Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

David Bowie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 11.01.2016, 10:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na listach zadebiutował pięknie, a to przecież trudny album i jak na dzisiejsze standardy mało przebojowy. Co tylko pokazuje skalę straty i to, jak bardzo ludzie potrzebują artystów takich, jak Bowie.
View user's profile Send private message Visit poster's website
B.J.
box

PostPosted: 11.01.2016, 17:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moment.
Najpierw totalnie ryjący beret clip , potem urodziny i wydanie płyty, w weekend Łazarz wrzucony do Sieci.
I ja mam niby uwierzyć, że to nie jest zaplanowany ruch?
Kiedy zmartwychwstanie?
View user's profile Send private message
Bartosz
remaster

PostPosted: 11.01.2016, 17:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
Moment.
Najpierw totalnie ryjący beret clip , potem urodziny i wydanie płyty, w weekend Łazarz wrzucony do Sieci.
I ja mam niby uwierzyć, że to nie jest zaplanowany ruch?
Kiedy zmartwychwstanie?

Gdyby tak zrobił byłaby to chyba najbardziej szokująca promocja płyty w historii Wink

Back to top
B.J.
box

PostPosted: 11.01.2016, 18:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Siostry Łazarza posłały do Jezusa wiadomość: «Panie, oto choruje ten, którego Ty kochasz». Jezus usłyszawszy to rzekł: «Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą». A Jezus miłował Martę i jej siostrę, i Łazarza. Mimo jednak że słyszał o jego chorobie, zatrzymał się przez dwa dni w miejscu pobytu. Dopiero potem powiedział do swoich uczniów: «Chodźmy znów do Judei». Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie. Kiedy zaś Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu. Marta rzekła do Jezusa: «Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga». Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie». Rzekła Marta do Niego: «Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym». Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?» Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat». Jezus wzruszył się w duchu, rozrzewnił i zapytał: «Gdzieście go położyli?» Odpowiedzieli Mu: «Panie, chodź i zobacz». Jezus zapłakał. A Żydzi rzekli: «Oto jak go miłował». Niektórzy z nich powiedzieli: «Czy Ten, który otworzył oczy niewidomemu, nie mógł sprawić, by on nie umarł?» A Jezus ponownie okazując wzruszenie głębokie przyszedł do grobu. Była to pieczara, a na niej spoczywał kamień. Jezus rzekł: «Usuńcie kamień». Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie». Jezus rzekł do niej: «Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą?» Usunięto więc kamień. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, żeś Mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że Mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał». To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić». Wielu więc spośród Żydów przybyłych do Marii ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego (J 11, 3-7. 17. 20-27. 33b-45).

Poczekajmy kilka dni. Może przyjdzie Jezus.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 11.01.2016, 19:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Świetnie to rozkminiłeś, Szerloku. Fajny scenariusz, byłbym niezwykle rad. Obawiam się jednak, że zmartwychwstania nie będzie.
Back to top
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 13.01.2016, 08:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie właśnie HEATHEN grane przed laty na zakończenie Reality Tour w Olimpii jest takim proroczym , symbolicznym pożegnaniem z fanami
https://www.youtube.com/watch?v=4h4w5DcpzQg
gacek778
digipack

PostPosted: 13.01.2016, 21:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Na listach zadebiutował pięknie, a to przecież trudny album i jak na dzisiejsze standardy mało przebojowy. Co tylko pokazuje skalę straty i to, jak bardzo ludzie potrzebują artystów takich, jak Bowie.

Ten album mógł być jakikolwiek, wszyscy dobrze wiemy skąd jego popularność. Włącz sobie statystyki pod klipami "Blackstar" i "Lazarus", po śmierci Davida pikują w górę jak oszalałe z poziomu 2 000 000 do obecnie ponad 17. Tak to działa.

Jeszcze raz podkreślam że żadnym znawcą muzyki Bowiego nie jestem ale myślę że nie ma co przesadzać, Blackstar w oderwaniu od kontekstu to dobry album, może nawet lepiej niż dobry ale nic więcej. Do kanonicznych albumów Davida trochę mu brakuje. Biorąc poprawkę na wiek artysty, dorobek i jeszcze chorobę jest to najlepsze co mógł zaproponować. Inna sprawa to to o czym wspomniał B.J. czyli otoczka. Też nie wierzę że to przypadek. On to wszystko przewidział i zostawił po sobie mocne epitafium. Nie pamiętam żeby ktoś tak sugestywnie zakończył swoją karierę i życie zarazem.
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.01.2016, 22:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż właśnie po Bowie'm można się było spodziewać takiego spektakularnego zakończenia. Trudno znaleźć artystę, który do tego stopnia panował nad każdym aspektem swojej kariery, a jednocześnie tak artystycznie traktował swoje życie. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to właśnie przemożna chęć zakończenia kariery na własnych warunkach trzymała go w ostatnich dniach przy życiu.
Heartbreaker
kaseta "chromówka"

PostPosted: 13.01.2016, 23:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobrze powiedziane Leptir.
Back to top
mir
remaster

PostPosted: 14.01.2016, 01:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Cóż właśnie po Bowie'm można się było spodziewać takiego spektakularnego zakończenia. Trudno znaleźć artystę, który do tego stopnia panował nad każdym aspektem swojej kariery, a jednocześnie tak artystycznie traktował swoje życie. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to właśnie przemożna chęć zakończenia kariery na własnych warunkach trzymała go w ostatnich dniach przy życiu.

Ten artykul traktuje miedzy innymi wlasnie o tym:

http://www.theage.com.au/entertainment/music/david-bowie-dead-inner-circle-kept-killer-cancer-a-secret-20160112-gm3u0a.html

pzdr

mir
Back to top
Tarkus

PostPosted: 14.01.2016, 07:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziś przeczytałem informację, że po "Blackstar" Bowie planował jeszcze jeden album. W ostatnich tygodniach przed śmiercią zdążył nawet zarejestrować pięć utworów w wersjach demo.
Mam tylko nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy "dokończyć" tego i wydać, żeby "uhonorować" twórcę.
No i ciekawostka - padł i rozwija się pomysł, by w okolicach Dworca Gdańskiego w Warszawie stworzyć poświęcony Bowiemu mural. Pomysł o tyle ma sens, że to właśnie na Gdańskim David zatrzymał się w czasie słynnej kolejowej podróży z ZSRR i to tu zakiełkował pomysł "Warszawy".
Leptir

PostPosted: 14.01.2016, 09:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:

http://www.theage.com.au/entertainment/music/david-bowie-dead-inner-circle-kept-killer-cancer-a-secret-20160112-gm3u0a.html

Artykuł ciekawy, ale nie ze względu na informacje, jakie podaje, ale dlatego że świetnie pokazuje, jak perfekcyjnie Bowie kontrolował wszystko co się wokół niego działo. Sztuki manipulowania mediami i informacją mogliby mu pozazdrościć politycy. To wręcz niewiarygodne w dzisiejszym świecie, w którym wszystko jest na pokaz i trudno utrzymać cokolwiek w tajemnicy. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę jego wiek i chorobę.
Tarkus

PostPosted: 18.01.2016, 08:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

I Bowie musiał aż umrzeć, żeby jego album został numerem 1 po obu stronach Atlantyku... "Blackstar" zadebiutował od razu jako jedynka na liście "Billboardu". Ciekaw jestem, czy gdyby nie zgon Davida, byłoby podobnie? Poprzednia płyta doszła w USA do numeru 2, a była znacznie łatwiejsza w odbiorze.
Leptir

PostPosted: 18.01.2016, 09:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe, że przed "Next Day" najwyżej w Billboardzie doszedł "Station To Station" - do trzeciej pozycji. Wyżej niż - tak przecież komercyjny i ze światowymi hitami - "Let's Dance". A co do "Blackstar" - myślę, że nawet bez śmierci jego autora byłby wysoko, świat się po prostu stęsknił za Bowie'm (czy może szerzej za postaciami jego formatu). Aczkolwiek wątpię, żeby dotarł aż do pozycji 1.
Tarkus

PostPosted: 18.01.2016, 09:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Blackstar" ZADEBIUTOWAŁ na "Billboardzie" jako numer 1. Gdyby nie śmierć Bowiego taka sytuacja byłaby science fiction. Nad czym ubolewam.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Next
Page 13 of 15

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum