Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa Lepsza(?) Elektronika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.09.2008, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crowley napisał:
Po pierwsze Carbon based lifeforms

Nie tylko po pierwsze, ale i po drugie - polecam obie płyty ("Hydroponic Garden" oraz "World Of Sleepers") - teoretycznie zamykane w szufladce z ambientem (pewnie słusznie), ale zadziwiająco płynnie przechodzące do innej szuflady z elektroniką melodyjną - to bardzo pogodne i ciepłe płyty.
Nie będę wymieniał, komu powinno się to spodobać, bo lista jest długa Smile

Cytat:
Der Spyra

A tu należy się zatrzymać na dłużej (ale nie dziś). Koncert słuchawkowy to płyta bardzo dobra, ale na tle całej twórczości Wolframa - "zaledwie" dobra. Muszę przyznać, że to jeden z moich ulubionych elektroników - nie tylko współczesnych, ale w ogóle.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.09.2008, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się Wolframa trochę boję. Facet napisał symfonię na telefony komórkowe i przesyłał muzykę faksem, rozumiesz Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
druDru
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 01.10.2008, 16:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio miałem okazję zaznajomić się z twórczością ciekawego człowieka z Irlandii, który grał na tegorocznym Temple of Silence (http://www.myspace.com/templeofsilence)

Bardzo inspirujący projekt gitarzysty, oczywiście gitarka modyfikowana elektronicznie, tworzy delikatne przestrzenie dzwiękowe, chociaż podobno i metal gra czasami. Projekt nazywa się Wereju i można to wymawiać jak się komu podoba (jak twierdzi sam twórca)

Poza tym, że tak prywatą polecę, coraz lepiej gra i wygląda (mówię o wizualizacjach, niekoniecznie o członkach ensemblu, Wink) Suture Navigator, w którym mam swój skromny udział Cool obecnie w projekcie coraz większego znaczenia nabiera improwizacja, otwarcie się na miejsce i publikę.

A oto linki, żeby gołosłownym nie być

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=93275373

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=161267807
"(...) co robi na mnie znacznie większe wrażenie, niż wysłanie kilku analfabetów na pustynny kamień Księżyca, co kosztowało miliardy dolarów, potrzebnych tysiącom ludzi." (Feyerabend o mistyce wschodniej)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cure
digipack

PostWysłany: 01.10.2008, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Air

Zespół idealnie zbalansował ambicje z przyjemną melodyką - tworząc płyty które polubić mogą zarówno ludzie lubiący klasyczną elektronikę, jak i fani dobrego popu.
Na ich płytach można odnaleźć sporo ciepłych, analogowych brzmień, sporo archaizmów. Niezaprzeczalnie ma to swój urok.
Do moich ulubionych albumów należą Virgin Suicides, Pocket Symphony oraz Premiere Symptomes.
Obiło mi się ostatnio o uszy jakoby duet miał odwiedzić nasz kraj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK

PostWysłany: 01.10.2008, 20:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moon Safari, 10000 Herz Legend, Virgin Suicides. ale AIR to raczej electro pop

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 02.10.2008, 08:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Obiło mi się ostatnio o uszy jakoby duet miał odwiedzić nasz kraj.

7.10, Warszawa Palladium. A jeśli chodzi o muzykę Air, to mnie ona usypia. "Ciepła elektronika o niezaprzeczalnym uroku" to według mnie Remote Spaces i ich album "Silos" wydany koszmarnie przez Requiem Records w ogromnym pudełku (jak DVD). W jakiejś recenzji czytałam, że na tej płycie łączą się wpływy szkoły berlińskiej i mroczny ambient a la Namlook. Według mnie Silos mroczny nie jest, a Świt w porze deszczowej (mój ulubiony kawałek), jest pełny światła i przestrzeni, trochę deszczowy, ale nie zimny, czyli w sumie taki, jakim zapewne jest świt w porze deszczowej Wink Muzyka duetu Jakrzewski/Rzeźnicki tworzy długie pasma dźwięku, przechodzące w siebie, przestrzenną, a jednocześnie miękką strukturę. Czekam na normalne wydanie tej płyty.
Jakuz

PostWysłany: 02.10.2008, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie się powoli zabierałem do skrobnięcia kilku słów o tej płycie (dzięki Maćku!), ale Indi mnie w pewnym sensie wyręczyła Wink Ale tak - to jest naprawdę niezła elektronika i muszę się rozejrzeć za innymi płytami Remote Spaces : Spirale i Elektronicznie.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 02.10.2008, 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja może kilka słów (pochwalnych) o Requiem Records.
Kapitalne wydawnictwo, prowadzone przez Łukasza Pawlaka (współtwórcę grupy Nemezis) i skupiające się na szeroko pojętej polskiej elektronice - głównie tej spokojniejszej, wyciszonej, często minimalistycznej z akcentami muzyki ludowej (Marek Styczyński), choć natrafić w nim mozna również na rodzynki made in Berlin. Muszę przyznać, że forma, w jakiej wydawnictwo wypuszcza płyty od razu rozłożyła mnie na łopatki - byłem (i wciąż jestem) zachwycony - fajnym pudełkiem, ładną okładką i bajeranckim, czarnym krążkiem, a jedyne do czego mogłem się przyczepić, to uboga książeczka na dziwnym papierze, nie przejmującym się zbytnio zmysłem powonienia konsumenta. Daję słowo, że o ile jedna płyta z tej serii wśród inych, normalnych, może wyglądać niezbyt estetycznie, to jeśli tylko dokoptować do niej kilka innych tytułów - wygląda to już naprawdę ładnie. Ogromnym atutem Requiem Records jest cena, w jakiej sprzedają swoje płyty - na ogół nie jest ona wyższa od 20-25 zł. Wcześniejsze płyty były wydawane w nieco bardziej oszczędnej formie - krążek (czarny) z okładką zapakowany w grubszą folię - to dopiero oszczędność miejsca! O rozwoju wydawnictwa świadczy fakt, że z płyt CD-R przechodzi pomału na tłoczki.
Pozycje (nie licząc genialnego Silosu) na które warto zwrócić uwagę, to:
Konrad Kucz - Soporus (re-we-la-cja!)
Konrad Kucz - Nagrania bardzo archiwalne 1989–2004
Aquavoice - Electronic Music
Spika - Headphones
Spika - Sonic Journey Through New Life
Busso De La Lune - Around Borderline
oraz dystrybuowane płyty:
Marcin Bociński - Woda życia
Marcin Bociński - Burza w mieście
Oczywiście przed zakupem zaleca się odsłuchanie próbek.
Jakuz

PostWysłany: 04.10.2008, 21:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Der Spyra - Homelistening Is Killing Clubs - 2000 (1995)

Dostałem od Maćka, więc rekomendacja jest. To mój pierwszy kontakt z Panem Żarówką, więc długa droga chyba przede mną.
Ale będę szukał stopniowo reszty jego dokonań bo ten debiut jest bardzo w porządku. Lubię taką elektronikę - urozmaiconą, łączącą brzmienia el z akustycznymi, raz liryczną i zamyśloną, innym razem bardziej energetyczną z mocniejszym pulsem podkładu rytmicznego, różnymi ozdobnikami i "akcentami". Ale też spokojną i - nazwijmy ją - dostojną. Nie ma tutaj jednak pejzażowości Eno czy Klausa S. - konstrukcja poszczególnych utworów na to nie pozwala na szczęście Wink Poczytałem trochę o Panu Wolframie, więc zdaje sobie sprawę, że nagrywa dość różnorodną muzykę (sam albo w kooperatywach), zresztą najlepszy przykład mam pod nosem - Maciek zaopatrzył mnie w jeszcze jedną płytę - SPYRA WOLFRAM & LANG CHRIS - achtundzechzig 24. Tzn. to chyba ta płyta, bo CDr jest opisany dość lakonicznie : Spyra & Lang Wink No i dla tej produkcji już tylu ciepłych słów nie znajduję, choć pewnej nastrojowości odmówić jej nie sposób. Trochę zbyt "szulcowska" jest jak dla mnie, a ja KS uwielbiam, ale tylko w oryginale Smile

p.s. ta płyta, której słucham - Homelistening Is Killing Clubs, to chyba reedycja debiutu (1995) z 2000 r., z inną kolejnością utworów i być może zmienioną nieznacznie zawartością. Ale gdybam w tej chwili, bo wiedzy brak Sad
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 04.10.2008, 22:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja jeszcze raz polecę "Headphones Concert", spodoba ci się.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek

PostWysłany: 05.10.2008, 19:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogę jedynie potwierdzić, że wersja, którą masz, to reedycja z 2000 roku oraz, że namieszano na niej trochę z kolejnością i zawartością (różnią się jednym tytułem, ale nie mam pojęcia, czy te dwa różne tytuły reprezentują dwa różne utwory). Niestety nie jestem w stanie ocenić która z wersji jest lepsza muzycznie, na pewno jednak reedycja wyszła na dobre okładce.

Największym atutem Spyry jest to, że potrafi grać w starym (a także nowym) dobrym stylu, zachowując, a może lepiej - kreując przy tym swój własny styl. Drugim plusem, wcale nie mniejszym, jest bogactwo barw i brzmień które stosuje - sporo tu instrumentów akustycznych, a te generowane przez parapety zawierają praktycznie 100% bawełny (czyli brak w nich choćby najmniejszych domieszek tworów plastikopochodnych). To, według mnie, jeden z najświeższych artystów na el-scenie.
Świeżość ta, jak słusznie zauważył Jakuz, zanika nieco na albumie duetu Spyra & Lang - to muzyka bardziej odtwórcza, klausopodobna, bez większych ekscytacji, ale każdy zatwardziały beton z pewnością bardzo ją polubi (to nie zarzut).
Ale, ale! Najlepsze jest to, że debiut jest schön a później jest jeszcze lepiej. Ale o tym za jakiś czas.
WOJTEKK

PostWysłany: 05.10.2008, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Koncert słuchawkowy" jest bardzo dobry, w Polsce to wydało Wydawnictwo 21 w ładnym digipacku

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 05.10.2008, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okładka luksusowa, to fakt Very Happy.
Pzdr.
Jakuz

PostWysłany: 05.10.2008, 19:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
...
Ale, ale! Najlepsze jest to, że debiut jest schön a później jest jeszcze lepiej. Ale o tym za jakiś czas.

No, no... Smile
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 15.03.2009, 13:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Redshift Turning Towards Us (2008)

1. The Love of Nature [13:40]
2. The Last Thing We See [2:43]
3. Clan [13:14]
4. Happy Hour [2:43]
5. Turning Towards Us [22:47]

Jak widać 3 długie utwory, przedzielone dwiema miniaturkami. Z 3 długich, dwa mini-epiki i epik-właściwy. Pierwszych 4 utworów słucham bez większych emocji, może później pokażą swoje prawdziwe oblicze. Ale utwór 5 (tytułowy) po prostu miażdży. Znakomita rzecz, jak mi się wydaje - nawiązująca do kilku tematów obecnych na płycie Halo. Właśnie słucham trzeci raz i raczej nie jest to "bój ich ostatni".

Pzdr.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Skocz do: