Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 169, 170, 171 ... 174, 175, 176  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gharvelt
digipack

PostPosted: 26.03.2018, 23:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poniżej aktualna lista wykonawców.

Ekstraklasa:

13 - Beatles, The (Andy, Białystok, Cure, FanMaiden, Freefall, gharvelt, Goran, greg66, Koniu, mahavishnuu, MichalP, Yer Blue, zlatan)

11 - Bush, Kate (akukuuu, Andy, caught, Crowley, Duch 1532, Freefall, gharvelt, Leptir, Maciek, mahavishnuu, Monstrualny Talerz)
11 - Emerson Lake & Palmer (Andy, Białystok, Cure, Freefall, Gacek, gharvelt, greg66, Koniu, mahavishnuu, MichalP, Monstrualny Talerz)

10 - Mahavishnu Orchestra (Andy, caught, esforty, Freefall, gharvelt, greg66, Koniu, Layla, mahavishnuu, Monstrualny Talerz)
10 - Moore, Gary (Andy, boasnake, Crowley, Dudia, dziobak, esforty, Freefall, Maciek, RoryGallagher, stranger)

9 - Banco del Mutuo Soccorso (Andy, caught, Freefall, Gacek, gharvelt, Leptir, mahavishnuu, Majkel, Monstrualny Talerz)
9 - Osbourne, Ozzy (Andy, Crowley, Freefall, Gacek, stranger, Koniu, MichalP, Yer Blue, zlatan)
9 - Santana (akukuuu, Andy, Freefall, gharvelt, Goran, Koniu, Leptir, Maciek, mahavishnuu)
9 - Ultravox (Dudia, dziobak, gharvelt, Koniu, Leptir, Maciek, MichalP, Monstrualny Talerz, WOJTEKK)

8 - Budka Suflera (Andy, boasnake, Cure, Freefall, Gacek, Koniu, MichalP, stranger)
8 - Dżem (abraxas, Andy, boasnake, Crowley, Gacek, Maciek, Koniu, stranger)
8 - Gentle Giant (Białystok, Gacek, gharvelt, Koniu, Layla, mahavishnuu, RoryGallagher, Yer Blue)
8 - Hancock, Herbie (caught, Freefall, gharvelt, Jakuz, Koniu, Maciek, mahavishnuu, Monstrualny Talerz)
8 - Zappa, Frank (Andy, caught, Clive Codringher, Freefall, gharvelt, Koniu, Layla, mahavishnuu)

7 - Asia (Andy, boasnake, Crowley, Cure, Dudia, Freefall, stranger)
7 - Harrison, George / Lennon, John / McCartney, Paul / Starr, Ringo (esforty, Freefall, kłapouch, Koniu, Leptir, Monstrualny Talerz, Yer Blue)
7 - Maanam (Andy, Cure, Freefall, Koniu, Leptir, Maciek, stranger)
7 - Metheny, Pat (esforty, Freefall, Jakuz, Leptir, Maciek, mahavishnuu, Monstrualny Talerz)
7 - Whitesnake (Andy, Crowley, boasnake, Dudia, Koniu, stranger, zlatan)

6 - Clapton, Eric (Andy, Freefall, Goran, Koniu, Maciek, stranger)
6 - Dylan, Bob (Andy, Duch 1532, Freefall, Goran, Koniu, Maciek)
6 - Harrison, George / Lennon, John / McCartney, Paul / Starr, Ringo (esforty, Freefall, kłapouch, Leptir, Monstrualny Talerz, Yer Blue)
6 - Iron Maiden (FanMaiden, Gacek, gharvelt, MichalP, Yer Blue, zlatan)
6 - Schulze, Klaus (Cure, gharvelt, gregg66, Jakuz, Maciek, mahavishnuu)
6 - Sting (Clive Codringher, Crowley, Freefall, Gacek, Heartbreaker, zlatan)
6 - UFO (Andy, Crowley, Freefall, Gacek, greg66, stranger)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Zaplecze" Ekstraklasy dostępne pozostaje w tym poście, nie widzę potrzeby, żeby wklejać je za każdym razem. Podobnie jeśli ktoś chce sprawdzić listę sprzed przebudowy, to jej ostatnią wersję odnajdzie tutaj.

Czy są jeszcze jacyś chętni do dopisania się? Zapraszam, dzięki temu łatwiej będzie wybierać kolejnych wykonawców i zwiększymy szansę, że następne strzelanki również okażą się udane. W ostatniej zabawie do grania po dłuższej przerwie wrócił night_watch, a także regularnie - oprócz komentowania - także głosował WOJTEKK. Może chcecie panowie zadeklarować się do jeszcze innych artystów z listy? Ogólnie mile widziany jest każdy potencjalny uczestnik oraz każdy zapis.

Przygotowałem ponadto drobne statystyki frekwencji z ostatnich plebiscytów, tych przeprowadzonych już po długiej przerwie i bez ścisłego trzymania się organizowania koniecznie wykonawcy nr 1 na liście.

Black Sabbath

zadeklarowana liczba chętnych: 9
średnia frekwencja z pierwszych 5 rund: 10,8
średnia frekwencja z ostatnich 5 rund: 24,2
średnia frekwencja dla całej strzelanki: 17,84

Weather Report

zadeklarowana liczba chętnych: 14 (stan sprzed gruntownej aktualizacji listy)
średnia frekwencja z pierwszych 5 rund: 10,8
średnia frekwencja z ostatnich 5 rund: 13,8
średnia frekwencja dla całej strzelanki: 12,5

Depeche Mode

zadeklarowana liczba chętnych: 7
średnia frekwencja z pierwszych 5 rund: 13,6
średnia frekwencja z ostatnich 5 rund: 16,4
średnia frekwencja dla całej strzelanki: 14,64

David Bowie

zadeklarowana liczba chętnych: 10
średnia frekwencja z pierwszych 5 rund: 17,2
średnia frekwencja z ostatnich 5 rund: 21,2
średnia frekwencja dla całej strzelanki: 18,39

Dire Straits

zadeklarowana liczba chętnych: 6
średnia frekwencja dla całej strzelanki: 18,83
(z oczywistych względów nie podaję przedziałów)

Queen

zadeklarowana liczba chętnych: 15
średnia frekwencja z pierwszych 5 rund: 20
średnia frekwencja z ostatnich 5 rund: 22
średnia frekwencja dla całej strzelanki: 21,47

Powyższe statystyki z tabelą dla wszystkich rund udostępniam również w plikach: screenshot oraz arkusz kalkulacyjny.

Jak widać, frekwencja w ostatnich miesiącach wyraźnie dopisuje, a i niektórzy uczestnicy wyrażali w trakcie zabaw opinie, że forum "odżyło", czego trudno nie zauważyć. Zatem co bierzemy na warsztat teraz, Bitle czy może wspominani ostatnio Moore albo Ultravox? Ewentualnie któryś inny wykonawca z czuba tabeli. Niech tylko zgłosi się ktoś chętny do prowadzenia. Śmiało, nie ma co się wstydzić!

Last edited by gharvelt on 12.04.2018, 23:38; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 27.03.2018, 21:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do Beatlesów jak najbardziej! Bardzo chętnie poprowadziłbym, ale nadmiar obowiązków w ostatnim czasie kompletnie mi na to nie pozwala. Także też zachęcam do prowadzenia, znajomość matematyki i Excela w ogóle nie jest potrzebna, a jak gharvelt albo ja albo inny poprzedni prowadzący podeśle gotowy arkusz do uzupełniania, to już w ogóle czysta przyjemność.

Żeby wyeliminować pomyłki, które zdarzają się czasem przy uzupełnianiu głosów, mogę też napisać jakiś prosty program, który będzie sam podliczał głosy i w ogóle nie trzeba będzie ich wpisywać do Excela Wink
Back to top
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 28.03.2018, 07:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja wciąż optuję za Garry Moore'm. Na Ultravox także się piszę.
Back to top
Andy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 29.03.2018, 00:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mi tez Gary odpowiada. Akurat przesluchuje jego plyty. Very Happy
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 29.03.2018, 01:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gary Moore? nie chce mi się wertować wątku, ale... po raz kolejny jestem jak najbardziej "za" Cool
Yer Blue
remaster

PostPosted: 04.04.2018, 23:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Majkel wrote:
Kurde, ciekawa byłaby strzelanka do wszystkich solowych Beatli. Ciekawe która frakcja jest u nas jest silniejsza, Paula czy Johna? George pogodziłby liderów? A może czarny koń Ringo Razz ?

Telepatia, bo właśnie o czymś takim myślę od jakiegoś tygodnia. Z tym, że nie do wszystkich płyt bo to jest z 60 sztuk, ale do tych najbardziej cenionych, klasycznych. Jak przyjąć, które można zaliczyć do tego zacnego kręgu? Moim zdaniem obiektywną cezurą byłyby oceny na RYMie, przyjmując odsianie tych powyżej oceny 3.50. I oto co dostajemy:

McCartney (1970)
All Things Must Pass (1970)
Plastic Ono Band (1970)
Ram (1971)
Imagine (1971)
Living In The Material World (1973)
Ringo (1973)
Band On The Run (1973)
Walls And Bridges (1974)
Venus And Mars (1975)
Cloud 9 (1987)
Flaming Pie (1997)
Brainwashed (2002)
Chaos And Creation In The Backyard (2005)

Zestawik wygląda zacnie i miarodajnie. Brakować może kilku płyt, np. Double Fantasy czy Tug Of War (obie minimalnie poniżej 3 i pół punktów) ale w sumie zawsze komuś czegoś będzie brakować.

Dajcie znać czy taka strzelanka ma sens i czy wyłonienie tej 14 płyt jest do zaakceptowania (5 Paulów, 4 Harrisony , 3 Lennony i 1 Ringo). Mógłbym nawet coś takiego poprowadzić Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
esforty
epka analogowa

PostPosted: 05.04.2018, 07:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

W takiej odsłonie, znaczy się <The Beatles- każden sam> to byłoby ciekawie!
Dopisać wskazane "Double Fantasy" i "Tug Of War" a jeszcze:
"Wild life", "Red rose Speedway"...
Chętniej niż <The Beatles-gremialnie> Smile .
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 05.04.2018, 08:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo fajny pomysł, przy czym musiałbym mieć chwilkę czasu na przypomnienie sobie tych albumów.
Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 05.04.2018, 09:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Powiem szczerze, że nie jestem entuzjastą tego pomysłu. Jest tu pomieszanie pewnych ustalonych porządków. Poza tym typowanie płyt "z pod dużego palca". Akurat ranking RYM w żaden sposób nie można nazwać obiektywnym (takiego przecież nie może być).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 05.04.2018, 10:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Koniu pozwolisz, że z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi się nie zgodzę.... Very Happy

Co do ocen na RYM stuprocentowa zgodność - to żadne kryterium, żadna wiarygodność. Sposób doboru płyt do takiego plebiscytu musiałby jednak być inny.

Natomiast sam pomysł wybrania albumu z solowych dokonań The Fab Four wydaje się być ciekawy. Tyle, że naprawdę musielibyśmy dać sobie trochę czasu na przypomnienie wielu krążków - ja sam od lat nieczęsto wracam do solowych dokonań Starra czy Harrisona, a i z Maccą musiałbym się nieco oswoić, bo po "Tug of War" niewiele już pamiętam (z wyjątkiem "Run Devil Run").
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.04.2018, 11:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę, że jeśli już robić takie podsumowanie solowych płyt Bitelsów, to lepiej zrobić to od początku, czyli dwuetapowo. W pierwszym etapie każdy z uczestników typuje swoją listę najlepszych dokonań członków The Fab Four - powiedzmy - od 10 do maksymalnie 20 płyt (przedział i ilość jest do ustalenia). Z tego wyłaniamy pulę płyt do odstrzału (powiedzmy 15-20 - też rzecz do dogadania). Dalej już odstrzeliwujemy je na normalnych zasadach strzelanek Nie Ma Mocnych, tak jakby były to albumy jednego wykonawcy.
Yer Blue
remaster

PostPosted: 05.04.2018, 11:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chciałem wybrać te płyty w najprostszy sposób. RYM jest na pewno wiarygodny jeśli chodzi o tendencje popularności / doceniania płyt wśród słuchaczy, z czym oczywiście można się nie zgadzać (ja mam wielu innych faworytów) ale obiektywnie ludzie cenią te płyty po prostu. Brałem wielokrotnie udział w tego typu plebiscytach i wyniki zawsze były bardzo zbliżone.
Ale oczywiście możemy wyłonić te płyty sami (niech każdy wytypuje swoje top 10 czy top 15) i wybierzemy najczęściej powtarzające się. Uważam jednak, że to się może wydłużać w nieskończoność, ale jakby co jestem za jakimkolwiek sposobem wyłaniania płyt, oby tylko zabawa w końcu ruszyła.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 05.04.2018, 11:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Myślę, że jeśli już robić takie podsumowanie solowych płyt Bitelsów, to lepiej zrobić to od początku, czyli dwuetapowo. W pierwszym etapie każdy z uczestników typuje swoją listę najlepszych dokonań członków The Fab Four - powiedzmy - od 10 do maksymalnie 20 płyt (przedział i ilość jest do ustalenia). Z tego wyłaniamy pulę płyt do odstrzału (powiedzmy 15-20 - też rzecz do dogadania). Dalej już odstrzeliwujemy je na normalnych zasadach strzelanek Nie Ma Mocnych, tak jakby były to albumy jednego wykonawcy.

Jestem za.
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 05.04.2018, 12:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też jestem za. Myślę, że TOP 15 byłoby akurat.
Back to top
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.04.2018, 12:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Biedny Ringo Smile
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 169, 170, 171 ... 174, 175, 176  Next
Page 170 of 176

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum