Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 174, 175, 176  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gharvelt
digipack

PostPosted: 05.03.2018, 00:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zrobiłem kolejną aktualizację listy, a także dodałem "zaplecze" - do wykonawców z II ligi też zachęcam się zgłaszać, kto chce, aby były rozstrzeliwane! Po uzyskaniu 6 aktywnych głosów będą wskakiwać do głównej listy.

Cieszę się, że pojawiły się pierwsze deklaracje i liczę na kolejne. Zastanawiam się zarazem co powinniśmy robić w przyszłości, jeśli osoby, które się zapisały nie będą brały udziału albo przestaną odwiedzać FD. Czy nie byłoby słuszne co jakiś czas dokonywać takiej weryfikacji? Tak aby "martwe dusze" nie zaciemniały nam ogólnego obrazu.
Back to top
View user's profile Send private message
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 05.03.2018, 00:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Slayer, Duran Duran, Can, Breakout
W tym na 100% jestem, na prowadzącego się nie nadaję, kiedyś przez przypadek odpaliłem Excella i nie chcę tej traumy przeżywać raz jeszcze. Wink
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.03.2018, 01:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli wracamy do starego schematu tworzenie niekończących się list. Jak tam chcesz gharvelt. Wydaje mi się że to się nie sprawdziło ostatnio dlatego bym brał pod uwagę z 10 zespołów z górnej części listy ewentualnie jakieś nowe propozycje typu GG czy IM i nie robił z tego spisu wszystkich znanych forumowiczom zespołów no ale jak chcesz.
Listy możemy sobie robić ale w tym wszystkim najważniejsze żeby ktoś się zajął prowadzeniem. Mamy do czego strzelać więc propozycję mam taką żeby skończyć z żonglerką liczbami, kto ma punkt więcej a kto mniej a zacząć np zabawę z zespołem Queen.
Czy ktoś chce to poprowadzić?

gharvelt wrote:

Cieszę się, że pojawiły się pierwsze deklaracje i liczę na kolejne. Zastanawiam się zarazem co powinniśmy robić w przyszłości, jeśli osoby, które się zapisały nie będą brały udziału albo przestaną odwiedzać FD. Czy nie byłoby słuszne co jakiś czas dokonywać takiej weryfikacji? Tak aby "martwe dusze" nie zaciemniały nam ogólnego obrazu.

Tworzymy za długie listy wykonawców i wszystko rozciąga się w czasie w nieskończoność stąd ten problem. Poza tym wciągamy na nią zespoły, które nie znajdą nawet na tym forum więcej niż kilku zwolenników.
Back to top
boasnake
szpula

PostPosted: 05.03.2018, 01:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sama bym poprowadziła chętnie strzelankę w Gary'ego ale jestem dupa wołowa w liczeniu i mój brak czasu wieczorami mi na to nie pozwala. Na niego czekam z utęsknieniem ale cóż... Sad
gharvelt
digipack

PostPosted: 05.03.2018, 02:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gacek wrote:
Wydaje mi się że to się nie sprawdziło ostatnio dlatego bym brał pod uwagę z 10 zespołów z górnej części listy

To mniej więcej właśnie proponuję. Po raz kolejny aktualizowałem listę, a do tego górną część (od 9 zgłoszeń wzwyż) zaznaczyłem kolorem czerwonym, żeby oznaczyć granicę "gotowości", tj. w każdej chwili może się zgłosić jakiś chętny do prowadzenia danego wykonawcy i po prostu ruszać z zabawą. Na razie postawiłem granicę na 9 głosach, ale to pozostaje do ustalenia, możemy zmienić na 8, 10 czy inną wysokość.

Gacek wrote:
Tworzymy za długie listy wykonawców i wszystko rozciąga się w czasie w nieskończoność stąd ten problem. Poza tym wciągamy na nią zespoły, które nie znajdą nawet na tym forum więcej niż kilku zwolenników.

To nie sama długość listy jest problemem, tylko nieaktualność (w tym np. zapisy osób które od kilku lat nic nie napisały na forum...) oraz kurczowe trzymanie się schematu, że musimy startować zawsze i wyłącznie z pozycją pierwszą. Wystarczy, że będziemy aktualizować listę wycinając nieaktywne głosy a dodając preferencje forumowiczów faktycznie uczestniczących w naszych strzelankach oraz pozwolimy wybierać chętnym do organizowania wykonawcę z grona TOPu listy, jak to zaproponowałeś, a powinno być w porządku.

MichalP wrote:
Na prowadzącego się nie nadaję, kiedyś przez przypadek odpaliłem Excella i nie chcę tej traumy przeżywać raz jeszcze.

boasnake wrote:
Sama bym poprowadziła chętnie strzelankę w Gary'ego ale jestem dupa wołowa w liczeniu i mój brak czasu wieczorami mi na to nie pozwala. Na niego czekam z utęsknieniem ale cóż... Sad

Excel nie gryzie, nie ma co się bać, zwłaszcza że w strzelankach chodzi tylko o to, by poprawnie wpisywać głosy w dane komórki, a arkusz kalkulacyjny opiera się na raptem jednej funkcji: suma. Jakby ktoś potrzebował mogę podrzucić mój wzór arkusza do strzelanek, który wykorzystywałem zarówno podczas prowadzenia jak i sprawdzania różnych plebiscytów.
Back to top
Gacek

PostPosted: 05.03.2018, 10:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:

To mniej więcej właśnie proponuję. Po raz kolejny aktualizowałem listę, a do tego górną część (od 9 zgłoszeń wzwyż) zaznaczyłem kolorem czerwonym, żeby oznaczyć granicę "gotowości", tj. w każdej chwili może się zgłosić jakiś chętny do prowadzenia danego wykonawcy i po prostu ruszać z zabawą. Na razie postawiłem granicę na 9 głosach, ale to pozostaje do ustalenia, możemy zmienić na 8, 10 czy inną wysokość.

gharvelt wiem że lubisz liczyć ale to moim zdaniem bez sensu. Ta lista przestała być już aktualna, część użytkowników nie ma na forum a chęć uczestnictwa reszty pozostaje pod znakiem zapytania.
Na liście znajdują się zespoły, które nigdy nie znajdą więcej niż kilku (3 może 4) chętnych więc ich trzymanie też nie ma sensu bo robią tylko sztuczny tłok.

gharvelt wrote:

To nie sama długość listy jest problemem, tylko nieaktualność (w tym np. zapisy osób które od kilku lat nic nie napisały na forum...)

Jestem tego samego zdania. Zróbmy więc nową aktualną listę. 10 zespołów, zbierzmy głosy w 2 dni i grajmy a nie wykopujmy głosy sprzed kilku lat i zastanawiajmy się który jest na ile aktualny.

A co do tego Excela. Po co? Ja podsumowania robiłem na kawałku świstka i liczyłem w pamięci. gharvelt nie każdy jest fetyszystą w tej dziedzinie, nie odstraszaj ludzi Razz
Nie ważne jak byle skutecznie. boasnake może jednak? Wink
Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 05.03.2018, 11:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Zachęcam wszystkich, żeby jak najbardziej szczegółowo przedstawiali swoje stanowiska. Kto chce się dopisać do danych zespołów, niech to napisze, anie ukrywa dla siebie, podobnie jakby ktoś chciał się z czegoś wypisać.

Wobec tak postawionej sprawy proszę o dopisanie moich głosów do:
Santana
Ultravox

jednocześnie proszę o skreślenie z:
Styx
Pat Metheny

Quote:
Mamy do czego strzelać więc propozycję mam taką żeby skończyć z żonglerką liczbami, kto ma punkt więcej a kto mniej a zacząć np zabawę z zespołem Queen.
Czy ktoś chce to poprowadzić?

OK, mamy do czego strzelać, jedynie brak prowadzącego. Wobec tego mogę podjąć się poprowadzenia strzelanki do Queen. I poproszę czujnych kolegów o skrupulatne sprawdzanie moich poczynań. Jeżeli jest akceptacja to dajcie znać, a temat odpalę dziś późnym wieczorem.

Last edited by Koniu on 05.03.2018, 12:12; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 05.03.2018, 11:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeżeli już to Ultravox

http://artrock.pl/
Back to top
Gacek

PostPosted: 05.03.2018, 11:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Koniu fajnie że jesteś zainteresowany. Ja wezmę jakiś następny temat może.
Mam na wstępie propozycję. Załóż wszystko na spokojnie i tak jak to mamy w dobrym zwyczaju daj chociaż ze 3 lub 4 dni żeby sobie wszyscy przypomnieli co tam chcą. Sam chętnie wezmę udział ale mam spore braki.
Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 05.03.2018, 11:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gacek wrote:
Załóż wszystko na spokojnie i tak jak to mamy w dobrym zwyczaju daj chociaż ze 3 lub 4 dni żeby sobie wszyscy przypomnieli co tam chcą. Sam chętnie wezmę udział ale mam spore braki.
To oczywiste. Założę temat dziś wieczorem, samą strzelankę rozpocznę rundą wstępną w piątek wieczorem czyli na sobotę. Jeżeli to za mało czasu to proszę o info - przesuniemy o kilka dni, nie ma pośpiechu.
Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 05.03.2018, 11:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Popieram, zwłaszcza żeby nie zaczynać z kopyta. Ja bym nawet poczekał dłużej niż parę dni, bo dyskografia Queen jest obszerna i zróżnicowana. To był też jeden z grzechów tego creamowego niewypału, jeszcze nie ustaliliśmy które płyty biorą udział, a już trzeba było głosować.
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 05.03.2018, 12:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zaczynamy więc Queenowanie!
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 05.03.2018, 12:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

A Flash Gordon będzie? Kocham ten album. Jest tak beznadziejny, że aż fajny. Poza tym nie wpuszczać do zabawy nikogo, kto go nie zna.

http://artrock.pl/
Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 05.03.2018, 12:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
A Flash Gordon będzie?
Jak nie, jak tak! Pomimo swej plastikowo - tekturowej, ocierającej się o kicz grafomańskiej wymowy, warto pamiętać o tym epizodzie w dyskografii zespołu.
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.03.2018, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja Queen chętnie, Ultravox również mam przerobiony, do Styxa przygrzmocę, a nawet do Santany (ale tu musiałbym jeszcze parę zadań domowych odrobić).
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 174, 175, 176  Next
Page 168 of 176

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum