Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

King Crimson
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 90, 91, 92, 93  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 27.06.2019, 09:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

To dziś koncert? Zazdroszczę, tyle razy Krimzo było w Polsce, a ich nigdy nie widziałem. A propos Krimzonowych T-shirtów - najchętniej bym zakupił ten słoneczno-księżycowy motyw z Larks, mojej ulubionej płyty.
Monstrualny Talerz
longplay

PostPosted: 27.06.2019, 09:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tym razem się nie wybieram, jak już będziecie po, to zdajcie relacje.

Musze jednak przyznać, że sądziłem, że to 50 Anniversary tour będzie w jakiś sposób polegało na odegraniu np. w całości ITCOTCK, a de facto zmian w repertuarze nie ma większych w stosunku do lat poprzednich.

Żyję cały czas cichą nadzieją, że w październiku, dokładnie 50 lat po ITCOTCK ukaże się nowy studyjny album...
Back to top
View user's profile Send private message
Monstrualny Talerz
longplay

PostPosted: 27.06.2019, 09:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
To dziś koncert? Zazdroszczę, tyle razy Krimzo było w Polsce, a ich nigdy nie widziałem. A propos Krimzonowych T-shirtów - najchętniej bym zakupił ten słoneczno-księżycowy motyw z Larks, mojej ulubionej płyty.

Ha, dokładnie ten kupiłem w zeszłym roku! Ale nie chodzę na co dzień, wsadziłem do sejfu i czeka na specjalne okazje Smile
Back to top
THRaKeD
cylinder Edisona

PostPosted: 27.06.2019, 14:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poza organizacyjną, czyli Mordą bez żadnego napisu, mam z każdego koncertu.
Byłem na wszystkich w Polsce (dwóch w 2000) i jednym w 2015 w Paryżu bo się bałem, że mogę nie mieć okazji usłyszenia siedmiogłowej bestii.
Że się pochwalę.
Cóż, miłość.
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 27.06.2019, 14:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na Allegro są teraz 4 rodzaje: morda, Red, Discipline i Islands. Mając taki wybór, brałbym ostatnią z ww.
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 27.06.2019, 20:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Powiedzmy, że byłem na paru koncertach: 5 x Rush, 5 x Deep Purple (w tym dwa z Blackmorem i trzy z Lordem), Pink Floyd, Gilmour, Waters ×3, The Police, Sting, Gabriel, Depeche Mode ×3, Page&Plant, Budgie, Jarre, The Rolling Stones ×2, The Cure, Europe. Wiele koncertów Opeth, Anathemy... no po prostu nie jestem w stanie przypomnieć teraz.
O naszych SBB, Riverside, wszystkich bluesowych i nie -bluesowych przygodach - festiwalach i koncrtach nie pomnę.
To tak z grubsza.
To czego doświadczyłem wczoraj, to ... To nie był koncert.
To było misterium.

Zazdroszczę tym, którzy słuchają i widzą to teraz.
Back to top
akukuuu
epka kompaktowa

PostPosted: 27.06.2019, 20:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Relacja konkretnie w temacie. Budzi uznanie.
Back to top
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 28.06.2019, 05:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest wczorajsza setlista :

https://www.setlist.fm/setlist/king-crimson/2019/teatr-muzyczny-roma-warsaw-poland-3b9100a0.html

Niemalże totalnie inny zestaw utworów niż dzień wcześniej - zazdroszczę tym, którzy byli na obu wieczorach - mnie niestety w tym roku sprawy rodzinne uniemożliwiły podróż, a w naszych media cisza - już więcej uwagi było poświęcone Collinsowi, który ledwo trzyma się na nogach Wink
Monstrualny Talerz
longplay

PostPosted: 28.06.2019, 10:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Recenzja koncertu Crimsona w Rzepie również utrzymana w tonie sakralnym, co zrozumie tylko ten co był Wink

https://www.rp.pl/Muzyka/190629424-Jego-Wysokosc-Krol-Robert-Fripp-w-Warszawie.html
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 28.06.2019, 15:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widziałem ich drugi raz i może dlatego obyło się bez postawy klęczącej Wink Koncert fajny, bez specjalnych fajerwerków i wiekszych wtop. Wady:
- Roma ma nagłosnienie poprawne, ale do wrocławskiego NFM nie ma startu - może to wina kiepskiego miksu live, ale czasami instrumenty ginęły (zwłaszcza Fripp i Collins, ale czasami nawet Levina nie było słychać, zwłaszcza na sticku) i robiła się soniczna magma.
- obecność Rieflina. OK - Fripp chce mieć trzy perkusje i jeszcze koleżkę, który ogarnie kwestie pianistyczne, ale uczciwie mówiąc - z Billa ani wielki pałker, ani specjalny pianista. W dodatku jego klawisz miał strasznie plastikowy sound.
- Jakko Jakszyk. Zaczął z wysokiego C, od koszmarnych fałszy i załamania głosu w "Pictures of a city", a potem było już gorzej.O ile gitarzystą jest w miarę poprawnym, to wokalistą jest strasznym. Ma malutką skalę, błyskawicznie się zapowietrza, co skutkuje tym, że ka-żdy-wers-szat-ku-je, o bokach, złym frazowaniu i niewyciąganiu co trudniejszych fragmentów nie wspomnę - popsuł każdy numer śpiewany przez Lake'a, Wettona i Boza, jedynie przy tych Belewa jako-tako dawał radę. Zdecydowanie najsłabszy element obecnego składu, niemal popsuł mi koncert. Tony Levin ma od niego lepszy głos, co dobitnie było słychać, gdy śpiewali unisono.

Plusy:
- Pat i Gavin. Perkusyjne monstrum o czterech rękach rozumiejące się na poziomie podświadomości, obaj o fantastycznej technice i feelingu, doskonale się uzupełniający. Uczta dla oczu i uszu.
- swoboda grania. Jak się rozkręcili z improwizacjami i kodami, to wręcz dzwoniły lata 70. i pytały co się dzieje Smile
- publiczność - entuzjazm, który udzielił się błyskawicznie nawet Frippowi. Owacje, skupienie, nawet bez smartfonów prawie cały koncert.

Generalnie oceniam niżej, niż wrocławski sprzed kilku lat, ale miło było znów zobaczyć Frippa i czeredkę w akcji.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 28.06.2019, 16:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rieflin jednak występuje na tej trasie ?.... a ja myślałem, że KC grają w septecie bez Billa.... miał go niby wstępnie zastąpić Travis ale się nie wpasował - czyżby Rieflin pojawił wyłącznie na polskie koncerty ? Very Happy
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 29.06.2019, 00:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

No tak. Stacey mi się z Rieflinem pomieszał. Na usprawiedliwienie - miałem ciężki tydzień, był upał, idę się zabić Wink
View user's profile Send private message Visit poster's website
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 29.06.2019, 05:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja już się cieszyłem, że jednak Rieflin wrócił jedynie specjalnie dla polskiej publiczności... Wink
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 30.06.2019, 09:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
czasami instrumenty ginęły (zwłaszcza Fripp i Collins, ale czasami nawet Levina nie było słychać, zwłaszcza na sticku) i robiła się soniczna magma.

z Billa ani wielki pałker, ani specjalny pianista. W dodatku jego klawisz miał strasznie plastikowy sound.

- Jakko Jakszyk. Zaczął z wysokiego C, od koszmarnych fałszy i załamania głosu w "Pictures of a city", a potem było już gorzej.O ile gitarzystą jest w miarę poprawnym, to wokalistą jest strasznym. Ma malutką skalę, błyskawicznie się zapowietrza, co skutkuje tym, że ka-żdy-wers-szat-ku-je, o bokach, złym frazowaniu i niewyciąganiu co trudniejszych fragmentów nie wspomnę - popsuł każdy numer śpiewany przez Lake'a, Wettona i Boza

Pomijając set. Możliwe to, żebyśmy z kumplem 24 godziny wcześniej wyszli z Romy z diametralnie innymi spostrzeżeniami? Taka przepaść w odbiorze?
Krystaliczny wręcz dźwięk, o warsztacie całej siódemki nie wspominając.
Back to top
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 30.06.2019, 09:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odrobinę sam zaczynam się zastanawiać nad przyszłością i potencjalnym dalszym kierunkiem lub krokiem zespołu w jednoznaczną przyszłość - chyba nie tylko ja zadaję sobie pytanie - Co dalej ?. Od bodajże 2014 występują w tym samy praktycznie składzie - pomijając drobne modyfikacje - rozstania i powroty Rieflina. Ciekawe jak długo jeszcze Fripp utrzyma ten skład i czy powoli obecna formuła choć ze wszech miar doskonała i dająca fanom gros radości i poczucie spełnienia - nie zbliża się niebezpiecznie do granicy wyczerpania ?. Lider był na tym punkcie zawsze bardzo wyczulony - nie chciał powielać samego siebie a tym bardziej nie mógł strawić jak band spoczął na laurach, przestał się rozwijać lub wdała nieznośna stylistyczna stagnacja a "koledzy po okresie błyskotliwej kreatywności i skłonności do artystycznego ryzyka zaczęli wracać do bezpiecznych sprawdzonych patentów". Może obecna trasa będzie ostatnią tego wcielenia przed kolejnym wielkim skokiem ?. Ja nadal uważam, że najlepszym posunięciem byłoby rozszerzenie bandu do "Triple Trio" i powrót Adriana - grania na 3 gitary, 3 perkusje itd. Pięknie gdyby pojawiła idealna równowaga i balans między starym materiałem i jednak większą ilością nowego. Nie znam kulis - co już podkreślałem - porażki wprowadzenia Teo Travisa do obecnego koncertowego Crim - lecz może zamiast na siłę sadzać go za klawiszami dać szansę i zdobyć na pokerową zagrywkę np spróbować z Melem na 2 saxy ?.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 90, 91, 92, 93  Next
Page 91 of 93

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum