Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich nast瘼cy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Van Der Graaf Generator
Goto page 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 13.04.2007, 09:33    Post subject: Van Der Graaf Generator Quote selected Reply with quote

Temat oryginalnie za這穎ny przez tatromaniaka, kt鏎y pokusi si te o recenzje p造t, niestety pierwsza gdzie zagin窸a.

Oto Jego notki:

tatromaniak
Dziwi mnie fakt, 瞠 jeszcze nie powsta osobny temat o tym wielce zas逝穎nym zespole. Cho nigdy nie osi庵n掖 on sukcesu komercyjnego, to jednak w historii rocka progresywnego zapisa si z這tymi literami.
Peter Hammill, moim zdaniem jeden z najwspanialszych wokalist闚 rockowych czarowa swoim g這sem, co wraz z nieokie透nanym saksofonem Jacksona i mrocznym brzmieniem organ闚 dawa這 ponadczasowy efekt.
Co Wy, Drodzy Forumowicze s康zicie o Van Der Graaf Generator?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 13.04.2007, 09:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co tu du gada. Vanderzy w mojej prywatnej klasyfikacji grup wszech czas闚 plasuj si na zaszczytnym drugim miejscu, zaraz po King Crimson (na trzecim jest Colosseum Wink ). Peter Hammill natomiast, to bez w徠pienia najlepszy rockowy wokalista 鈍iata, jak kto ma inne zdanie, to b璠zie mia ze mn do czynienia Twisted Evil Wink
Niedawno sprzeda貫m wszystkie ich p造ty (opr鏂z Vital, ale t te wymieni) i teraz powoli odbudowuj ten fatalny brak w mojej kolekcji, oczywi軼ie mam tu na my郵i tylko nowe edycje (remaster plus bonusy).

W dawnych czasach s逝cha貫m VDGG praktycznie codziennie, teraz znam ju te p造ty na pami耩, mimo wszystko cz瘰to do nich jednak wracam. Nie mam jakiej ulubionej - podobaj mi si wszystkie (najmniej The Quiet Zone / The Pleasure Dome) - ostatnio jednak najch皻niej si璕am po Still Life.

Debiut to jeszcze nie ten VDGG, kt鏎y lubimy najbardziej, ale nie ma co a tak na t p造t psioczy. To przecie kawa solidnego grania i p造ta moim zdaniem broni si po latach (cho pzryznaj, 瞠 na tle p騧niejszych dokona wypada nieco blado). Z pewno軼i jednak nie zas逝guje na tak nisk ocen. Osobi軼ie da豚ym jej co najmniej 3/6 jak nie 4/6.
Dw鎩ka natomiast to IMHO fantastyczny album. Uwielbiam go praktycznie w ca這軼i - jedynym s豉bszym, co nie znaczy, 瞠 z造m, utw鏎em jest White Hammer - natomiast ostatni na p造cie After The Flood to arcydzie這: kapitalna aran瘸cja pot璕uj帷a nastr鎩 zagro瞠nia, 鈍ietne wykonanie, bogactwo pomys堯w i ten niesamowity "refren", kt鏎y za ka盥ym razem zagrany i za酥iewany jest z wi瘯sz pasj. Cudo !
Nie wiem dlaczego uwa瘸sz, 瞠 ballady niczym specjalnym si nie wyr騜niaj. Owszem, mo積a je traktowa jako przerywniki i wprowadzenie do tych monumentalnych utwor闚, jednak taka jest w豉郾ie ich rola i wydaje mi si, 瞠 zespo這wi taki w豉郾ie przy鈍ieca zamys. Stanowi one integraln cz窷 p造ty i zwyczajnie "pasuj". Bez nich ten album by豚y ubo窺zy.
Moja ocena to 5/6.
Back to top
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 13.04.2007, 09:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

tatromaniak

H TO HE, WHO AM THE ONLY ONE ***** 1/2 (5 1/2 /6)

Na tej p造cie zesp馧 w ko鎍u zaprezentowa 鈍iatu dzie這 ko鎍zone, ostatecznie dopracowane, dojrza貫. G這s Hammila to najwi瘯szy atut owego wydawnictwa. W ka盥ej kompozycji mamy mo磧iwo嗆 podziwiania jego wielominutowych wokaliz. Cz窷 kompozycji (szczeg鏊nie ,,Lost'') jest wy陰cznie jemu podporz康kowana. I bardzo dobrze. To jeden z nielicznych wokalist闚, w kt鏎ego 酥iew mo積a ws逝chiwa si godzinami. Ma tak niepowtarzaln barw, 瞠 r闚na si z ni mo瞠 najwy瞠j Morrison czy Gabriel.
Rozpoczynaj帷y ca這嗆 ,,Killer'' to jeden z nalepszych kawa趾闚 Van Der Graaf'a. Rewelacyjny, siarczysty wst瘼, a potem to co w muzyce zespo逝 najwspanialsze. C騜, poprostu doskona貫 dynamiczne nagranie. ,,House With No Door'' to spokojna ballada, pocz徠kowo lekko niemrawa, lecz urzekaj帷a zako鎍zeniem. ,,The Emperor In His War-Rooms'' to ju jazda pierwszej klasy. Totalnie zakr璚one nagranie, w kt鏎ym jak w mozaice przeplataj si subtelniejsze fragmenty z absolutnie odjechanymi. W tych drugich pole do popisu ma legendarny gitarzysta Robert Fripp, i rzeczywi軼ie - staje na wysoko軼i zadania.
Dwa nast瘼ne nagrania, trwaj帷e 陰cznie blisko 25 minut to generator'owe monumenty. Trudno opisa to, co si w nich dzieje. W zasadzie w oparciu tylko o te dwa utwory mo積a rozpatrywa cechy charakterystyczne stylu zespo逝. Kontrastuj帷e tematy, doskonale uzupe軟iaj帷e si klawisze i saksofon, a ponad tym rewelacyjny wokal Hammila. To jemu (jak ju wy瞠j wspomnia貫m) podporz康kowane jest nagranie ,,Lost''. S逝chanie go to sama przyjemno嗆, gdy wiele tutaj niezapomnianych melodii. Podobnie w jeszcze bardziej ,,rozcz這nowanym'', opatrzonym enigmatycznym tytu貫m ,,Pioneers Over C''. Kolejne wielkie nagranie. Tutaj warto zwr鏂i uwag, 瞠 w kilku fragmentach Hammil ma bardzo podobn barw do Johna Andersona z Yes. Na szcz窷cie to jednorazowy przypadek.
,,H To He...'' to wielki album, mog帷y 鄉ia這 konkurowa z kultowym ,,Pawn Hearts''. Dziwi fakt, 瞠 zna go tak ma這 ludzi, w przeciwie雟twie do ju obros貫go legend nast瘼cy.
Back to top
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 13.04.2007, 09:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

O Pawn Hearts nie ma co nawet pisa, arcydzie這 i tyle. Powiem tylko, 瞠 po raz pierwszy us造sza貫m t p造t jako trzeci z kolei Vander闚. Na pocz徠ku nie wywar豉 na mnie tak piorunuj帷ego wra瞠nia, dopiero za kt鏎ym z kolei ods逝chem odkry貫m ca貫 pi瘯no w niej zawarte. Zosta這 mi to do tej pory. To jeden z tych album闚, do kt鏎ych si wraca bez wzgl璠u na to ile razy si go s逝cha這. Wraca si i za ka盥ym razem odkrywa co nowego. To w豉郾ie 鈍iadczy o genialno軼i i niepowtarzalno軼i tego dzie豉. KC te co takiego nagra: Lark's...
Takich p造t nie jest wiele, i dobrze.

Z ocen Godbluff zgadzam si ca趾owicie - to fenomenalny album. Sam nie dostrzegam w nim a tylu r騜nic w stosunku do poprzednika, zmiana stylu nie jest a tak wyra幡a. Trzeba jenak podkre郵i, 瞠 zesp馧 po nagraniu Pawn Hearts odnalaz si znakomicie i nagra p造t niewiele ust瘼uj帷 poprzedniej.

Niecierpliwie czekam na recenzj Still Life - to swego czasu by m鎩 ulubiony kr捫ek VDGG.
Back to top
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 13.04.2007, 09:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

tatromaniak

STILL LIFE ***** (5 /6)

Po wydaniu ,,Godbluff'' zesp馧 poszed za ciosem i w przeci庵u roku na rynek trafi豉 kolejna klasyczna ju pozycja w dorobku Van Der Graaf Generator, czyli ,,Still Life''. Album wydaje si rozwini璚iem koncepcji poprzednika, lecz muzyka jest o wiele bardziej spokojniejsza i podporz康kowana - co powt鏎z po raz kolejny - fenomenalnemu wokalowi Hammilla. Wydaje si, 瞠 zesp馧 znalaz zupe軟ie now drog przekazu emocji s逝chaczom. To nie jest ju zaplanowane muzyczne szale雟two, epatowanie awangardowym wymiarem kompozycji. Zesp馧 w zupe軟ie inny, ca趾iem nowy spos鏏 potrafi stworzy niezapomniany klimat. Za przyk豉d niech pos逝篡 cho熲y 鈍ietne ,,My Room''. Hammill 酥iewa tu wr璚z s這dko, muzyka jest mi豉 dla ucha i przyjemna, lecz s逝篡 to tylko i wy陰czenie uwypukleniu kontrastu w odniesieniu do neurotycznego tematu fortepianiu i r闚nie pora瘸j帷ej gry saksofonu w cz窷ciach instrumentalnych. To da這 zaiste genialny efekt.
Zaskakuje r闚nie samo brzmienie p造ty. G喚boka perkusja, nowoczesne aran瘸cje - trudno uwierzy, 瞠 album powsta w 1976 r. Powy窺ze cechy doskonale pasuj do najd逝窺zego ,,Childlike Faith In Childhood's End''. Z czysto muzycznego punktu widzenia nagranie wyr騜nia si kilkoma niezapomnianymi momentami i klarown budow, lecz mimo to brakuje mu iskry. S豉biej wypada r闚nie blisko 10-minutowe ,,La Roosa''. Po rewelacyjnym pocz徠ku poziom nieoczekiwanie spada i dopiero zako鎍zenie wraca wiar w zesp馧.
Za to w ca這軼i znakomicie wypadaj na pewno ,Pilgrims'' i ,,Still Life''. Pierwszy b璠帷y mieszank spokojnych, zagranych z nerwem a w ko鎍u prawdziwie dynamicznych fragment闚 zdradza typowo art-rockowe zaci璚ie grupy. ,,Still Life'' znowu od melancholijnego pocz徠ku nabiera kolor闚 poprzez znakomite rockowe wstawki z wirtuozersk saksofonow robot, a do zapadaj帷ego w pami耩 zako鎍zenia. Co warto doda, 闚 koniec to prawdziwy majstersztyk i jeden z najlepszych moment闚 albumu.
,,Still Life'' to czterdzie軼i pi耩 minut niesamowitych prze篡. To nie ,,Pawn Harts'' ani ,,Godbluff'', ale nadal muzyka najwy窺zej klasy. W po這wie lat 70. Van Der Graaf Generator ci庵le pozostawa na artystycznych wy篡nach.

WORLD RECORD **** 1/2 (4 1/2 /6)

Czas 鈍ietno軼i art-rocka dogorywa. Van Der Graaf Generator nie sk豉da jednak broni proponuj帷 dalej ekscytuj帷e utwory. Zgodnie z progresywnym wymiarem swoich dzie, tym razem du篡 nacisk postawiono na poszerzenie brzmienia (bardzo du穎 gitary) i wi瘯sze pokomplikowanie (wycieczki w stron jazzu) muzyki. 安iadczy o tym d逝gie ,,A Place To Survive'', kolejne 鈍ietne nagranie Hammilla i sp馧ki. Dynamiczne fragmenty mieszaj si z d逝窺zymi, niemal jazzowymi, co daje oczywi軼ie efekt najwy窺zej klasy. Klas trzyma tak瞠 ,,Masks'', kt鏎e wydaje si by nie mniej atrakcyjn siostr ,,My Room''.
Najwi瘯szym zaskoczeniem jest blisko 21-minutowe (tak! tak!) ,,Meurglys III''. Fakt nagrania tak d逝giej kompozycji w drugiej po這wie lat 70. to dow鏚 ogromnej odwagi. Je郵i ju muzycy decydowali si na co takiego, musieli liczy si z tym, i wszelkie niedoci庵ni璚ia spotkaj si z ogromn krytyk. Mo瞠 dlatego 闚 utw鏎 jest tak starannie zaaran穎wanym i 鈍ietnie zagranym... arcydzie貫m. D逝go嗆 jednak nie wprawia w zdumienie cho熲y w po這wie tak jak to, i w ca造m utworze dominuje... gitara. Hammill, zainspirowany nietuzinkow gr Roberta Frippa, pokaza prawdziw klas. Poszczeg鏊ne cz窷ci wokalne rozdzielaj bardzo d逝gie, niemal improwizowane partie instrumentalne, a przy tym... naprawd doskona貫.
Nieco s豉biej wypadaj na albumie utwory otwieraj帷e i zamykaj帷e p造t. ,,When She Comes'' nawi您uj bardzo (czasem dos這wnie) do stylistyki ,,Still Life'', za poprostu s豉be ,,Wondering'' zdaje si zbyt przes這dzone i patetyczne.
Mimo jednak pewnych wad ,,World Record'' to album ci庵le godny nazwy Van Der Graaf Generator. Z historycznego punktu widzenia ostatni z klasycznego sk豉du i tym bardziej nale篡 mu si uwaga.

THE QUIET ZONE / THE PLEASURE DOME **** (4 /6)

Wiele wydarzy這 si w zespole od ostatniej p造ty. Odej軼ie Davida Jacksona, odpowiedzialnego za wyr騜niaj帷e muzyk Van Der Graaf Generator partie saksofonu musia這 zwiastowa powa積e zmiany. Na jego miejsce zatrudniono skrzypka, Grahama Smitha, co w oczywisty spos鏏 wp造n窸o na brzmienie. Z tego powodu Peter Hammill skr鏂i nazw grupy do Van Der Graaf. Dodatkowo zrezygnowa z tworzenia d逝窺zych form sk豉niaj帷 si ku piosenkowej formule. Nasuwa si wi璚 pytanie czy to nadal fascynuj帷a muzyka, do jakiej zd捫yli鄉y si przyzwyczai? Na p造cie brak d逝窺zych partii instrumentalnych. Zesp馧 postawi nacisk na przekaz i wyeskponowanie wspania造ch tekst闚; mia do tego prawo, lecz mimo to w oku kr璚i si 透a za dawnymi czasami.
,,Lizard Play'' to najwi瘯sza per豉 wydawnictwa. 安ietnie zaaran穎wana, pora瘸j帷o wykonana... piosenka. Ale i to jest zalet. Hammill nie pozwoli na komercjalizacj zespo逝 i chwa豉 mu za to. Dlatego mo瞠my cieszy si niebanalnym ,,The Habit Of The Broken Heart'' czy wr璚z eksperymentalnym nagraniem, do kt鏎ego trudno si w jakikolwiek spos鏏 ustosunkowa - ,,Cat's Eye/Yellow Fever (Running)''. Wspaniale wypadaj niespokojne ,,Chemical World'' czy ju wr璚z depresyjne ,,Last Frame''. To kolejne mocne punkty albumu.
Niestety na p造cie znalaz造 si tak瞠 nagrania s豉bsze. ,,The Siren Song'' nieznacznie si wyr騜nia, za w ,,The Sphinx In The Face'' bardzo irytuje zako鎍zenie.
Mimo, 瞠 omawianemu albumowi wiele brakuje do ,,Pawn Hearts'' czy ,,Godbluff'' to nadal 鈍ietna porcja muzyki. Pozostaje tylko 瘸這wa, 瞠 po jej nagraniu grupa zamilk豉 na wiele lat.
Back to top
W這dek
epka kompaktowa

PostPosted: 13.04.2007, 09:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

P造t Still Life uwielbiam i jest to album, kt鏎ego s逝cham ostatnio najcz窷ciej. Dla mnie nie ma on absolutnie 瘸dnych s豉bych punkt闚, to od pocz徠ku do ko鎍a p造ta bardzo przemy郵ana i zrealizowana z niezwyk陰 konsekwencj. Otwieraj帷y Pilgrims to przyk豉d takiej kompozycji, kt鏎a od samego pocz徠ku "wpada w ucho" - w przypadku VDGG jest to co najmniej dziwne - i mo積a si ni zachwyca i zachwyca i zachwyca ...
Za najlepszy na kr捫ku uwa瘸m trzeci kawa貫k - w nim jest absolutnie ca豉 esencja vandergrafowo軼i, co takiego m鏬 nagra tylko zesp馧, kt鏎y jest genialny.
Nie ma co dalej pisa, dla mnie ocena 6/6 to i tak za ma這. P造t stawiam na r闚ni z Pown Hearts, cho to oczywi軼ie ciut inna estetyka.

World Record.
Nie ukrywam, 瞠 do tej p造ty musia貫m si d逝go przekonywa, niemniej teraz, po wielokrotnym przes逝chaniu, uwa瘸m j za bardzo dobr. To r闚nie kawa porz康nego grania z tym wszystkim co tak w VDGG lubimy. Nie uwa瘸m te 瞠by kt鏎akolwiek z kompozycji by豉 s豉ba czy nawet s豉bsza, a stwierdzenie:
tatromaniak wrote:
za poprostu s豉be ,,Wondering'' zdaje si zbyt przes這dzone i patetyczne.

jest dla mnie zupe軟ie nieprawdziwe. W豉郾ie takie zamkni璚ie p造ty najbardziej tu pasowa這 i wprost nie wyobra瘸m sobie jakiego innego.
Moja ocena: 5/6.
Back to top
Windmill
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 13.04.2007, 16:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Musz przyzna, 瞠 ja "Still Life" pozna貫m jako pierwsz p造t Van Der Graaf Generator i nast瘼ne por闚nywa貫m do niej si陰 rzeczy - no i ani jedna jej nie sprosta豉, nie przewyzszy豉 jej, choc wszystkie s zbli穎ne poziomem. W "Still Life" jest po prostu to co specjalnego dla mnie, czego nie ma na innych p造tach. I tak ju zostanie Smile

(11.II.2007)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Windmill

PostPosted: 13.04.2007, 16:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
W豉軼iwie jak dla mnie na Still Life tylko La Rossa jest "zakr璚ona". Pilgrims, Still Life, My Room... i Childlike Faith In Childhood End troszk momentami przypominaja mi Gabrielowski Genesis, co absolutnie nie jest zarzutem - jednak na tle chociazby wydanego rok wczesniej Godbluff jest to do嗆 - rzek豚ym - mainstreamowy album. Naprawde bardzo lubi貫m go s逝cha, jednak nie wywo造wa we mnie a takich emocji, jak (w ca這軼i) Godbluff i Pawn Hearts lub niektore fragmenty Least We Can Do... i H To He... (Darkness, Emperor In His War-Room).

Jednak dla mnie "Still Life" wcale nie musi by zakr璚ona. 砰czy豚ym ka盥ej kapeli nagrywa tak "mainstreamowe" albumy jak "Still Life"! Poza tym "Still Life" to album, na kt鏎ym uda這 si muzykom osi庵n望 bardzo wysoki poziom emocjonalny kompozycji, a przede wszystkim ta p造ta jest pod tym wzgl璠em potwornie r闚na: kt鏎ykolwiek utw鏎 wzi望 na tapet, wszystkie wywo逝ja spore emocje (o to chodzi, to jest najistotniejsze, bo ja nie s逝cham muzyki kalkulatorem ani innym szkie趾iem). Poza tym jednak przyr闚nanie do Genesis z Gabrielem jest nieco chybione: tam d逝gie kompozycje by造 jednak strasznie pogi皻e i sk豉da造 si z fragment闚, kt鏎ych pr霩no szuka na "Still Life" (niekt鏎e kabaretowe cz窷ci "Supper's Ready"). Prosz si nie obra瘸 i nie naskakiwa na mnie od razu - wypowiedzia貫m tylko swoje zdamnie.

(11.I.2007)
Back to top
Windmill

PostPosted: 13.04.2007, 16:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Piszac 'mainstream' mia貫m na my郵i, 瞠 jak na VdGG ta p造ta jest mainstreamowa, klasyczna - porownaj Windmillu rozne szalone kawa趾i z innych p造t (Latarnicy, Arrow) z kompozycjami ze Still Life - tam tylko La Rossa ma pierwiastek szale雟twa, i to przede wszystkim w sposobie 酥iewu Hammilla. Porownujac Still Life do muzyki Genesis mia貫m jednak na mysli raczej wczesniejszy okres, np. Tresspass (The Knife to troche jakby odpowiednik La Rossa Wink ), zdaje sobie jednak sprawe, ze jest to por闚nanie do嗆 ryzykowne i by貫m 鈍iadom, ze wsadzam kij w mrowisko, ale c騜 poradz na swoje skojarzenia Wink Podobnie jak Ty, Windmillu, podchodzi貫m do muzyki VdGG emocjonalnie, tyle 瞠 nieco inne ni w Twoim przypadku d德i瘯i wywo造wa造 we mnie silnie emocje - w pewnym okresie mia貫m nawet przez to pewne problemy psychiczne, ale nie bardzo chce o tym pisa na forum. A tak w og鏊e to ciesze si, ze masz taki a nie inny stosunek do Still Life - to naprawd cudowna p造ta, ale VdGG stawia tak wysoko poprzeczk... zreszt gong juz na ten temat wiele napisa.

No w豉郾ie, Bednaarze Smile Na szcz窷cie ka盥y w dyskografii Van Der Graaf Generator mo瞠 znale潭 co dla siebie i i tak ma nadal zapewnione d逝gie poszukiwanie i odkrywanie coraz to czego nowego. Ale s這wa mainstream to nawet bym nie 鄉ia w og鏊e u篡wa w jakimkolwiek przypadku zwi您anym z Van Der Graaf Generator Very Happy Mojej 皋nie to nawet boj si puszcza ich p造ty, ale to tylko uwaga na marginesie Wink

(12.I.2007)
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 14.04.2007, 00:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

A czy kto posiada wiedz na temat obecnych koncert闚? Tzn. czy kto zast瘼uje Jaxona, bo jako nie wyobra瘸m sobie koncertu VDGG bez saksofonu tego Pana... Sad
I dlatego "do teraz" nie zam闚i貫m biletu, zreszt... Confused

To co prze篡wam, jest straszne... Powa積ie.
Koncert VDGG to co o czym marzy貫m od ponad 20 lat. Ale bez Jacksona? Crying or Very sad

Jestem "dazed & confused" i nie wiem co robi... Sad
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pe軟 dyskografi i gad瞠tami

PostPosted: 14.04.2007, 08:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tego co wiem, graja we trzech, bez saksofonu. Podejrzewam , 瞠 i tak co wymy郵.

http://artrock.pl/
Back to top
Jos
Guest

PostPosted: 14.04.2007, 09:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz, WOJTEKK - od wczoraj w w徠ku Youtube jest filmik z obecnej trasy. Nie czytacie wszystkich w徠k闚?? Wink

Pzdr
Jos
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 14.04.2007, 20:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nawet nie wiedzia貫m, 瞠 mamy taki w徠ek... Wink
Dzi瘯i Jos.
Back to top
Jos
Guest

PostPosted: 14.04.2007, 23:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
Nawet nie wiedzia貫m, 瞠 mamy taki w徠ek... Wink
Dzi瘯i Jos.

Ca豉 przyjemno嗆 po mojej stronie.
A je郵i nie masz daleko do Krakowa, to ja bym na Twoim miejscu si nie zastanawia (mimo, 瞠 podobno kiepskie miejsce koncertu). Taka okazja si nie powt鏎zy. Ja 瘸逝j, 瞠 nie b璠zie mnie na koncercie - ale z Krakowem mam beznadziejne po陰czenia, a samochodem nie chce jecha bo pi bym nie m鏬.

Pzdr
Jos
Back to top
pk
kaseta "瞠laz闚ka"

PostPosted: 15.04.2007, 13:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz, na koncert warto jechac.
Nawet jesli nazwiemy sobie to wydarzenie na nasz uzytek: "Peter Hammill wraz z dwoma kumplami graja utwory Van Der Graaf Generator" to i tak - przynajmniej dla mnie - jest to zachecajace.

Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.
A narzekac imo nie mozna bo panowie radza sobie calkiem niezle.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Next
Page 1 of 17

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum