Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 187, 188, 189

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 06.09.2019, 23:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
No, ja oczywiście jestem za. Również za punktem 4, ponieważ:

Leptir napisał:
Miejmy do siebie choć odrobinę zaufania.

Tym samym obiecuję, że kiedy dojdę do prowadzenia tego 1977, to nie wprowadzę zasady, że trzeba mieć Sex Pistols na pierwszym, choć doprawdy nie rozumiem, jakie ktoś może mieć powody, żeby dać tam coś innego Cool

Dark Magus!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 07.09.2019, 08:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

He, he. Ale mi się dostało komplementem i to od byłego szefa Embarassed

Wiecie, ja Was nie znam, więc chciał nie chciał nie mam stosunku osobistego, nie ma mnie kto rozczarować itp. Też mi się żenujące wydają przepychanki, ale nie będąc zaangażowanym emocjonalnie, nie przyjmuję tego tak boleśnie, jak pewnie wielu z Was.

Jeżeli coś miałoby mnie naprawdę zniechęcić, to milczenie - na starym forum, gdzie być może "wszystko już napisano", jest to na pewno duże zagrożenie. Przyszedłem tu, bo mam ochotę pisać o muzyce, dyskutować o muzyce, skonfrontować swoje przyzwyczajenia z być może całkiem innymi gustami, a także zasiać trochę fermentu, vide 1977 Wink A przy okazji bardzo lubię zabawy rankingowo-plebiscytowe!
Więc jak będą dyskusje, to będę chętnie działał. A jak będzie martwota, to pewne zamarnę wraz z nią...
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.09.2019, 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:

Możliwe, że się pomyliłem. Choć z drugiej strony, czy skoro sami budowali państwa socjalistyczne, to czy jedno określenie wyklucza drugie?

W tym przypadku trzeba odróżnić sferę werbalną od rzeczywistości. Po II wojnie światowej reżimy totalitarne w państwach Europy Środkowo-Wschodniej instalowali komuniści, a nie socjaliści. Kraje te często nazywano później państwami realnego socjalizmu. Polscy komuniści mówili często, że budują socjalizm. Jest to mylące - w tym przypadku trzeba odwołać się do Marksa, a dokładnie jego koncepcji dotyczącej etapów budowania komunizmu. Wiele zamieszana w sferze pojęciowej wprowadziła komunistyczna nowomowa oraz specyficzny język propagandy. „Państwo socjalistyczne” Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego miało tyle wspólnego z autentycznym socjalizmem, co demokracja ludowa z demokracją. Socjalizm i komunizm to dwa odrębne byty. W wielu kwestiach różnią się fundamentalnie. Żadną miarą nie można używać tych pojęć jako synonimów. Choćby dlatego, że robimy w ten sposób krzywdę wielu bardzo porządnym ludziom, którzy byli zwolennikami ładu demokratycznego i niepodległego bytu swojego państwa – w tej mierze komunistów i socjalistów dzieliła przepaść. Na naszym gruncie można zestawić nurt socjalistyczny (PPS) i komunistyczny (KPRP, KPP, PPR, PZPR). Każdy kto ma choć ogólne pojęcie o historii i programie tych partii wie, że to zupełnie inne światy. Socjaliści byli często największym wrogiem dla komunistów.

Paradoksalnie, w dużym stopniu ruchem socjalistycznym była pierwsza „Solidarność” działająca w latach 1980-1981 (pamiętając oczywiście o jej wielobarwności). Różne uchwały KKP, KK czy też wreszcie program Związku uchwalony na I Zjeździe w gdańskiej „Olivii” są w tej mierze dość wymowne. Inaczej będzie już z tworem, który powstał w 1989 roku.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.12.2019, 20:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Palec pod budkę, co zwie się:

YELLO

Czy w karnawale może być fajniejszy zespół do postrzelenia?
Mogę poprowadzić (ale dopiero za 2-3 tygodnie).
esforty
album CD

PostWysłany: 15.12.2019, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie może!
Wchodzę.
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 16.12.2019, 19:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yello to miód na moje uszy! Oczywiście jestem za!
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.12.2019, 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yello? Oh, Yeah! Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 187, 188, 189
Strona 189 z 189

Skocz do: