Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

King Crimson
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 84, 85, 86  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mir
remaster

PostPosted: 04.12.2017, 23:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wlodku, jak na razie, moge potwierdzic, ze ciezkie to. Mam wszystkie boksy KC jakie dotychczas sie ukazaly ale przesluchalem tylko ITCOCK bo tam jest tylko 5 CD (plus szosty - DVD-A). Moze sie kiedys za to zabiore...

pzdr

mir
Back to top
View user's profile Send private message
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.12.2017, 00:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ło matko ale po co to komu? Confused
Zawsze mnie to zastanawia ile osób tego posłucha, bo ile kupi to co innego.
Back to top
RoryGallagher
singel kompaktowy

PostPosted: 05.12.2017, 00:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja nawet zwlekałem długo z poznaniem "The Great Deceiver", bo ilość materiału mnie przytłaczała, a co dopiero takie coś. Na pewno się nie wezmę za żaden z tych boksów - wolę w tym czasie posłuchać 20-paru różnych albumów. To wydawnictwa chyba tylko dla ludzi, którzy nie słuchają niczego innego prócz KC.
Gacek

PostPosted: 05.12.2017, 00:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pytanie czy tacy ludzie są. Wiadomo że każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce ale jak będę miał kiedyś tyle kasy żeby kupować niepotrzebne rzeczy po 500 czy ileś tam złotych to mam nadzieję że przeznaczę te pieniądze na kogoś kto ich potrzebuje a nie na Roberta Frippa (którego rzecz jasna bezgranicznie wielbię!).
Tak jak napisałeś kolego samego materiału studyjnego jest tyle że można słuchać i słuchać, do tego KCCC gdzie można przebierać w fajnych koncertach a gdzie dopiero takie wynalazki.
A jeszcze z inne strony to Włodek szanuję że masz fundusze i samozaparcie, ja uważam się za bezgranicznego fana Krimzo ale jednak takich rzeczy nie kupuję Wink
Back to top
mir
remaster

PostPosted: 05.12.2017, 01:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jesli chodzi o mnie, uwazam, ze warto te "wynalazki" miec. Te boksy to kawal historii, ewolucji jednego z wazniejszych zespolow rockowych, pelne koncertow (nie wszystkie), ktore dotychczas byly osiagalne na bootlegach. Ten sam utwor zagrany na paru koncertach, rozni sie wiecej niz niuansem. Wprawdzie, jak napisalem material z boksow jeszcze nie przesluchany ale czesc koncertow znalem juz wczesniej. Kiedy nadejdzie czas, z pewnoscia przeslucham te plyty wiecej niz jeden raz. Poki co, grzbiety pudelek ciesza moje oko.

Ludzie potrzebujacy na pewno sie straca na tych zakupach. Od lat, szczodrze, wspieramy z malzonka rozne cele oraz instytucje niosace pomoc tym, ktrym jest troche gorzej niz nam. I nie odpisujemy tego od podatku. Do tego dochodzi dorazna pomoc w ramach woluntariatu. Wszystko da sie pogodzic.

pzdr

mir
Back to top
Gacek

PostPosted: 05.12.2017, 02:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:

Od lat, szczodrze, wspieramy z malzonka rozne cele oraz instytucje niosace pomoc tym, ktrym jest troche gorzej niz nam.

Szacunek! Tak trzymać i oby inni brali przykład.

Oczywiście nie miałem na myśli nic złego w temacie kupowania takich rzeczy. Zwyczajnie uważam że nawet z perspektywy fana trochę to przerost formy nad treścią. Owszem w wykonaniu tego zespołu dany utwór zawsze brzmi inaczej ale szczerze mówiąc nie bardzo chce mi się to sprawdzać. Każdy występ ma swój klimat, kiedyś ściągałem na potęgę bootlegi PF i KC ale po pewnym czasie mi przeszło, nie było czasu wszystkiego przesłuchać a najlepsze i tak są oryginały.
Obstawiam że u większości kupujących te boksy będą się kurzyć na półce.
Z tego co widzę większość ludzi wśród których się obracam nawet nie ma kiedy spokojnie przysiąść i posłuchać w skupieniu klasyków a co dopiero takich wydawnictw.
Back to top
mir
remaster

PostPosted: 05.12.2017, 02:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Brak czasu to niestety bolaczka XXI wieku. Ja licze na duzo wolnego i spokojnego czasu na emeryturze Wink

pzdr

mir
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 05.12.2017, 10:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
A jeszcze z inne strony to Włodek szanuję że masz fundusze i samozaparcie

Nigdzie nie napisałem, że posiadam ten box, mam tylko skany. Czasami ludzie, którzy noszą się z zamiarem wydania swoich ciężko zarobionych pieniądzy chcą zobaczyć co zamierzają kupić, a wiadomo, że w sklepie raczej im tego nie odpakują, stąd mój anons.
Otwartym pozostaje pytanie czy ci, którzy zaopatrzą się w inny sposób w materiał z boxu też go przesłuchają w całości. Mimo wszystko uważam, że dobrze jest jak takie coś się ukazuje, kto będzie miał ochotę ten kupi, a kto nie to nie, i szlus.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rockowy

PostPosted: 05.12.2017, 15:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Zwyczajnie uważam że nawet z perspektywy fana trochę to przerost formy nad treścią.

A ja całkowicie odwrotnie. Fripp jest jednym z mądrzejszych biznesowo artystów na świecie. Koncepcja, żeby "czyścić archiwa" i wydawać wszystko, co z danego okresu jest dostępne wydaje się być idealna na obecną chwilę. Potem może nie być kiedy, materiały utkną w archiwach, a sam handel nimi w postaci cyfrowej nie wystarczy. David Singleton, który razem z Frippem prowadzi DGM, wspomniał w jednym z ostatnich wywiadów, że sprzedaż tych boksów (wszystkie mają nakład ok. 10 tys. sztuk, bez planowanych dodruków - bo się to po prostu nie opłaca) jest zaskakująco dobra. I raz w roku dzięki temu mają doskonale sprzedający się produkt w świecie, w którym sprzedaż fizycznych nośników z muzyką podobno już nie istnieje.
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 05.12.2017, 19:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze tylko w kwestii formalnej: jak się posłucha Improv czy 21st Century Schizoid Man (CD9), to czuć jakie na scenie musiały lecieć iskry, taka to była energia. To czysta magia, nie wiem czy do wytworzenia obecnie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mir
remaster

PostPosted: 05.12.2017, 22:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodku, po Twoim ostatnim wpisie rozpieczetowalem pudlo i wrzucilem CD9. Juz wiem, ze nie bede musial kupowac zimnych ogni na choinke.

pzdr

mir
Back to top
Gacek

PostPosted: 06.12.2017, 00:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:
Ja licze na duzo wolnego i spokojnego czasu na emeryturze Wink

Każdy tak myśli a później jak pytam znajomych to mówią że czasu było więcej jak chodzili do pracy Razz

Włodek wrote:

Nigdzie nie napisałem, że posiadam ten box, mam tylko skany.

To trochę zmienia postać rzeczy. A kto będzie chciał to kupi, jasna sprawa.

rockowy być może odniosłeś mylne wrażenie że myślę inaczej. Ja bardziej piszę od strony czysto technicznej - czas, miejsce i kasa bo to są trzy podstawowe sprawy, które nie pozwalają mi postawić takiego boksu wyżej niż wśród potrzeb 3 lub czwartorzędnych. Fajnie by było mieć... ale po co? Razz
Ale co do spraw biznesowych to ja zawsze tak twierdziłem. Zauważ tylko że to jest nieco szersze zjawisko niż samo to czy ktoś ma smykałe do biznesu czy nie. Powiedzmy sobie wprost w przypadku większości zespołów nawet tych z pierwszych stron raczej by się to nie udało. Znasz kogoś kto chciałby mieć kilkanaście koncertówek Black Sabbath np z okresu Master of Reality albo Yes z czasów Close to the Edge? Mnie by wystarczyło po jednej, reszta by była pewnie taka sama. King Crimson to inna bajka bo tutaj mamy od groma improwizacji, co chwilę inne składy, często muzycy z zupełnie innych bajek, inny repertuar na koncertach. Przede wszystkim dlatego to ma sens. A sposób w jaki Fripp udostępnia archiwa uważam za bardzo mądry, mamy wydawnictwa "głównego nurtu", które wypada mieć ale są też te fanowskie KCCC jako osobna seria gdzie każdy sobie może coś wydłubać ale nie każdy musi się czuć w obowiązku żeby mieć wszystko bo to kolejna płyta króla (a wiem że tacy zbieracze są). Co do boksów to skoro wujek Robert je wydaje musi to się opłacać i nie mam też wątpliwości że to "uczciwe" wydawnictwa a nie kawałek kartonika i wdupione w to 20 płyt.
Robert Fripp to geniusz i perfekcjonista w każdym calu dlatego mam do niego jako artysty zaufanie bezgraniczne.
Back to top
rockowy

PostPosted: 06.12.2017, 00:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Co do boksów to skoro wujek Robert je wydaje musi to się opłacać i nie mam też wątpliwości że to "uczciwe" wydawnictwa a nie kawałek kartonika i wdupione w to 20 płyt.

Warto chyba dodać, że te boksy są produkowane w Polsce Smile
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 06.12.2017, 00:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
...Fripp jest jednym z mądrzejszych biznesowo artystów...

Jak sądzę również po swoich własnych doświadczeniach. To jeden z moich ulubionych Frippowych cytatów dotyczący muzycznego biznesu.

"The fifth aim of DGM is to be a model of ethical business in an industry founded on exploitation, oiled by deceit, riven with theft and fueled by greed."

Niestety ten cytat mógłbym odnieść także do wielu innych branż....
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 06.12.2017, 00:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
gacek778 wrote:
Co do boksów to skoro wujek Robert je wydaje musi to się opłacać i nie mam też wątpliwości że to "uczciwe" wydawnictwa a nie kawałek kartonika i wdupione w to 20 płyt.

Warto chyba dodać, że te boksy są produkowane w Polsce Smile

Jak to?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 84, 85, 86  Next
Page 81 of 86

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum