boxu - zaleta, mało miejsca zajmuje. Chyba ma już lepiej obcykane płyty Doorsów niż ja. Ja jakoś nigdy do nich nie pałałem wielką miłością.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 10.01.2012, 11:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lizard napisał:
„She Smells So Nice” to tytuł nowej piosenki The Doors. Utwór nagrano podczas sesji do albumu „LA Woman” i odkryto po latach przez producenta zespołu, Bruce’a Botnicka. Nagranie trafi na nową, ekskluzywną edycję „LA Woman”, która zawierać będzie także alternatywne wersje utworów i niepublikowane nagranie „Rock Me”. Premiera jeszcze w styczniu – niebawem więcej informacji.
http://lizardmagazyn.pl/news/na-pierwszy-ogien-10-stycznia-2012

No proszę, coś podobnego.
Tilion
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 10.01.2012, 12:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:

Takie coś posiadam i polecam. Wink
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.01.2012, 07:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Doors - She Smells So Nice
Brylant wokalistyki to nie jest, ale całościowo milutkie. Smile
Argenteum Astrum
singel analogowy

PostWysłany: 11.01.2012, 08:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to teraz przynajmniej wiadomo, ze Jim zyje, mieszka w Afryce i ma sie dobrze...Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gacek

PostWysłany: 11.01.2012, 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Argenteum Astrum napisał:
No to teraz przynajmniej wiadomo, ze Jim zyje, mieszka w Afryce i ma sie dobrze...Wink.

Pewnie, jeszcze bym dodał że został murzynem na starość Wink
Powrót do góry
tryton65
longplay

PostWysłany: 14.09.2014, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Bardzo fajny koncert.I ma bardzo dobry sound.
I w MM (Niemcy) za 5,60 Euro.

http://www.amazon.de/Live-Pittsburgh-1970-Doors/dp/B0011U8NZ2/ref=sr_1_28?s=music&ie=UTF8&qid=1410720289&sr=1-28&keywords=the+doors
Powrót do góry
Windmill

PostWysłany: 09.05.2017, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

4 stycznia 2017 roku upłynęło 50 lat od wydania debiutu The Doors. Z tej okazji na plaży w Venice odbyła się mała uroczystość. Dzięki obecnym możliwościom była ona transmitowana na Facebooku i miałem szczęście ją zobaczyć, gdyż akurat wróciłem do domu z nocnej zmiany, kiedy na małej estradzie pojawili się Robby Krieger i John Densmore. Za nimi przewieszony nad ulicą zajaśniał neon z logo zespołu. Była wietrzna i deszczowa pogoda; bliscy trzymali nad muzykami duże czarne parasole. Krieger usiadł na wysokim stołku i z na swoim Gibsonie zaintonował "L.A. Woman", Densmore zaśpiewał zamiast Morrisona. nie można powiedzieć, że było to wykonanie porywające, al zważywszy na wiek muzyków oraz ze względu na okoliczności na pewno było wzruszające. Po wykonaniu piosenki wszyscy się rozeszli. Pozostał niedosyt, że tak skromnie to wszystko wyglądało. Obaj panowie się sporo postarzeli.
Później widziałem inna transmisje live na Facebooku. Wtedy spotkali się Krieger i Eric Burdon. Krieger ubrany był chyba bardziej hippisowsko od hippisów z epoki. Miał zawieszonego Gibsona i coś na nim brzdąkał. Za to Burdon sprawia wrażenie dużo młodszego i biją od niego wigor, witalność, radość. (Na swoim profilu Burdon często prowadzi takie transmisje live.)
Tak mają się sprawy po kilkudziesięciu latach... Wiek w różny sposób obchodzi się z dawnymi muzykami.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Windmill

PostWysłany: 09.05.2017, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ukazał się jakiś czas temu odnowiony cyfrowo film "Feast of Friends", ciekawy dokument będący zapisem życia muzyków The Doors za kulisami sceny. Rzecz warta uwagi.

http://www.filmweb.pl/film/Feast+of+Friends-1970-94653

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Windmill

PostWysłany: 09.05.2017, 19:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I wreszcie doczekał się wydania w całości na blu-rayu słynny koncert w Hollywood Bowl z 1968 roku.

http://www.rhino.com/article/the-doors-live-at-the-bowl-68

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

Skocz do: