Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 173, 174, 175  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gharvelt
digipack

PostPosted: 28.12.2017, 20:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

dziobak wrote:
Kiedyś była lista z punktacją a teraz jedziecie wybiórczo i na widzimisię. To po co ta lista była z rankingiem do strzelania?

Póki kierowaliśmy się ściśle listą, to przez ponad rok (przypominam, od 06.2016 do 10.2017) nie została przeprowadzona ani jedna strzelanka, a ostatnia, która w tym toku się odbyła, miała znacznie niższą frekwencję niż suma osób zadeklarowanych na liście. Natomiast teraz, odkąd robimy głosowania na zasadzie "pojawia się chętny do prowadzenia a zainteresowani dają znać", udało się w 3 miesiące przeprowadzić 3 zabawy, każda z frekwencją minimum dobrą (a niekiedy bywało wręcz bardzo dobrze). Tamta lista jest całkiem nieaktualna, spora część zapisanych od dawna już nic nie pisze na forum, a możliwe, że nawet nie śledzi, co się tutaj dzieje. W tej sytuacji, jeśli mielibyśmy się kierować listą, to lepiej byłoby już - jak to zaproponował Rory - stworzyć od podstaw nową listę.
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 28.12.2017, 21:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wydaje mi się, żeby tworzenie nowej listy miało sens. Chyba, że na zasadzie maksimum 4-5 wykonawców, którymi będziemy się zajmować na bieżąco. Większa ilość spowoduje nowy "zator". Smile Myślę, że strzelanie do Bowie'ego ma sens - pomimo że już kiedyś go oprawialiśmy. Muzyk w międzyczasie nagrał nowe płyty, które podejrzewam, że mogą nieźle namieszać. Poza tym mamy teraz nowe grono forumowiczów, więc też i wyniki będą się najprawdopodobniej układały inaczej. A jeśli chodzi o zespół, którego jeszcze nie było w strzelance to proponowałbym Ultravox - myślę, że kapela wielu forumowiczom znana, mająca też swoje różne oblicza (czasy Johna Foxxa, Midge'a Ure'a, płyty nagrane później bez Ure'a - słabe, ale jednak, powrót do starego składu na "Brilliant").
I&I
longplay

PostPosted: 28.12.2017, 22:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja wziąłbym chętnie udział w Bowiem oraz Ultravoksie Very Happy
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 28.12.2017, 22:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ultravox!! Dawać, bijemy! Very Happy
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 28.12.2017, 22:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chcę się nikomu wcinać w plany strzelankowe, jeśli rzeczywiście takie były. Nie wiem kto jest mocen decydować o pierwszeństwie, ja tylko deklaruję, że z przyjemnością taką Bowie-zabawę przeprowadzę, zwłaszcza, że styczeń to jest miesiąc ściśle z Davidem związany: 8 stycznia rocznica urodzin, 10 stycznia druga już rocznica śmierci. Dyskografia liczy około 20 kilku albumów, trudno to właściwie ocenić, różne listy krążą po necie. To musielibyśmy uzgodnić co bierzemy pod uwagę, coś bym wstępnie przygotował. Strzelankę można by rozpocząć 15 stycznia tj. poniedziałek. Może być inny termin np. każdy kolejny tydzień, natomiast jeśli ktoś ma ochotę zacząć coś innego, co mogłoby wiązać się z większym odzewem społecznym to proszę bardzo, ja mogę wejść w kolejkę.
Back to top
Leptir

PostPosted: 28.12.2017, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli o mnie chodzi, to mi ten termin odpowiada. Po 27 stycznia przez tydzień mogę być niedostępny bo wyjeżdżam za granicę i niekoniecznie będę tam miał czas i łatwy dostęp do neta. Otwórz odpowiedni wątek i niech się forumowicze deklarują czy chcą do Kameleona Rocka postrzelać, czy potrzebują jeszcze czasu na zapoznanie się z nagraniami itp.
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 28.12.2017, 23:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest jeszcze jeden dobry powód na powtórzenie starych strzelanek - jakiś czas temu kompletnie zmieniły się reguły, zamiast typowania jednego albumu do odpadnięcia, rozdaje się punkty aż trzem. Do jakich absurdów czasem prowadziły stare zasady, wystarczy spojrzeć na wyniki pierwotnej strzelanki do Black Sabbath.
Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 29.12.2017, 10:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

W porządku, postrzelajmy do Bowiego, do Ultravox, ale uporządkujmy w jakiś sposób te strzelanki. Przypomnę tylko, że Ultravox jest na naszej liści i to dość nisko. Może faktycznie uaktualnić trzeba listę, jest tam bowiem kilka pozycji, na które ja osobiście czekam od dawna. Taki spontan jak teraz też ma swoje dobre strony, aczkolwiek umieszczaliśmy wykonawców na naszej liście w jakimś celu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Leptir

PostPosted: 29.12.2017, 11:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

To ja proponuję wytypować, powiedzmy, 5 zespołów/wykonawców, którymi będziemy się zajmować w najbliższym czasie. Ale nie więcej. Najlepiej, żeby od razu deklarowali się też prowadzący poszczególne strzelanki. W ten sposób zagwarantujemy sobie zabawę na najbliższych kilka miesięcy i będziemy mieć pewność, że nie trzeba czekać na kolejny plebiscyt w nieskończoność. Po odstrzeleniu tej piątki można wytypować kolejną - i tak dalej. Typowanie długiej listy nie ma sensu, bo kończy się tym, że na dalsze pozycje będą czekać nasze wnuki. Wink Mam zresztą wrażenie, że sama długość tej listy odstraszała ewentualnych chętnych. Smile
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.12.2017, 17:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to cóż, ja deklaruję się na prowadzenie Davida Bowiego od 15 stycznia 2018 r.
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 02.01.2018, 00:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

A więc styczeń 2018 Międzynarodowym Miesiącem Davida Bowiego!
Rozpoczynamy wstępne przygotowania, dosłuchy itp. Przejrzałem strzelankę z 2007 r., frekwencja fatalna, poza tym Blackstar nam namiesza i to sporo!
Chciałbym omówić kilka spraw. Różne miejsca podają różne dyskografie. proszę o Wasze sugestie czy w dyskografii do strzelanki uznajemy następujące płyty: Christiane F, Labirynth, The Buddha Of Suburbia, Tin Machine I i II. Na oficjalnej stronie DB do dyskografii zaliczono tylko TBOS oraz Tin Machine. Christiane F to tak naprawdę składanka, a Labirynth to ...nie wiem co. Ja bym proponował taka listę, oceńcie czy jest ok, czy jeszcze coś dodać, odjąć:
David Bowie
Space Oddity
The Man Who Sold the World
Hunky Dory
The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars
Aladdin Sane
Pin Ups
Diamond Dogs
Young Americans
Station to Station
Low
"Heroes"
Lodger
Scary Monsters (and Super Creeps)
Let's Dance
Tonight
Never Let Me Down
Tin Machine I
Tin Machine II
Black Tie White Noise
The Buddha of Suburbia
Outside
Earthling
'Hours...'
Heathen
Reality
The Next Day
Blackstar
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 02.01.2018, 01:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Christiane F" to kompilacja, a takich zwyczajowo nie bierzemy pod uwagę w tego rodzaju zabawach. Natomiast oba Tin Machiny nie są zaliczane do oficjalnej dyskografii solowej Bowiego w żadnym miejscu, które sprawdzałem (discogs, RYM, wiki en), tylko jako wydawnictwa odrębnego wykonawcy - grupy Tin Machine. Dlatego moim zdaniem ich również nie powinniśmy uwzględniać. Co myślę tylko wyjdzie na korzyść, bo zbyt długie dyskografie sprawiają, że strzelanka długo się rozkręca i na początku jest dosyć nudno... A tych niewątpliwie wydanych pod swoimi personaliami albumów studyjnych i tak przecież Bowie wydał sporo.
Back to top
Leptir

PostPosted: 02.01.2018, 09:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moim zdaniem jednak obie Blaszane Maszyny można zaliczyć do dyskografii Bowie'ego. Tak robi zresztą Wikipedia, stwierdzając przy tym: "In 1989, Bowie created the rock group Tin Machine, who released a self-titled album with EMI. Although Tin Machine reached number three on the UK Albums Chart, it did not sell well and Bowie and EMI did not renew their contract.[3] Tin Machine II followed in 1991 on London Records and, only reaching number 23 in the UK, was Bowie's worst-charting album since the 1973 re-release of The Man Who Sold the World." Pierwszy album Tin Machine ma swój urok i myślę, że może znaleźć swoich zwolenników, drugi już mniej mi się podoba.
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 02.01.2018, 11:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Pierwszy album Tin Machine ma swój urok i myślę, że może znaleźć swoich zwolenników, drugi już mniej mi się podoba.
A ja uważam oba albumy za jedne z ciekawszych w twórczości DB. Jeżeli chodzi o zaliczenie tych pozycji do dyskografii artysty jestem ZA. Trzeba tu wziąć poprawkę na postać Artysty: toć to istny kameleon i można przyjąć Tin Machine jako jedno z Jego wcieleń. Choć z drugiej strony biorąc pod uwagę przyjęte na FD standardy to powinniśmy je pominąć (nigdy by nam nie przyszło do głowy do dyskografii np. Petera Gabriela zaliczyć płyty Genesis z jego udziałem).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 02.01.2018, 12:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

W przypadku Tin Machine sprawa nie jest jednoznaczna. Wystarczy zerknąć do różnych opracowań. Wiesław Weiss w swojej „Wielkiej Rock Encyklopedii” (tom 1) zaliczył nagrania zespołu do dyskografii Bowiego, podobnie we wcześniej wydanej „Rock Encyklopedii”. Z kolei w „Encyklopedii Muzyki Popularnej – Lata Siedemdziesiąte” jest to ujęte nieco inaczej. Najpierw przedstawiono dyskografię artysty, potem składanki i wreszcie na końcu w ramach uzupełnienia wymieniono trzy płyty nagrane z Tin Machine. Na Wiki i RYMie nie ujęto ich w oficjalnej dyskografii. Jak widać wszystko zależy od podejścia do tematu. Wybór należy do nas. Wink
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 173, 174, 175  Next
Page 162 of 175

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum