Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

King Crimson
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 84, 85, 86

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
arsen1994
szpula

PostPosted: 20.06.2018, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chodzi o to ,ze obrzydziła mi ten zespół moja mama, która ciąglę prosi mnie o puszczanie na winylu 5 płyt ,m in. Welcome To the Real World tejże grupy. Drugą płytą jaką lubi są 'cyferki 'Yes oraz m.in Howard Jones -Human's Lib. Sorry, a poza tym ja który nagrywający space industrialne demówki słuchający na co dzień Fausta , Throbbing Gristle, Psychic TV, This Heat, SBB , sceny canterbury , zespołu mojego ojca tj. Made In Poland czy w tej chwili gdy to piszę 23 Skidoo mam lubić pop ? Bitch please ! Chyba że mówicie o płycie U2 pod tym samym tytułem , czy So Petera Gabriela , wtedy to tak.
Back to top
View user's profile Send private message
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 20.06.2018, 14:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak ogólnie na różne wątki, które pojawiały się powyżej.

Na koncert Margaret z Frippem szedłbym w ciemno Wink

W sumie to chyba nigdy nie słuchałem całego Mr. Mister, trza sprawdzić.

Pat Mastelotto wyraźnie rozwinął swoje umiejętności. O ile w okolicach Thraka, Projekctów, Costruction Of Light trochę mnie męczył jego ciężki styl, tak teraz totalnie gościa podziwiam za to co wyczynia. Na koncercie głównie obserwowałem jego ekwilibrystykę, choć oczywiście cały sześcioręki perkusista cały czas siedzi mi teraz w głowie (choć pojawiają się i zdania, że ongi i sam Bruford to wszystko wyprawiał).

Płyta "A Scarcity of Miracles" (której ogromnie nie lubię) w zasadzie została nagrana przez 5/8 obecnego składu KC, więc...nie wiem co z tego wynika. Coś miałem na myśli, ale mi uleciało. Ze te koncerty to trochę tour do tej płyty? Albo, że wtedy Frippowi zachciało się grać starocie? Albo, że w zasadzie to duża część ewentualnego albumu studyjnego jest już gotowa, i byłaby to pierwsza część setu, która mogliśmy wysłuchać. Choć Jakszyk to mnie strasznie wkurza i nie wiem czy jego śpiewanie nie zdewastowałoby takiego albumu.

U mnie na piętrze też wydawało mi się, że akustyka była zmaszczona. Miałem wrażenie, że dźwięk ucieka gdzieś dołem.

Niesamowite jest też to, gdy uświadomi się sobie jakie gigantyczne doświadczenie reprezentują poszczególni muzycy obecnego składu. Właściwie każdy z nich grał z wieloma, wieloma ważnymi artystami, czy pojawiali się na studyjnych albumach od różnych popowych zespołów (jak choćby i ten Mr. Mister) przez Camel, Dire Straits (Mel Collins) po R.E.M. i Ministry. Wymieniać można by bardzo długo, i oni wszyscy w służbie u Króla.

Po tych KC koncertach to nic mi się nie chce teraz słuchać, wszystko wydaje się dość małe...
Back to top
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.06.2018, 17:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Choć Jakszyk to mnie strasznie wkurza i nie wiem czy jego śpiewanie nie zdewastowałoby takiego albumu. "

Akurat moim skromnym zdaniem, uważam że Nakazuje radzi sobie znakomicie. Wokal na równi z Lake'iem z którym wręcz czasem można go pomylić, i tylko odrobinę gorszy niż (mój ulubiony) Wetton.
Na albumie z Toronto miałem mieszane uczucia, ale teraz... jest naprawdę dobrze.

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1

https://pancernik.eu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 20.06.2018, 22:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

arsen1994 wrote:
mam lubić pop ? Bitch please !

A dlaczego nie? Chyba, że coś się nagle pozmieniało i awangardowość oznacza kolesia równie o równie otwartym umyśle, co słuchacze PR3. Mnie słuchanie Magmy czy Univers Zero nie przekreśla równie częstego słuchania Madonny, George Michaela czy Frankie Goes to Hollywood. Chyba, że starasz się być na siłę edgy, żeby pokazać jaki to z ciebie totalny awangardowiec jest. Wtedy faktycznie, bitch please.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 21.06.2018, 07:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fripp & Margaret ?..... Rolling Eyes , po takim projekcie albo sam palnąłbym sobie w łeb albo zaczął polować na Roberta z karabinem snajperskim . To prędzej bym przeżył gdyby nagrał płytę z tymi landrynkowatymi dziuniami z grupy Polsatowskiej "My3" Very Happy

Ja dawniej też podchodziłem z wielką ostrożnością do Jakszyka i trochę widziałem w nim takiego małego epigona neo progresywnego, który nie załapał na najlepsze czasy tego gatunku a w latach 90 próbuje coś reanimować czy wywarzać otwarte drzwi. Lecz pózniej czy gościnnie w The Tangent, Crimson Project i w obecnym Crimson musiałem docenić jego talent, zaangażowanie, szczerość, naturalność i ogrom pracy jaki wykonał - to można zauważyć jak bardzo od pierwszych koncertów bodajże 2013 do chwili obecnej się rozwinął i stał się lepszym muzykiem.

A powrót Adriana do zespołu i by funkcjonowali jaki Triple Trio - w najdzikszych marzeniach nie potrafię sobie tego wyobrazić i sobie życzyć. Crimson z 3 gitarzystami, 2 świetnych wzajemnie uzupełniających się wokalistów. Jak by taki nonet zabrzmiał w Walkin on Air, Three of a Perfect Pair, Sleepless.... w sumie to byłaby naturalna i logiczna kontynuacja obecnego zespołu. Jeśli do tego by doszło - nie istniałaby bariera finansowa i fizyczna by mnie powstrzymać przed obejrzeniem takiego składu. Fani do reszty by sfiksowali Very Happy

Last edited by Inkwizytor on 21.06.2018, 07:36; edited 1 time in total
Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 21.06.2018, 07:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

arsen1994 wrote:
Sorry, a poza tym ja który nagrywający space industrialne demówki słuchający na co dzień Fausta , Throbbing Gristle, Psychic TV, This Heat, SBB , sceny canterbury , zespołu mojego ojca tj. Made In Poland czy w tej chwili gdy to piszę 23 Skidoo mam lubić pop ? Bitch please !

Absolutnie nie możesz lubić popu! Każdy kto słucha przeintelektualizowanych pierdów, a co więcej, nawet je nagrywa, ma kompletnego bana na słuchanie popu...

... a nie móglby mieć też w takim razie bana na wypowiedzi o popie? Byłoby zdrowiej Wink
Back to top
arsen1994
szpula

PostPosted: 21.06.2018, 09:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
arsen1994 wrote:
mam lubić pop ? Bitch please !

A dlaczego nie? Chyba, że coś się nagle pozmieniało i awangardowość oznacza kolesia równie o równie otwartym umyśle, co słuchacze PR3. Mnie słuchanie Magmy czy Univers Zero nie przekreśla równie częstego słuchania Madonny, George Michaela czy Frankie Goes to Hollywood. Chyba, że starasz się być na siłę edgy, żeby pokazać jaki to z ciebie totalny awangardowiec jest. Wtedy faktycznie, bitch please.

Słuchaj , chodzi o to że chce się muzyczniie odciąć od rodziców. Wiesz , konlikt pokoleń i te sprawy.. Trochę przesadzam z tym nie lubieniem popu, bo też lubię , tylko nie w momencie jak ktoś chcę słuchać pięciu płyt na krzyż ,ok ? Bardzo sobię cenię Everything But The girl czy Prefab Sprout np . A propos Univers Zero kupiłem sobie Heresie na jednej z gdańskich giełd.
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 22.06.2018, 11:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tzn. Jakszyk jest genialny w kawałkach do 1974 (ach te Letters...), ale z ery Belew wypada fatalnie. Trochę mi się marzy taka retroprogresywna płyta studyjna jako pożegnanie sentymentalne, jakieś takie "The Last Visit In The Court Of The Crimson King" albo "The Last Battle Of Lizard on the Abandoned Island"
Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 22.06.2018, 11:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
ale z ery Belew wypada fatalnie.

nie ma warunków do odtworzenia jego głosu
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 22.06.2018, 11:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do Arsen1994: oczywiście, bunt jest konieczny, to zrozumiałe. Obecnie jednak czasem przybiera to zabawne formuły. Znam kilka przypadków, gdzie stare punki mają dzieci, więc przeciw czemu dzieci mają się buntować? Wybierają stateczne discopolo zamiast tych szarpidrutów Very Happy
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 23.06.2018, 09:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bunt po prostu jest, ale czy konieczny?
Ad rem: z przyjemnością czytam te relacje, bo już obawiałem się, że Krimzo (w szczególności Fripp) się wypalił.
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 23.06.2018, 20:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Urrrwał, ceny biletów w UK to jakiś żart chyba, wybuliłem 65 funtów na listopadowy koncert w Nottingham, mam nadzieję, że Fripp, Łysy i Collins dożyją bo to ich chcę głównie zobaczyć, reszta to przystawka. Ale jak tyle dobrego napisaliście to się zdecydowałem.

arsen1994 wrote:
Trochę przesadzam z tym nie lubieniem popu, bo też lubię ,

No widzicie, trochę lubi, taki bunt bez buntu, bunt wewnętrzny raczej, chyba że biega po dzielni i naparza poppersów Laughing
Back to top
THRaKeD
pirat mono

PostPosted: 16.07.2018, 11:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cześć,
zarejestrowałem się z uwagi na ten wątek.
King Crimson bym na bezludną wyspę zabrał (Bogu dzięki, że moja żona też(!), chociaż dwa razy więcej przez to za bilety płacę).

Byłem 18 czerwca w Krakowie. To był mój siódmy koncert KC i chyba najlepszy. Może ex aequo bym postawił sobotni z Romy 2000 r.
Tam było ostrzej i ciężej, ale tegoroczny wygrywa wirtuozerią i różnorodnością repertuaru.

Jakszyk... byłem w 2015 w Paryżu, w 2016 w Zabrzu, teraz Kraków... Jakszyk się rozkręca. W Krakowie wreszcie pojechał wokalnie (Easy Money). W Indiscipline przynajmniej był oryginalny Smile

A teraz wracam do strony 20 i zaczynam robić notatki, na które tematy bym chciał podyskutować Laughing

Pozdrawiam
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 16.07.2018, 22:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

THRaKeD wrote:
Może ex aequo bym postawił sobotni z Romy 2000 r.
Tam było ostrzej i ciężej...

Przybij piątkę! Byliśmy na tym samym koncercie w roku 2000 Cool
THRaKeD
pirat mono

PostPosted: 17.07.2018, 07:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
THRaKeD wrote:
Może ex aequo bym postawił sobotni z Romy 2000 r.
Tam było ostrzej i ciężej...

Przybij piątkę! Byliśmy na tym samym koncercie w roku 2000 Cool

:piąteczka: Smile
W Romie byliśmy także na niedzielnym jakby co Very Happy
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 84, 85, 86
Page 86 of 86

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum