Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

David Bowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 16.08.2010, 02:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sheik Yerbouti napisał:
A Reality Tour (2004) to zapis jego ostatniej (jak do tej pory) trasy koncertowej, a jednocześnie przekrój przez wszystkie lata działalności. Pomimo, że od nagrania niektórych kawałków minęło kilka(dziesiąt) lat to słucha się tego jak utworów z jednej płyty. Sam Bowie też w dokonałej dyspozycji wokalnej.

Dla mnie to nie tylko najlepsze DVD Bowiego - ale wręcz jeden z lepszych koncertów jakie wyszły w latach 2000-ych.
Mimo, że trylogia berlińska wytyczyła granice muzyki na dziesięciolecie...
mnie chyba najbardziej podoba się Scary Monsters (może ze względu na Frippa ? ) i singiel Heroes.
Nie mogę się jakos przekonać do wersji glamowej Davida , choć obejrzałem ostatnio jego występy z Marsjańskimi Pająkami.
Cenię jego eksperyment filmowy The Man who... - trochę trudno się to po latach ogląda , ale czuje się w tym ówczesną awangardę.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.08.2010, 07:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Człowiek, który spadł na Ziemię" to nie film Bowiego, a Nicholasa Roega przecież. Inna sprawa, że ciekawie wykorzystujący ówczesną pozycję Bowiego - kameleona rocka i kosmity, hehe. I to żaden eksperyment, a porządne rasowe sf z elementami horrorystycznymi. Eksperyment to był film z Jaggerem, "Performance".

A Ziggy to była wielka kreacja. Koncept od początku do końca, stroje, teksty, wygląd, wszystko. I kapitalne, bardzo medialne "uśmiercenie" Stardusta - nie dziwi, że Bowie w czasach boomu internetu błyskawicznie się do tego przystosował.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 16.08.2010, 20:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
owiek, który spadł na Ziemię" to nie film Bowiego, a Nicholasa Roega przecież. Inna sprawa, że ciekawie wykorzystujący ówczesną pozycję Bowiego - kameleona rocka i kosmity, hehe. I to żaden eksperyment, a porządne rasowe sf z elementami horrorystycznymi.

Może źle się wyraziłem - chodziło mi o to ,że zagrał tam główną rolę (nie wiem czy zauważył ktos ,że nosi tam tę samą kurtkę co na okładce "Low")
Co do eksperymentu - nie jestem znawcą filmów sf, ale pamiętam tam taką scenę gdy biega jakby w lustrze (kadr w kadrze) i jest to dla mnie swego rodzaju awangardowy chwyt (zastrzegam się jednak - może ktos już to wczesniej wymyslił).W każdym razie chodziło mi o klimat, który przypomina mi bardziej produkcje typu Blow-up , More czy Zabirskie Point
aniżeli typową sf.Ale mogę się mylić - to moje odczucie tylko.Jeżeli sf to z psychologicznym podtekstem.
thon022
szpula

PostWysłany: 17.08.2010, 15:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
"Eksperyment to był film z Jaggerem, "Performance".

W "Performance" nie grał David Bowie, tylko James Fox :

http://www.youtube.com/watch?v=T3qgmVb4-kU&feature=related

Fox to ten w szarym garniturze i popielatym krawacie

PS A sorki, chyba nie zakumałem że chodzi o reżysera, Nicolasa Roera, tak Question Very Happy
Tarkus

PostWysłany: 17.08.2010, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, o Nicholasa Roega. I wiem, że Fox, a nie Bowie. I Jagger w roli głównej. A Fox tak się wczuł, że któregos razu poszedł z ekipą na skok Smile A po zakończeniu zdjęć parę lat robił psychiczny detoks.
WOJTEKK

PostWysłany: 17.08.2010, 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. "Ale "Performance" wcale takie eksperymentalne nie jest - to się zupełnie dobrze ogląda.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thon022
szpula

PostWysłany: 17.08.2010, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
A Fox tak się wczuł, że któregos razu poszedł z ekipą na skok Smile A po zakończeniu zdjęć parę lat robił psychiczny detoks.

no, to się nazywa poświęcenie dla sztuki Wink
Cure
digipack

PostWysłany: 21.08.2010, 08:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
Sheik Yerbouti napisał:
A Reality Tour (2004) to zapis jego ostatniej (jak do tej pory) trasy koncertowej, a jednocześnie przekrój przez wszystkie lata działalności. Pomimo, że od nagrania niektórych kawałków minęło kilka(dziesiąt) lat to słucha się tego jak utworów z jednej płyty. Sam Bowie też w dokonałej dyspozycji wokalnej.

Dla mnie to nie tylko najlepsze DVD Bowiego - ale wręcz jeden z lepszych koncertów jakie wyszły w latach 2000-ych.

Na tej trasie Bowie miał atak serca podczas koncertu w Pradze. Kolejne koncerty zostały odwołane. Od tego czasu Bowie niestety milczy jako artysta.

Jakieś pół roku temu przypominałem sobie dyskografię Davida - na mój ulubiony album obok (Aladin Sane), awansowało Station To Station, które długo bylo przeze mnie niedoceniane.

Pzdr
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 25.08.2010, 05:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Na tej trasie Bowie miał atak serca podczas koncertu w Pradze. Kolejne koncerty zostały odwołane. Od tego czasu Bowie niestety milczy jako artysta

Nie wiedziałem tego Sad a miałem nadzieję ,że go zobaczę wkrótce na jakiejs pożegnalnej trasie - to jeden z artystów z mojej "dream list" którego nie udało mi się przed laty zobaczyć w Tinley Park -Sound & Vision Tour , z Adrianem Below na gitarze.Czy jest jakis zapis video z tej trasy?
Tarkus

PostWysłany: 25.08.2010, 07:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bowie miał z dekadę czy półtorej temu koncertować w Polsce. Odwołano z braku zainteresowania.
Zresztą podobny przypadek spotkał KISS, a byli wtedy w trasie w najsłynniejszym składzie.
Cure
digipack

PostWysłany: 25.08.2010, 07:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
Sound & Vision Tour , z Adrianem Below na gitarze.Czy jest jakis zapis video z tej trasy?

Odnosi się do Sound & Vision Tour
TV broadcasts: Tokyo Dome 16 May 1990, Sambodromo de Rio - Rio de Janeiro 20 September 1990 by Rede Globo and Rock in Chile Festival - Estadio Nacional de Chile 27 September 1990.

Na Youtube są pojedyncze kawałki, czyli z pewnością funkcjonuje to na rynku jako bootlegi.

A odnośnie stwierdzeń o których pisze Tarkus. Koncert Bowiego miał się chyba odbyć w 1998 roku, chyba w Gdański, z pewnością na Pomorzu. I coś mi się wydaje, że to miał być lipiec, lub sierpień.

Koncert się nie odbył, ponieważ Bowie w PL jest artystą niczyim. Nie lubią go ludzie słuchający hard rocka, nie lubią go ludzie słuchający popu, elektroniki, punku, new wave itp. itd. - i to mimo, że w każdej z tych stylistyk Bowie sobie radził wyśmienicie.
Nigdy nie miał statusu artysty z pierwszej ligi w naszym kraju - co dla niego i jego dokonań jest bardzo krzywdzące.

Podobnie z KISS - kawał historii i melodyjnego grania, ale w PL to zawsze byli tylko beznadziejni przebierańcy. Aż chyba wieczorem przypomnę sobie Alive.

Pzdr
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 25.08.2010, 10:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z The Who też jest podobnie - na świecie kult i megagwiazda, u nas Kaczkowski wolał wynalazki typu Budgie. Porażka.
mir
remaster

PostWysłany: 25.08.2010, 11:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:

Na tej trasie Bowie miał atak serca podczas koncertu w Pradze. Kolejne koncerty zostały odwołane. Od tego czasu Bowie niestety milczy jako artysta.

Wiem, ze to rozdzielanie wlosa na 2 ale ten atak serca mial miejsce w Scheeßel w Niemczech.

pzdr

mir
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 25.08.2010, 13:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest, u nas The Who przypominaloby sobie jak to grywali 45 lat temu - czyli klub typu Stodoła wypelniony w 3/4 Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 26.08.2010, 05:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Z The Who też jest podobnie - na świecie kult i megagwiazda, u nas Kaczkowski wolał wynalazki typu Budgie. Porażka

HOUGH ! jak mawiali Mayowscy Indianie - wystarczy dla ilustracji popatrzeć na imponującą ilosć wpisów w temacie The Who na tym forum.
Cóż , widać licznego potomstwa dochował się Pan K. (zwłaszcza w naszej generacji ) Laughing
Sam muszę uderzyć się w piersi - bo zespołem zainteresowałem się dopiero tu , w Stanach, jakies ćwierć wieku temu - dobrze, że zdążyłem zanim wymrą ze szczętem Wink

Ostatnio zmieniony przez Dżejdżej dnia 26.08.2010, 05:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

Skocz do: