Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa Lepsza(?) Elektronika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.03.2009, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to z niecierpliwością czekam na możliwość przesłuchania - dzięki Tobie zresztą Smile A gdzie ją nabyłeś, Andrzeju? W "Generatorze"? I za ile oczywiście Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej
digipack

PostWysłany: 15.03.2009, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, w generatorze kupiłem wszystkie Redshifty jakie posiadam. Tej konkretnej ceny nie pamiętam, ale możliwe, że była taka jak teraz 57.32 (ależ ten Ziemowit precyzyjny Wink). Ewentualnie kilka złotych taniej, bo obowiązywała chyba jakaś promocja.

Dzisiaj słuchałem też "Last". Nie zdecydowałem się na recenzję, bo (mam nadzieję chwilowo) nie znalazłem tam powalających fragmentów. Będę próbował dalej, do elektryków trzeba mieć trochę cierpliwości.

Pzdr.
Jakuz

PostWysłany: 15.03.2009, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Thx. "Last" to też płyta, której nie znam. Poznawanie chronologiczne zakończyłem na "Toll".
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 15.03.2009, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poznawanie chronologiczne

Włącznie z Ether i Siren? Jeżeli tak, to masz odpowiedź na pytanie z PM-ki Wink.
Pzdr.
Jakuz

PostWysłany: 15.03.2009, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok Smile
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 01.05.2009, 22:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zombi - Surface To Air - 2006

Właściwie nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten wpis Confused Bo to nie jest tak do końca muzyka stricte elektroniczną zwana. Chyba Wink Pod nazwa Zombi kryje się dwóch amerykańskich instrumentalistów : Steve Moore grający na basie i przeróżnych instrumentach klawiszowych oraz A.E.Paterra - perkusista (bardzo dobry!).
Nagrali dotąd trzy płyty, a ta omawiana jest "środkową" i chyba najciekawszą. Tak jak wspomniałem - nie jest to typowa elektronika, tutaj dużą rolę odgrywa zarówno wyrazisty bas, jak i potężnie brzmiąca perkusja Paterry.
Ale że chłopaki stosują również pełną gamę brzmień wydawanych paszczą przez tzw. parapety (również analogowe), no to można uznać, że łapią się do szufladki "nowa elektronika" Cool
Bardzo dynamiczna to płyta jest, muzyka napędzana mocno grająca sekcją rytmiczną gna do przodu i ani myśli przestać. I mimo tego, że konstrukcja niektórych kompozycji jest dość prosta (ale nie prostacka Wink ) słucha się tego wyśmienicie, bo muzyka Zombie ma w sobie jakąś lekkość z jednej, a siłę z drugiej strony. Szczególnie dobrze słychać to w ostatnich dwóch utworach, czyli w tych ponad 25 minutach wieńczących album.
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 22.05.2009, 18:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe zdjęcie, ukazujące cały sprzęt koncertowy zespołu Daft Punk.
Powrót do góry
druDru
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 24.06.2009, 00:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wiecie, że mamy "polski daft punk" A nawet, rzekłbym, dużo więcej. Chłopaki z kamp! naprawdę dają radę. Ich epka, którą sobie ściągnąłem, to popowa elektronika na światowym poziomie! Przewrotny kicz, energia, łobuzerstwo - wszystko w mocno rozrywkowej formie.

W czwartek wybieram się na ich koncert do Kaliskiej, zobaczymy, co pokażą na żywca.

Tu jest myspace http://www.myspace.com/kampmusik

na pierwszy ogień polecam kawałek zen garden.
"(...) co robi na mnie znacznie większe wrażenie, niż wysłanie kilku analfabetów na pustynny kamień Księżyca, co kosztowało miliardy dolarów, potrzebnych tysiącom ludzi." (Feyerabend o mistyce wschodniej)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek

PostWysłany: 01.07.2009, 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

druDru napisał:
A wiecie, że mamy "polski daft punk" A nawet, rzekłbym, dużo więcej. Chłopaki z kamp! naprawdę dają radę (...) popowa elektronika na światowym poziomie!

Właśnie robię ostatni rzut ucha przed Open'erem i słucham obu epek Kamp! - re -we-la-cja! Dodam, że jest to coś więcej niż polskie Daft Punk - słychać tu trochę zimnej fali (wokal!) i trochę innych francuskich el-klimatów. Bardzo świeża rzecz - a na koncertach to dopieor musi być młyn! No to teraz mam problem - w tym roku uda mi się wpaść tylko na jeden dzień festiwalu, tylko teraz nie wiem czy wybrać piątek czy sobotę...

Dodam jeszcze tylko, że zespoł ma na koncie 2 epki - do posłuchania i pobrania (legalnie0 na stronie ich netlabelu: http://www.brennnessel.pl/
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.07.2009, 20:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doobre! Ale do Physical Love im jednak trochę brakuje - SOS Kosmos to był doskonaly krążek!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
druDru
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 05.07.2009, 23:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że Wam się podoba. Ja niestety nie wybrałem się na koncert pomimo szczerych chęci. Opener właśnie się kończy, ale mnie na nim nie ma.

No cóż, na żywy kamp! i innych przyjdzie mi jeszcze poczekać.

pozdrawiam
"(...) co robi na mnie znacznie większe wrażenie, niż wysłanie kilku analfabetów na pustynny kamień Księżyca, co kosztowało miliardy dolarów, potrzebnych tysiącom ludzi." (Feyerabend o mistyce wschodniej)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jakuz

PostWysłany: 01.12.2009, 19:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O poniższej płycie (jak i zresztą wielu, wielu innych) to Maciek powinien pisać, bo kompetentny Smile Ale skoro milczy jak zaklęty to ja niezgrabnie skrobnę słów kilka, bo zapoznałem się właśnie dzięki Szanownemu Koledze Cool

Spyra - Orphan Waves - 2006

Wspominaliśmy już w tym wątku, że Pan Wolfram lubi łączyć elektronikę z dźwiękami akustycznymi, bardziej naturalnymi. Na "Orphan Waves" nie tylko to potwierdza - brnie dalej Wink Wachlarz zastosowanych brzmień jest szeroki jak amerykańska autostrada : elektryczna gitara, fortepian, piano Fendera, wibrafon, perkusja akustyczna i elektroniczna, sample i sporo innych klasycznych niekoniecznie dla muzyki elektronicznej środków ekspresji. A ponieważ Wolfram to przecież Electronic Man z prawdziwego zdarzenia, więc wszystko to jest zręcznie połączone z typowymi el-brzmieniami moogów i sekwencerów. Muzyka płynie w powietrzu, zahacza o Kosmos, wraca na Ziemię i w ogóle zdaje sie nie mieć granic Very Happy Polecam gorąco tak miłośnikom, jak i przeciwnikom tej niszowej niestety muzy.
Powrót do góry
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 01.12.2009, 20:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja pisałam coś kiedyś o tej płycie Wink Niesamowita muzyka Smile
Jakuz

PostWysłany: 01.12.2009, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że pisałaś! I to nawet w tym wątku - dawno to było, ale najprawdziwsza to prawda Very Happy A ja właśnie wysłuchałem innego dzieła Wolframa Spyra : Etherlands. Równie ciekawa płyta, bardziej dynamiczna i zadziorna niż poprzednio omawiana, ale ja głosuję jednak na "Orphan" Smile
Powrót do góry
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.01.2010, 21:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słucham sobie internetowego radia Aural Moon ,a w nim
[/b]Fanger & Schonwalder - Elektrik Cowboys[b] rok wydania 2009.
Plumkają w klimatach Phaedry ,czy Rubyconu.
Niby nic nowego ,ale dobrze się slucha, bardzo dobrze!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Skocz do: