Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Metallica
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 06.11.2011, 22:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Master też nie jest idelany, justice także miejscami troszkę odstaje

Lord have mercy. Nie mam tu bynajmniej na myśli błędów ortograficznych o gramatycznych.
View user's profile Send private message Visit poster's website
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.11.2011, 09:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
A czy np "The Battle of Epping Forest" często uważany za nudny (sam podzielam ten pogląd) powoduje że o albumie "Selling England by the Pound" nie powiemy wspaniały?

Battle to najlepszy utwór z Selling. No i co, dyskutujemy dalej? Chyba szkoda nafty Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Cure
digipack

PostPosted: 07.11.2011, 11:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skąd Wy, szanowni koledzy macie tyle pary, by wciąż ekscytować się tym Kabaretem Starszych Panów? Wink Czy te ich kolejne płyty wnoszą coś do tematu? Nie szkoda czasu i uwagi?
Back to top
Bednaar

PostPosted: 07.11.2011, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fajnie - w "czego teraz słuchamy" dyskusja o Metallice była gorąca, po przeniesieniu do właściwego wątku nie dość że temperatura siadła, to jeszcze tematyka zeszła na Genesis Laughing
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 07.11.2011, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bo to tak zawsze jest. Prawdziwe dyskusje rodzą się przy okazji innych tematów. Wystarczy popatrzyć w innych wątkach. Też myślałem, że dyskusja się rozwinie, a tu dwie-trzy wypowiedzi i po zawodach.
Yer Blue
remaster

PostPosted: 07.11.2011, 16:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Peter Hammill wrote:
...przy czym może pionierski dla samej Metallici, bo tak po prawdzie to prochu tam nie wynaleźli, a wręcz cofnęli się do klasycznego rockowego grania, czyli sięgnęli do muzyki jaka do tej pory była im raczej obca.

Co do tego nie mam wątpliwości. Pionierski był dla samej Metallicy i w obrębie jej stylu. Do światowej muzyki wniósł tylko ballady.

Czarny Album wniosł świeżość w graniu metalu polegajacy na uchwyceniu w niej prostoty. Mniej wiecej do tego 91 roku thrashowcy coraz bardziej kombinowali muzyke stajac sie niemal epiccy na tym polu (Meta, Mega, Sepultura), Czarna Metallika spowodowała, że thrasowcy odkryli wielka siłe w prostocie, że wspomne tylko Countdown To Extinction, Youthanasie czy Chaos A.D. Jednoczesnie płyta ta wniosła thrashowcow (w bardziej komercyjnej odsłonie) na niesłychane dotad pole popularnosci. Tak wiec Czarny Album ma swe niezaprzeczalne znaczenie w historii metalu. Przy okazji bedac zbiorem naprawde świetnych numerow, z niesmiertelnymi riffami na czele. Jak dla mnie - i mysle dla wiekszosci - stoi ona na wysokim poziomie artystycznym. Poza tym jest cudownym antidotum na przekombinowane And Justice For All. Nie trzeba kombinować by tworzyc wielka muzyke.

Bartosz wrote:
Zresztą - czy na pierwszych czterech płytach Mety naprawdę były jakieś wyrafinowane artystycznie utwory? A skąd!

Jesli wszystko bedziesz mierzył przez pryzmat jazzu czy szalonej awangrady (ktore sa zdaje sie Twoimi ulubionymi stylami) to pewnie przy nich Meta z lat 84-88 klepie prostote, ale jesli zauwazysz jak wielkim artyzmem płyty z tego okresu odznaczaja sie wokół metalu to nalezy oddac im wielki pokłon za to jak wiele wniosły i jaka range artystyczna nadały temu stylowi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
WOJTEKK

PostPosted: 07.11.2011, 17:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe, bo właśnie AJFA tak do końca przekonał mnie do Metachy. I faktycznie to był najbardziej progresywny z albumów Metachy i jakby nie było jeden z kamieni węgielnych nowego nurtu - prog-metalu. Z jednej Czarny Album był powroten do prostszego grania i to dobrze, ale niestety nie cała płyta jest na równym poziomie - jako całość mnie nie przekonuje.

A te płyty z lat 84-88 to jednak całkiem inna bajka w porównaniu z tym co potem nagrali.

http://artrock.pl/
Back to top
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 07.11.2011, 18:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bo te płyty od 'Kil 'Em All' do '...And Justice...' były dziełem zespołu składającego się z młodych chłopaczków, którzy chcieli robić wszystko na przekór komercyjnym działaniom. Przecież za 'kadencji' Burtona ten zespół nigdy nie nakręcił teledysku i praktycznie nie występował w telewizji, radio nie grało ich kompozycji mimo, że wśród fanów sporych tych nagrań z pierwszych trzech płyt urosło do rangi przebojów. Chłopakom udało się przebić do świadomości fanów na całym świecie bocznymi drzwiami i za to należy się duże uznanie. Potem niestety zaczęli chyba bardziej kalkulować i już przy okazji '...And Justice...' pojawił się teledysk do 'One', no a przy okazji 'Czarnego Albumu' machina rozkręciła się na całego.

Nie mówię, że to źle gdy ktoś się promuje w sposób bardziej widoczny, ale w przypadku Metallici nastąpiła całkowita transformacja. Można, a nawet trzeba się zmieniać, ale w ich przypadku, moim zdaniem, to nie do końca udało się od strony artystycznej. Ja w tych późniejszych ich produkcjach wyczuwam sporo kalkulacji, udawania i dlatego nie przekonuje mnie to w stopniu takim jak stare płyty. Jestem nawet miłośnikiem pierwszej wersji 'Garage Days...' z 1987 roku, a tych płyt typu 'St. Anger' czy 'Death Magnetic' nie mogę jakoś przetrawić.
WOJTEKK

PostPosted: 07.11.2011, 18:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Radio grało Metachę, w Polsce bardzo często i dużo, oni błyskawicznie wdarli się do świadomości słuchaczy, jeszcze przed Majstrem od Papy grali na Reading i to wcale nie na początku. To nie były boczne drzwi, to było normalne granie koncertów i jeszcze raz granie koncertów. Tak jak wiele zespołów przed nimi, np. Marillion.

Back to top
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 07.11.2011, 19:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tyle, że zdobycie uznania poprzez granie koncertów, a bez teledysków, w dzisiejszych czasach jest rzeczą wyczynową.
WOJTEKK

PostPosted: 07.11.2011, 22:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale nie niemożliwe

Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.11.2011, 23:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Peter Hammill widzę że mamy w temacie Metallicy podobne zdanie. Patrząc jednak zupełnie chłodno na ich twórczość goście nagrali wspaniały debiut później 2 album był jeszcze wspanialszy, bardziej rozbudowany (chyba mój ulubiony), master to pod wieloma względami ideał, na Justice też właściwie nie spuścili z tonu. To są 4 płyty które w równym stopniu wyrywają z butów. Nie było możliwości jednak robienia dalej tego samego bo to już by się znudziło. Chłopaki wyczuli moment i nieco zmienili styl, zanim ktokolwiek zaczął im zarzucać wtórność. Tym sposobem po raz kolejny wyrwali z kapci tylko już nieco inną muzyką.
Uważam że dopiero po czarnym zaczęły się pojawiać płyty które jednoznacznie ciężko ocenić.

Dla mnie oni do dziś trzymają poziom. Czy to Reload czy St. Anger (chociaż tutaj był spadek formy) czy Death Magnetic jest dobrze.
Właściwie to jedynym słabym albumem z ich udziałem jest dla mnie Lulu.
Poprostu to nie ich bajka.

A tak poza tym który zespół nagrywając 4 wspaniałe płyty nie zmienia z czasem stylu żeby nagrywać równie dobre?
Chyba tylko Ac Dc i Iron Maiden ale to się nie liczy Wink
Back to top
Rufin
epka kompaktowa

PostPosted: 08.11.2011, 00:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

A Motorhead się liczy? Smile

Nie sądzę aby Metallice zarzucano wtórność (choć pewnie kilku marudnych by się znalazło), gdyby nagrali znakomitą, klasyczną płytę thrash-metalową, czy prog-metalową, idąc nawet trochę dalej niż na "AJFA" - choć ta druga wydaje się być szczytem ich możliwości rozwoju - to nie są wszak wirtuozi, a bardzo dobrzy rzemieślnicy, z głową do chwytliwych riffów Smile Myślę raczej, że zdawali sobie sprawę, iż ze sprzedażą takowej mogą być spore kłopoty, nawet mając na uwadze wielkość marki: 'Metallica'.

No ale okej, takie były czasy, że wszystkie sławne thrash-metalowe zespoły zmiękczyły wtedy brzmienie, nawet Slayer. Jednak czy to w przypadku Slayara właśnie, czy np. Megadeth, wynik tego zabiegu był moim zdaniem ciekawszy, niż w przypadku Metaliki.
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 08.11.2011, 01:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja nie zapomnę jak z kumplem zastanawialiśmy się czy kolejna po '...And Justice...' płyta będzie miała taki sam układ utworów jak trzy wcześniejsze, czyli - akustyczny wstęp i ostre granie, potem utwór tytułowy, potem coś jakby monumentalnego w stylu 'For Whom The Bell Tolls', a na koniec ballada. Potem druga strona, czyli obowiązkowy instrumentalny utwór plus trzy kompozycje z wokalem. A okazało się, że oni wydali 'Czarny Album' i całe przypuszczenia szlag trafił.
Moim zdaniem ta płyta to jest po prostu nowy rozdział w ich dorobku i tyle. Poszli w kierunku, który niejako zwiastował 'One'.

Może gadam jak stary zgred, ale mnie się wydaje, że oni mieli większy dar to komponowania w latach 80 - potrafili tak grać, że z jednej strony były świetne melodie i ewidentnie metalowe klimaty, umieli to jakoś tak pięknie wyważyć. Natomiast na wysokości czarnej płyty złagodnieli i gdy próbowali powracać do ostrzejszych brzmień, to brakowało pomysłów na dobrą kompozycję. Ale można to też zarzucić na karb powolnego wyczerpania limitu pomysłów. Albo po prostu ta muzyka jest już nie dla mnie, za bardzo wyszukana, a mój umysł przyzwyczaił się do 'Four Horsmen' czy 'Call Of Cthulu'.
Majkel

PostPosted: 08.11.2011, 12:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakoś nie mam ochoty sięgać po Lulu. Reeda coś tam mam, szanuję gościa, ale słucham tylko okazyjnie. Metallica natomiast mogłaby dla mnie zakończyć swoją działalność po Czarnej Płycie. Load i Reload są jak zatwardzenie, 1/3 utworów z tych dwóch płyt stykło by na jeden przyzwoity album, a tak nie sięgam po nie wcale. Kajdanki, pejcze - to nie dla mnie.
St. Anger to w ogóle jeden wielki koszmar - nie ma dla mnie tej płyty.
Trzy lata temu nagrali chopy płyta dlo takich zgredów jak jo, ale jak już mam ochotę na coś mocniejszego, to wolę cztery pierwsze, klasyczne pozycje. Tam jest młodość, szczerość, dzikość…
Za jakiś czas Lulu trafi na półkę „oferta specjalna” - nie ma innej opcji, wtedy sobie kupię Wink
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
Page 2 of 12

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum