Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Relacje z koncertów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 105, 106, 107

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 24.02.2020, 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miniona niedziela, Wrocław, koncert Dream Theater.
Miała być uczta, bo zapowiedziano wykonanie Metropolis Pt. 2 w całości, a był jeden wielki hałas. Hala? Kolo od nagłośnienia? Hala i kolo?
Duch, z którym miałem okazję chwilkę porozmawiać Smile, przynajmniej nie musiał płacić za bilet...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 08.05.2020, 20:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie bardzo wiem, w jakim wątku to dać... Wink

Ale dzisiaj oglądałem 25-minutowy występ na żywo (ale przez youtub) Michała Górczyńskiego na klarnet kontrabasowy solo. O, proszę:

"Delikatna ciemność"

To jeden z trzech panów z Bastardy. I to jeden z tych instrumentów, które nie śniły się filozofom i jego możliwości też się nie śniły. Na koncertach Bastardy sprawia, że trzęsie się podłoże, a tutaj było znacznie wyraźniej widać, skąd tam w ogóle się biorą przeróżne dźwięki. A podejście Michała Górczyńskiego do muzyki, do dźwięków, jest czymś, co niezmiernie wprost mi odpowiada i czego w muzyce ostatnio szukam.
Crazy
longplay

PostWysłany: 10.05.2020, 18:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś zaś - Paweł Szamburski/ Hubert Zemler, również na youtubie (korekta - przedwczorajszy Górczyński nie był LIVE, i ci dzisiaj też nie, ale oglądałem w momencie youtubowej premiery, stąd tak napisałem):

https://www.youtube.com/watch?v=oKmqU0Ot2rQ

Ci dwaj zagrali o wiele bardziej tradycyjnie - bo ten klarnet kontrabasowy to jest prawdziwe ekstremum! - ale również w duchu muzyki improwizowanej, tyle że Paweł Szamburski od dawna już ma oswojone narzędzia elektroniczne, więc i looper, który sprawia, że jest ich kilku Wink, i jakieś przedziwne efekty, które sprawiają np. że klarnet brzmi jak organy. 25-minutowy set, dla mnie piękna sprawa!
I&I
remaster

PostWysłany: 10.05.2020, 22:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Exclamation
Świetny występ.

Dziękuję za trop Very Happy
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 01.07.2020, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwszy koncert po kwarantannie!

Wybrałem się do Ladomku na pierwszy tegoroczny koncert z cyklu "Lado na wsi" a zagrała Bastarda. Koncert reżimowy, więc wszyscy w maseczkach i ograniczona ilość osób, bo w pewnym momencie przestali wpuszczać na teren i kilkanaście osób obserwowało zza płotu.

Dobrze tal sobie posiedzieć w ogrodzie, pod lipą, patrzeć i słuchać, jak na scenie grają Tomasz Pokrzywiński, Michał Górczyński i Paweł Szamburski. Na dzisiejszym koncercie szczególnie ten ostatni - najpierw zapowiedział swoich kolegów, że Michał ma klarnet kontrabasowy, za który zapłacił bardzo dużo pieniędzy (ale już mu się zwrócił) i Tomasz ma wiolonczelę, też bardzo drogą, za to on ma klarnet bardzo tani; wyczyniał jednak jakieś przepiękne cuda na tym swoim tanim klarnecie. Z łatwością i wielkim wyczuciem przechodził od dźwięków głębokich do wysokich, od delikatnych i czystych jak łza do chrapiących i ostrych, albo znienacka do łkających, gdzie dźwięk trząsł się nieoczekiwanie, a te wszystkie dźwięki brzmiały niezwykle pięknie. Koledzy partnerowali mu na bardzo wysokim poziomie, jeżeli jednak chodzi o te momenty, w których nagle coś wyrywa cię z butów, to tym razem Szamburski.
Na początku wydawało się zresztą, że może nie być takich momentów, bo zaczęli dość konwencjonalnie i wyglądało, że bardziej odegrają Niguny. Materiał przecież nadaje się do tego, ostatecznie płyta została też nagrana na żywo! Jednak gdzieś na wysokości czwartego, może piątego utworu zaczęli coraz mniej trzymać się wersji oryginalnych i nadawać im nowy kształt. Było kilka takich momentów, kiedy zapomniałem, gdzie jestem...

Na bis jeszcze hint z nowo powstającego materiału - wracamy do średniowiecza, ale tym razem ma nie być o śmierci i jaśniej, niż zwykle!
Crazy
longplay

PostWysłany: 29.08.2020, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Rynek Starego Miasta - 26 festiwal Jazz na Starówce.
Na EABS byłem - super koncert.
Wybierasz się na któryś z pozostałych 2 koncertów?

No i nie wybrałem się - myślałem, że dziś pójdę, ale tak wyszło, że bym nie zdążył i zamiast tego poszedłem na, o godzinę późniejszy, koncert Mikołaja Trzaski w ramach festiwalu Warszawa Singera.

Z punktu widzenia przyjemności wybrałem raczej źle, bo koncert mi się niezbyt podobał, a sądzę, że Możdżer pod chmurką byłby dobrym i miłym spędzeniem czasu. Ale też bardziej "bezpiecznym", podczas gdy koncert Trzaski zmusił mnie do pewnego wysiłku...

Skład: Mikołaj Trzaska (klarnet), Liudas Mockünas (saksofon), Paweł Szpura (perkusja), Jacek Mazurkiewicz (kontrabas)

Podobno grali wcześniej bez tego drugiego saksofonu (z Litwy) i było super. Nie wykluczam. Też bym wolał bez drugiego saksofonu. Te dwa saksofony gryzły się i nie wynikało z tego nic dla mnie fajnego. Trzaska był najwyraźniej zachwycony swoim zagranicznym kolegą, w moim odczuciu jednak to on strasznie darł te swoje saksofony (w tym sensie, w jakim się drze ryja), a niespecjalnie się lubił z funkcją piano. Owszem, wyczyniał różne sztuki, nawet w pewnym momencie grał na dwóch saksofonach na raz, ale nigdy nie słyszałem, żeby wynikło z tego coś ładnego.
Nie ukrywam, że sam Trzaska to generalnie nie jest również moja bajka, ale faktycznie był taki dłuższy moment, kiedy grali we trzech i to był chyba najlepszy moment - nie licząc Pawła Szpury oczywiście, jego partii solowych, ale zresztą, po co Szpurze partia solowa: on gra szaloną solówkę w zasadzie przez CAŁY czas! Usiadłem sobie blisko niego, żeby patrzeć, co wyczynia, i to raczej zajmowało mnie tak, że niekiedy nie bardzo wiedziałem, co grał cały zespół.

Muszę też powiedzieć, że nie wystąpił żaden związek tego koncertu z tematem festiwalu, a szkoda. Przed rokiem byłem na solowym koncercie Pawła Szamburskiego i to było cudowne: nie tylko że cudownie grał, ale wszystko było wplecione w tego Singera, Szamburski nawet czytał fragmenty Szoszy i zrobił z tego prawdziwe słuchowisko.

Jutro może pójdę znowu na Bastardę...

A Ty jak, dotarłeś dziś lub przed tygodniem?
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.08.2020, 21:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
sądzę, że Możdżer pod chmurką byłby dobrym i miłym spędzeniem czasu.
A Ty jak, dotarłeś dziś lub przed tygodniem?

Tydzień temu nie byłem.
Za to dzisiaj tak i nie żałuję, bo to był dobry. Grali Debussy'ego, Beethovena, Piazzolę, Paganiniego i Ottorino Rospighiego Smile. No i ta Gloria Campaner fajna jest Wink.
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 29.08.2020, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Grali Debussy'ego, Beethovena, Piazzolę, Paganiniego i Ottorino Rospighiego

Jazzmani na Starówce!!!
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.09.2020, 12:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem na pierwszym koncercie czasu pandemii, i to wyprzedanym Smile Trzydzieści biletów do klubi "Karrot" zeszło na pniu, najwyraźniej Ragnar Ólafsson ma tu silną fanbazę. Wcale się nie dziwię, americana, jaką gra ten Islandczyk wciąga - i to mimo skąpego instrumentarium (gitara, klawisz i loopy). Bo tu się liczy storytelling - a facet jeździ po świecie i ma dryg do pisania ciekawych historii. Trochę tu country, trochę folka, ciut bluesa, więcej bluegrassu, dobry wokal - czasem tylko tyle wystarczy na miły wieczór.
Na supporcie 18-letnia Kathia, też tylko solo z gitarą albo przy pianinku - taka ciutkę akustyczna Tori Amos, choć jeszcze długa droga przed nią i sporo otrzaskania scenicznego musi mieć. Ale 25 minut występu było interesujące.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 07.09.2020, 14:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nadal bez koncertu od marca Confused
Polowałem na weekend otwarcia w warszawskim Jassmine (Eabs, Błoto, Tenderlonious) ale niestety akurat mnie nie będzie.
Ciekawy jestem tej przestrzeni

https://bi.im-g.pl/im/96/ff/18/z26211990IER,Jassmine-w-Nobu.jpg
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 105, 106, 107
Strona 107 z 107

Skocz do: