Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyka i obraz
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Two Moons
maxi-singel analogowy

PostPosted: 12.09.2008, 10:39    Post subject: Muzyka i obraz Quote selected Reply with quote

LABORATORIUM - Old School Fusion Live (DVD)

Dla mnie najciekawszy jest 1-szy występ na płycie, z JJ'78 w składzie ze Ścierańskimi. To był wówczas taki nasz Weather Report, a Grzywacz nawet nieco przypomina z wyglądu Zawinula Very Happy .

Byłem raz w życiu na koncercie Laborki w 1979 – Muzyczny Kamping w Lubaniu Śl. Koncert odbył się późnym wieczorem w lubańskim amfiteatrze. Wokaliza Stryszowskiego i popisy K.Ścierańskiego na basie zrobiły na mnie wówczas niesamowite wrażenie. Dodam, że na koncert przemknąłem się przez dziurę w ogrodzeniu i zaliczyłem gumową „blondyną” po plerach. Ale i tak było magicznie!
Back to top
View user's profile Send private message
Andrzej
digipack

PostPosted: 12.09.2008, 10:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
1979 – Muzyczny Kamping w Lubaniu Śl.

Koncertu Laborki nie pamiętam (różne mogą być tego przyczyny, ale jedną podejrzewam najbardziej), tym niemniej - najprawdopodobniej byłem na tym Kampingu Cool. Piszę "najprawdopodobniej", bo jeżeli taki kamping miał miejsce przez kilka lat np. 78 czy 80 - to mogły mi się te lata pomylić. Kurcze, w ogóle mało pamietam z tego okresu Embarassed, na tym co ja byłem grał chyba Maanam, a Porter Band występował nie w amfiteatrze tylko w jakiejś salce. Jak przez mgłe to wszystko kojarzę.
Pzdr.
Two Moons
maxi-singel analogowy

PostPosted: 12.09.2008, 11:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tego co pamiętam, w 1979 wystąpili również: Krzak, Kasa Chorych, Pee Wee Blues Gang (z NRD) i Wolna Grupa Bukowina.
Back to top
Two Moons
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.09.2008, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wracając do DVD Laboratorium, 2-ga cześć to zapis koncertu z Teatru STU w 1982, który ukazał się na płycie audio The Blue Light Pilot. Jakość obrazu marna, ale fajnie chłopcy się wówczas prezentowali. 3-cia część ma charakter nieco reportażowy. Jest to jubileuszowy koncert z okazji 25-lecia z 1996 r. przeplatany starszymi wstawkami i wypowiedziami muzyków. Stryszowski np. mówi, jak to na początku chciał grać na fagocie, ale strasznie ciężko było ten instrument nagłośnić, więc przesiadł się na saks. Za to Grzywacz rozwalił mnie beztroskim stwierdzeniem, że aby wypromować zespół, trzeba było zorganizować mini-festiwal, wziąć w nim udział i go wygrać. I tak też zrobili! Very Happy
Back to top
Andrzej
digipack

PostPosted: 20.09.2008, 20:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rozumiem, że o DVD - to tutaj Rolling Eyes. To ja chciałem o Styx Cool.

Jak zapewne wiecie jestem jednym z największych w naszym kraju, znawców koncertowych Styx-ów. A już z pewnością największym, w powiatach: warszawskim i warszawskim zachodnim.

Jest taka płytka DVD co się "Return To Paradise" nazywa:

Zapis koncertu z 1996 roku z Rosemont Theatre. Zebrało się tutaj 4/5 najsłynniejszego składu Styx:
- James "JY" Young - g, v
- Tommy Shaw - g, v
- Dennis DeYoung - kb, v
- Chuck Panozzo - b

Z przyczyn natury ostatecznej zabrakło Johna Panozzo, którego zastąpił Todd Sucherman - dr.

Zapłaciłem za tą płytę ok. 25 zł i sądzę, że uzyskałem tym samym chyba najlepszy stosunek wydanych pieniędzy do liczby hitów. Grają takie kilery jak: Suite Madame Blue, The Grand Illusion, Come Sail Away i masę innych (w tym oczywiście Boat on the River Razz).

Muszę powiedzieć, że to profesjonaliści - z dużym luzem wykonują dość przecież skomplikowane kompozycje (coś czuję, że za taki tekst to musi mi się dostać). Znakomicie śpiewają.

Jeżeli chcecie mieć przegląd greatest hits Styx z obrazkami - polecam to wydawnictwo. Jest dostępne również bez obrazków, ale o nieco przyciętej setliście.

Pzdr.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 16.05.2010, 13:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Stevie Wonder - Live at Last

Dawno żaden z oglądanych na monitorze koncertów nie dał mi tyle radości, co powyższe wydawnictwo. Jest to rejestracja dwóch występów w londyńskiej O2 Arena z 2008 roku - aż się wierzyć nie chce, że to nie koncert sprzed 20-30 lat! Stevie jest jak wino - im starszy, tym lepszy. Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem jego formy wokalnej, enrgii i radości, któe aż kipią ze sceny. Znajdziemy tu zarówno wszystkie hity - te bardziej i mniej komercyjne, jak i kilka zaskakujących standardów (All Blues, People Make The World Go Round czy Spain). Na bliso 30 utworów, tylko kilka razy , dosłownie przez chwilę, bywa monotonnie - ale grając w takim tempie, trzeba co jakiś czas zagrać coś wolniejszego czy pobawić się z publicznością. Oprócz lidera sporo radości dostarcza również gra pozostałych muzyków - naprawdę solidnych rzemieślników. I nawet chórki nie są denerwujące! Jak to czasem piszą w różnych portalach branżowych - highly recommended! (Nie tylko tym, którzy są fanami Wondera, ale przede wszystkim tym, którzy po tym koncercie z pewnością nimi zostaną)
Utwory:
1. All Blues
2. As If You Read My Mind
3. Master Blaster (Jammin')
4. Did I Hear You Say You Love Me
5. All I Do
6. Knocks Me Off My Feet
7. U.K. Medley: London Bridge Is Falling Down / Fool On The Hill / I Want To Hold Your Hand / Satisfaction
8. People Make The World Go Round
9. Higher Ground
10. Spain
11. Don't You Worry 'Bout a Thing
12. Visions
13. Living For The City
14. Part-Time Lover
15. Overjoyed
16. Lately
17. I'm Gonna Laugh You Right Out Of My Life (performed by Aisha Morris)
18. My Cherie Amour
19. Signed, Sealed, Delivered (I'm Yours)
20. Sir Duke
21. I Wish
22. Isn't She Lovely
23. You Are The Sunshine Of My Life
24. I Just Called To Say I Love You
25. You Are The Only One (snippet)
26. Superstition (So What The Fuss)
27. As
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 16.05.2010, 14:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odjazd! Sprawdziłem kilka utworów na YT i przy najbliższej okazji kupuję Very Happy.

I ode mnie:

Bob Marley - Live at Rainbow 1977

Po prostu świetny koncert Smile. Nie za krótki, są wszystkie przeboje w ładnie porozwlekanych wersjach. Marley i ekipa w świetnej formie - są solówki na gitarze, akordy na organach i fenderze oraz chórek.
No i jeszcze na Allegro można to kupić za 30zł Wink.

Szkoda, że nie ma dokumentacji wideo jego wcześniejszych poczynań.

Last edited by Backside on 16.05.2010, 14:25; edited 1 time in total
Back to top
Maciek

PostPosted: 16.05.2010, 14:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
Odjazd! Sprawdziłem kilka utworów na YT i przy najbliższej okazji kupuję Very Happy.

Uważaj tylko jaką wersję kupujesz - na allegro sporo jest wydań Blue Ray czy HD a te na zwykłych odtwarzaczach raczej nie pohulają Smile Jeden z allegrowiczów wystawia to 49,99 zł (zagapiłem się i aktualnie tego brak, ale mam nadzieję, że niebawem znów się pojawi).
Backside

PostPosted: 16.05.2010, 14:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oczywiście, że uważam którą wersję biorę Smile. Chyba jednak dziś nie opłaca się brać innych niż Blu-Ray, bo ta technologia faktycznie znacznie lepiej wygląda na dużych ekranach.

Też widziałem aukcję za niecałe 50zł, ale to sprzedawał jakiś gość z Anglii, które na ledwo kilkadziesiąt komentarzy miał kilkanaście neutralnych i negatywnych ("wysłałem pieniądze, nie dostałem towaru, zero kontaktu"). Zresztą jak ktoś ma nicka typu "Arkadiuszek" to nie wiem czemu, od razu mi się jakaś lampka kontrolna zapala Wink.
Maciek

PostPosted: 16.05.2010, 14:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ten "mój", to na szczęście nie Arkadiuszek, ale jeden z solidniejszych sprzedawców muzycznych Smile Na szczęście dla mnie - planuję zakupić staromodne DVD, więc chyba sobie nie wejdziemy w drogę Smile
Backside

PostPosted: 16.05.2010, 16:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Na szczęście dla mnie - planuję zakupić staromodne DVD, więc chyba sobie nie wejdziemy w drogę Smile

O to się nie bój - nic mi się nie stanie jak przypadkiem zapłacę 10zł więcej (albo zacisnę mocno zęby Wink).

A jeśli można spytać - czemu "staromodne" dvd? Wydaje mi się, że lepiej inwestować w te technologie, które przyjmą się na dłużej. Blu-ray to od chyba dwóch lat monopolista na rynku filmów HD, wydają sporo wznowień i wszystkie nowe filmy/koncerty w tym formacie - i jeśli o te nowości chodzi, to faktycznie wygląda to fantastycznie.
Mam monitor '26 i na nim dosyć dokładnie widać jak filmy w zwykłym formacie wideo są słabej jakości. Jeśli za kilka lat normą będzie plazma '40-'50, to tym bardziej piksele będą gryzły w oczy Smile.
Maciek

PostPosted: 16.05.2010, 16:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przeważa lenistwo i zmysłowe kalectwo Smile Nie słyszę różnicy między porządną mp3 a formatem bezstratnym, nie odczuwam dyskomfortu oglądając DVD na starym telewizorze itp. itd. Smile
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 18.05.2010, 22:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dokument o Lemmy'ym
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 18.06.2010, 05:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

W takim razie zapraszam do zabawy (może trochę nietypowej)-cos na kształt mini plebiscytu - podajcie swoje typy koncertów na video/dvd, które nie ukazały się nigdy oficjalnie a istnieją tylko w "drugim obiegu "
To moje typy;
Pink Floyd - THE WALL live Earls Court 1980
Pink Floyd -Live at KQED Studios 1970
King Crimson - Red tour in Central Park 1975
Genesis - Live at Shepperton 1974
Genesis -Duke tour 1980
Yes - Live at Qeens Park cz.2 1975 (ta z Gates of Delirium)
Yes - Talk tour Chile 1994
Black Sabbath - Montreal 1983 (z Gillanem)
Uriah Heep -Festival Finland 1976 (ostatnie koncerty Byrona i Wettona)
Talking Heads- Rome 1980 (z Adrianem Below)
Argent -Don Kirschner Show 1974
Police- Rock Palast 1979
Peter Gabriel- Rock Palast 1978
ELO - Don Kirshner Show 1974
Roger Waters (z E.Claptonem) Maple Leaf Toronto 1984
[/u]
Back to top
Backside

PostPosted: 18.06.2010, 09:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżejdżej wrote:
King Crimson - Red tour in Central Park 1975

Na pewno '75? Wydawało mi się, że Crimsoni w '75 nie grali, a ten najbardziej znany zarejestrowany na video koncert z Central Parku to 1973 Smile.

A Talking Heads - Rome 1980 wyszło na DVD Smile. Chyba już dosyć dawno, bo bootleg, który krąży zaczyna się od menu typowego dla filmów. W każdym razie do Polski koncert dotarł niedawno: http://www.fan.pl/muzyka/R64UULDL

Ode mnie:

Jean-Luc Ponty - Live at Montreal Jazz Festival 1982 - koncert z fantastyczną ekipą (Zavod na klawiszach, Glazier na gitarach) i utworami - grają tu m.in. całe "Mystical Adventure Suite", "Mirage" i "New Country"

Soft Machine - Live at Montreux 1974 - wiadomo, Holdsworth Smile

Return To Forever - Live at Musikladen 1974 - jeszcze z Connorsem na gitarze
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum