Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zapowiedzi koncertów
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 209, 210, 211  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Monstrualny Talerz
longplay

PostPosted: 30.05.2019, 10:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki cynkowi Macka udało mi się być wczora z wieczora na koncercie zespołu Krzysztofa Popka z gośćmi z Eddie Hendersonem w Rybniku. Potwierdzam zdanie Maćka: koncert był świetny, groove, funk, radość i zabawa, pomimo metryki zawodników:
Eddie Henderson: 1940 r.
Kirk Lightsey: 1937 r.
Cameron Brown: 1945 r.
John Betsch: 1945 r.
Krzysztof Popek 1957 r.

Ostatnio zamiast słuchać rewelacyjnie najlepszej płyty Igora Kreatora i techno z RFN słucham sporo dziadostwa dla starych, niewykształconych z małych wsi i miasteczek z lat 60 w stylu Byrda, Horaca Silvera itp. Gra owego Kirka Lightsey bardzo kojarzyła mi się właśnie z Horacem S. Zamykałem oczy w czasie jego solówek i czułem się jak z powrotem w starych, dobrych latach 60 gdzieś w jakimś klubie Nowego Jorku. W kilku solówkach z kolei Henderson odjechał tak charakterystycznie dla niego, że chciałem wbiec na scenę i nakazać ludziom tamże zgromadzonym paść na kolana. Popek nie był taki zły, typowych popkoizmów nie było za wiele (ja naliczyłem jeden). Udało mi się również zdobyć podpisy Hendersona na płytach Mwandishi i poinformować jak wielką estymą cieszą się jego albumy w społeczności dinozaurowej i że w plebiscycie top jazz 70 Sextant był 3, a Realization w pierwszej 50, czym był dość zdziwiony. W krótkiej rozmowie powiedział, że również Sextant i Realization uważa za swoje najlepsze płyty z tamtych lat (uuu, that`s great stuff).
A z kolei ten pianista Kirk Lightesy ot tak dał mi swoją płytę, co było bardzo miłe.

Słowem: świetny koncert, świetna muzyka, świetni goście.

Jeśli ktoś ma blisko do Poznania to warto się wybrać, dziś koncert tamże:

http://bluenote.poznan.pl/event/all-stars-jazz-legends-henderson-lightsey-popek-brown-betsch/

być może to ostatnia szansa ujrzenia Eddie Hendersona na Polskiej ziemi.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 30.05.2019, 10:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Gra owego Kirka Lightsey bardzo kojarzyła mi się właśnie z Horacem S

O właśnie - długo nie umiałem znaleźć właściwego porównania. Bardzo klasowe granie w stylu jazzowej pianistyki z lat 60. Fajnie, że jesteś zadowolony z koncertu i że miałeś okazję przekazać muzykom kilka miłych słów. a jak z frekwencją? W kameralnej sali NOSPR był komplet, co bardzo pozytywnie zaskoczyło muzyków. Najbardziej Kirka, którego chyba wszystko pozytywnie zaskakuje. Wink
Monstrualny Talerz
longplay

PostPosted: 30.05.2019, 11:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

W TZR jest coś z 600 miejsc i tak na oko było gdzieś 3/4 zajęte, co jest bardzo dobrym wynikiem. Sam byłem zaskoczony, sądziłem, ze będzie żenada i jakaś garstka osób. Na Laboratorium w zeszłym roku był wstyd, chyba mniej niż połowa sali się zapełniła, a część jeszcze potem wyszła, gdy się okazało że to nie jakiś smooth jazz, ale rasowe fusion (widziałem te miny nobliwych Pań).

Fajne jeszcze na tym koncercie było to, że perkusista i pianista siedzieli, a Henderson siedział gdy nie grał. Wszyscy byli wyprostowani jakby kij połknęli. W czasie gry byli niezwykle żywiołowi, ale gdy przyszło wstać na koniec, oj trochę to trwało Wink Strasznie zazdroszczę im żywotności, powinni z nimi zrobić reklamę jakiegoś specyfiku dla seniorów.
Back to top
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 02.06.2019, 07:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
2 czerwca, godz. 20, plac Sejmu Śląskiego
SBB i zaproszeni goście w repertuarze z płyty "Follow my dream".
Wstęp wolny.

Byłem na próbach, jest gęsto. Pełna sekcja, dodatkowe klawisze, druga gitara, gościnni wokaliści. Warto Smile
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 03.06.2019, 09:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widziałem ich z Waglewskim - miejscami brzmieli najbliżej Mahavishnu z dotychczasowych koncertów SBB, jakie widziałem, super było.

A 16 listopada, jeśli wszystko wypali i przede wszystkim jeśli bilety dojdą na czas, zobaczę w londyńskim Islington Hall STEVE HILLAGE BAND, spełniając kolejne z moich małych muzycznych marzeń. O ile dobrze doczytałem, "Bandem" będzie aktualna inkarnacja Gong, więc dwapluspięknie.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Duch 1532
remaster

PostPosted: 05.06.2019, 18:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
No dobra, poszło oficjalne potwierdzenie całego line-upu SUMMER FOG FESTIVAL:

NICK MASON'S SAUCERFUL OF SECRET
SOFT MACHINE
DAVID CROSS BAND ft. DAVID JACKSON
Believe
Amarok

27.07.2019

Warszawa, Korty Legii, ul. Myśliwiecka.
Bilety: 279 / 299 PLN.
A ja jednak do Pragi (szkoda mi Crossa i Jacksona, ale coś za coś). Ktoś jeszcze?
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Maciek

PostPosted: 05.06.2019, 18:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Duch 1532 wrote:
A ja jednak do Pragi

Brzmi fajnie i być może rozważę, jeśli jakiś tydzień przed koncertem będą jeszcze bilety i zgra mi się to czasowo. Wink
szbe
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 13.06.2019, 11:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

http://off-festival.pl/wp-content/uploads/2019/06/informator_2018_web.pdf

bardzo dobry pierwszy dzień off festivalu: Om, The Comet Is Coming, Durand Jones & The Indications, Aldous Harding, na deser Jarvis Cocker czyli PULP jak rozumiem Cool

i jak już jesteśmy przy Katowicach, to wydarzenie zapowiada się ciekawie

https://muzeumslaskie.pl/pl/aktualnosci/biennale-industrii-muzeum-slaskim-nowe-wydarzenie-kulturalnej-mapie-polski/

czyli Zorn od 11 do 20 Surprised
Back to top
Maciek

PostPosted: 13.06.2019, 11:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

szbe wrote:
bardzo dobry pierwszy dzień off festivalu: Om, The Comet Is Coming, Durand Jones & The Indications, Aldous Harding, na deser Jarvis Cocker czyli PULP jak rozumiem Cool

Największą zaletą rozpiski pierwszego dnia jest fakt, że 3 pierwsze wyżej wymienione koncerty się nie pokrywają, bo to jedne z moich głównych celi w tym roku. W sobotę nastawiam się przede wszystkim na EABS i Electric Wizard, w niedziele (jeśli dojadę tak wcześnie) będę miał dylemat - P.Unity czy Entropia. Coś jeszcze szczególnie polecasz? Może akurat nie znam.
Maciek

PostPosted: 13.06.2019, 13:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uwaga mieszkańcy Łodzi:

29.06.2019, sobota, 20:00, Fabryka Sztuki: Maciej Staniecki - koncert promujący nową płytę - wstęp wolny
18.07.2019, czwartek, 19:00, Klub Wytwórnia: Szymon Mika Trio / Bill Frisell Trio - bilety od 40 zł.

Frisella raczej nie trzeba nikomu polecać, natomiast gorąco zachęcam żeby iść na koncert Stanieckiego. Do tej pory znanego przede wszystkim jako autor muzyki filmowej, teatralnej oraz świetnych gitarowo-ambientowych płyt wydanych przez lata w Requiem. Naprawdę nietuzinkowy artysta.
https://requiem-records.com/strony/requiem/maciejstaniecki/toconieokreslone.html
https://requiem-records.com/pl/sklep/maciej_staniecki4e2f335f
esforty
longplay

PostPosted: 13.06.2019, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mieszkańcy Łodzi dziękują za cynk.
Frisell na celowniku już był, ale p. Staniecki to mnie zupełnie nieznana postać. No i w grę wchodzą obchody solenizanta Rolling Eyes .
Maciek

PostPosted: 13.06.2019, 20:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właściwie to Staniecki w tej nowszej odsłonie ma nieco wspólnego z Frisellem i jego gitarową lekkością, a jednocześnie jest w tym też w nico precyzji Frippa i unoszenia się nad ziemią Briana Eno. Poniżej niedawny koncert w siedzibie Requiem. Jakość dźwięku nie jest idealna, ale za to można poczuć klimat pracy i entuzjazm Łukasza Pawlaka Wink
https://youtu.be/DLEF0n_PfQQ

Na żywo zabrzmi to i zagra na emocjach na pewno wielokrotnie lepiej i mocniej.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 19.06.2019, 14:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kamasi Washington będzie 4 lipca na Open'er:

https://opener.pl/wydarzenia/183/kamasi-washington/
szbe
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.06.2019, 05:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
szbe wrote:

Największą zaletą rozpiski pierwszego dnia jest fakt, że 3 pierwsze wyżej wymienione koncerty się nie pokrywają, bo to jedne z moich głównych celi w tym roku. W sobotę nastawiam się przede wszystkim na EABS i Electric Wizard, w niedziele (jeśli dojadę tak wcześnie) będę miał dylemat - P.Unity czy Entropia. Coś jeszcze szczególnie polecasz? Może akurat nie znam.

Kolejne dni są dla mnie większą zagadką. Ciekawy wydaje się ten Ammar 808 - wydaje ich Glitterbeat, a oni zazwyczaj nie wyciągają byle czego. Tym razem Tunezja i klasyczny automat Rolanda TR-808. Pierwsza w nocy i kebab na stoisku gastronomicznym Wink

Ostatniego dnia na pewno wybrałbym się na Neneh Cherry - super ostatni koncert w warszawskim Niebie.
I scena eksperymentalna Daughters / Lotic.
Back to top
Maciek

PostPosted: 10.07.2019, 06:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Profilaktycznie daję znać, żeby ci, którzy co roku mówią, że nie wiedzieli, nie mówili, że nie wiedzieli. Wink

Gorlice, Ambient Festival 2019

12.07 (piątek) – START GODZ. 19:00

MACIEJ STANIECKI

ZENIAL

JACHNA/CHOJNACKI

13.07 (sobota) – START GODZ. 16:00

WOJTEK SZCZEPANIK

FEDKOWICZ DUO

KARAŁOW/PRZEŹDZIECKI

PIETER NOOTEN
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 209, 210, 211  Next
Page 210 of 211

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum