Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

King Crimson
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 80, 81, 82  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jarex
digipack

PostPosted: 11.01.2017, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ograłby nas wszystkich, mówię serio.
Back to top
View user's profile Send private message
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 11.01.2017, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Freefall wrote:
gacek778 wrote:
Myślę że widzę ma ale czy by wszystkich wykosił?

Nie wiem, czy by tak wykosił gharvelta czy mahavishnuu albo Okechukwu...

Zapomniałeś o Bartoszu, zna ponad 8000 płyt.
jarex
digipack

PostPosted: 11.01.2017, 22:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

chylę czoła, jak zawsze Smile
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 11.01.2017, 23:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:

Mówiłem o zwykłych śmiertelnikach Wink.
Back to top
Białystok

PostPosted: 11.01.2017, 23:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Śmiertelnicy to obecnie wdychają smog na potęgę.
Freefall

PostPosted: 11.01.2017, 23:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli trzeba przesłuchać 8000 płyt - nie wyjdziesz z domu i smogu nie wdychasz Smile.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 12.01.2017, 00:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
jarex wrote:

W konserwatywnym w sumie piśmie "Rolling Stone" żadna z płyt KC nie znalazła się w TOP 500.

To znaczy że tym konserwatywnym pismem można sobie podetrzeć d...
Rozumiem że Krimzo to jest specyficzny zespół, kultowy w pewnych kręgach ale pomimo wszystko brak chociażby debiutu w top 100 uważam za kiepski żart, braku debiutu w top 500 nie będę nawet komentował.
Śmiejemy się z Teraz Rocka a oni przynajmniej robią przewidywalne i nudne topy, gdzie te wszystkie płyty zawsze są, jeżeli RS robi topy gdzie nie ma takich płyt - kamieni milowych to jest wystarczający powód żeby nigdy nie sięgać po to pismo.

Można lubić lub nie ten zespół ale trzeba przyznać że Fripp nigdy nie robił i nie robi chałtury. Jak to mówi mój kolega w pracy King Crimson to jest dyscyplina. Szanuję zdanie innych ale twierdzenie że jest inaczej to szukanie kwadratowych jaj.

Ta lista jest typowym produktem twardogłowych krytyków (i muzyków) z USA, dla których ambitniejszy rock kończy się na debiucie Velvet Undeground, a gitarowe granie na płytach Clash, Ramones i Nirvany. Widzę, że w 500-setce brak też jakiejkolwiek płyty Genesis, czy Purpli, a Zappa jest jeden ("Freak Out" na... 243 miejscu). Nie ma też ani jednej płyty Hancocka, Mahavishnu, RTF czy Weather Report (a założenie jest takie, że jazz oraz fusion są brane pod uwagę).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gacek778
digipack

PostPosted: 12.01.2017, 02:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:

Tak z czystej ciekawości skąd masz takie informacje?

Okechukwu wrote:

Ta lista jest typowym produktem twardogłowych krytyków (i muzyków) z USA, dla których ambitniejszy rock kończy się na debiucie Velvet Undeground, a gitarowe granie na płytach Clash, Ramones i Nirvany. Widzę, że w 500-setce brak też jakiejkolwiek płyty Genesis, czy Purpli, a Zappa jest jeden ("Freak Out" na... 243 miejscu). Nie ma też ani jednej płyty Hancocka, Mahavishnu, RTF czy Weather Report (a założenie jest takie, że jazz oraz fusion są brane pod uwagę).

Brak płyt Mahavishnu, RTF czy Weather Report może bym jakoś zrozumiał chociaż uważam, że też coś powinno się pojawić bo to jednak klasyki gatunku. Nie słuchamy, nie lubimy - OK ale pewnych rzeczy pominąć się nie da.
Ale Krimzo? No bez żartów, lubimy czy nie to jest żelazny klasyk, prawdopodobnie najważniejszy progresywny zespół, który do dziś jest wzorem. Skoro mówimy o Nirvanie to przecież nawet jej lider słuchał\inspirował się Red'em. Dla mnie brak tego zespołu w zestawieniu skreśla taką listę zupełnie. Gusta gustami ale są takie płyty, których ocena nie zależy od gustów.
Brak Genesis czy Purpli to też są jaja bo inaczej się tego nie da nazwać. A jak chodzi o Zappe to powinien się pojawić jeszcze (albo raczej przede wszystkim) Hot Rats (i może coś jeszcze).
Back to top
Białystok

PostPosted: 12.01.2017, 07:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Białystok wrote:

Tak z czystej ciekawości skąd masz takie informacje?

Sam to tu ujawnił. Temat: Album 1974.
gacek778
digipack

PostPosted: 12.01.2017, 11:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę że znać to za duże słowo w przypadku takiej liczby. Ma tyle ocenione. Ale każdy słucha tak jak lubi.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 12.01.2017, 12:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Otóż to - ja cały czas zastanawiam się, czy osoby znające po kilka tysięcy płyt sięgają po daną płytę po raz drugi? Bo ja np. po raz enty w drodze do pracy słuchałem dziś "The Way Ahead" Sheppa - bo ostatnio to wywarło na mnie ogromne wrażenie i będę wałkować, aż mi bokiem wyjdzie Smile I dlatego też nie zawsze piszę w wątku "Czego teraz słuchacie?", bo bym się powtarzał.

W temacie: nie przejmuję się takimi zestawieniami, zresztą amerykańskie podejście do muzyki rockowej jest mi z jednej strony obce, a z drugiej - niezrozumiałe. Nie doceniają Krimzo = nie wiedzą, co tracą, ich brocha.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 12.01.2017, 13:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę, że przesłuchać, a poznać to dwie różne rzeczy. Bartosz pisze, że tam zaliczył coś koło 8 tys płyt - ja mu jestem w stanie uwierzyć, ale biorąc pod uwagę jego wiek, to jego ocena płyt, które słuchał w wieku 13-14 lat nie jest specjalnie wiarygodna. Gust muzyczny to nie jest rzecz od razu dana i skończona. Trochę innych rzeczy słuchałem 35 lat temu, a słucham teraz - powiedzmy, że słucham więcej. Dlatego nie do końca wierzę w aż tak wysublimowany gust muzyczny nastolatka.

http://artrock.pl/
Back to top
Bednaar

PostPosted: 12.01.2017, 15:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

OK, może i zaliczył, ale taka metoda nie dla mnie. Jak coś mnie zafascynuje, to lubię do tego wracać. Nie widzę sensu zaliczania płyt w ilości masowej - gdzie tu czas na rozsmakowanie się? Wolę poznać mniej, a bardziej gruntownie.
Back to top
Freefall

PostPosted: 12.01.2017, 15:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Myślę, że przesłuchać, a poznać to dwie różne rzeczy. Bartosz pisze, że tam zaliczył coś koło 8 tys płyt.

Otóż to. Przesłuchać, jednorazowo oczywiście, to można i więcej niż te 8 tys. Ale żeby wgłębić się w muzykę, to trzeba więcej niż jednego odsłuchu z telefonu podczas jazdy tramwajem:)

WOJTEKK wrote:
Gust muzyczny to nie jest rzecz od razu dana i skończona. Trochę innych rzeczy słuchałem 35 lat temu, a słucham teraz - powiedzmy, że słucham więcej. Dlatego nie do końca wierzę w aż tak wysublimowany gust muzyczny nastolatka.

To tak ja. Kiedyś słuchałem metalu, nawet thrashu, ale szybko mi przeszło. Jakby mi teraz puścili jakiegoś Bulldozera czy innego Pestilence'a, to pewnie nie poznałbym, co to jest Wink.
Ale oczywiście mogą trafić się wybitne jednostki, które od najmłodszych lat mają wyrafinowany gust, jak np. właściciel pewnego sklepu na M, który w wieku 5 lat zachwycił się Pink Floyd Smile.
Back to top
Leptir

PostPosted: 12.01.2017, 15:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja, dziecięciem będąc, z niejaką rozkoszą słuchałem takich zespołów, jak Boney M, Dschinghis Khan, czy Eruption - które to puszczał był mój szanowny tata. Dzisiaj już trudno mi wytrzymać przy tym bez kilku głębszych... Wink
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 80, 81, 82  Next
Page 66 of 82

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum