Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

David Bowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 20.07.2007, 10:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ten spacer Bowiego po Warszawie, to jest kilka różnych wersji - słyszałem już o postoju na lotnisku, a szczerze mówiąc oficjalnej wypowiedzi Bowiego na ten temat nie czytałem. Co do placu Wilsona (czyli wtedy Komuny Paryskiej) to chyba aż tak daleko by go nie poniosło - no, chyba, że na Dworcu Gdańskim miał postój.

Ostatnio zmieniony przez Sheik Yerbouti dnia 20.07.2007, 10:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.07.2007, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja czytałem wywiad, w którym Bowie mówił, że tylko przez Warszawę przejeżdżał. W dodatku było to jakimś jesiennym wieczorem, padało i ogólnie widok był atrakcyjny inaczej.

A ja dopadłem takie zabawne DVD "Bowie Meets The Troggs & The Nun" zawierajace odrzuty z programu "The 1980 Floor Show" z 1973 roku. Kilka numerów wykonanych przez Ziggy'ego & The Spiders z towarzyszeniem sekcji dętej i murzyńskiego chórku, "Wild Thing" Troggsów, pogawędka z Amandą Lear i "I Got You Babe" w duecie z Marianne Faithful ubraną w habit (i TYLKO habit, co w pewnym momencie widać Very Happy ). W sumie tylko ciekawostka, bardzo surowy materiał, pewnie zmontowane wygladałoby lepiej, ale i tak jest miło popatrzeć na Bowiego ubranego w piórka Smile W dodatku w naprawdę dobrej jakości obrazu i dźwięku.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 20.07.2007, 10:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie... Mial postoj na Dworcu Gdanskim.... Zwiedzil tylko okolice bo bal sie oddalic.... Zreszta przezyl ciekawa przygode na placu Wilsona [Komuny?] w ksiegarni... To znana opowiesc wiec nie bede nudzil...
Ale zadne lotnisko,zadne cale miasto.... Ot okolice dworca Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 20.07.2007, 10:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A masz może jakiś odnośnik, gdzie można znaleźć potwierdzenie tej opowieści, najlepiej przez Bowiego?

Słowa "to znana opowieść" padają w każdej "urban legend" Wink
Powrót do góry
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.07.2007, 10:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do wykasowania

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Windmill dnia 27.07.2007, 16:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tarkus

PostWysłany: 20.07.2007, 10:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może do Sawieckawa Sajuza? Smile
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.07.2007, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do wykasowania

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Windmill dnia 27.07.2007, 16:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 20.07.2007, 10:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie macie chlopaki racji Very Happy
Zrodelko arcykompetentne:
Mike Clifford - British Rock Encyclopedia str 22.
Ten Clifford to fachura - uwierzcie ze jeden z najlepszych w UK Wink
Inne zrodelko czyli alternatywne:
Ed Hamel - History Of Rock [str 54]
I zrodelko ostatnie - moja rozmowa z Bowiem swego czasu zamieszczona na moim wspanialym angielskim blogu ktorego adresu of course podac nie moge Very Happy
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 20.07.2007, 10:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwłaszcza to ostatnie "źródło" wręcz poraża Twisted Evil
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 20.07.2007, 14:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie badz porazony Wink Skorzystaj z pierwszych dwoch Very Happy
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 20.07.2007, 14:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zważywszy, że np. Amazon nie wie nic o niejakim Mike Cliffordzie... To musi być bardzo popularna i poważana encyklopedia, że aż jej nie wzawiają. Hamela aż boję się sprawdzać Twisted Evil
jonxx
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 20.07.2007, 14:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taaa... Jak czegos nie ma w necie to nie istnieje Very Happy
A teraz cos starego zarzucimy i malo znanego Very Happy
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 26.09.2008, 09:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://esensja.pl/muzyka/recenzje/tekst.html?id=5983 moja recenzja "Live Santa Monica'72" Ziggy'ego i Pająków Smile
Tommy
szpula

PostWysłany: 28.09.2008, 18:35    Temat postu: Re: David Bowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sheik Yerbouti napisał:
Kiedy ostatnio Jos zachwycał się formą muzyków The Who z ich ostatniej trasy to pomyślałem sobie o jeszcze jednym gościu, który, podobnie jak The Who, wydaje mi się artystą trochę niedocenianym, a który próbę czasu zniósł fenomenalnie

The Who zdaje się nigdy nie był niedoceniany chyba, że mówisz to w odniesieniu do Polski bo u nas rzeczywiście wielu artystów było/jest traktowanych marginalnie. Ot np. cały nurt NWOBHM jest w Polsce mało znany i nikt tym sie na poważnie nie zajmował. Zabrakło widać chęci ze strony tych co promowali muzykę (ale też trzeba przyznać że czasy były specyficzne i nastroje polityczne nie pozwalały zajmować się głupotami.. jednakże dziwi mnie że w latach późniejszych nikt do tego nie powrócił. Choć z drugiej strony... w poważnym wieku dziennikarze muzyczni jak Kaczkowski pewnie nie dostrzegli w tym nic fajnego bo lepiej cały czas gadać o progresywnym rocku...

Wracając do Bowiego to wydaje mi się że gość jest cały czas na topie.
Facet jest niesamowicie inteligentny, kreatywny a zachowuje się na scenie fenomenalnie; oczu nie można oderwać. Nie znam zbyt dobrze późniejszej jego twórczości. Uwielbiam Heroes i Lets dance ale jeszcze bardziej Ziggiego i Aladdin Sain a najbardziej płytkę koncertową Ziggy Sturdust and Spiders from mars - the motion picture soundtrack - jak dla mnie kwintesencja rocka! Niesamowita energia, czad , nastrój. Myślę , że po Ziggym pozostała pewna "furtka" , którą dopiero w latach 90 przekroczył
M. Manson nagrywając Mechanical Animals. Jeżeli o mnie chodzi to Bowie jest rockową gwiazdą nr. 1.

A tu bardzo dobra stronka:
http://www.dobrafirma.com/dbpl/index2.html
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 28.09.2008, 18:59    Temat postu: Re: David Bowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tommy napisał:
Sheik Yerbouti napisał:
Kiedy ostatnio Jos zachwycał się formą muzyków The Who z ich ostatniej trasy to pomyślałem sobie o jeszcze jednym gościu, który, podobnie jak The Who, wydaje mi się artystą trochę niedocenianym, a który próbę czasu zniósł fenomenalnie

The Who zdaje się nigdy nie był niedoceniany chyba, że mówisz to w odniesieniu do Polski bo u nas rzeczywiście wielu artystów było/jest traktowanych marginalnie.

Najbardziej to miałem na myśli niedocenianie Bowiego na naszym Forum Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Strona 2 z 15

Skocz do: