Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 172, 173, 174, 175, 176  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gharvelt
digipack

PostPosted: 26.04.2018, 22:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakby prowadzący potrzebował bezstronnego do zdeponowania listy, to mogę przyjąć. Do Beatlesów zespołowo postrzelałbym z chęcią, ale solowych odpuszczam.
Back to top
View user's profile Send private message
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 27.04.2018, 08:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
1. Jeśli nikt się nie zgłosi to ostatecznie mogę ja.
2. Gdy wyłonimy listę płyt do odstrzału. To jest po 7 maja.
3. 15 pozycji, myślę, że minimalnie można dać 10 - może zwiększy to frekwencję. To luźne listy, bez punktacji. Tak będzie szybciej i łatwiej. Wybierzemy najczęściej powtarzające się.
4. Jakby co to do mnie. Ja swoją mogę wysłać komuś bezstronnemu w każdej chwili.
5. Bierzemy pod uwagę wszystkie 4 dyskografie ex-Beatlesów. Wrzuciłem powyżej spis płyt czyli coś w rodzaju ułatwienia, ale jak ktoś się uprze zagłosować na np. "Family Way" to niech głosuje. Jedyne czego nie tykami to koncertówki i Travelling Wilburys.

Wink Warunki akceptowalne z wyjątkiem punktu 2. Proponowałbym, jeżeli się zdecydujesz na prowadzenie, byś założył temat już na etapie eliminacji. Szkoda zaśmiecać ten wątek, a myślę, że pojawią się jeszcze jakieś uwagi czy pytania.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Yer Blue
remaster

PostPosted: 27.04.2018, 11:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mogę założyć. Tylko popracuję nad jakimś introdyszyn, żeby nie było tak łyso i wrzucę listę propozycji. Wieczorem wątek powinien się pojawić.

A moje top 15 już leci do gharvelta.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 27.04.2018, 12:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

No tak, ale Gharvelt naliczył chyba sześć osób chcących strzelać do solowych Fab Four. A to zdecydowanie za mało. Może zniechęciła innych mnogość (nie zawsze ciekawych) płyt do wysłuchania. Sam brnę od dwóch tygodni przez solowe dokonania Ringo Starra i po 10 płycie też dopadło mnie pewne znużenie. Ringo nagrywa poprawne, miłe dla ucha albumy, ale brakuje im fajerwerków. Często są zbyt nużące, monotonne, a słuchając choćby dziesiątego krążka zapominamy co było na kilku poprzednich, tak bardzo niektóre tytuły są podobne do siebie. O wybór dwóch - trzech płyt które chciałbym wrzucić do swojego TOP 15 naprawdę jest trudno.

Może więc (jeśli nie będzie więcej chętnych) zróbmy na razie faktycznie ranking płyt The Beatles, ewentualnie któregoś z Bitli solo - powiedzmy Lennona czy Harrisona, którzy mają zdecydowanie najkrótsze dyskografie - wiadomo, z jak smutnych powodów.
Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 27.04.2018, 13:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:
No tak, ale Gharvelt naliczył chyba sześć osób chcących strzelać do solowych Fab Four. A to zdecydowanie za mało. (...)
Może więc (jeśli nie będzie więcej chętnych) zróbmy na razie faktycznie ranking płyt The Beatles, ewentualnie któregoś z Bitli solo - powiedzmy Lennona czy Harrisona, którzy mają zdecydowanie najkrótsze dyskografie - wiadomo, z jak smutnych powodów.

Sześciu snajperów to faktycznie mało. Na The Beatles oczywiście się piszę.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Yer Blue
remaster

PostPosted: 27.04.2018, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:
Może zniechęciła innych mnogość (nie zawsze ciekawych) płyt do wysłuchania. Sam brnę od dwóch tygodni przez solowe dokonania Ringo Starra i po 10 płycie też dopadło mnie pewne znużenie. Ringo nagrywa poprawne, miłe dla ucha albumy, ale brakuje im fajerwerków. Często są zbyt nużące, monotonne, a słuchając choćby dziesiątego krążka zapominamy co było na kilku poprzednich, tak bardzo niektóre tytuły są podobne do siebie. O wybór dwóch - trzech płyt które chciałbym wrzucić do swojego TOP 15 naprawdę jest trudno.

Szok, że z takim zapałem słuchasz płyt Ringo Smile Na potrzeby strzelanki można sobie odkurzyć jakiś jeden jego album albo nawet w ogóle odpuścić bo jego dorobek nie ma żadnej siły przebicia przy pozostałych trzech Beatlach.
A swoja drogą jak dla mnie Ringo zaczyna się od płyty "Vertical Man" a kończy na następnej "Ringo Rama", cała reszta to w najlepszym wypadku płyty z kilkoma lokomotywami i miernymi dodatkami, jak osławiona "Ringo". Choć przeważnie jest dużo gorzej.

Nigdy bym nie pomyślał, że startujący do strzelanki solowych Beatli, mogą zdobyć się na taki heroizm by poznawać wszystko. Myślałem ,że to będzie raczej forma przypomnienia kilku płyt, poznania kilku i lecimy.

kłapouch wrote:

Lennon solo to za mało płyt i za bardzo przewidywalne wyniki. Harrison jest chyba zbyt mało znany. Macca z klei zbyt nierówny - poznawanie wszystkiego co nagrał w krótkim czasie to musi być męczące zadanie. Sam kilka płyt poznałem dopiero po latach, z dużo dozą heroizmu Wink

Strzelanie do wszystkich 4 Fabsów wydaje się ciekawe, w końcu oni sami ze sobą rywalizowali. Tylko trzeba do tego podejść z większym luzem, bez skrupulatności poznawania wszystkiego, skupiać się na pozycjach klasycznych, wyżej cenionych czy też polecanych. Wtedy to wypali.
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 27.04.2018, 22:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mogę strzelać do wszystkiego co się rusza Wink.
Myślę, że spokojnie możesz założyć temat, powinno znaleźć się jeszcze paru chętnych.
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 27.04.2018, 23:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do Cream też mieli się znaleźć...
Yer Blue
remaster

PostPosted: 28.04.2018, 11:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cream z 4 płytami plus Blind Faith to było jakieś kuriozum, w dodatku poczynione bez ostrzeżenia i żadnych konsultacji. Sądzę, że Żuki solo do 10 graczy dobiją (Dżejdżej, Andy, B.J. i Mir na pewno dadzą się też namówić, może ktoś jeszcze dołączy w czasie strzelanki). Temat założę dziś lub jutro, chyba, że powstrzymają mnie krytyczne głosy Wink
Back to top
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 28.04.2018, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na Bitli 13 dusz dało swój akces.
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 28.04.2018, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Potwierdzam odbiór listy, którą przesłał Yer Blue. Obecnie zapisanych do solowych Beatlesów jest 7 osób, co teoretycznie może wystarczyć, ale ciężko stwierdzić, ile osób jeszcze do tych jawnie zadeklarowanych mogłoby dołączyć. Do odsłuchania jest znacznie większy materiał niż w przypadku zespołu. Ja znam raptem 3 płyty z całego zestawu - "All Things Must Pass", "Plastic Ono Band" oraz "Ram" - a że niezbyt przypadły mi do gustu, toteż ciężko jest mi się zmusić do poznania kolejnych kilkudziesięciu. Tak czy inaczej, popieram wniosek, że trzeba w końcu założyć temat danej strzelanki, niezależnie czy to będzie zespół czy czwórka wykonawców solowych, bo w przeciwnym razie możemy tutaj debatować w nieskończoność.
Back to top
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 28.04.2018, 19:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Szok, że z takim zapałem słuchasz płyt Ringo

Yer Blue wrote:
Nigdy bym nie pomyślał, że startujący do strzelanki solowych Beatli, mogą zdobyć się na taki heroizm by poznawać wszystko.

Oczywiście Yer Blue, mam świadomość tego, że raczej żadna z solowych płyt Ringo w TOP 15 nie zamiesza. Skąd więc ten zapał i heroizm w słuchaniu 20 krążków perkusisty? Otóż przypomniałem sobie, że wysłuchałem chyba nie więcej niż 5 solowych płyt muzyka (a przynajmniej tyle pamiętam, tyle też wynikało z różnych moich notatek). Zrobiło mi się odrobinę smutno, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków, 1/4 może i najsłynniejszej kapeli świata traktowany jest przeze mnie nieco po macoszemu. Więc pomyślałem sobie, że plebiscyt jest najlepszą okazją ku temu, by oddać Starrowi to co królewskie. Jak nie teraz to może już nigdy Very Happy . Słucham więc, doskonale zdając sobie sprawę, że żadna z płyt Ringo nie przewartościuje już żadnego z moich prywatnych muzycznych rankingów. I choć nieco mnie liverpoolczyk znużył to zamierzam dotrwać do końca. A korzyścią może być choćby i to, że na przykład koncertowy album Ringo z 2007 roku "Live at Soundstage" trafił na listę płyt do kupienia.
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 28.04.2018, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hej, ale czy wyjdę na dupka, jeśli teraz ogłoszę, że jednak ten Fab Four też mi nie leży, tzn. nie sądziłem, że oni tyle tego natrzaskali. Wielu nagrań nie znam, tylko te najważniejsze albo takie, które w jakiś sposób przypadkowo znam. A jednak wypadało by wszystko mieć obadane, na to zaś trzeba czasu...

Należałoby dopracować jednak demokratyczne zasady wyboru strzelanek, tak by lud miał swój głos, ale i był ktoś mający władzę nad ludem w kwestii ostatecznej decyzji.

Gharvelt, a nie masz czasem pomysłów na jakieś plebiscyty z cyklu "Best Polish Jazz" albo coś takiego? W zeszłym roku ładnie nam lato zleciało przy "Jazz 70", może dałoby się jakiś konkurs poza strzelanką zrobić?
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 29.04.2018, 13:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:
Więc pomyślałem sobie, że plebiscyt jest najlepszą okazją ku temu, by oddać Starrowi to co królewskie. Jak nie teraz to może już nigdy Very Happy

Miałem dokładnie tak samo, tylko u mnie pretekstem był koncert Ringo w Polsce. Pomyślałem: albo w końcu wezmę się za jego płyty albo już nigdy tego nie zrobię. I prawie dałem radę, bo ostatecznie nie wysłuchałem tylko "Beaucoups of Blues" (do dziś jej nie znam) a płyt z lat 77-83 nie dotrwałem do końca, choć bardzo się starałem. Dlatego podziwiam Twój zapał i determinację Smile Największym koszmarem było słuchanie płyty "Ringo 2012", wydanej już po koncercie. Spokojnie top 5 najgorszych jakie w życiu słyszałem. 2 ostatnie jakie wydał są już troszkę lepsze, na raty da się je przesłuchać Wink

Nie wiem co już robić z tą strzelanką postbeatelsowską. Może odczekać, może dać sobie spokój, może zaryzykować?
A może powrócić do pierwotnej propozycji, czyli strzelamy do 14 płyt najwyżej ocenionych na RYM-ie? Zakres płyt do poznania będzie bardzo wąski, ich poziom raczej wysoki, a frekwencja może podskoczyć.
Back to top
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.04.2018, 14:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Hej, ale czy wyjdę na dupka, jeśli teraz ogłoszę, że jednak ten Fab Four też mi nie leży

To jest nas dwóch dupków, dajmy sobie z tym spokój. Tych płyt jest kazylion, z czego połowa nudna jak diabli a brać pod uwagę jakieś z RYMów zestawienia czy z Discogsów to moim zdaniem rozmija się z celem tej zabawy całkowicie. Yer Blue, z tego co wyczytałem z twoich postów z wątku o Bitelsach powinieneś prowadzić strzelankę do nich i tak moim zdaniem byłoby najlepiej.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 172, 173, 174, 175, 176  Next
Page 173 of 176

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum