Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyka i obraz
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box

PostPosted: 18.06.2010, 10:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżejdżej wrote:
Genesis - Live at Shepperton 1974
Genesis -Duke tour 1980

Oba ukazały się oficjalnie. Przy czym pierwszy to Shepperton Studios'73, a nie 74. Oczywiście nie jako samodzielne wydawnictwa, ale bonusy DVD (odpowiednio do "Selling England..." i "Duke"). No i "Duke Tour", czyli "Live at the Lyceum'80" to ta krótsza wersja, a nie - niestety - pełny zapis koncertu. Żałuję, że nie zdecydowano się na opublikowanie oficjalne fragmentów wideo trasy "Baranka".

Fajnie ogląda się Motorhead "Live in Nottingham'80", dym z ekranu leci Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 18.06.2010, 15:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za wszelkie korekty dat(Genesis, King Crimson )- pisałem to w niejakim pospiechu (co niczego oczywiscie nie usprawiedliwia Embarassed
Czy chodzi Ci o bonusy do CD?
Shepperton trwa chyba ok 40 min. a Duke ze dwie godz. - myslałem o tych pełnych wersjach.
Są różne wersje Baranka (kombinowane z wielu miejsc) ale chyba brak na tyle porządnego materiału by wydać cos oficjalnie nawet we fragmentach - to cos jak poszukiwania Graala.
Z braku laku pozostaje wersja bootlegowa - własnie ta montowana , bardzo kiepskiej jakosci ( ciężkie do obejrzejrzenia nawet dla fanów).
Ja miałem choć to szczęscie ,że obejrzałem na żywo wersję Musical Box.Chciałem nawet kupić skrócone DVD From Genesis to Re -creation, ale też nieosiągalne ( o dziwo nie sprzedają tego na koncertach) - może i dobrze bo ponoć schrzanione totalnie (brak synchronizacji dżwięku i obrazu) Może ktos to ma ?
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus
box

PostPosted: 18.06.2010, 15:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżejdżej wrote:
Shepperton trwa chyba ok 40 min. a Duke ze dwie godz. - myslałem o tych pełnych wersjach.

Nie ma czegoś takiego, jak pełna wersja Shepperton. Ten sam materiał, który chodził po rozmaitych bootlegach jest jako bonus do "Selling...". Tyle nakręcono, tyle jest. "Lyceum'80", no tu owszem jest wersja 2-godzinna. "Baranek" ma trochę materiału w wersji pro-shot, pojedyńcze kawałki, czasem większy fragment. Szkoda, że tego nie wydano oficjalnie, skoro do "Wind..." dołączyli koszmarne jakościowo video bootlegowe... Zresztą jak już to powinni dodać "Second's Out", z niewiadomych przyczyn pominięte przy najnowszych wznowieniach. Jest materiał i...leży.
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 18.06.2010, 21:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chodzi Ci o ten film z Brufordem ? czy o ten ABC Special z 1977/?78
Tarkus
box

PostPosted: 19.06.2010, 23:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie, chodzi mi o "Second's Out Promo". Moody Collisseum, Dallas, 19.03.77.
thon022
szpula

PostPosted: 20.06.2010, 18:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ponieważ nie mogę odżałować koncertu w Stodole, zafundowałem sobie koncert John Mayall & Bluesbreakers and friends "70t Birthday Concert" na Blue Ray-u . Występują m.in. Eric Clapton i Mich Taylor. Jakość i muzyka oszałamiająca! Polecam!
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 21.06.2010, 13:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

W zeszłym tygodniu leciał występ Laboratorium z Jamboree w '78. Czy ktoś może nagrywał albo już wcześniej miał ten koncert?
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 04.07.2010, 07:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla fanów Deep Purple ( i nie tylko) polecam przedsięwzięcie Rogera Glovera z 1975 pt. BUTTERFLY BALL .Na jednej scenie , choć niekoniecznie razem ,udało mu się zgromadzić prawie wszystkich kolegów (bez Blackmora i Paice'a).Mnie jednak najbardziej spodobali się -młodziutki E.Jobson i John Lawton (to chyba po tym koncercie Glover rekomendował go Hensleyowi na zastępstwo za Byrona) .Jedyny minus jaki widzę to przeplatające ten koncert wstawki psychodelicznych przebierańców - to już chyba wtedy wyglądało anachronicznie ,a co dopiero dzisiaj Laughing - cóż trzeba brać z dobrodziejstwem inwentarza.
I tak jest to lepsze niż powtórka/kontynuacja tego dzieła "Wind in the Willows"z 1991 gdzie poza duetem Airey-Lord i "kawałem"głosu Grahama Bonneta nie znajduję nic szczególnego.
http://www.youtube.com/watch?v=dhiHrtRl1bo&feature=PlayList&p=8BEDF2A2ABF095B8&playnext_from=PL&index=3
http://www.youtube.com/watch?v=WUUE1XuCnh8&feature=related
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 07.08.2010, 23:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy ktos już widział dvd Hacketta -Spectral Mornings (koncert z Niemiec z 1978 -TV) ', w Europie wyszło chyba w czerwcu , w USA premiera dopiero 20 VIII - czy warto kupić (20 dol.na amazonie ) ?
A przy okazji proszę też o opinię o dvd Wakemana The Six Wives ...( z 2009) i Live in Sweden( z 1980 , zThe British Rock Ensamble).
esflores1
kaseta FeCr

PostPosted: 09.08.2010, 20:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widziałem i Hacketta i Wakemana (six waves). Hackett z tego okresu mocno eksperymentuje z brzmieniem gitary ale wszystko jest właściwie progresywne, facet miał parę. W wywiadach zdradził, że materiał z 2, 3, 4 miał iść w Genesis ale koledzy oporowali i sie wkurzył.
Wakeman natomiast właśnie tak zawsze widział 6 żon na scenie
, czyli dowcipny narrator i orkiestra. W porównaniu z płytą studyjną to zupełnie inna muzyka. Dużo bogatsza i ta dramaturgia.
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 10.08.2010, 04:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki Esflores Smile Wakemana kupię a z Hackettem poczekam - ta muzyka się już nie postarzeje Laughing a może złapię gdzies lepszy deal
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 20.08.2010, 06:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak się jakos złożyło ,że obejrzałem Tony Levina z przed lat (Rockpalast z 1978 z Gabrielem) i z Paulem Simonem (1980) - stwierdziłem,że bardzo niewiele się zmienił od tamtych czasów (ponad 30 lat !).Może dlatego, że był i jest łysy - oczywiscie żart Wink choć nic nie wskazywało wtedy na to ,że zrobi taką karierę wziętego basisty.Ot jeszcze jeden zdolny sideman grający z dużym rozrzutem (chyba nawet na Double Fantasy -Lennona)
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 04.09.2010, 03:19    Post subject: Zappa plays Zappa Quote selected Reply with quote

Nie jestem wybitnym znawcą Frania, ale sądzę ,że DWEEZIL zrobił na tym podwójnym DVD ( ZAPPA PLAYS ZAPPA ) kawał dobrej roboty.Pracował nad tym projektem dwa lata,
ale to nic dziwnego ,wszak muzyka Taty to nie muzyczne "przelewki" , muzycy musieli się solidnie napracować .
Udało mu się pozyskać dla tego pomysłu ludzi ze starej ekipy Franka - Steve'a Vai , Terry Bozzio i przede wszystkim fenomenalnego wokalistę i saksofonistę
Napoleona Murphy Brocka - to prawdziwy frontman i podpora koncertu.
Początek zapowiada się rewelcyjnie od" Call any vegetable" do "I'm the slime" ogląda się z zapartym tchem, potem show traci tempo (niestety po wejsciu do akcji T.Bozzio,
który poza efektownym,gigantycznym zestawem perkusyjnym , nie imponuje niczym specjalnym).To juz nie ta dynamika (nawet z czasów UK), a do tego te nieszczęsne popisy wokalne
Sytuację ratuje jednak inny as atutowy -Steve Vai, którego solówka na zakończenie "Zomby Woof" przypomina najlepsze hendrixowskie wzory.
Dweezil w utworze "Black napkins" przywołuje klimaty rodem z ostatniej płyty Gilmoura - ten utwór i solo w "I'm the slime"- pokazują że odebrał dobrą edukację od Taty.
To naprawdę trudno wejsć w buty słynnych rodziców - ja znam tylko dwa udane przykłady Zak Starkey (the WHO ) i własnie on.
Poza tym co za ujmujący styl bycia , pozbawiony cienia gwiazdorstwa - tylko raz autentyczne wzruszenie na wspomnienie Ojca, odebrało mu głos
i nie było w tym grama pozy.To dobrze,że przypomniano i oddano należny hołd jednemu z geniuszy muzyki XX wieku.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 30.09.2010, 19:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ktoś to ma może? Słuchał/oglądał ? Warto ?
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 05.12.2010, 18:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Miałem dziś przyjemność zapoznać się z obszernymi fragmentami dwóch bardzo fajnych funkowych koncertów. Co ciekawe, zupełnie przypadkiem okazało się, że oba zostały nagrane na festiwalu Montreux w 2003 roku.

The Crusaders - Live At Montreux 2003

1. Spiral
2. Viva De Funk
3. Creepin'
4. Way Back Home
5. Carnival Of The Night
6. Put It Where You Want It
7. Thrill Is Gone
8. Soul Shadows
9. Street Life
10. Imagine
11. Rural Renewal
12. Ghostbusters Cool

Joe Sample, keyboards; Stephan Baxter, trombone; Wilton Felder, sax; Ray Parker Jr., guitar; Kendrick Scott, drums; Freddie Washington, bass; Randy Crawford, vocal.

Kolejny przykład weteranów, którzy w XXI wieku są w znakomitej formie, a momentami grają nawet ciekawiej niż 30-35 lat temu. Bardzo dobry repertuar, świetne brzmienie i sporo dobrej zabawy.

Jamiroquai Live at Montreux 2003

1. Use the Force
2. Canned Heat
3. Cosmic Girl
4. Little L
5. Blow Your Mind
6. High Times
7. Travelling Without Moving
8. Butterfly
9. Shoot the Moon
10. Soul Education
11. Just Another Story
12. Mr Moon
13. Alright
14. Love Foolosophy
15. Deeper Underground
16. Space Cowboy

Ogromne zaskoczenie i jedno z moich przyjemniejszych w ostatnim czasie odkryć. Początkowo podchodziłem do ich muzyki z pewną taką nieśmiałością, że trochę za bardzo komercyjni i że ich w telewizji puszczają, a tu taka torpeda! Kapitalna muzyka, świetny koncert! Nawińcie no tylko na oko i ucho podlinkowane "Cosmic Girl"!

Oba koncerty z pewnością niebawem zasilą moje zbiory.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum