Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pat Metheny
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 01.10.2008, 10:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niektórzy się burzą Wink, więc uzupełniam :
Pat Metheny Group - Travels - 1982

Swoiste podsumowanie wczesnej działalności (1978-81) Pat Metheny Group. Podwójny (tak w wersji analogowej jak i CD) koncertowy album nagrany dla ECM w składzie : Pat Metheny, Lyle Mays, Steve Rodby, Dan Gottlieb i Nana Vasconcelos. Świetny zestaw, żywiołowo i perfekcyjnie zagrany. A ponieważ nie wszystkie utwory mają swoje odpowiedniki na płytach studyjnych tym większa wartość tego zbioru. Dla mnie przez wiele, wiele lat takie magnum opus Pata - a to przecież tylko obraz jego jednej twarzy Wink
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 01.10.2008, 13:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Doskonała płyta...

http://artrock.pl/
Back to top
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 01.10.2008, 13:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jedno z najlepszych wykonań - Are You Going With Me ?. Solówkę syntezatora gitarowego można niemalże zaśpiewać i porusza jak żadna inna. Phase Dance tu również wydaje mi się najlepszy.
Maciek

PostPosted: 26.04.2009, 08:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niebawem winna się ukazać nowa, w dodatku koncertowa płyta Pata - tym razem grającego "na cztery". Do nagrywającej bandy dołączył Gary Burton, co niezmiernie mnie cieszy. Mam tylko nadzieję, że muzyka będzie zdecydowanie lepsza niż okładka:

Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 26.04.2009, 09:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

No proszę, powrót do korzeni Smile.

Ale okładka faktyczne w nie najlepszym guście... coś podejrzewam, że to tylko jakiś tymczasowy wymysł, bo nie podejrzewałbym wychowanaków ECM-u o wycieczki w stronę Gongów Wink
mir
remaster

PostPosted: 26.04.2009, 09:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
No proszę, powrót do korzeni Smile.

Ale okładka faktyczne w nie najlepszym guście... coś podejrzewam, że to tylko jakiś tymczasowy wymysł, bo nie podejrzewałbym wychowanaków ECM-u o wycieczki w stronę Gongów Wink

Ahemmm... Rozumiem, ze uzyles tu jakiegos skrotu myslowo-skojarzeniowego, bowiem panowie Burton i Swallow zaczeli swoje znakomite i bogate kariery muzyczno-nagraniowe, w fantastycznym towarzystwie i w bajecznych czasach na jakies 10-11 lat zanim Manfer Eicher wydal swoja pierwsza plyte. Co do Pata, zgoda absolutna Wink

pzdr

mir
Back to top
Maciek

PostPosted: 14.08.2009, 17:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Już niedługo, Pat zaprezentuje swój nowy projekt, nazwijmy go roboczo "projekt-orkiestra". Na początku roku 2010 rozpocznie się również jego handel obwoźny, któremu nadajmy roboczy kryptonim operacyjny "trasa koncertowa". Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, szlak handlowy będzie przebiegał w pobliżu biegu Wisły. Szczegóły tego wydarzenia, w wersji roboczej prezentują się następująco:

THE ORCHESTRION TOUR
March 2010
1. Warsaw, Poland Congress Hall TBD

I to mnie się podoba. Zasadniczo.
tryton65
longplay

PostPosted: 27.12.2009, 01:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil Czy ktos z kolegöw moze mi polecic pare plyt Pata "elektrycznego"...Dzieki z göry....
Back to top
Maciek

PostPosted: 27.12.2009, 15:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

THE ORCHESTRION TOUR
March 2010
1. Warsaw, Poland Congress Hall TBD

I to mnie się podoba. Zasadniczo.

Wczoraj miałem kupić bilet na warszawski koncert, ale coś mnie tknęło i postanowiłem sprawdzić szczegóły zbliżającej się trasy. Miałem nosa, bowiem dzień wcześniej Pat zagra we Wrocławiu! I to jest jeszcze lepsza koncepcja - bliżej, taniej, lepszy klimat, dogodniejszy termin (niedziela!), no i zwalnia się termin 01.03. czyli można pomyśleć o Jaśku w Spodku Smile
Warto więc zapamiętać:
February 2010
Wroclaw, Poland Hala Stulecia

Bilety w cenie: 100, 150 i 180 zł.

Ciekaw jestem tylko jak Pat obsłuży te wszystkie "wirtualne" instrumenty. Przyznam, że nie bardzo wiem, czego się spodziewać po tym koncercie - ale PMG zaliczone, PMT również, będzie więc okazja porównać to z występem solowym.
A przy okazji - można już posłuchać dwóch obszernych fragmentów z zapowiadanej na koniec stycznia płyty "Orchestrion". Przypomina mi to trochę "The Way Up", więc zapowiada się bardzo ciekawie.

Tryton - chyba najlepiej zacząć od albumów nagranych pod szyldem Pat Metheny Group (chronologicznie).
tryton65
longplay

PostPosted: 28.12.2009, 21:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil Dzieki Macku...
Back to top
Maciek

PostPosted: 07.01.2010, 17:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to chyba już wiadomo, jak będą wyglądały koncerty Pata na trasie Orchestrion:

http://www.youtube.com/watch?v=hIZ2Ldrr5ok&feature=player_embedded

Wygląda imponująco tylko czy to podciągnąć jeszcze pod granie na żywo czy już pod plejbek?
mir
remaster

PostPosted: 10.01.2010, 00:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Witam,

Polecam artykul, na temat Smile

http://www.guardian.co.uk/music/2010/jan/07/pat-metheny-orchestrion

pzdr

mir
Back to top
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 10.01.2010, 03:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

tryton65 wrote:
Twisted Evil Czy ktos z kolegöw moze mi polecic pare plyt Pata "elektrycznego"...Dzieki z göry....

Ja jeszcze dorzucę coś bardzo, bardzo nietypowego dla Metheny'ego. Właściwie, nigdy później nie grał już tak jak tutaj.

Album "Jaco", sygnowany nazwiskami Jaco Pastoriusa, Pata Metheny'ego, Paula Bleya i Bruce'a Ditmasa to chyba jedyny uwieczniony na płytach moment, gdzie Pat gra taki prawdziwy jazzrock w stylu lat '70.

Na późniejszych płytach też pojawiają się ostrzejsze klimaty i solówki, ale nigdy w takiej stylistyce jak tu.
tryton65
longplay

PostPosted: 10.01.2010, 09:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil Dzieki Backside...na pewno do niego "zagladne"...
Back to top
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 12.01.2010, 21:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie lubię tego krążka. Kiedyś chyba ściąłem się z jednym z forumowiczów, który wielce zachwycał się tym albumem i pisał jakieś głupoty - o "charakterystycznych zagrywkach pata, od razu rozpoznawalnych". Więcej tu niestety odjechanego free-elektronicznego grania niż rasowego jazz-rocka. Mam ten album, bo zbieram wszystko co dotyczy Pata ( nie licząc kilkuset bootlegów ) ale to wydawnictwo omijam z daleka i innym radzę to samo - przynajmniej nie kupować w ciemno, najpierw posłuchać a potem... w zależności od gustu. Zgodzę się, że tak trudnej, atonalnej muzyki i agresywnej nie grał nigdy wcześniej ani później - z wyjątkiem projektu z Derekiem Baileyem oraz Song X i Zero Tolerance. Naturalnie moja niechęć może wynikać to awersji to gatunku free w ogóle - ale lepiej do tego albumu podejść z otwartymi oczami, krytycznie i nie spodziewać się rewelacji - dochodzi do tego, iż trudno rozróżnić kolejne kawałki w tej chaotycznej zbitej masie. Rzecz bezkompromisowa i ciekawa... ale dla miłośników gatunku.

Jeśli ktoś szuka jazz-rockowego Metheny`ego - to polecam najpierw American Garage a potem Debiut - Metheny Group. Sporo fusion ( jak na Pata ) jest na dwóch koncertowych - Blue Asphalt 1977 oraz Unity Village 1979 - te również polecam... podobnie jak większość bootlegów z lat 1977-1979 ( z tego roku szczególnie z Hofstra Playhouse - jest tu rzadki rodzynek - Magician`s Theater - boska rzecz , a z 1978 np dwupłytowy Madison z pierwszymi wprawkami do: The Way Up - szok ).
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum