Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Metallica
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 10.07.2014, 11:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

No wiadomo, na "Kill 'Em All" brzmią archaicznie, a w dodatku się na niej skończyli... Smile
View user's profile Send private message
Maciek

PostPosted: 10.07.2014, 11:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:
w ogóle nie chodzę na koncerty - zatem Metki też nie widziałem

Ale jakiś VHS, DVD tudzież fragmenty w internecie to już chyba tak? Smile Chodziło mi o to, że pewnie wiesz jak wygląda tłum fanów Mety (i każdego innego zespołu metalowego) Smile

kośmin wrote:
po prostu Metka kojarzyła mi się z czymś innym - wiesz - metalowcy, pewien wizerunek, śpiewamy o różnych sprawach społecznych, czy śp. Andrzeju Lepperze - a tu taki klozet, sory - klops

Metal to metal i jego nieodzownym atrybutem zawsze było raczej tanie wino i wątpliwego pochodzenia kiełbasa, a nie wytrawne wino i deska wykwintnych serów Wink Metal to pewna filozofia życia, która bardzo wyniszcza organizm i czasem sprowadza sztukę szyku i dobrego wychowania do parteru Wink

kośmin wrote:
ale kompozycje się bronią

Zgadzam się - zmieścili tam mnóstwo ponadczasowych riffów i ogólnie nieźle wtedy z tym wszystkim pokombinowali.

kośmin wrote:
ale uznaję, że poza wiadomymi balladami jest tam kupa świetnych kompozycji

No właśnie mi nic z tej płyty nie wchodzi. Ale możliwe, że nie potrafię się pozbyć uprzedzenia, które ogłusza mnie na potencjał mniej komercyjnych kompozycji.

A co sądzisz o Death Magnetic ? Dla mnie to solidny album, tylko strasznie wtórny i wydany o jakieś 20-25 lat za późno Wink
Maciek

PostPosted: 10.07.2014, 11:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
No wiadomo, na "Kill 'Em All" brzmią archaicznie, a w dodatku się na niej skończyli...

Na Kill 'Em All skończyło się wszystko Wink
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 10.07.2014, 11:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trzy razy podchodziłem do Magnetycznego Zgonu i trzy razy po drodze wymiękałem.

http://artrock.pl/
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 10.07.2014, 15:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Yer Blue wrote:
Chodzi o Lords Of Summer?

Tak. Dla nie brzmiało to strasznie chaotyczne - jakby każdy fragment był wycięty z czegoś innego, kompletnie się to kupy nie trzymało. A na Urlicha jestem już niestety uczulony od dawna - coś niedobrego stało się z jego grą.

Co do Ulricha to prawie każdy się z tym zgodzi. Kompozycja jest jednak całkiem dobra moim zdaniem. Mieści się w konwencji Death Magnetic, czyli sporo świetnych momentów, czasem nieporadnie ze sobą połączonych. Metallica ma ostatnio jakieś zacięcie na granie suit Smile

Maciek wrote:
Yer Blue wrote:
Na pewno lepszy od Loadów

Z całej dyskografii, w ciągu ostatniej dekady, Load gościł i gości w moim odtwarzaczu najczęściej. Kiedy wychodził, byłem nim strasznie rozczarowany, a teraz to jeden z moich ulubionych albumów grupy. Nie zestarzał się nic a nic, czego o niektórych fragmentach nagrań z lat 80. nie można powiedzieć. I piszę to jako wielki fan 4 pierwszych płyt.

Load jest akurat moim zdaniem najgorszą płytą Metachy. Prawie nic mi się tam nie podoba. Przy niej Reload brzmi całkiem dobrze, jest jakiś taki bardziej...uczciwy. Nawet St Anger jakoś lepiej wypada, choć nie jestem fanem tej płyty. A Death Magnetic lubię od pierwszego przesłuchania.

Maciek wrote:
Moim zdaniem Load ma największe szanse z całej niekomercyjnej* dyskografii zespołu żeby się nie zestarzeć. Mimo mojego uwielbienia dla np. Kill 'Em All , zaczynam zauważać, że niektóre z utworów zaczynają się pomału starzeć - głównie ze względu na brzmienie. Z trzema kolejnymi płytami mam podobnie

O kurczę, jedna z bardziej kontrowersyjnych opinii nt klasycznych płyt Metalliki jaką słyszałem Smile Moim zdaniem pierwsze 4 płyty Mety są absolutnie nieśmiertelne Smile O ile Kill 'Em All dość szybko się brzmieniowo zestarzała (ale tylko pod tym względem), tak trzy kolejne - szczególnie Ride The Lighting i Master - to kryształowy wzorzec piękna w metalu. Z ich brzmieniem na czele.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Yer Blue
album CD

PostPosted: 10.07.2014, 15:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Yer Blue"]
Maciek wrote:
Yer Blue wrote:
Chodzi o Lords Of Summer?

Tak. Dla nie brzmiało to strasznie chaotyczne - jakby każdy fragment był wycięty z czegoś innego, kompletnie się to kupy nie trzymało. A na Urlicha jestem już niestety uczulony od dawna - coś niedobrego stało się z jego grą.

Co do Ulricha to prawie każdy się z tym zgodzi. Kompozycja jest jednak całkiem dobra moim zdaniem. Mieści się w konwencji Death Magnetic, czyli sporo świetnych momentów, czasem nieporadnie ze sobą połączonych. Metallica ma ostatnio jakieś zacięcie na granie suit Smile

Maciek wrote:
Yer Blue wrote:
Na pewno lepszy od Loadów

Z całej dyskografii, w ciągu ostatniej dekady, Load gościł i gości w moim odtwarzaczu najczęściej. Kiedy wychodził, byłem nim strasznie rozczarowany, a teraz to jeden z moich ulubionych albumów grupy. Nie zestarzał się nic a nic, czego o niektórych fragmentach nagrań z lat 80. nie można powiedzieć. I piszę to jako wielki fan 4 pierwszych płyt.

Load jest akurat moim zdaniem najgorszą płytą Metachy. Prawie nic mi się tam nie podoba. Przy niej Reload brzmi całkiem dobrze, jest jakiś taki bardziej...uczciwy. Nawet St Anger jakoś lepiej wypada, choć nie jestem fanem tej płyty. A Death Magnetic lubię od pierwszego przesłuchania.

Maciek wrote:
Moim zdaniem Load ma największe szanse z całej niekomercyjnej* dyskografii zespołu żeby się nie zestarzeć. Mimo mojego uwielbienia dla np. Kill 'Em All , zaczynam zauważać, że niektóre z utworów zaczynają się pomału starzeć - głównie ze względu na brzmienie. Z trzema kolejnymi płytami mam podobnie

O kurczę, jedna z bardziej kontrowersyjnych opinii nt klasycznych płyt Metalliki jaką słyszałem Smile Moim zdaniem pierwsze 4 płyty Mety są absolutnie nieśmiertelne Smile O ile Kill 'Em All dość szybko się brzmieniowo zestarzała (ale tylko pod tym względem), tak trzy kolejne - szczególnie Ride The Lighting i Master - to kryształowy wzorzec piękna w metalu. Z ich brzmieniem na czele.
Load mnie bardzo drażni, prawie pod każdym względem. Dla mnie nie ma tam żadnej magii, jest za to nieudana próba odejścia od metalowych korzeni. Choć ten ryzykowny krok bardzo doceniam i nawet ich rozumiem, bo w temacie metalu wówczas nie mieli już nic do dodania.
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 16.12.2016, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cytat z innego wątku:
jarex wrote:
Włodek wrote:

Dziś znowu wracam do Metalliki - w mojej opinii nagrali płytę lepszą od Czarnego, Load i Reload.

Jest taka płyta zespołu Pulp "This Is Hardcore", ale w przypadku Load i Reload się zgadzam.

Mam w głębokim poważaniu czy to jest hardcore, trash czy mainstream, czy się sprzedali, czy skończyli, czy nagrali płytę pod publikę, dla pieniędzy, czy dla żartu, czy stoją w miejscu, czy się rozwijają, czy kopiują stare patenty, czy zrzynają z Black Sabbath, czy uprawiają autoplagiat, czy Urlich rzuca kartoflami po perce, itp. Wszystko to mam w nosie ponieważ najnowsza Metallica to płyta, której ostatnio słucham najczęściej. Nie pamiętam kiedy tak miałem, owszem, zdarzało mi się wracać do danego albumu po kilka razy, ale żeby słuchać codziennie? Ba, czasami nawet po 2 razy w ciągu dnia? Tego dawno nie było. Wiem, że w takim tempie zarżnę tę płytę w miesiąc i potem przez rok po nią nie sięgnę, ale póki co nie martwię się tym i słucham, słucham, słucham... I to z ogromną przyjemnością.

Do CD1 nie mam absolutnie żadnych uwag, nie zmieniłbym tu ani jednej nuty, do CD2 niby coś tam mam, ale sam nie wiem co, jest ciutkę słabsza i tyle, nie potrafię natomiast jednoznacznie wskazać dlaczego i nawet nie będę się na to silił.
Póki co: płyta roku 2016, nie dlatego, że najlepsza, ale dlatego, że z ogromną radością do niej wielokrotnie wracam (właśnie gra Dream No More, a za chwilę Halo On Fire z kapitalną solówką na końcu i piękną frazą Hello darkness, say goodbye).
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 16.12.2016, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

"This Is Hardcore" dotyczył Twojej opinii jakoby nowa Metallica była lepsza od tej z Czarnego Albumu, to śmiała teza, że tak to eufemistycznie nazwę. Cool
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 16.12.2016, 13:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak też to zrozumiałem. Odpowiem zatem teraz bo wcześniej jakoś nie miałem weny: nigdy nie przepadałem za Czarnym, osobiście wyżej od tej płyty stawiam zarówno Load jak i Reload, że o najnowszej nie wspomnę. Tak naprawdę tylko 2 pierwsze utwory mi się podobają (plus oczywiście ballady Wink). Ostatnio nawet na metallikowej fali odświeżyłem sobie tę płytę i tak jak wcześniej, tak i teraz nie zażarło i nadal jednoznacznie nie potrafię powiedzieć dlaczego, czasami po prostu tak bywa. Oczywiście zdaję sobie sprawę z "powagi" tego wydawnictwa, zarówno w kontekście samej Metalliki jak i ogólnie pojętego ciężkiego grania, ale serce nie sługa.

Aha, i nie nazwałbym mojej opinii śmiałą tezą (eufemistycznie czy też nie) - to zwyczajnie prywatny pogląd marnego słuchacza, który jedne płyty lubi, a inne nie lub mniej. I tyle.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.12.2016, 13:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podpisuję się pod słowami Kolegi obiema ryncami - mam dokładnie tak samo. Tyle, że akurat wolę Load i Reload od tej najnowszej.

http://artrock.pl/
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 16.12.2016, 13:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na najnowszej brakuje mi kawałków w stylu "Sad But True", takich pomnikowych, osadzonych.
Back to top
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 16.12.2016, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

A wspomniany Dream No More się nie nadaje? Moim zdaniem kapitalny numer, ciężki niczym walec, słychać echa Black Sabbath (to zaleta, nie zarzut) oraz The Thing That Should Not Be.
Wracając jeszcze do Czarnego: dobra płyta powinna kończyć się takim utworem, po którym mamy ochotę włączyć ją jeszcze raz, tymczasem co dostajemy? Ano miałki moim zdaniem So What, po którym mam ochotę powiedzieć: no nareszcie koniec. Jak mawiał klasyk: nie ważne jak się zaczyna...

Z Load i Reload jest problem długości, w mojej opinii podział Hardwired... na 2CD to był strzał w 10.
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 17.12.2016, 15:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie siłą "Czarnego" jest jego wyrównany materiał. Natomiast wadą jest brak wybitnych kompozycji, czegoś naprawdę ponadczasowego. Bardzo dobra, solidna płyta ale nic więcej.
"Hardwired" odchudziłbym trochę, a nawet zmienił kolejność utworów ale to wszystko nie jest takie istotne w obliczu takich arcydzieł jak "Dream No More", "Spit Out The Bone" czy "Halo on Fire". A nawet te utwory lekko odstające poziomem na minus uważam za udane. Może tylko męczy mnie ciutkę, że gnieżdżą się na płycie obok siebie (1-3 na Cd nr 2).

Uważam, że jakby skondensować nowe dzieło Metalliki do 8 powiedzmy, najlepszych utworów to byłbym blisko stwierdzenia, że jest wybitne.
A na dzień dobry dałbym ..."Spit Out The Bone". Byłby to opener na miarę "Angel Of Death". Na finał "Dream No More". Nigdy nie przepadałem jakoś za szybkimi zakończeniami płyt Mety. Ideałem w tej kwestii jest dla mnie "The Call Of Ktulu" i zawsze żałowałem, że "Mastera" nie kończy "Orion" a "And Justice For All" słynny instrumental z recytacją wiersza Cliffa Burtona. "Dream No More" jest podobnie monumentalny.
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 17.12.2016, 15:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na nowej płycie nie ma niczego wybitnego, to solidne granie, z lekkim błyskiem w paru momentach.
Ludzie są zachwyceni, ale to raczej wynik tego, że podświadomie spodziewali się słabizny, a wyszło coś na plus, stąd ten entuzjazm.
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 17.12.2016, 15:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Dla mnie siłą "Czarnego" jest jego wyrównany materiał. Natomiast wadą jest brak wybitnych kompozycji, czegoś naprawdę ponadczasowego.

Dlatego żaden gitarzysta nie zaczyna od "Enter Sandman" nauki na gitarze,
riff kompletnie nie zapamiętywalny, słabizna i tyle Wink
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Page 8 of 12

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum