Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Neo Progressive
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.09.2008, 16:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, nie - Fish zawsze bardziej przypominał mi Hammilla P. Muzycznie może trochę pod stary Genesis podchodzili, ale Marillion grali zdecydowanie ostrzej i prościej. Taka jest moja wersja i tego się będę trzymał Cool
remaster

PostWysłany: 15.09.2008, 18:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie gigantami neo - zawsze byli The Flower Kings. Cenię też projekty - Tangent i Transatlantic. Są może malkontenci, którym się takie granie nie podoba, ale jak mawiał Davis - Hak im w smak ( wersja złagodzona ).
Andrzej
digipack

PostWysłany: 15.09.2008, 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwszy Transatlantic mi się podoba. Pozostałe "w smak", jak mawiał Davis w wersji złagodzonej Cool.

The Flower Kings, Tangent i Transatlantic to neo-progres? Shocked

Pzdr.
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.09.2008, 19:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oto jest pytanie. Czy zespoły powstałe w połowie lat 90, albo już w XXI w. można zaliczyć do neo-progresywnych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.09.2008, 19:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niektóre tak - inne? zalicz do neoproga Porcupine Tree albo właśnie Tangent

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 15.09.2008, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy zespoły powstałe w połowie lat 90, albo już w XXI w. można zaliczyć do neo-progresywnych?

No, Arena chyba dokładnie spełnia ten warunek - pierwsza płyta w 95, a przynajmniej ja nie mam żadnych wątpliwości, że do tego nurtu się zaliczają.

Cytat:
niektóre tak - inne? zalicz do neoproga Porcupine Tree albo właśnie Tangent

Rozumiem, że to retoryczna propozycja. Kurcze, w 95% przypadkach neo daje się wykryć na kilometr - przecież to widać, słychać i czuć. Te 5% niepewności zostawić muszę na hece w rodzaju Citizen Cain czy "zarąbistych" Amerykanów z Crucible.

Pzdr.
tryton65
longplay

PostWysłany: 15.09.2008, 20:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Przypomnialem sobie o Cairo-amerykanie ze swietnymi Organami Hammonda,ale nie kopia ELP... Wink
Powrót do góry
Drummer00
album CD

PostWysłany: 15.09.2008, 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To raczej nie neo-prog, ale ostatecznie można pdciągnąć - podoba mi się Ozric Tentacles.
tryton65 napisał:
Cairo

Też lubię, choć za mało słyszałem, ale Hammond faktycznie ok.

Ogólnie z tego co ostatnio się dzieje w tzw. neo-progrocku (jak ja nie lubię tej nazwy Evil or Very Mad ) nie podoba mi się taka tendencja do kopiowania Porcupine Tree. Zaczyna mnie to już męczyć, ostatnio co mi kumpel podrzuci to 80% próbuje ich naśladować. Confused
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 15.09.2008, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jeszcze nie wspomniano o szwedzkim Anekdoten. Pierwsze dwie płyty - Vemod (`93) i Nucleus (`95) mocno mi się kojarzyły z King Crimson. Następnych nie znam.
Jakuz

PostWysłany: 15.09.2008, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Następne płyty Anekdoten aż tak Krimzonem nie jadą, ale duch muzyki Frippa i tak się unosi w powietrzu. Najbardziej ich lubię na Gravity - tytułowy z tej płyty po prostu zabija.
Ozric Tentacles to nie jest żaden neo-prog. Jeśli już mamy im coś przylepić to spejs-sajkodelik-rock-jazz Wink

No a skoro nie przejmujemy się datami, to oczywiście Ayreon! Razz
Into the Electric Castle czy Human Equation - super płyty. A i taka Dream Sequencer niewiele słabsza.
Powrót do góry
Drummer00
album CD

PostWysłany: 15.09.2008, 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
Ozric Tentacles to nie jest żaden neo-prog

No oczywiście, że nie Very Happy

Jak widzę nazwę neo-progrock to mam przed oczami zespoły typu Marillion, Pendragon, Pallas etc. Wink
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 15.09.2008, 21:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po Waszych propozycjach, wycofuję swoją wcześniejszą deklarację o moich niesłychanych możliwościach wykrywania neo-progresu. Jeżeli jest prawdą to co napisaliście, to swoją neo-czujność ocenię na jakieś 10%. Z tym, że akurat nie sądzę abyście prawidłowo kwalifikowali tych wykonawców.
Pzdr.
Jakuz

PostWysłany: 15.09.2008, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie - moim zdaniem termin z tytułu wątku powinien dotyczyć raczej zespołów SPRZED lat 90 i tyle. Ewentualnie zahaczających o lata 90. Na resztę trzeba by wymyślić inną etykietkę i finito Smile

Edit : ale rozumiem, że wtedy by się Arena nie załapała Rolling Eyes
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 15.09.2008, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arena by się nie załapała. A czy aż tak dużo dzieli: Meduse od Kayleigh albo Sirens od Fugazi?

Nie mówiąc o polskich np. Collage. Pierwsza płyta w 90, a jeżeli brać pod uwagę ich magnum opus Moonshine z 94 - toć to przecież kliniczny przypadek neoprogresu.

Pzdr.
Jakuz

PostWysłany: 15.09.2008, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przypadku Areny nurtuje mnie jednak pytanie : czy większym wzorem dla nich był Genesis z lat 70, czy może Marillion właśnie? Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

Skocz do: