Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich nast瘼cy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

King Crimson
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 66, 67, 68

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bia造stok
remaster

PostPosted: 13.01.2017, 12:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

A dla mnie GG jest zbyt ma這 wyraziste. Biegli muzycy - to s造cha ale nie maj帷y tak rozpoznawalnego stylu. Nie jest to muzyka tak atrakcyjna jak to co robi kr鏊, s momenty porywaj帷e ale ca這軼iowo bywa r騜nie.

A dla mnie s i wyrazi軼i i rozpoznawalni i oryginalni i w og鏊e super Smile
ko鄉in
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.01.2017, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
A dla mnie GG jest zbyt ma這 wyraziste. Biegli muzycy - to s造cha ale nie maj帷y tak rozpoznawalnego stylu. Nie jest to muzyka tak atrakcyjna jak to co robi kr鏊, s momenty porywaj帷e ale ca這軼iowo bywa r騜nie.

w ca這kszta販ie KC oczywi軼ie jest lepszy, z tym 瞠 maj wiele s豉bych p造t (zbieraj帷 w ca這嗆 wypowiedzi fan闚 - czekam a jaki redaktorek o tym napisze artyku, ale cienkie bolki to s - chyba, 瞠 takowy jest)

a GG specyficzne - generalnie bez genialnych wokalist闚, ale muzycznie bardzo wypracowany w豉sny nurt - i fajnie waletowali w r騜nych stylach muzycznych - muzyka trubadur闚 i minstreli, mistycyzm, szanty, mocne rockowe granie
plus wielog這sy - to bardzo cenne
Back to top
View user's profile Send private message
Okechukwu
remaster

PostPosted: 13.01.2017, 15:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
ko鄉in wrote:
gacek778 wrote:
Gentle Giant, kt鏎e jest warte uwagi ale do 瘸dnych klasyk闚 pokroju Krimzon nie ma startu.

ja np. osobi軼ie na r闚ni stawiam dw鎩k GG i KC, tr鎩k zreszt te

Ja te uwa瘸m, 瞠 jest dok豉dnie odwrotnie: GG ma bardzo oryginalny i rozpoznawalny styl - muzycy r闚nie znakomici jak u Crimso, wokalnie absolutne mistrzostwo (tyle 瞠 nie indywidualne, ale zespo這we - zawsze przytaczam argument, ze Queen nigdy nie pokusi si o zagranie na 篡wo "operowej"cz窷ci Rapsodii, twierdz帷, 瞠 jest to niemo磧iwe ze wzgl璠u na stopie komplikacji, a GG 酥iewali na 篡wo utwory jeszcze bardziej skomplikowane wokalnie - np. Knots, czy On Reflection). Kompozycyjnie te rewelacja (od strony formalnej utwory ciekawiej i dojrzalej skonstruowane ni zazwyczaj u Crimson闚). W czym tkwi zatem problem dla cz窷ci s逝chaczy? (bo nie dla mnie). IMO w tym, 瞠 GG to muzyka bardzo ch這dna, wyspekulowana - takie prog-rockowe puzzle, kt鏎e mog anga穎wa intelektualnie, ale wielu odbiorc闚 pozostawiaj oboj皻nymi emocjonalnie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Bia造stok
remaster

PostPosted: 13.01.2017, 15:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Te mi si wydaje, 瞠 muzyka GG jest bardziej z這穎na. Jak wspomina Ko鄉in GG czerpa ze znacznie szerszego spectrum gatunk闚 muzycznych ni KC, nie odwa篡豚ym si ich wszystkich wymieni. Trzeba te doda, 瞠 zar闚no ich p造ty, jak i poszczeg鏊ne utwory nie by造 przesadnie d逝gie. Nie chc mi si sprawdza, ale nie kojarz aby wykracza造 ponad 10 minut. Taka nieustanna galopada pomys堯w i nastroj闚, w dodatku ozdobionych zespo這w wokaliz, w niewielkim odst瘼ie czasowym jest ci篹ko przyswajalna, nawet dla os逝chanego z rockiem progresywnym odbiorcy.

W klasycznym prog rocku (1969-1975) GG ma u mnie miejsce na podium. KC oczywi軼ie zreszt r闚nie.
ko鄉in
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.01.2017, 16:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

'problem' z GG dla mnie to wokale - lubi, ale nie ma tam takich wyr騜niaj帷ych si postaci jak np. Lake, Anderson, Anderson czy Hammill

ich muzyka jest specyficzna - o ile bior帷 np. Red czy Starless czuje si "doros陰" muzyk - ci篹ar, gitary, basy, mrok, o tyle muzyka GG mo瞠 si wydawa "ma豉", zabawna, 鄉ieszna

moim zdaniem pierwsze 4 kr捫ki si mocno broni, bo ju co do "In A Glass House" mam w徠pliwo軼i czy kolejnych

czyta貫m kiedy naukowy artyku o technicznych walorach GG, kontrapunktach i innych ich pomys豉ch - nie znam si na teorii muzyki, odczuwam po swojemu

inna sprawa, 瞠 GG nie mia這 du瞠go wp造wu na muzyk 鈍iatow - no chyba, 瞠 r騜ni wykonawcy metalowi nie ujawniali tego w wywiadach Very Happy - ale 豉twiej im powiedzie, 瞠 lubi Yes czy KC ni GG - je郵i tak jest

suma sumarum dla mnie - z kr璕u klasycznego progu - z KC wytrzymuje tylko Yes - ciut ni瞠j dam Jethro Tull, GG, Genesis czy ELP
Back to top
View user's profile Send private message
Okechukwu
remaster

PostPosted: 13.01.2017, 16:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niew徠pliwie GG czerpali z wi瘯szej ilo軼i gatunk闚 ni Crimso. Nawet na takim Interview (chyba najs豉bszej p造cie z klasycznego okresu) numer nawi您uj帷y do reggae (Give It Back) s御iaduje z utworem, kt鏎y zaczyna ch鏎kiem w stylu soundtrack闚 do film闚 Disneya z lat 30 (Design). I nie ma si wra瞠nia, 瞠 te wp造wy tworz jaki niezbyt sp鎩ny misz-masz. Wszystkie gatunki s "przepuszczone" przez styl zespo逝. A u Crimson r騜nie z tym bywa這 - np. "Prelude" z Islands nie posiada 瘸dnych cech charakterystycznych zespo逝.

Last edited by Okechukwu on 24.01.2017, 01:14; edited 18 times in total
Back to top
Okechukwu
remaster

PostPosted: 13.01.2017, 16:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

ko鄉in wrote:
czyta貫m kiedy naukowy artyku o technicznych walorach GG, kontrapunktach i innych ich pomys豉ch - nie znam si na teorii muzyki, odczuwam po swojemu

To jest wg mnie clou problemu. U GG wszystkie "mostki", wariacje, przej軼ia z jednego motywu do drugiego, kt鏎e robi zwykle Minnear, s kunsztowniejsze, bardziej "fachowe" ni u Frippa. Natomiast zgadzam si, 瞠 ca這嗆 muzyki GG nie ma takiej si造 ra瞠nia jak Crimson.
Back to top
Bia造stok
remaster

PostPosted: 13.01.2017, 18:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
Natomiast zgadzam si, 瞠 ca這嗆 muzyki GG nie ma takiej si造 ra瞠nia jak Crimson.

Ca這嗆 jak ca這嗆, bezsprzecznie GG nie ma tak ra膨cej gitary jak na Larks Tongues In Aspic.

Quote:
moim zdaniem pierwsze 4 kr捫ki si mocno broni, bo ju co do "In A Glass House" mam w徠pliwo軼i czy kolejnych

Przez 10 lat tak uwa瘸貫m, teraz nie mam w徠pliwo軼i 瞠 pierwszych 7 GG to pot璕a prog rocka, zreszt KC te posiada w dorobku 7 takich tytu堯w.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 66, 67, 68
Page 68 of 68

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum