Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 170, 171, 172, 173, 174  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.04.2018, 12:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale może "Jaskiniowca" włączą do zestawienia - jako multimedia Wink
Back to top
View user's profile Send private message
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 05.04.2018, 12:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też jestem za przyjęciem propozycji Leptira i za dwuetapową strzelanką. Mam jednak propozycję, aby w drugim etapie obowiązkowo znalazły się przynajmniej dwie / trzy płyty każdego wykonawcy. Bo może się tak zdarzyć po pierwszym etapie, że na podstawie nadesłanych list do drugiego (czyli TOP 15) wejdzie po pięć płyt Johna, Paula i George'a, a biedny Ringo (bo zakładam, że to akurat jego dotknie) nie będzie miał żadnego przedstawiciela.

I wyjaśnijmy też, czy w konkursie będą brały udział płyty grupy Wings. Twór to jak najbardziej utożsamiany z Paulem, ale jednak sygnowany inną nazwą. Z wyjątkiem "Red Rose Sppedway" i "Band on the Run" wydanych jako Paul McCartney & Wings. No i są jeszcze albumy Paula utrzymane w innej (rzekłbym: klasycznej) stylistyce, jak choćby "Liverpool Oratorio" czy "Ecce Cor Meum". To też Paul, ale jednak w stylistyce jakże odległej od głównego nurtu.
Back to top
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 05.04.2018, 12:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Biedny Ringo

kłapouch wrote:
biedny Ringo

No patrz Michał, co za zbieżność...
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 05.04.2018, 17:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:
Też jestem za przyjęciem propozycji Leptira i za dwuetapową strzelanką. Mam jednak propozycję, aby w drugim etapie obowiązkowo znalazły się przynajmniej dwie / trzy płyty każdego wykonawcy. Bo może się tak zdarzyć po pierwszym etapie, że na podstawie nadesłanych list do drugiego (czyli TOP 15) wejdzie po pięć płyt Johna, Paula i George'a, a biedny Ringo (bo zakładam, że to akurat jego dotknie) nie będzie miał żadnego przedstawiciela.

A moim zdaniem to niesprawiedliwe by Ringo miał 2 czy 3 płyty w strzelance tylko dlatego, że to też jeden z nich. Zresztą, umówmy się, jeśli jakakolwiek płyta Ringo wejdzie do grona najlepszych to i tak tylko po to by zaraz ugiąć się pod atakiem minusów. Sorry Ringo, za dużo konkurencja.

kłapouch wrote:
I wyjaśnijmy też, czy w konkursie będą brały udział płyty grupy Wings. Twór to jak najbardziej utożsamiany z Paulem, ale jednak sygnowany inną nazwą. Z wyjątkiem "Red Rose Sppedway" i "Band on the Run" wydanych jako Paul McCartney & Wings. No i są jeszcze albumy Paula utrzymane w innej (rzekłbym: klasycznej) stylistyce, jak choćby "Liverpool Oratorio" czy "Ecce Cor Meum". To też Paul, ale jednak w stylistyce jakże odległej od głównego nurtu.

Możemy brać pod uwagę wszystko i tak nikt raczej muzyki do baletów czy innych fanaberii Paula nie będzie awansował do grona najlepszych. Chyba tylko ostatni Fireman (niezły Electric Arguments) ma jakąś szansę, ale też nie ma co się spodziewać cudów. A Wingsy to klasyczny Paul, który równie dobrze mógł sygnować te płyty pod swoim nazwiskiem.
Byłbym też za uwzględnieniem płyt Traveling Wilburys. Zespół był dość demokratyczny ale jednak cichym liderem i inicjatorem był tam George.

kłapouch wrote:
rockowy wrote:
Biedny Ringo

kłapouch wrote:
biedny Ringo

Nie taki biedny, ostatnio wołają na niego Sir Ringo, chociaż ledwo skończył podstawówkę Wink

Czyli zostajemy przy top 15? Ja mogę już swoją listę komuś wysłać Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Leptir

PostPosted: 05.04.2018, 19:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wings moim zdaniem jak najbardziej powinno się łapać do zabawy. Natomiast co do Traveling Wilburys mam wątpliwości. To jednak zbiór wyrazistych osobowości i każda z nich miała tam swoje ważne miejsce.
Nie popieram też żadnych parytetów w strzelance. Niech wezmą w niej udział płyty uznawane przez forumowiczów za najlepsze - jeśli zdecydują tak o którejś płycie Ringo - to proszę bardzo. Jeśli nie - no cóż... Smile
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 05.04.2018, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Parytetom mówimy stanowcze nie Exclamation

Traveling Wilburys też raczej bym nie uwzględniał...
Back to top
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 06.04.2018, 10:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

W takim razie bez parytetów, bez Traveling Wilburys (też jestem za, tam jednak muzyka była wypadkową kilku osobowości).

Pozostaje nam w takim razie ustalić jakiś sensowny termin rozpoczęcia zabawy.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 10.04.2018, 12:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:

Pozostaje nam w takim razie ustalić jakiś sensowny termin rozpoczęcia zabawy.

2 tygodnie na sklecenie swoich list propozycji to chyba nie będzie za długo. Inaczej strzelanka utknie jako dobrze się zapowiadająca Wink

Ze swojej strony poleciłbym 4 płyty, które niekoniecznie mogą wejść do podstawowej rozgrywki ale na to bardzo zasługują:

Wings - Wild Life
Mało lubiana przez fanów, nawet Macca coś tam kiedyś wspomniał, że to jego największe muzyczne fiasko. Muzycznie surowa i niedbała, trochę w stylu debiutu solowego McCartneya, bez upiększeń. Utwór tytułowy to wg mnie najlepsze co kiedykolwiek stworzył Paul:
https://www.youtube.com/watch?v=PVBmogGl5xc

Wings - Back To The Egg
Najostrzejsza płyta któregokolwiek Beatlesa po rozpadzie i chyba najbardziej ze wszystkich niedoceniona. Moja ulubiona jaką nagrali Wings. Wszystko mi się na niej podoba. Nagromadzeniem pomysłów przypomina trochę "Ram". Wokalnie Paul był wówczas w szczytowej formie, momentami imponował chrypą, która wzmocniła ten rockowy materiał. Po latach mało kto go jednak pamięta, głównie dlatego, że nie zawiera jakiegoś nośnego przeboju (dla mnie to akurat zaleta). Absolutną torpedą płyty jest to nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=fie4Ci1QNs4
A ten utwór zdobył nagrodę Grammy:
https://www.youtube.com/watch?v=XN3jte5dV4k

George Harrison - Brainwashed
Pożegnalna płyta cichego Beatlesa. O dziwo muzycznie najmniej patetyczna ze wszystkich jakie nagrał, pełno w niej werwy i ...życia, chociaż kilka razy gitara zapłakała:
https://www.youtube.com/watch?v=JJACRzv0vgM&index=6&list=PLD674BDB8300D8FAF
W tytułowym utworze, bardzo istotnym bo niejako wieńczącym muzyczny dorobek Harrisona, swój ważny udział ma Polka, recytująca fragment "How To Know God". George potrzebował kogoś z obcym akcentem a Izabela Borzymowska była akurat jego sąsiadką:
https://www.youtube.com/watch?v=ObRexobAxOI&list=PLD674BDB8300D8FAF&index=12

Paul McCartney - New
Ostatnie jak dotąd dokonanie Beatlesa Eda. Tryskające energią, pomysłami, świeżością, pięknymi melodiami, ale też zaskakująca różnorodnością i chęcią poszukiwania czego nowego. Zadziwiające, że nagrał ją 71 latek. Dla mnie absolutna rewelacja. A ten numer byłby perłą nawet na Białym Albumie:
https://www.youtube.com/watch?v=VpxdtWJAfSY
Back to top
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.04.2018, 15:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czeka mnie jeszcze kilkudniowy wyjazd, więc chciałbym prosić o dodatkowy tydzień na przesłuchanie kilkunastu płyt i odświeżenie sobie kilkunastu następnych. A nie samymi Bitlami człowiek żyje i innej muzyki też słuchać trzeba Very Happy
Proponuję 30 kwietnia jako ostateczny termin nadsyłania list i od 1 maja można rozpocząć zabawę. Może też chętni do wzięcia udziału zadeklarują swą gotowość, żeby nie skończyło się jak z Cream.
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 10.04.2018, 16:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Popieram przedmówcę, proszę zainteresowanych, żeby się jasno zadeklarowali. Wypowiedzi z ostatnich dwóch stron są w większości dość niejednoznaczne, kto chce wziąć udział. Wieczorem zacznę aktualizować listę o ostatnie zgłoszenia.
Back to top
esforty
epka analogowa

PostPosted: 10.04.2018, 19:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wchodzę!
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 10.04.2018, 19:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też Smile.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 10.04.2018, 21:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:

Proponuję 30 kwietnia jako ostateczny termin nadsyłania list i od 1 maja można rozpocząć zabawę. Może też chętni do wzięcia udziału zadeklarują swą gotowość, żeby nie skończyło się jak z Cream.

Majówka to niezbyt fortunny czas na inaugurację zabawy bo pewnie sporo osób gdzieś wyjedzie, ja na pewno. A to będzie wyjątkowo długa majówka. Więc może po niej, od 7 maja?

Wchodzę bez zająknięcia Wink
Back to top
Leptir

PostPosted: 10.04.2018, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja chętnie wezmę udział, ale teraz mam gorący okres w pracy, a później kilka wyjazdów. Sporo też mam do nadrobienia w dyskografiach,. Dla mnie najlepszy byłby już początek maja.
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.04.2018, 23:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja wchodzę. Tylko Kto jest kierownikiem? Yer? Przydałaby się wstępna lista albumów, które są w grze. Czas się przyda, ja już zacząłem, może niezbyt ambitnie od Flowers In The Dirt, bo akurat mam.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 170, 171, 172, 173, 174  Next
Page 171 of 174

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum