Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Black Sabbath
Idź do strony 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysiek
Gość

PostWysłany: 11.11.2008, 14:26    Temat postu: Black Sabbath Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niezwykłe, ale nie było jeszcze wątku o tym zespole.

W zwiazku z pytaniem o rejestracje video Black Sabbath, odsyłam do tej znakomitej strony:

http://www.sabbathlive.com/index.html

a na niej do linku TIMELINES

http://www.sabbathlive.com/timelines.html
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 11.11.2008, 16:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choć rozumiem Twoje zdziwienie *) brakiem wątku BS, to nie czuję się odpowiedzialny Wink. Sabbaci mnie za bardzo "nie ruszali". Jeżeli mówimy o czołówce hard-rocka, to u mnie kolejność wyglądała tak:
1. Led Zeppelin
2. Deep Purple
3. długo, długo nic Cool.

Na półce mam wszystko od "jedynki" do "Sabotage" oraz koncertowe "Past Lives". Później dwie płyty z Dio ("Heaven And Hell", "Mob Rules") i koncertówkę "Live Evil". Rzadko do nich wracam, jak zresztą do całego hard-rocka...

Pzdr.

*) podobne było moim udziałem, w przypadku Procol Harum Very Happy.
Dariusz
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 11.11.2008, 17:07    Temat postu: Black Sabbath Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłem w czerwcu 2005 w Lipsku na ich koncercie w oryginalnym składzie , było nieźle , załapałem się nawet na guitarpick Iommi'ego .

pozdr , Dariusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzysiek
Gość

PostWysłany: 11.11.2008, 17:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nas to, że tak powiem "kręciło". Zwłaszcza prezentowany w III Programie Polskiego Radia w roku 1971 "Master Of Reality" i rok póżniej "Black Sabbath vol. 4". Wielkie wrażenie robi też na mnie początek utworu Warning, kończącego pierwszą ich płytę studyjną. Gorzej u mnie z uwielbieniem dla "Sabbath Bloody Sabbath", który wyraźnie mi jakoś nie podchodzi. Jeden z zespołow, z którymi jestem "na bieżąco", jeżeli chodzi o nieoficjalne nagrania koncertowe z interesującego mnie okresu 1970-78. Niezwykle "wybredni" jesli rozchodzi się o repertuar koncertowy. Nie dałoby się "złożyć" żadnej z ich płyt studyjnych w wersji live.

DVD "Never Say Die" (zapis koncertu z Hammersmith Odeon z 19 czerwca 1978) jest oczywiście znakomity, ale przeraża głupota tych, którzy to montowali. Z koncertu powycinano jego sporą część, którą dopiero nieocenieni jak zawsze bootlegerzy uwiecznili na wydawnictwie Welcome To The Electric Funeral i pewnie wielu innych.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.11.2008, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaczynałem od Paranoida i to na pełny regulator, tyle ze na słuchawki - do tej pory pamiętam , jak wrzask Ozziego w Iron Man przewędrował mi przez mózg, lekko mnie pot oblał Very Happy. A ich koncert z Chorzowa z 1998 roku uważam za najlepszy jaki w życiu widziałem. w tym samym dniu zaczęły się piłkarskie MŚ, to tez o czymś świadczy. Mój ulubiony Sabbs to Master of Reality - klasyczny wczesny Sabbs w klinicznie czystej formie

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Regelpin
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 18.11.2008, 19:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Choć rozumiem Twoje zdziwienie *) brakiem wątku BS, to nie czuję się odpowiedzialny Wink. Sabbaci mnie za bardzo "nie ruszali". Jeżeli mówimy o czołówce hard-rocka, to u mnie kolejność wyglądała tak:
1. Led Zeppelin
2. Deep Purple
3. długo, długo nic Cool.

Na półce mam wszystko od "jedynki" do "Sabotage" oraz koncertowe "Past Lives". Później dwie płyty z Dio ("Heaven And Hell", "Mob Rules") i koncertówkę "Live Evil". Rzadko do nich wracam, jak zresztą do całego hard-rocka...

Pzdr.

*) podobne było moim udziałem, w przypadku Procol Harum Very Happy.

Led Zeppelin to nie zespol hardrockowy, a raczej rockowo-blusowo- folkowy
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 18.11.2008, 20:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Teraz już rozumiem Cool.
Pzdr.
WOJTEKK

PostWysłany: 18.11.2008, 20:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Regelpin napisał:

Jak wczesne Jethro Tull Very Happy

Powrót do góry
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 19.11.2008, 05:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Regelpin napisał:

Jezeli Led Zeppelin to zespol rockowo-blusowo- folkowy Rolling Eyes Shocked , to co wedlug Ciebie jest hardrockiem? Bo dla mnie LZ to akurat kwintesencja tego stylu.
Tarkus

PostWysłany: 19.11.2008, 09:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Folkowy też, LZ III jest mocno folkująca przecież. Ale to elementy niejako poboczne w przypadku Zepów Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 19.11.2008, 15:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Folkowy też, LZ III jest mocno folkująca przecież. Ale to elementy niejako poboczne w przypadku Zepów Smile

Dokladnie, kilka utworow z jednej plyty nie moze okreslac stylu zespolu.
Tarkus

PostWysłany: 19.11.2008, 16:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jeszcze "Battle of Evermore", "Going to California"... Poza tym blues to też, jakby nie patrzeć, swoista muzyka folk Smile
tryton65
longplay

PostWysłany: 19.11.2008, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Bardzo ludbie BS z okresu z R J Dio i pözniejsze.
"Heaven and Hell" i "Mob Rules" uwielbiam.Wydaje mi sie ze technicznie Iommi wspial sie tu na wyzyny.I znakomicie potrafili pozbierac sie po odejsciu Ozziego.
Takze Dio swietnie sprawdzil sie w repertuarze Ozziego.
No i te tajemnicze ,dyskretne dzwieki klawiszy sa tu niezapomniane.
Pözniejsze nagrania BS chociaz przez wielu nielubiane bardzo lubie.
Jako wokalista Tony Martin swietnie spiewa,nowy i stary repertuar.
Wiem ze fanom czasöw Osborna ciezko sie do tego przyzwyczaic.
Ja cenie to za melodie i swietne brzmienie.
Do tego czasami swietni instrumentalisci jak Cozy Powell dodawali
nagraniom BS nowych smaczköw.
Zreszta nie zapomnijmy ze sam R.Wakeman ozdobil "Sabbath B S"
(jeszcze z Ozzim) swoimi keybordami.
Tak ze ja jestem fanem Black Sabbath od pierwszej do ostatniej plyty. Wink
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 19.11.2008, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sam Wakeman mówił, że kiedy przyszedł do studia gdzie Sabsi nagrywali SBS to wszyscy byli tak nawaleni,albo nacpani, że nie byli w stanie odróżnić Wakemana od słupa ogłoszeniowego. Ponoć jedyny trzeźwy był realizator dźwięku. Wakeman wszedł pograł i był bardzo zdziwiony, że Sabsi wykorzystali wszystko.

Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 20.11.2008, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tryton65 napisał:
Takze Dio swietnie sprawdzil sie w repertuarze Ozziego.

Świetnie jak świetnie, kwestia gustu. Jak słyszę Dio z tą pseudonawiedzoną emfazą zapodający "My name is LUUUCIFERRRR, come take my HANNND!" to mam wrażenie, że jednak Ozziemu jakby o coś innego chodziło.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 1 z 29

Skocz do: