Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

KOCHAJ ALBO RZUĆ - Propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 07.04.2014, 15:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

14 - Pink Floyd (Andy, Cure, Freefall, gacek778, greg66, Koniu, Leptir, mahavishnuu, MirekK, pesada, Tilion, Crowley, Bednaar, Algernon)

12 - Genesis (Andy, Cure, Freefall, greg66, Koniu, mahavishnuu, MirekK, pesada, Leptir, Tilion, Crowley, Algernon)
12 - King Crimson (Andy, Cure, Freefall, greg66, Koniu, Leptir, mahavishnuu, Tilion, Crowley, Bednaar, MirekK, Algernon)

11 - Doors (akukuuu, Andy, Cure, Freefall, greg66, Koniu, mahavishnuu, Tilion, Bednaar, MirekK, Leptir)

10 - Jethro Tull (Andy, Crowley, Freefall, greg66, Koniu, mahavishnuu, MirekK, Tilion, Bednaar, Leptir)

9 - Beatles (Andy, Cure, Freefall, greg66, Koniu, mahavishnuu, pesada, Tilion, MirekK)
9 - Rush (Andy, Cure, Freefall, greg66, mahavishnuu, MirekK, Tilion, Crowley, Leptir)

8 - Emerson Lake & Palmer (Andy, Cure, Freefall, greg66, Koniu, mahavishnuu, Tilion, MirekK)
8 - Mahavishnu Orchestra (Andy, Bednaar, Freefall, greg66, Koniu, mahavishnuu, Tilion, MirekK)
8 - Yes (Andy, Crowley, Cure, Freefall, Leptir, mahavishnuu, Tilion, MirekK)
8 - Kate Bush (akukuuu, Andy, Crowley, Freefall, Maciek, mahavishnuu, Tilion, Leptir)

7 - Queen (Andy, Crowley, Cure, Freefall, Koniu, Maciek, Tilion)
7 - Weather Report (Bednaar, Freefall, greg66, Koniu, mahavishnuu, Tilion, MirekK)

6 - Breakout (Andy, Freefall, greg66, Koniu, pesada, Tilion)
6 - Santana (akukuuu, Andy, Freefall, Maciek, mahavishnuu, Tilion)

5 - Collegium Musicum (Andy, Freefall, greg66, mahavishnuu, Tilion)
5 - UFO (Andy, Freefall, greg66, Tilion, Crowley)

4 - Art Ensemble Of Chicago (Bednaar, Freefall, mahavishnuu, Tilion)
4 - Frank Zappa (Andy, Freefall, mahavishnuu, Tilion)
4 - Robin Trower (Andy, Freefall, greg66, Tilion)

Lista uaktualniona. Proponuję rozpocząć po Wielkanocy, jeśli zgłosi sie jeszcze jeden chętny aby "postrzelać" do Pink Floydów.

Czy chcecie wypróbować nowy system: +1, -1, -1 na Pink Floydach? Mniej agresywny i bardziej miarodajny niż KaR; ciekawszy i dający większe pole manewru niż PN. Nazwijmy ten nowy system "Nie ma Mocnych" (NmM). Wink

KaR ma dwa poważne mankamenty:
- brak miarodajnosci koncowych rezultatów: jedna osoba przy konsekwentnym minusowaniu (-2) jednego albumu, jest w stanie uwalić nawet faworyta. Udowodnił to afterc w trakcie zabawy do dyskografii Vangelisa
- przewidywalność: od samego poczatku jak na dłoni widać faworytów zabawy. Dlaczego? Dlatego, że uczestnicy zabawy zamiast używać plusowego punktu do bronienia albumu zagrozonego odpadnięciem, formują podium od pierwszej rundy zabawy.

O mankamentach PN nie muszę chyba pisać. Wszyscy je znamy - nuda i przypadkowość.

Nowy system wyeliminuje przewidywalność KaR-u. W pierwszej rundzie głosujemy tylko na dwa albumy najgorsze naszym zdaniem, przydzielając im po -1. W nastepnych rundach +1 może być przydzielony tylko albumom z minusowym dorobkiem. Wyeliminujemy w ten sposob przewidywalnosc KaR-u: do samego konca nie bedzie wiadomo, który z albumów ma szanse na wejscie na podium.
Zamiana (-1) z (-2) pozwoli na zmniejszenie siły przebicia głosu pojedyńczego uczestnika i wyeliminowanie "fałszowania" wyników końcowych.

Last edited by MirekK on 07.04.2014, 19:08; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
akukuuu
epka kompaktowa

PostPosted: 07.04.2014, 17:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

,,,, ja jestem za klasycznym KaR. Armata jaką jest -2 ,daje każdemu
z nas nadzieję, że coś możemy jeszcze zmienic.Miarodajnośc ,tudziez
"fałszowanie'' nie jest dla mnie istotne, bo traktuję to jako zabawę.
Nie ma dla mnie znaczenia ,że dla kogoś najlepsze jest Haevy Horses
a dla innego Minstrel in the Gallery.
,,, najlepiej to gdzieś już opisał Jakuz- co , jakie czynniki powoduja że ta muza ,a nie inna zapadła nam w pamiec.
Back to top
Algernon
singel analogowy

PostPosted: 07.04.2014, 18:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja głosowałem jeszcze na King Crimson!!!
Back to top
MirekK

PostPosted: 07.04.2014, 18:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

akukuuu wrote:
,,,, ja jestem za klasycznym KaR. Armata jaką jest -2 ,daje każdemu
z nas nadzieję, że coś możemy jeszcze zmienic.Miarodajnośc ,tudziez
"fałszowanie'' nie jest dla mnie istotne, bo traktuję to jako zabawę.

Drogi Marku - tu nie chodzi tylko o "fałszowanie" wyników, ale o całokształt. Czy lubisz / lubiłeś grać w karty? Pokerek, brydż ? Czy miałbys jakokolwiek przyjemność grać w pokera w otwarte karty? Bo ja nie. To samo jest z KaR. Od pierwszej rundy wiadomo kto jest faworytem. Nie ma tego elementu zaskoczenia, który jest np. w PN. Zwróć uwage, że przez 4.5 roku od kiedy bawimy sie w KaR, nowy system nie wyparł tak nudnego systemu jak PN. Przy każdej ankiecie "W co sie bawić", czy przed Nazareth czy przed Vangelisem, KaR wygrał z PN różnicą jednego punktu. To nie lepiej wymyśleć (wspólnymi siłami) taki system, który odpowiadałby każdemu? System, ktory dałby miarodajne wyniki końcowe, a przy tym dostarczył przyjemnej zabawy, a nie był powodem niesnasek i kłotni!
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.04.2014, 18:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jestem za zmodernizowanym KaRem - 1, -1, +1, bo przypomnę że jednym z argumentów za ponownym głosowaniem na Pink Floyd była niemiarodajność pierwszego. A chętnie też zagłosuję na The Doors, Jethro Tull, Rush i Kate Bush.
akukuuu
epka kompaktowa

PostPosted: 07.04.2014, 19:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

,,, choc ja nie mam przeświadczenia ,że Od pierwszej rundy wiadomo kto jest faworytem to przecież faktycznie ,można spróbowac Wink
Back to top
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.04.2014, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mirku spokojnie możemy rozpocząć zabawę pod nazwą Nie Ma Mocnych tym bardziej że uczestniczyć w niej będą Sami Swoi Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
MirekK

PostPosted: 07.04.2014, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

greg66 wrote:
Mirku spokojnie możemy rozpocząć zabawę pod nazwą Nie Ma Mocnych tym bardziej że uczestniczyć w niej będą Sami Swoi

Oby tak było. Ja, nie wiem dlaczego, mam pewne wątpliwości. Swoja droga ogładałem pare tygodni temu Samych Swoich na dvd (po wielu wielu latach) i.. boki zrywałem. Laughing
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 08.04.2014, 17:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeżeli by miał być KaR Pink Floyd to juz widzę swoja strategię - od razu walę do Ciemnej Strony i Sciany - tak na wszelki wypadek - ogniem zaporowym i konsekwentnie plusuję WYWH. Very Happy

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir

PostPosted: 08.04.2014, 17:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Proponuję profilaktycznie walić do krowy. Smile
WOJTEKK

PostPosted: 08.04.2014, 18:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Krowę lubię bardzo.

Back to top
Leptir

PostPosted: 08.04.2014, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też lubię, ale nie aż tak bardzo jak DSOTM albo WYWH, a nawet The Wall... Smile
MirekK

PostPosted: 08.04.2014, 19:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Jeżeli by miał być KaR Pink Floyd to juz widzę swoja strategię - od razu walę do Ciemnej Strony i Sciany

Nie bardzo rozumiem tej strategii. Gdybys ukladal indywidualna liste ulubionych plyt PF, to czy Ciemna Strona i Sciana znalazlyby sie na samym dole listy?
WOJTEKK

PostPosted: 08.04.2014, 19:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale ta strategia jest prosta jak budowa cepa - walisz do faworytów, zeby zwiększyć szanse swojego ulubieńca. A kwestia czy lubię, czy nie lubię tych płyt jest sprawa drugorzędną.

Back to top
MirekK

PostPosted: 08.04.2014, 20:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Swietnie, nie ma co gadac. Jesli kazdy w ten sposob bedzie podchodzil to tych strzelanek, zmana systemu z KaR na NmM nic nam nie da. Szkoda czasu. Jaki jest sens tych strzelanek? Zostanmy przy nudnym PN, albo nic nie robmy. Wpisujmy dzienna porcje "Czego teraz sluchamy", pare swieczek ku pamieci zmarlym i tyle.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
Page 11 of 13

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum