Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Metal (nie tylko progresywny)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gacek778
digipack

PostPosted: 30.08.2010, 21:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zupełnie nie wiem co jest nie tak w nowym progresie (a może w starym?). Słucham progresu jak leci - byle by był dobry i byle by był to progres (a nie regres). Zresztą to nie dotyczy progresu. Dobrej muzyki trzeba słuchać a pomyje omijać z niesmakiem. Możesz sobie pisać co chcesz ale uważam że chyba wszystkie zespoły o któryh tutaj wspominają koledzy to kapele na tyle zacne że należy im się szacunek. Jakbym poruszał się na twoim poziomie intelektualnym napisałbym że Death to wieśniaki ale nie zrobię tego ponieważ szanuję ten zespół, pomimo że ich muzyka nie leży aż tak bardzo w moich gustach. Nie wiem czy myślisz że jak słuchasz Death to jesteś już dorosły czy ortodoksyjny czy co? Jak jesteś takim dojrzałym koneserem to zacznij słuchać muzyki klasycznej.

Riverside może nie jest najbardziej odkrywczym zespołem ale czy ktoś tak twierdzi? To grupa ludzi, która podejmuje bardzo świadome i przemyślane decyzje co w połączeniu z naprawdę dobrą muzyką już zaprowadziło ich wysoko. Poza tym prywatnie mam wrażenie że to ciekawe osoby (chociaż osobiście ich nie znam).
Możesz mówic co chcesz ale dla mnie płytą ADHD potwierdzili że naprawdę nie chcą odcinać kuponów i zjadać swojego ogona chociaż sam wolałbym żeby grali ciągle to samo.
Wiem że jest taka stara polska tradycja że jak ktoś osiągnie sukces ciężką pracą to trzeba go zje...chać jak psa ale myślę że nie jest to dobry obyczaj.
Lubić nie musisz ale jakbyś był naprawdę fanem dobrej muzyki to doceniłbyś że o progresie zaczyna się dobrze mówić (skoro sam go słuchasz jak mniemam). Twoje zachowanie wskazuje niestety raczej na coś w stylu pozerstwa a takie podejście przez co bardziej bojowo nastawione jednostki może ci kiedyś przyspożyć kłopotu.
Back to top
View user's profile Send private message
Yourmaster
maxi-singel analogowy

PostPosted: 30.08.2010, 22:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
I dopiero potem odpowiadaj.

Tak zazwyczaj robię.
Quote:
I specjalna prośba do Kolegi często piszącego : "Nie zrozumiałeś"

Skończmy już ten temat, zapomnijmy o tym, tak se to napisałem nie wiele mysląc (rozumiejąc Very Happy) obiecuję poprawę.
A żeby nie offtopować - ostatnio w radiu miałem okazję usłyszeć pare nagrań polskiej bardzo młodej kapeli Disperse, średnio mi się podobało, ale gra gitarzysty była wyborna.

Quote:
. Możesz sobie pisać co chcesz ale uważam że chyba wszystkie zespoły o których tutaj wspominają koledzy to kapele na tyle zacne że należy im się szacunek. Jakbym poruszał się na twoim poziomie intelektualnym napisałbym że Death to wieśniaki ale nie zrobię tego ponieważ szanuję ten zespół, pomimo że ich muzyka nie leży aż tak bardzo w moich gustach. Nie wiem czy myślisz że jak słuchasz Death to jesteś już dorosły czy ortodoksyjny czy co? Jak jesteś takim dojrzałym koneserem to zacznij słuchać muzyki klasycznej.

Ej zaczynam się bać, serio (całkiem serio). W tej wypowiedzi trochę sobie dopowiadasz. Nie znamy się prywatnie, a więc proszę, nie wchodź w strefy intelektu, ani żadne inne personalne. Ja nie zjechałem nikogo personalnie w tym temacie, jedynie muzykę paru zespołów, więc to bardziej Wy wykazaliście się nietolerancją zarzucając mi pozerstwo, szczeniactwo itp. A co do muzyki klasycznej - czasem słucham i muzyki klasycznej, najczęściej Debussy`ego, zdarza mi się odpalić Mezzo, myślę, że z wiekiem będę coraz głębiej wdrażał się w ten gatunek. To tak btw Wink .
Quote:
Lubić nie musisz ale jakbyś był naprawdę fanem dobrej muzyki to doceniłbyś że o progresie zaczyna się dobrze mówić (skoro sam go słuchasz jak mniemam).

Nawet jeśli nie jestem naprawdę ultra fanem dobrej muzyki, to zupełnie mi to nie przeszkadza w słuchaniu jej, pasjonowaniu się nią i zdobywaniu wiedzy na jej temat.
Quote:
Twoje zachowanie wskazuje niestety raczej na coś w stylu pozerstwa a takie podejście przez co bardziej bojowo nastawione jednostki może ci kiedyś przyspożyć kłopotu.

I znowu te personalki...mówiłem, nie znamy się! Teraz to już trochę przesadziłeś, to są zdecydowanie za daleko idące oskarżenia. Czy każdy kto nie przepada za neo-progresem to pozer? I czy choć raz napisałem, że nie szanuję tych kapel? Nie. Jakbym nie napisał ile mam lat, nie powiedziałbyś tego w ten sposób, a tak to nabrałeś pewności siebie, by popastwić się nad dzieciakiem.

Ogólnie to, błagam Was już Panowie, wrzuccie na luz, nie po to się wchodzi wieczorem na forum, by wysłuchiwać bezpodstawnych oskarżeń i musieć użerać się z nimi. Proponuję wrócić do DYSKUSJI O MUZYCE. Przepraszam jeśli przypadkiem kogoś z Was uraziłem, ale nie przepraszam za to, że nie podoba mi się muzyka niektórych zespołów. Peace.
Tarkus
box

PostPosted: 30.08.2010, 22:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yourmaster wrote:
A żeby nie offtopować - ostatnio w radiu miałem okazję usłyszeć pare nagrań polskiej bardzo młodej kapeli Disperse, średnio mi się podobało, ale gra gitarzysty była wyborna.

A o ile mnie pamięć nie myli, to on ma wciąż jeszcze -naście lat Smile Zresztą Disperse to bardzo młode chłopaki, a ich warsztat już budzi szacunek.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Yourmaster
maxi-singel analogowy

PostPosted: 30.08.2010, 23:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

To on:
http://www.youtube.com/watch?v=OuDBB7vbS-g

Teraz ma 17 lat. Idę się zabić, ja pie***le (innego słowa nei można użyć) koleś na tym wideo był w moim wieku, nie umiem zagrać nawet setnej części tego co on tu wyrabia Shocked Musi grać chyba od urodzenia. Od dziś gram 16 godzin dziennie, rzucam szkołę, wszystko, Nie powinienem był tego oglądać.
Tarkus
box

PostPosted: 30.08.2010, 23:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fakt, jak widziałem Disperse w ubiegłym roku przed Riverside, to podśmiewałem się - na wiośle taki skupiony pulchniutki dzieciaczek. Ale jak zagrał pierwszą solówkę, to nawet ci, co właśnie brali piwo, sie odwrócili zdziwieni.
No, ale jak chłopak wśród idoli ma Allana Holdswortha, a nie metalowych wymiataczy, to i efekty są. Bardziej stara się lecieć klimatem, długim dźwiękiem, a nie miliardem nut na sekundę a'la Petrucci (z miną "a ty tak szybko grać nie umiesz" Wink ). Jeszcze sporo przed nim, ale to już jest poważna nadzieja gitarowa w naszym kraju, oby nie zaginął.
View user's profile Send private message Visit poster's website
[Rad nierad]
epka analogowa

PostPosted: 02.09.2010, 14:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

W krótkiej dyskusji objawiono tu tak wiele "prawd", że nie wiadomo, którą podziwiać najgłośniej. Chętnie zabiorę głos w sprawie tych, które dotyczą Dream Theater.
Wiadomo powszechnie, że "jechanie" po Riverside "jest zabawne i obciążone typowo polskim kompleksem - byle dopieprzyć". Dla odmiany nie jest nim obciążone "jechanie" po Dream Theater. To zapewne ułańska fantazja, a nawet patriotyczny obowiązek! Jako gość, w którego żyłach płynie nie tylko polska krew, nie mam prawa - pewien prezes na pewno by to potwierdził - uważać się za polskiego patriotę. Wobec powyższego obowiązek mnie nie dotyczy, a i z fantazjowaniem - wstyd się przyznać - zawsze miałem problemy.

Rzecz jasna powalczę z tym ostatnim i chętnie skorzystam z obowiązujących w wątku reguł:
- zasady, że "fajnie tak się angażować i wykłócać", ale dopóki robię to ja, a nie adwersarze (bo oni, jak wiadomo, "nie rozumieją"), którzy nie zasługują na rzeczową polemikę (na wszelkie głosy sprzeciwu odpowiem ochoczo: "nie rozumiesz");
- nie podeprę się żadnymi argumentami (z wyjątkiem pewności siebie i przekonania o własnej nieomylności).

Quasarsphere, możesz nie lubić Dream Theater ze względu na wokal, ale nie daj się nabrać na stwierdzenia, że:
- muzycy tego zespołu mają tylko warsztat - tak naprawdę mają znacznie więcej i nawet nie trzymają tego w ukryciu;
- muzyki DT należy słuchać gardłem - tak naprawdę gardłem należy jej nie słuchać;
- Petrucci ma na imię Ala;
- Petrucci ma na imię Al, a jego nazwisko jest w polszczyźnie nieodmienne;
- imię Petrucciego pisze się małą literą i z apostrofem;
- Petrucci pojawia się na scenie z miną;
- Petrucci gra na gitarze długopisem bądź innym narzędziem do pisania.

[Rad nierad]

PS Lubię stary i nowy progres (choć jednocześnie o wcale licznych przedstawicielach obu progresów nie mam dobrej opinii).
PS 2. Lubię Morgana Fishera (minimalistę i maksymalistę w jednym).
PS 3. Quasarsphere, mam nadzieję, że przeczytałeś post Djdsa.
Yourmaster
maxi-singel analogowy

PostPosted: 02.09.2010, 17:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Rzecz jasna powalczę z tym ostatnim i chętnie skorzystam z obowiązujących w wątku reguł:
- zasady, że "fajnie tak się angażować i wykłócać", ale dopóki robię to ja, a nie adwersarze (bo oni, jak wiadomo, "nie rozumieją"), którzy nie zasługują na rzeczową polemikę (na wszelkie głosy sprzeciwu odpowiem ochoczo: "nie rozumiesz");
- nie podeprę się żadnymi argumentami (z wyjątkiem pewności siebie i przekonania o własnej nieomylności).

Archeolog Very Happy ?
Przeczytaj jeszcze raz to:
Quote:
Ogólnie to, błagam Was już Panowie, wrzuccie na luz, nie po to się wchodzi wieczorem na forum, by wysłuchiwać bezpodstawnych oskarżeń i musieć użerać się z nimi. Proponuję wrócić do DYSKUSJI O MUZYCE. Przepraszam jeśli przypadkiem kogoś z Was uraziłem, ale nie przepraszam za to, że nie podoba mi się muzyka niektórych zespołów. Peace.
i już odpuść Laughing
[Rad nierad]
epka analogowa

PostPosted: 02.09.2010, 17:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie zrozumiałeś. Właśnie to zrobiłem - po określeniu zasad, którymi będę się kierował, postanowiłem "wrócić DO DYSKUSJI O MUZYCE". Przeczytaj jeszcze raz. Rżał nie będę. Inny gatunek.
Yourmaster
maxi-singel analogowy

PostPosted: 02.09.2010, 17:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale naprawdę już starczy. Serio.

...nawet podoba mi się neoprogresywna grupa Flor De Loto, ogólnie taka miła zabawna muzyczka, ale spodobało mi sie w nich to, że prawie cały czas gitara i flet grają to samo. Wszystko proste i melodyjne do bólu, ale lubie brzmienie fletu. Momenty z wokalem raczej przewijam.
[Rad nierad]
epka analogowa

PostPosted: 02.09.2010, 18:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yourmaster wrote:
Ale naprawdę już starczy. Serio.

Dobra. Sam wolę czytać stonowane wypowiedzi. Pisać też. Serio. Smile
[Rad nierad]
epka analogowa

PostPosted: 02.09.2010, 18:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

A teraz "do adremu"...
Quasarsphere wrote:
Moje pytanie do Szanownych Kolegów Forumowiczów brzmi: jakie inne zespoły możecie polecić osobie, która zaczyna od samego początku przygodę z metalem?

Nie jestem wielkim fanem gatunku, ale lubię niektórych wykonawców. "Gatunek" jest zresztą definiowany "w przybliżeniu"...

Oprócz tych wykonawców, których polecił już Djds (przyznaję, że niektórych nie słucham, np. Symphony X, a za innymi zbytnio nie przepadam, np. Riverside czy Pain Of Salvation), a także inni Dinozaurowicze, dodałbym przede wszystkim Dali's Dilemma - grupę jednego albumu, brzmieniem nieco przypominającą Dream Theater, ale z wokalem z zupełnie innej bajki i bardziej melodyjnymi kompozycjami. Ciekawy jest też brazylijski zespół Khallice, chociaż na jego debiutanckim albumie razić mogą motywy zbyt nachalnie przypominające fragmenty niektórych kompozycji DT.

Do Dream Theater mimo wszystko zachęcam. Sam długo przyzwyczajałem się do wokalisty (a dokładniej - do wydzierania się w wysokich rejestrach; kiedy śpiewa nisko lub falsetem, brzmi, moim zdaniem, świetnie), a w końcu się doń przekonałem. Gra jest warta świeczki, gdyż zespół oferuje różnorodność i wielość muzycznych wrażeń. Oczywiście, są w dyskografii Dreamów płyty wybitne oraz bardzo rozczarowujące (dla mnie - zwłaszcza 2-3 ostatnie).

Warto poznać też 3 albumy skomponowane przez Trenta Gardnera (na zlecenie wytwórni Magna Carta). Dwa nagrano pod szyldem Explorers Club (pierwszy oceniam zdecydowanie wyżej). Ostatni to Leonardo - The Absolute Man. Na wszystkich trzech płytach można usłyszeć plejadę świetnych muzyków. Na ostatniej z nich podstawę zespołu stanowi Dali's Dilemma (bez Matta Guillory'ego), a James LaBrie śpiewa wprost wybornie.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 02.09.2010, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quasarsphere, a wszystkie lekcje już odrobiłeś? Italo-prog, francuski prog, kraut, Skandynawia, brytyjska druga liga? Bo tak po prawdzie prog-metal w całej historii prog-rocka to gatunek mało ważny i niewiele sobą reprezentujący...

http://artrock.pl/
Back to top
(djds)
epka analogowa

PostPosted: 02.09.2010, 19:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
w całej historii prog-rocka to gatunek mało ważny i niewiele sobą reprezentujący...

A to tak na Wikipedii piszą czy na stronie domowej Młodzieży Wszechpolskiej? Wink
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 02.09.2010, 20:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Młodzież Wszechpolska - fuj fuj, apage satanas. Jestem uczciwym kosmopolitą. Z nacjonałami się nie macam Very Happy

http://artrock.pl/
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 02.09.2010, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Quasarsphere, a wszystkie lekcje już odrobiłeś? Italo-prog, francuski prog, kraut, Skandynawia, brytyjska druga liga? Bo tak po prawdzie prog-metal w całej historii prog-rocka to gatunek mało ważny i niewiele sobą reprezentujący...

Italo-prog - doceniam kilka albumów (PFM, Maxophone, Osanna, Garybaldi) ale ogólnie jakoś mnie nie powala
francuski prog - jak powyżej (tylko Pulsar, Ange, Pentacle, Atoll) - świetne zespoły, a poza tym najładniejszy język
Skandynawia - Kaipa, Haikara, Wigwam
brytyjska druga liga - masz na myśli mniej znane zespoły? - trochę ich słuchałem, ale nie znalazłem na razie niczego, co szczególnie przykułoby moją uwagę.

Dlaczego prog-metal? Ano dlatego, że kilku moich znajomych to miłośnicy metalu. A zważywszy na to że wielu ich ulubionych pozycji nie jestem w stanie strawić nawet przy dużej popitce (czegoś bardzo mocnego), dlatego chciałbym poznać bardziej stonowanych, melodyjnych klimatów (w porównaniu to tej stałej, okropnej betonowej ściany riffów przez cały album bez wytchnienia, oraz tych szatańskich klimatów z jedzeniem kotów włącznie Very Happy ).
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 6 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum