Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DINOZAURZY ALBUM ROKU 1982
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.04.2009, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
JON Lord raczej.

No, na główną listę się zapatrzyłem.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus

PostWysłany: 05.04.2009, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duchu, podziel się Art Zoyd.

U mnie wygra "Rio" albo Basil Poledouris, który popełnił absolutne i skończone arcydzieło muzyki filmowej.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 05.04.2009, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za parę dni, teraz nie mam jak.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 07.04.2009, 18:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie Kate Bush.

A dzisiaj sobie posłuchałem:

TYGERS OF PAN TANG - Crazy Nights - trzecie płyta Tygrysów i chyba najlepsza z tych trzech - niezbyt równa, bo kilka utworów znakomitych (początek płyty) a reszta dobrych, ale "Do It Good" od razu podnosi poziom adrenaliny, do tego kilka bardzo fajnych solówek , zdaje się Sykesa

SAMSON - Before The Storm - przyznam się , że nie uważam płyt z dickinsonem za najlepsze z dokonań Samson. Wolę i debiut i "Before The Storm" od "Head on" i "Shock Tactics". "Before The Storm" trudno by juz nazwać metalem, na pewno nie jest to płyta z kręgu NWOBHM - to bardziej hard-rock i to zza oceanu, głównie ze względu na wokal Paula Samsona - zupełnie inny niż Bruce'a - niższy, z klasyczną rockową chrypką, jakby hard-rockowa wersja Boba Segera. Tylko nie wiem, czy wszyscy wiedzą kto to Bob Seger i jego Zespół Srebrnej Kuli, bo jak na razie nie pamiętam, żeby w naszym plebiscycie na album roku nałapał jakąś horrendalną liczbę głosów. Wracając do tematu - płyta jest dobra, kilka utworów bardzo dobrych , jeden gorszy, bo mu canto zupełnie do refrenu nie pasuje. A finałowa solówka w ostatnim utworze jest rewelacyjna.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 07.04.2009, 20:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięuję za wszystkie uwagi i propozycje - lista została zaktualizowana (dokładnie tak, jak legendarna "baza wirusów").
Mamy w tej chwili 213 propozycji - i to takich, że trzydziestkę można "ukulać na luzaku".
B.J.

PostWysłany: 07.04.2009, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
B.J. napisał:
A swoją drogą 1982 cienki jest jak kompot z desek.
Ależ jest dokładnie przeciwnie Laughing

Po przemyśleniu i rozpoznaniu ogniem, przyznaję Ci rację. Tzw. słuszną.
Uznajmy, że troszkę prowokowałem.
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 08.04.2009, 06:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Biliński, Marek - Ogród Króla Świtu

To chyba jest 1983? Tak jest na moim lp i nawet na oficjalnej stronie Bilińskiego.
Powrót do góry
Procella
album CD

PostWysłany: 08.04.2009, 08:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie najprawdopodobniej wygra Christian Death. Ale jeszcze kilku rzeczy muszę posłuchać.

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 08.04.2009, 09:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Christian Death będzie wysoko. I John Cale wracający do formy. Za to to jeden z niewielu roczników, w których Wyatt ma marne szanse się załapać. To chyba najgorsza jego płyta :/

Ale zwycięzcę, jak pisałem, mam pewnego.
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 08.04.2009, 12:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zachęcam miłośników proga opartego na gitarze i hammondach, uzpełnionych licznymi improwizacjami także na innych instrumentach, do sięgnięcia po debiut bahrajnskiej (uff!) kapeli Osiris. W ich muzyce słychać echa wszystkiego, co było dobre w latach `70, a przy tym są motywy arabskie i duża radość z gry. Sa i minusy, ale te to już sami wyłapiecie. U mnie będzie raczej w górnej połówce.

Link na progarchives: http://www.progarchives.com/artist.asp?id=277
Morly
singel kompaktowy

PostWysłany: 09.04.2009, 10:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy aby nie za późno dorzucam propozycje, ale mimo wszystko prosiłbym o dodanie do listy tych kilka tytułów:

Tazartes, Ghedalia - Une eclipse totale de soleil
Captain Beefheart - Ice Cream for Crow
Rip Rig + Panic - I Am Cold
Jah Wobble, Jaki Liebezeit & Holger Czukay - Full Circle
Hollmer, Lars - Vill Du Höra Mer
Snakefinger - Manual of Errors
Cassiber - Man or Monkey
Comelade, Pascal - Sentimientos
Catalogue - Pénétration
Benjamin Lew & Steven Brown - Douzieme journee: le verbe, la parure, l'amour.
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 13.04.2009, 11:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Garść propozycji:
Arsenal - Created With Their Own Hands
Brand X - Is There Anything About?
Catherine Philip - End of August
Cobham's Billy Glass Menagerie - Observations & Reflections
Crash - Every day a trial
Deodato - Happy Hour
Dixie Dregs - Industry Standard
East - Huseg
Gandalf - To Another Horizon
Lindwurm - Im Windschatten
Passport - Earthborn
Ponty Jean Luc - Mystical Adventures
Syncrisis - Sunny Crisis
Weber Eberhard - Later that Evening
Williams John - E. T.
Powrót do góry
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 14.04.2009, 10:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy byłby ktoś skłonny podzielić się Stormy Six? Dzięki.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 14.04.2009, 12:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pora na rekomendacje:

Jimi Hendrix - The Jimi Hendrix Concerts – o tej wybornej pozycji juz napisałem w dziale Wykonawcy. Zachęcam do krótkiej lektury: http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?p=50765#50765

Peter Green - White Sky – niepowtarzalny ton, specyficzny wokal. Niby wszyscy Greena znają, niby wielu ceni, ale na jego płyt solowe w naszej zabawie głosowałem chyba tylko ja. Jak to możliwe? Posłuchajcie jak się łączy ogień z wodą w tytułowym kawałku i powstaje zjawisko „dynamicznego smętu”. Mistrzostwo.

Pat Metheny Group - Offramp – byłaby to płyta doskonała, gdyby nie utwór tytułowy. Ale te pięć minut, które nie chcą mi ukazać swego piękna, to nie powód, by wykluczyć płytę ze ścisłej czołówki.

Melvin Sparks - Sparkling – najlepsza płyta tego wybitnego gitarzysty soul-berbeque funky- jazzowego, jaką znam. Wystarczy tylko posłuchać przepięknego Misty otwierającego album, by wiedzieć, o co chodzi. Tym razem pluskanie urosło do rangi sztuki. Na pewno byłoby dobrze, aby - oprócz twórcy i mnie - jeszcze jakiś inny miłośnik jazzu znał tę płytę.

Steve Hillage - And Not Or - o ile For To Next z tego samego roku jest tylko interesującym new romantic, tutaj mamy znów świetnego gitarzystę i jego elektroniczne zabawy z tłem. Warto posłuchać!

Joe Pass - Eximious – kolejna bardzo dobra pozycja z dyskografii cenionego wirtuoza jazzowej gitary. Tutaj w klasycznym trio. Pięknie i dość przystępnie.

A poza tym to, co wszyscy znają: Mike Oldfield - Five Miles Out, Scorpions – Blackout, Al Di Meola - Electric Randezvous i Tour De Force Live , Perfect – Live, Krzak – Paczka, Laboratorium - The Blue Light Pilot. Świetne pozycje! No i – zupełnie bez żartów – to był rok Michaela Jacksona!
Procella
album CD

PostWysłany: 14.04.2009, 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Melvin Sparks - Sparkling

Kilka razy spotkałam się z informacją, że to '81...

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

Skocz do: