Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 168, 169, 170 ... 175, 176, 177  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FanMaiden
szpula

PostPosted: 05.03.2018, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Queen jak najbardziej, wraz z Flashem Gordonem.

https://rateyourmusic.com/~Rosa2207
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 05.03.2018, 12:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zresztą sam film Flash Gordon też jest rozkosznie kiczowaty.

http://artrock.pl/
Back to top
FanMaiden
szpula

PostPosted: 05.03.2018, 13:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Filmu nie znam i długo się do niego zbieram, ale w ramach zabawy jest okazja by nadrobić Smile

https://rateyourmusic.com/~Rosa2207
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 05.03.2018, 14:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gacek wrote:
Ta lista przestała być już aktualna, część użytkowników nie ma na forum a chęć uczestnictwa reszty pozostaje pod znakiem zapytania.

Głosy tych, których nie ma na forum, jak można łatwo porównać z listą ze strony 158, wykreśliłem. Zostały głównie głosy osób biorących udział w kilku ostatnich strzelankach oraz kilku forumowiczów dość regularnie pojawiających się na FD czy nawet piszących w niniejszym wątku.

Gacek wrote:
Na liście znajdują się zespoły, które nigdy nie znajdą więcej niż kilku (3 może 4) chętnych więc ich trzymanie też nie ma sensu bo robią tylko sztuczny tłok.

W górnej, wyboldowanej części są zespoły które, jak sądzę, są na tyle znane, że powinno się udać zorganizować dla nich wszystkich strzelanki. I ta część nie jest aż taka długa, raptem 25 wykonawców. Zakładam że w ciągu najbliższych 2 lat pewnie przerobimy kilkunastu z nich. I wówczas fajnie, jak będziemy dysponować jakimiś informacjami, na których wykonawców z dolnej części jest popyt. Pewnie znajdzie się wśród nich trochę takich niszowych, ale z pewnością nie wszystkie. Np. Can, Kult, Duran Duran, SBB, Coltrane, Davis, Eno czy RHCP najprawdopodobniej mają tutaj znacznie więcej słuchaczy, niż ilość zgłoszeń w chwili obecnej.

Gacek wrote:
Jestem tego samego zdania. Zróbmy więc nową aktualną listę. 10 zespołów, zbierzmy głosy w 2 dni i grajmy a nie wykopujmy głosy sprzed kilku lat i zastanawiajmy się który jest na ile aktualny.

To bardzo optymistyczne założenie, że uda się zrobić sensowną listę od podstaw 2 dni. Może w 2 tygodnie, ale to też nie będzie zbiór 10 zespołów (chyba, że ktoś narzuci zestaw 10 wykonawców i tylko do tych będzie można się zapisywać), bo jednak preferencje użytkowników są zróżnicowane.

Gacek wrote:
A co do tego Excela. Po co? Ja podsumowania robiłem na kawałku świstka i liczyłem w pamięci. Gharvelt nie każdy jest fetyszystą w tej dziedzinie, nie odstraszaj ludzi. Nie ważne jak byle skutecznie.

Ależ ja niczego nie chcę narzucać, ponieważ zgadzam się, że metoda jest nieistotna, najważniejszy jest efekt. Zaproponowałem tylko, że gdyby ktoś chciał używać excela, a potrzebował pomocy, to służę udostępnieniem mojego wzoru, bo jest prosty i wygodny. Natomiast każdy organizator niech wybiera sobie taką metodę liczenia, jaka mu pasuje, czy to excel, czy kartka papieru, czy plik w notatniku, a nawet można sumować wyniki licząc na palcach albo na liczydle, to bez znaczenia.

Za chwilę zaktualizuję listę o najnowsze deklaracje. Wracając do tematu jak aktualizować listę na bieżąco, doszedłem do wniosku, że można by wykreślać głosy osób, które nie biorą udziału w zabawach, do których się zgłosiły. Na przykład w przypadku kiedyś ktoś w ogóle nie weźmie udziału w dwóch strzelankach z rzędu, do których się zadeklarował. Przywrócenie nastąpi dopiero jak taka osoba ponownie zgłosi swój akces w tym temacie. Co o tym sądzicie?
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.03.2018, 22:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mogę postrzelać do Beatles i EL&P z Ekstraklasy. Strzelanie do Mahavishnu Orchestra chyba będzie nieciekawe. Za mało płyt i trudno o niespodzianki.

Zappa ma około 30 pozycji znam z max 10 to chyba nie ma sensu. Z Hancockiem podobnie, nie znam nic po Thrust. Na marginesie dodam, że rozrzut stylistyczny pomiędzy Takin' Off a Man-Child jest kosmiczny i łączy to tylko nazwisko twórcy. Nie wiem jak chcecie do tego strzelać.
rockowy

PostPosted: 05.03.2018, 22:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Zappa ma około 30 pozycji

Nie wiem jak to liczyłeś, ale chyba kilka palców po drodze pominąłeś. Jeśli liczymy tylko do śmierci Franka, to jest tego ca. 60 tytułów.
Białystok

PostPosted: 05.03.2018, 23:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bo nie wiem jak to liczyć i na szczęście to nie mój problem. Liczyłem z RYM "na oko" i bez archiwalnych. 2 miesiące strzelanki Hm... Very Happy

Nie wyobrażam sobie jak można to wszystko znać i uszeregować. Jakieś androidy czy humanoidy widać tu są.
rockowy

PostPosted: 05.03.2018, 23:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Nie wyobrażam sobie jak można to wszystko znać i uszeregować.

Wiesz, po ponad setce oficjalnych jest jeszcze "kilka" bootlegów Wink
Gacek

PostPosted: 05.03.2018, 23:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:

Ależ ja niczego nie chcę narzucać, ponieważ zgadzam się, że metoda jest nieistotna, najważniejszy jest efekt. Zaproponowałem tylko, że gdyby ktoś chciał używać excela, a potrzebował pomocy, to służę udostępnieniem mojego wzoru, bo jest prosty i wygodny. Natomiast każdy organizator niech wybiera sobie taką metodę liczenia, jaka mu pasuje, czy to excel, czy kartka papieru, czy plik w notatniku, a nawet można sumować wyniki licząc na palcach albo na liczydle, to bez znaczenia.

Poza tymi ćwiartkami to nie ma zupełnie żadnego problemu nawet z liczeniem w pamięci. Nie ma co gadać o excelu bo komuś może się zwyczajnie nie chcieć z tym bawić i się zrazi do prowadzenia.

gharvelt wrote:

Za chwilę zaktualizuję listę o najnowsze deklaracje. Wracając do tematu jak aktualizować listę na bieżąco, doszedłem do wniosku, że można by wykreślać głosy osób, które nie biorą udziału w zabawach, do których się zgłosiły. Na przykład w przypadku kiedyś ktoś w ogóle nie weźmie udziału w dwóch strzelankach z rzędu, do których się zadeklarował. Przywrócenie nastąpi dopiero jak taka osoba ponownie zgłosi swój akces w tym temacie. Co o tym sądzicie?

A ja mam taką propozycję żebyś dopisał kto tam do czego chce i porzucił temat do czasu aż nie skończymy Queen. Samo tworzenie w nieskończoność listy to nie jest sens zabawy. Myślę że mamy co robić i do czego strzelać i to jest najważniejsze. Może wreszcie się Banco doczeka swojej kolejki Rolling Eyes
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 06.03.2018, 00:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Zappa ma około 30 pozycji znam z max 10 to chyba nie ma sensu. Z Hancockiem podobnie, nie znam nic po Thrust. Na marginesie dodam, że rozrzut stylistyczny pomiędzy Takin' Off a Man-Child jest kosmiczny i łączy to tylko nazwisko twórcy. Nie wiem jak chcecie do tego strzelać.

W przypadku takich wielkich dyskografii jak Zappy, Hancocka, Davisa, Coltrane'a, Schulze'a czy Tangerine Dream zapewne najlepiej byłoby użyć sprawdzonej metody dwuetapowej, tzn. najpierw wybieramy, powiedzmy, 20 albumów, do których będziemy strzelać (drogą indywidualnych list z punktami po 1 albo na podobnej zasadzie), a później ma miejsce właściwa strzelanka do tego TOP20. Tak więc właściwie znając 20 płyt danego wykonawcy spokojnie można sklecić listę, a w razie gdyby do drugiego etapu przeszła część płyt nieznanych danym uczestnikom, to powinni mieć oni przynajmniej kilka dni przerwy pomiędzy etapami na dosłuchanie.

Gacek wrote:
Poza tymi ćwiartkami to nie ma zupełnie żadnego problemu nawet z liczeniem w pamięci.

Teoretycznie tak, a w praktyce różnie to bywa. Np. w takim przypadku jak Bowie - ponad 20 płyt, około 20 uczestników, a jeszcze do tego kilku z nich może wyskoczyć ze swoimi głosami w ostatniej minucie - może być ciężko. Lepiej jednak mieć gdzieś te wyniki spisane, niezależnie czy w arkuszu, notatniku czy na kartce.

Gacek wrote:
A ja mam taką propozycję żebyś dopisał kto tam do czego chce i porzucił temat do czasu aż nie skończymy Queen. Samo tworzenie w nieskończoność listy to nie jest sens zabawy. Myślę że mamy co robić i do czego strzelać i to jest najważniejsze.

Owszem, mamy do czego strzelać. Jeśli będą się pojawiać jakieś deklaracje, zarówno zgłoszenia jak i wycofania, to po prostu zamierzam aktualizować listę.

Last edited by gharvelt on 06.03.2018, 11:10; edited 1 time in total
Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 06.03.2018, 07:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ten ostatni cytat gharvelt sobie nieskromnie przypisał, jednak słowo należało do Gacka jak mniemam Wink . Myślę, że nie ma co kruszyć kopii. Fajnie, że gharvelt podejmuje się aktualizowania, przynajmniej na bieżąco wiemy kto na wierchuszce. Co do monstrualnych dyskografii - skoro patent z wstępną eliminacją jest sprawdzony to ok. Są (szczególnie na tym forum) pasjonaci, którzy znają takie dyskografie prawie w całości. Sytuacja jak obecnie, tj.: ukształtowała się czołówka i ktoś zgłosił się do poprowadzenia strzelanki do artysty z samej góry (niekoniecznie pierwszego) jest chyba najbardziej optymalna i nie blokuje zabawy, jak to wcześniej bywało.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gharvelt
digipack

PostPosted: 06.03.2018, 11:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heh, najwyraźniej nie byłem w pełni przytomny pisząc poprzedni post po północy - już poprawiłem. Wielkie dyskografie, po pierwszym etapie, mogą stanowić podstawy całkiem ciekaw zabaw, choćby u Zappy czy Miles preferencje użytkowników zapewne okażą się mocno rozbieżne. Gorzej rzecz ma się z artystami o bardzo krótkich wykonawcach, tutaj niestety nie ma możliwości, żeby rozbudować strzelankę bez nietypowych udziwnień czy zmian zasad.
Back to top
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 07.03.2018, 09:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Klęska urodzaju w temacie strzelanek, ale jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy, która, ze względu na: równość materiału, zdecydowany i zaangażowany elektorat, walor poznawczy, a także spore grono prawdziwych i oddanych fanów mogłaby przynieść dość duże emocje: Soft Machine. Co prawda było w 2009 r., ale wtedy te strzelanki jakoś inaczej wyglądały, frekwencja była niewielka i zupełnie inni forumowicze.
Back to top
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 12.03.2018, 18:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Krótkie dorobki fotograficzne można jak suplement do Bowie'go.
gharvelt
digipack

PostPosted: 26.03.2018, 22:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

To z czym ruszamy teraz? Za chwilę wrzucę aktualną listę oraz liczę na kolejne deklaracje, coby wiedzieć dokładniej, czym faktycznie jesteśmy obecnie zainteresowani.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 168, 169, 170 ... 175, 176, 177  Next
Page 169 of 177

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum