Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GRATEFUL DEAD Fenomen Amerykańskiej Muzyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oleeks
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 08.01.2019, 21:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że Grateful Dead przez ostatni rok stał się moją ulubioną bandą.

Słucham ich koncertów, ale robię to nieco po omacku. Za dużo tego, a nie spotkałem się z jakimś przekonującym zestawieniem tego, co jest absolutnie najlepsze.

Czy jakaś dobra dusza będzie potrafiła mnie nakierować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.01.2019, 00:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej skontaktuj się z forumowym specem od GD: greg66
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.01.2019, 09:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grzesiek jest obecnie bardzo ciężko chory na katar, być może nawet już nie żyje...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 09.01.2019, 10:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Się rozumie, jakby co to zorganizujemy akcję ratunkową, postaram się skombinować helikopter medyczny - może okazać się niezbędny Cool
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.01.2019, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Grzesiek jest obecnie bardzo ciężko chory na katar, być może nawet już nie żyje...

Greatful dead... Smile
WOJTEKK

PostWysłany: 09.01.2019, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie panowie, zrzutka na wieniec... ewentualnie dla księdza, żeby go pokropił...

Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 09.01.2019, 10:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak skombinujesz jego włos, to sklonuję Grzesia u mnie w labie Laughing
WOJTEKK

PostWysłany: 09.01.2019, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteś pewien, że tego chcesz?

(Jeeez, on mnie zabije za te szydery...)

Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 09.01.2019, 10:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No pewnie, kiedyś nawet zacząłem się wczuwać w Grateful Dead (Anthem of the Sun, Aoxomoxoa) Wink
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 09.01.2019, 15:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo mnie cieszy troska Szanownych Kolegów o moje zdrowie, tym bardziej, ze zagrożenie było duże. Gorączka 37,2, obie dziurki nosa zatkane, łamanie kości i drapanie w gardle. Jak wiadomo już tyle wystarczy aby zejść....
Na szczęście powoli wychodzę z tego zagrożenia i dziś zaczynam mozolny powrót ku.... zdrowiu, które oczywiście wtedy doceniamy kiedy jesteśmy chorzy. Very Happy Very Happy

O GD napiszę jak już wyjdę całkiem z cienia.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bednaar

PostWysłany: 09.01.2019, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Gorączka 37,2

W tej temperaturze dochodzi do denaturacji białek. Cud, że jeszcze żyjesz Wink
B.J.
box

PostWysłany: 10.01.2019, 16:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
obie dziurki nosa zatkane

To jest krytyczna sytuacja, w której brak wykształconej umiejętności oddychania przez otwór gębowy oznacza praktycznie... Sad

Trzymaj się, Greg.

Jestem interesowny, bo Twoje rekomendacje warte są oczekiwania. Oby było jak najkrótsze! Smile
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 10.01.2019, 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
greg66 napisał:
obie dziurki nosa zatkane

To jest krytyczna sytuacja, w której brak wykształconej umiejętności oddychania przez otwór gębowy oznacza praktycznie... Sad

Trzymaj się, Greg.

Jestem interesowny
To brzmi trochę, jakbyś czekał na spadek Twisted Evil
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 11.01.2019, 20:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parę wydawnictw koncertowych GD
- One From the Vault - koncert z 1975 roku jeden z czterech jakie zagrali w tym roku. Całość utrzymana w narkotycznej lekko jazzowej atmosferze z jedyną zagraną na żywo wersją "Blues For Allah".

- Two From the Vault - z sierpnia 1968 roku, rozimprowizowana atmosfera wypełnia ten zestaw.

- Dick's Picks vol.1 - 19.XII.1973, pierwszy dysk lekko stonowany powoli nabierający rozpędu by na drugim osiągnąć apogeum w secie Truckin>Nobodys Fault but Mine>Jam>The Other One>Jam>Stella Blue.

_Dick's Picks vol.2 - 31.X.1971, jedna z najlepszych wersji Dark Star, chocby dlatego warto poznać.

- Dick's Picks vol.3 - 22.V.77 wszystkie koncerty z maja 1977 roku są rewelacyjne, pełne energii, fajnych utworów i bardzo klimatyczne.

Dick's Picks vol.4 - II.70, pozycja obowiązkowa ukazujaca GD w pełnej formie improwizacyjnej.

- Hundred Year Hall - IV.72 koncert w Monachium, polecam m.in. prawie 40 minutowe Crytptical Envelopment, czyli gitarowa orgia dźwięków

- Dozin' At the Knick - III.90 blues rockowe granie, z niesamowitym dyskiem 2, w którym Drums i Space odgrywają niepoślednią rolę /prawda Maćku Wink /

- Dick's Picks vol.8 - V.70, pierwszy dysk akustyczny, drugi bardzo energetyczny z fajnymi solówkami Garcii, mus

- Fillmore East 2-11-69, i znowu klimat lat 60-tych, jammowanie ale tez i perełki choćby w postaci utworu "Mountains Of the Moon".

- Dick's Picks vol.10 - XII.77 jak pisałem generalnie wszystkie koncerty z 1977 roku są bardzo dobre.

- Dick's Picks vol.11 -IX.72, 1972 rok to jest granie w klimatach bluesa i rocka i tak jest ten koncert.

- Dick's Picks vol.15 -IX.77

- Dick's Picks vol.16. -XI.69, długie improwizowane utwory

Dick's Picks vol.17 - IX.91 GD z lat 90-tych, troche jazzu, troche rocka, troche psychodelii i jamowania, bardzo miło sie tego słucha.

-Dick's Picks vol.21 - IX.76, ja do 1976 roku podchodze jak do 1977, mi sie bardzo podoba.

- Dick's Picks vol.22 - II.68 nic dodać, już początek zabija utworem "Viola Lee Blues".

Dick's Picks vol.26 - IV.69, jamowanie, psychodelia

-Dick's Picks vol.27 - XII.92, Dark Star z lat 90-tych na dysku trzecim

- Dick's Picks vol.29 - 19 i 21.V.1977 dwa kompletne show na sześciu dyskach.

-Dick's Picks vol.30 - III.72 pierwsze pięć utworów zagrane z Bo Didleyem, potem cztery dyski, krótszych piosenek ale z ciekawymi solówkami muzyków.

-Dick's Picks vol.33 - X.76, ciekawy zestaw utworów, trochę improwizacji, trochę "zwartych" numerów, słucha się tego z dużą radością.

-Dick's Picks vol.34 - V.77 wiadomo

-Dick's Picks vol.36 - IX.72, po prostu świetny koncert.

o innych koncertach następnym razem.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 11.01.2019, 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to chłopaki macie zajęcie na zimowe wieczory do marca - spokojnie.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: