Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Metallica
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Włodek
epka kompaktowa

PostPosted: 19.12.2016, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

@gacku, wyraziłem tylko swoja opinię, to nie żadna jazda po bandzie, mnie się naprawdę ta płyta podoba, Tobie akurat odwrotnie i też pięknie.
Nie jestem jakimś ortodoksyjnym fanem Metalliki, zresztą żadnego innego zespołu też, potrafię zatem bez zbędnej napinki posłuchać płyt kultowych jak i komercyjnych, muzykę dzielę na dobrą i złą, tej ostatniej raczej nie słucham. Z dyskografii Metalliki nie lubię np. debiutu, no nie podoba mi się i nic na to nie poradzę, męczy mnie słuchanie tej płyty, choć przyznaję ma kilka fajnych momentów, lubię za to 2, 3 i 4, AJFA chyba nawet najbardziej choć produkcji już więcej się zepsuć nie dało.

Nie chce mi się bronić najnowszego wydawnictwa bo to jest raczej bez sensu, rzecz gustu i tyle. Pytanie tylko: czemu mam się pozbawiać przyjemności? A słuchanie tej płyty jest dla mnie przyjemnością.
Odniosę się jednak do poniższego fragmentu Twojej wypowiedzi:

gacek778 wrote:
Ale do poziomu płyt do AJFA włącznie ciężko tutaj wydłubać nawet porównywalny utwór.

Widzisz, nie tylko wydłubałem, ale nawet zrobiłem to ot tak, strzelając palcami, tytuły podałem wcześniej. Może być zabawnie jak za rok, półtora, kiedy kurz opadnie i wrócimy do tych zapisków, być może obaj zweryfikujemy wtedy swoje poglądy, co byłoby nie tyle śmieszne co raczej naturalne. Dziś mam przekonanie, że niektóre utwory z Hardwired... staną się klasykami, ale mogę się mylić, czas wszystko zweryfikuje.

Czy za dużo upchali? Też tak na początku myślałem, ale:
1. mamy podział na 2CD, można więc słuchać pojedynczo, to nie taki kloc jak Load, który nieco się ciągnie.
2. jak się zastanawiałem który kawałek wywalić to okazało się, że właściwie nie ma co, pierwszy CD przelatuje tak, że dziwię się, że to już, a końcówka sprawia, że mam ochotę na więcej.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gacek778
digipack

PostPosted: 19.12.2016, 21:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Włodek tobie się płyta podoba, mnie troszkę mniej... dlatego jest pole do dyskusji Wink

Nie dyskutujemy o tym co kto ma słuchać, co najwyżej o wartości tego czego słuchamy.

Zbyt duża objętość materiału w sumie nie jest aż tak dużym problemem, można wcisnąć skip i minąć kilka rzeczy ale mnie trochę takie coś drażni. Nie rozumiem po co na siłę robić takie kobyły jak teraz meta (albo chociażby ostatni maiden) skoro album jakby miał 40 minut też sprzedałby się równie dobrze. Można zrobić podstawkę z najlepszymi rzeczami i wersję rozszerzoną z 2 dyskiem, wtedy to ma sens ale w takiej formie trochę irytuje.

Quote:
Dziś mam przekonanie, że niektóre utwory z Hardwired... staną się klasykami, ale mogę się mylić

Jest szansa że któryś singiel może wejść na stałe do koncertowego repertuaru i stać się klasykiem, coś przecież z nowych rzeczy muszą grać ale nie spodziewam się żeby to było więcej jak 1 maksymalnie 2 utwory.

Crowley wrote:
Szkoda zmarnowanego potencjału, bo fajne rzeczy giną w tych prawie 80 minutach.

Mam nieodparte wrażenie że ten głupi pomysł pchania na album tyle materiału i dzielenia tego na 2 płyty to nie jest pomysł samego zespołu tylko jakiegoś "wujka dobra rada". Szczególnie że to wszystko by się na jednym dysku zmieściło. Tu chyba muszą się zgadzać pieniądze.
Back to top
View user's profile Send private message
jarex
digipack

PostPosted: 19.12.2016, 21:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do Metalliki pasuje dobry cytat z Alternawy 4.
Napisał pan już wszystko i maszyna panu niepotrzebna, rozumiemy się profesorze? No. Chciałbym tylko prosić o wiadomość, kiedy pan ją będzie sprzedawał. Dla naszego wspólnego dobra, dobrze by było wiedzieć w czyich rękach znajduje się pańska maszyna, rozumiemy się? No. Chyba, że chce pan to zachować w tajemnicy?
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 19.12.2016, 23:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Mam nieodparte wrażenie że ten głupi pomysł pchania na album tyle materiału i dzielenia tego na 2 płyty to nie jest pomysł samego zespołu tylko jakiegoś "wujka dobra rada". Szczególnie że to wszystko by się na jednym dysku zmieściło. Tu chyba muszą się zgadzać pieniądze.

Też się zastanawiam i nadal nie wiem. U nas album w chwili premiery kosztuje niecałe 40 zł, czyli tyle co wydawnictwo jednopłytowe. Utwory sprzedawane w formie cyfrowej na sztuki przynoszą tyle samo kasy, niezależnie od liczby płyt. No nie kumam tego. A z ostatnimi Ajronami to bardzo dobry przykład. Album dużo by zyskał, gdyby go oskrobać z kilku najsłabszych utworów. Tak samo Hardwired.
Ja nie skaczę po utworach. Słucham po kolei, najwyżej niedocierając do końca. Dlatego mnie takie rzeczy denerwują.
Back to top
Yer Blue
album CD

PostPosted: 20.12.2016, 00:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skoro 2 CD kosztują tyle co 1 to chyba nie chodzi o pieniądze, tylko o czysto artystyczny zamysł, by nie zamęczyć słuchacza 80 minutami na raz. I trudno nie zaliczyć tego na plus.

Też wolałbym co prawda skrócić płytę ale do 60 minut, nie do 30.
Co do klasyków. Jakież to jest subiektywne. Co komu się podoba, to jest dla niego klasykiem. Dla mnie wybitne są tutaj 4 utwory więc są dla mnie klasykami. Nie jest dla mnie ważna ilość odtworzeń na YT, teledyski, promowanie na singlach i pozycje na listach przebojów, czy koncertowe wykonania, które będą czy też nie. "Dream No More" spokojnie zaliczam do mojego prywatnego top 5 zespołu, bez względu na wszystko.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zlatan
kaseta FeCr

PostPosted: 20.12.2016, 00:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Lulu nie jest płytą Metachy!

Jest. Wiadomo, że ona jest cała pod dyktando Reeda i on tam rządzi, a Metallica przygrywa. Ale jak ładują na okładkę nazwę Metallica, to niech biorą na siebie wszystkie konsekwencje. Pozytywne oczywiście takie, że większe zaineresowanie i lepsza sprzedaż, ale negatywne takie, że fan Metalliki ma prawo czuć się rozczarowany płytą podpisaną tą nazwą. Ja poznałem tę płytę ze względu na Metallikę, a nie Reeda i uważam, że jest do przysłowiowej dupy.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 20.12.2016, 09:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie jest. Metacha tam tylko gra. To jest płyta Reeda. A fan Metachy po prostu nie krzyżuje się z taką muzykę. Nie ta stylistyka.

http://artrock.pl/
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum