Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Cały Ten Zgiełk czyli RIO / Zeuhl / Rock Awangardowy
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box

PostPosted: 25.06.2014, 22:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

A widzisz, Lindsay męskie imię i całe życie byłem przekonany, że to facet, bo nigdy nie chciało mi się sprawdzić.
View user's profile Send private message Visit poster's website
gharvelt
remaster

PostPosted: 19.07.2014, 22:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z każdym przesłuchaniem najnowszego Univers Zero przekonuję się do niego coraz bardziej. Na Phosphorescent Dreams nie ma brzmienia, które znamy z wczesnych dokonań grupy, mrocznego i straszliwego klimatu rodem z Kuby Rozpruwacza, natomiast nowa odsłona w swojej lekkości broni się dzięki udanemu wykorzystaniu instrumentów dętych, pomysłowym kompozycjom i różnorodności. Całość na równym, wysokim poziomie, ale jeśli już miałbym wyróżnić jeden element, to utwór "Très affables" polecam najbardziej.
Back to top
View user's profile Send private message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 19.07.2014, 23:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Implosion (2004) ma podobne, dość lekkie brzmienie.
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 15.08.2014, 01:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie sobie słucham płytki Meridiem z 1998 roku, nie jest to jakaś mocna awangarda, ale skład ciekawy: Percy Howard / Fred Frith / Bill Laswell / Charles Hayward - sama śmietanka Cool
Zauważyłem teraz po ile sobie ta płytka stoi na Amazonie, nie wiedziałem, że mam taki unikat cenowy Laughing
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.01.2015, 20:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poniżej wklejam dyskusję z Wielkiej Gry. Może to trochę rozrusza ten, dawno nie odwiedzany, wątek. Smile

Białystok wrote:

Na marginesie, od kiedy znalazłem to forum frapował mnie ten niebieski obrazek. Sprawdziłem temat. Eskaton. Trochę Gongu, Ame Son, Hawkwinda, krautrocka, Tangerine Dream, Magmy i czegoś tam jeszcze. Dumałem, szukałem i wreszcie wczoraj kupiłem na Ebayu, z Francji, za 100 PLN, tyle, że niestety ze zmienioną okładką. Mimo to czekam z niecierpliwością. Smile

caught wrote:
Ojojoj.
Było zapytać. Smile
http://ars2.pl/start.php?co=lista_plyt&prezentuj=tak&id_plyty=1171
Ta charakterystyczna okładka ukazała się w wydaniu CD szwedzkiego Ad Perpetuam Memoriam w 1995 roku, czasami osiągalnym z drugiej ręki na ebayu.

Białystok wrote:

Nieraz strach tu pytać ...

Niebieska okładka jest teraz za 89,99 $ http://www.ebay.com/itm/ESKATON-Four-visions-ORG-cd-Ad-Perpetuam-Memoriam-95-Magma-Zeuhl-/360584206277?pt=Music_CDs&hash=item53f47e57c5

A to Twój ulubiony album, okładka, czy spontaniczny wybór ?

caught wrote:

Jedna z ulubionych okładek i do tego jedna z ulubionych płyt. Smile

crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 14.04.2017, 11:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do niedawna, czasem nachodziły mnie myśli, czy Art Zoyd bez Thierry'ego Zaboitzeffa, bez Patricii Dallio jest jeszcze w stanie nagrać coś ponadprzeciętnie interesującego? T. Zaboitzeff pożegnał się ze studyjną twórczością zespołu w wielkim stylu. Album Häxan (1997), to ostatnia studyjna płyta z jego udziałem. Przez kolejnych kilkanaście lat zespół przeszedł sporo zmian personalnych, odeszła również Patricia Dallio. Ze starego, założycielskiego składu ostał się jedynie Gérard Hourbette. Muzyka Art Zoyd złagodniała, 8-częściowa seria Expériences De Vol, balansując na granicy ambientu i eksperymentalnego grania, znużyła nawet najbardziej zagorzałych zwolenników zespołu. Aż do roku 2011, kiedy ukazał się album:

Eyecatcher - Man with a movie camera (L'Homme À La Caméra)

Gérard Hourbette i spółka zaproponowali nową ścieżkę dźwiękową do radzieckiego niemego filmu z 1929 roku pt. Человек с киноаппаратом. Nie byli pierwsi. Wcześniej zrobili to m.in. Biosphere, The Cinematic Orchestra i inni. Film widziałem na YT, ale nie udało mi się obejrzeć go z równolegle puszczoną muzyką Art Zoyd, więc moje pierwsze wrażenia z odsłuchu nie mają nic wspólnego z tym obrazem. A wrażenia są naprawdę mocne. Art Zoyd to wciąż fabryka bardzo pasjonujących, dziwnych dźwięków, a ten projekt potwierdza ich klasę. Pierwsza płyta to właściwy soundtrack trwający tyle co film, czyli ok. 65 min. Trudno opisać to dźwiękowe dzieło. Mamy tu misz-masz elektroniki, ambientu, noisu, kameralnej sonorystyki. Klimaty, jak to drzewiej bywało, rodem z sennych koszmarów i ciemnych zakamarków podświadomości. Wszystko to fascynująco zmontowane i klarownie zapodane dla ucha. Przypuszczam, że odsłuch z równolegle odtwarzanym filmem może dać zupełnie inne, również ciekawe wrażenia. Druga płyta zawiera 3 utwory w bardzo podobnych klimatach, nieco bardziej zróżnicowane i miejscami bardziej dynamiczne. Sądząc po tytułach, są to alternatywne, krótsze fragmenty inspirowane tym samym filmem.
Jak dla mnie, kapitalny album Art Zoyd. Następny, i jak dotąd ostatni Armageddon - Opérette Pour Robots już dużo mniej interesujący.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum