Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Metallica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.07.2017, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Dziś 33 lata kończy Ride The Ligthening. Była to pierwsza płyta Metachy, którą poznałem, jeszcze z kasety. Bardzo mocno i chyba nieodwracalnie zmieniła mój sposób postrzegania muzyki.

Zamówiłem na LP i wciąż czekam na odbiór.

Freefall napisał:

Moja też. No, obok "Master of Puppets" Smile.

Identycznie.

Masters Of Puppets już mam na LP. Smile Czarnej słucham tylko w aucie, a do reszty w zasadzie nie wracam.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.07.2017, 11:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Masters Of Puppets już mam na LP

A jakie wydanie? W ostatnich latach natłukli tego niemiłosiernie i nie wiem już, które dobre a które mniej, bo opinie bywają różne.
Białystok

PostWysłany: 28.07.2017, 11:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie:

http://winylownia.pl/pl/p/METALLICA-Master-Of-Puppets-LP-/17345
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.07.2017, 11:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Dziękuję. Cena zachęca. Brzmi ok?
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.07.2017, 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś jakieś wydania "Ride the Lightning" i "Master of Puppets" z XXI wieku, dwupłytowe na 45 obrotów. Brzmiały jak CD, więc wymieniłem na wydania z lat 80., na których jest nieco więcej przestrzeni ("RtL" też dwupłytowe).
Białystok

PostWysłany: 28.07.2017, 11:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Cytat:

Dziękuję. Cena zachęca. Brzmi ok?

Dla mnie OK ale w sprawach brzmień znam się baaardzo słabo. Mnie cieszy muzyka a na LP okładka i.t.p.

Ja dałem 50 zł, stały klient Smile

Na marginesie mają tam fajne wydanie na LP pop hard metalowego Blackouta Scorpionów, ale tak sobie tu czytam o tej płycie to strach brać do ręki taki to gniot....
A to była jedna z moich pierwszych w życiu nagranych płyt o i ile nie pierwsza, i tak myślę czy wyskakiwać ze stówy czy zostać przy CD.
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.07.2017, 12:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po co kupować winyle, kosztujące kilka razy więcej niż CD, jeśli nie zwracasz uwagi na brzmienie?

A "Blackout" to gniot, zgadza się Laughing
Białystok

PostWysłany: 28.07.2017, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
Po co kupować winyle, kosztujące kilka razy więcej niż CD, jeśli nie zwracasz uwagi na brzmienie?

Trochę zwracam, ale nie tak bardzo. Może nawet najmniej z Dinozaurów .... Winyl to nie tylko brzmienie. Smile

Blackout jest melodyjny, komercyjny itd. i dla koneserów to oczywiście gniot. Ale... Tak jak przeglądam twojego bloga to wyżej od Blackout cenisz kilka płyt Aerosmith, nawet Toys In Attick. Tego nie pojmuję i wytłumaczyć sobie nie potrafię.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.07.2017, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:

pierwsze słyszę

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.07.2017, 12:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Toys in the Attick" mimo wszystko wydaje mi się nieco mniej sztampowy od "Blackout". Mimo to, Scorpionsów z lat 80. kiedyś bardzo lubiłem, a za Aerosmith nigdy nie przepadałem, nawet w okresie, gdy słuchałem głównie melodyjnego, komercyjnego hard rocka.

No, chyba starczy tego offtopu Wink
Białystok

PostWysłany: 28.07.2017, 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
RoryGallagher napisał:

pierwsze słyszę

Rory działa u Magmów i Davisów, to tam to gniot, więc się nie dziw.
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.07.2017, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Ride..." to moja druga świadomie kupiona kaseta w życiu (pirat MG z resztą) i jedna z najważniejszych dla mnie płyt w ogóle. Na niej i na "Seventh Son" Ironów uczyłem się poznawać muzykę więc jej wpływu na moje pojmowanie muzyki nie sposób do dzisiaj mi przecenić. Obecnie najbardziej cenię sobie "And Justice For All" i uważam że to szczytowe dzieło Metalliki, nigdy wcześniej ani później takiego poziomu już nie osiągnęli i do tej płyty wracam chyba najczęściej. W kolejności słuchania i wracania do danego albumu lista u mnie wyglądała by następująco:
1. And Justice For All
2. St. Anger - album który kompletnie mną pozamiatał i to w czasie kiedy po Metallice nie spodziewałem się wiele. Widziałem przez przypadek jakiś klip do Frantic i myślę sobie "Zwariowali do reszty, co to k... jest???" kapitalna płyta, totalnie niespodziewana z taką porcją czadu i agresji jak nigdy wcześniej, uwielbiam. I jak powiedział mój znajomy "Fenomenalny Bob Rock na basie Wink " )
3. Metallica - za połączenie totalnego luzu i "monumentalnego brzmienia", wiem dziwacznie to wygląda w opisie ale tak to właśnie odbieram, gdyby wywalić te para-ballady, byłby album absolutny.
4 . Master i Ride - mało kiedy do nich wracam, może z racji tego że za dobrze je znam. Płyty - pomniki muzyki, tyle o nich.
5. Load, Reload, Death... i Hardwired... - poza Load znam pobieżnie i sprawiają wrażenie albumów będących tylko pretekstem do kolejnej trasy. Load kupiłem z ciekawości co pokażą po płycie Metallica i moim zdaniem pokazali rozdroże na którym stoją do dzisiaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 28.07.2017, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Trochę zwracam, ale nie tak bardzo. Może nawet najmniej z Dinozaurów .... Winyl to nie tylko brzmienie. Smile

Plus za zdrowe i rozsądne podejście - najpierw muzyka, potem czysta radocha z zakupionego wydawnictwa (okładka, książeczka itp.), a dopiero potem brzmienie Smile
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.07.2017, 14:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie wygląda to tak:

1. "...And Justice For All"
2. "Master of Pupets"
3. "Ride The Lightning"
4. "Death Magnetic"
5. "Metallica"
6. "Garage Days Re-Revisited"
7. "Kill'em All"

Pozostałe płyty znam słabo, bądź średnio mi się podobają, bądź nie znam wcale.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.07.2017, 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Rory działa u Magmów i Davisów, to tam to gniot, więc się nie dziw.

Ale gustem mi jednak bliżej do tego forum Wink Zresztą z tego, co napisałeś wcześniej:

Białystok napisał:
tak sobie tu czytam o tej płycie to strach brać do ręki taki to gniot....

...wynika, że więcej osób tak na tym forum pisało. Ja na pewno się tutaj wcześniej nie wypowiadałem na temat Scorpionsów.

* * *

A co tam, też podam listę ulubionych albumów Metalliki.

1. Ride the Lightning
2. Master of Puppets
3. ...And Justice for All
4. Metallica
5. Kill 'em All

6. Hardwired... to Self-Destruct
7. Death Magnetic
8. ReLoad
9. Load
10. St. Anger
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

Skocz do: