Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Relacje z koncertów
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 100, 101, 102  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 24.02.2019, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Spełniłem jedno ze swoich muzycznych marzeń - zobaczyłem Caravan na scenie i zamieniłem po koncercie kilka słów z Pye Hastingsem, Geoffem Richardsonem i Janem Schelhaasem. Koncert przepiękny i porywający, panowie dali absolutnie czadu - zwłaszcza Richardson, który jest człowiek - orkiestra i, jak przyznał, nie zagrałby tylko na dętych blaszanych, bo ich nie lubi. Zaczęli od "Memory Lane,Hugh" i przeszli ładnie przez całą historię grupy ze szczególnym wskazaniem na prześwietne wykonania "For Richard" i "Nine Feet Underground" na wielki finał. Sięgali też po solowy krążek Hastingsa (który nota bene jest bardzo dobry) i generalnie super było widzieć frajdę, jaką starsi panowie mają ze wspólnego grania. Cudowny wieczór. Dla mnie i dla około 400 osób, które przyszły do "Progresji". Grupie też się podobało i w kuluarach zapowiedzieli, że muszą tu jeszcze wrócić.
View user's profile Send private message Visit poster's website
pereks
kaseta FeCr

PostPosted: 25.02.2019, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sobotni wieczór w warszawskiej Progresji 23.2.19 pt. Caravan 50 lecie ....pozostanie mi na długo w pamięci.Również zobaczyłem i usłyszałem legendę sceny Canterbury, po raz pierwszy.I warto było. Magia,humor,radość z grania ,moc-niesamowity, bardzo dobry i pozytywnie energetyczny koncert. Starsi panowie zagrali jak na jubileuszową trasę przystało-największe i najbardziej znane utwory a jak zabrzmiały!- znakomicie. Co mogę dodać to jeden z takich koncertów po,których się człowiek zastanawia kiedy przyjadą następnym razem? Od wczoraj słucham solowego albumu Hastingsa,który można było kupić po koncercie,bardzo fajny przy okazji patrzę na okładkę z autografem Pye'a ....i widzę zespół,który od pierwszych dźwięków rozkręca,żeby za moment wprowadzić w zadumę,aż po ostatnie,żeby na nowo poderwać publiczność...
Back to top
View user's profile Send private message
pereks
kaseta FeCr

PostPosted: 26.02.2019, 16:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uriah Heep,Turbo 20.2.2019 Kraków Klub Studio

W ubiegłym tygodniu po czterech latach nieobecności i na 4-ry koncerty zawitała do Nas legenda hardrocka w ramach trasy promującej nowy krążek "Living The Dream"."Heeps" dosyć często odwiedzają nas i za każdym razem jest to hardrockowa uczta...ale po kolei. Tym razem na nowo odnowionej scenie i w obszernym klubie przed Uriah Heep wystąpiła nasza rodzima legenda heard'n'heavy -zespół Turbo,grająca ponad 35 lat.Mocno odmłodniała ekipa Turbo,bo ze starego składu pozostał tylko Marek Hofmann zagrała świetny koncert-było czadowo i hardrockowo....świetna rozgrzewka i wprowadzenie przed eksplozją!... Tak !, kiedy na początku grania zabrzmiał miażdżący otwieracz z nowej LP "Grazed By Haven" wiedziałem,że będzie moc a potem to jak zapowiedział Bernie Shaw, będą utwory i bardzo stare, młodsze i najświeższe i tak ...było. Nie zabrakło July Morning,Lady In Black i nieśmiertelnego Gypsy,było stylowe Return To Fantasy, magiczne Demons and Wizard i przepiękne Sunrise.Mick Box i Bernie Shaw czują się u nas jak w domu i taka też atmosfera panowała przez cały koncert.Super kontakt zespołu z publicznością aż do ostatnich minut .Po raz kolejny raz usłyszałem dobrze mi znane Uriah Heep,ale i to całkiem nowe czasem nawet mocno purpurowe.Niesamowite jak zawsze było,choć momentami chyba dużo mocniejsze July Morning,które jak stwierdził Mick Box jest ponadczasowe i łączy przeszłość z przyszłością.Mam jednak wrażenie,że to współczesne Uriah Heep z nowymi utworami to jednak już inny zespół...następca Lee Kerslake'a na perkusji Gilbrook to zwierzak, który mało co nie rozwalił perkusji!...Lanzon to już nie to samo Hensley ...mimo tego,że najnowsza płyta jest bardzo dobra a tytuł jest rozmarzony brakuje mi dawnej magii i ducha z czasów z Byronem,

Poniżej setlista z koncertu:

Grazed by Heaven
Return to Fantasy
Living the Dream
Too Scared to Run
Take Away My Soul
Knocking at My Door
Rainbow Demon
Waters Flowin'
Rocks in the Road
Gypsy
Look at Yourself
July Morning
Lady in Black

Bis:
Sunrise
Easy Livin'
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.04.2019, 20:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

The Young Gods (Kraków 02.04.2019)

Relacja krótka, bom neofitą. Znakomity koncert. Przeważał materiał z ostatniej płyty, którą zespół zagrał w całości. Emocje sięgnęły zenitu już w trakcie części zasadniczej, więc (nie)można sobie wyobrazić co się działo w trakcie bisów, w skład których weszły żelazne klasyki: Kissing the Sun, Gasoline Man, Skinflowers i Everythem. Z dużym zdziwieniem odnotowałem fakt, że byłem jednym z młodszych uczestników koncertu. Wśród widzów było sporo Czechów i Słowaków, mimo iż trasa zahaczała także o kraje naszych sąsiadów. Znaczy się, Słowianie znają się coś niecoś na muzyce.
Bardzo dobra forma muzyków, ogromna radość grania i wszystko drgało i rezonowało tak, jak powinno, czyli lepiej, niż się spodziewałem.
Jakuz

PostPosted: 08.04.2019, 20:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co oni grają? Embarassed
Back to top
esforty
longplay

PostPosted: 08.04.2019, 20:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
The Young Gods (Kraków 02.04.2019)

są i tacy co zazdroszczą Embarassed .
Maciek

PostPosted: 08.04.2019, 20:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
A co oni grają? Embarassed

Myślę jakby Cię tu zachęcić, żeby nie zniechęcić. Pominę więc (na wstępie) to, co robili 30 lat temu i napiszę, że na ostatniej płycie jest dużo fajnej elektroniki i gitara mocno pachnie Gottschingiem.
https://www.youtube.com/watch?v=eQjp-nfbieo
Rockowo też potrafią przyborucić (to akurat sprzed blisko 30 lat):
https://www.youtube.com/watch?v=YxWLVRlGa10
Jakuz

PostPosted: 08.04.2019, 20:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Link nr 1 – fajnie się to buduje, rozkręca, narasta… I powinno eksplodować, kurna! Wink A tego – z niewiadomych przyczyn – nie zrobiło. Szansa była.

Link nr 2 – obrót o 90-180-270? Od razu słychać, że gadamy z innymi – mamy petardę pod palcami, dokładnie zgodną z manetką gazu. Lecimy!

Nadal nie wiem co o nich sądzić – ale dzięki! Smile
Back to top
Maciek

PostPosted: 08.04.2019, 20:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przyjdą Duch albo Clive to zrobią wykład, bo to profesorzy z Młodych bogów.
Ja się w ogóle mało znam, ale namawiam do sprawdzenia ich trgorocznej płyty. Dochodzi tam do kilku eksplozji. Wink
Jakuz

PostPosted: 08.04.2019, 20:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Przyjdą Duch albo Clive to zrobią wykład, bo to profesorzy z Młodych bogów. ...

Ale naprawdę myślisz, że oni przyjdą? Smile
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 08.04.2019, 23:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wypraszam sobie; wciąż jestem prostym doktorantem (i pewnie magistrem pozostanę) Cool Zazdroszczę, Maćku, a to o tyle, że wszystkie koncerty The Young Gods, na których byłem: dwa zwykłe i dwa akustyczne, wspominam bardzo dobrze. Najgorzej ostatni z nich, najpewniej dlatego, że było na nim najwięcej zwykłej gitary elektrycznej. Bardzo a propos niedawnej uwagi I&I — porównywanie Knock on Wood do modnych akustycznych czy symfonicznych nagrań tych i owych wydaje mi się zgoła nietrafione; traktuję to raczej jako osobny, samodzielny album, zresztą nieraz sprawiający więcej przyjemności niż wersje pierwotne. To moja ulubiona ich płyta obok T.V. Sky (stamtąd zresztą owa petarda. Oraz ta, najdłuższa i nie mniej rockowa, niechby trochę inaczej: https://www.youtube.com/watch?v=qUyr9Lm8LTg#t=28m24s).
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 13.04.2019, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Marillion Weekend 2019 - dzień 1

W tym roku podczas Weekendu jest przekrój przez lata z H. Pierwszy wieczór to płyty od Season's End do Affraid od Sunlight i muszę przyznać, że to był jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy koncert, na jakim byłem. Zwłaszcza te dwie pierwsze płyty bez Fisha zabrzmiały fantastycznie. Rothery pozamiatał tak, że kamień na zębach się kruszył, H. w kapitalnej formie jak zwykle złapał świetny kontakt z publiką. Muzycznie pierwsza klasa, a atmosfera na samym Weekendzie cudowna. Mnóstwo przyjezdnych spoza kraju, spokój, niedrogie piwo, śliczne kobiety (serio, to najładniejsza publika, jaką pamiętam Wink ), przed sceną niezbyt tłoczno. W ogóle bez wpychania sie, stałem kilka metrów od sceny i widziałem zmarszczki na skórze muzyków, a do tego wszyscy jacyś tacy niscy i nikt mi nie zasłaniał. Nawet większość widzów uszanowała apel o schowanie telefonów i nie przeszkadzanie innym. Z utworów zabrakło mi Berlin i Out od This World, ale to co było, zabrzmiało fantastycznie.
Krótko mówiąc, kto nie byl, niech żałuje. Zwłaszcza że były bilety jednodniowe. Dziś wieczorem ciąg dalszy.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 13.04.2019, 09:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Crowley wrote:
...i muszę przyznać, że to był jeden z najlepszych, jeśli
nie najlepszy koncert, na jakim byłem.

bo nie byłeś na Marillion z Fishem Very Happy Laughing

http://artrock.pl/
Back to top
akukuuu
epka kompaktowa

PostPosted: 13.04.2019, 09:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

,ale to choć nazwa ta sama, to to są dwa różne zespoły,nie lepszy , nie gorszy - ale inny i tyle.
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 13.04.2019, 10:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Porównywanie jabłek do pomarańczy i Wielkanocy do Bożego Narodzenia. Razz
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 100, 101, 102  Next
Page 101 of 102

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum