Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Józef Skrzek
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.12.2013, 11:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co on tam trzyma na tym strychu - ziemniaki? Shocked
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.12.2013, 11:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

E, tam. Walnął tego mooga, przeleżał tam lat pewnie naście to i wygląda jak wykopany spod ziemi Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 09.12.2013, 14:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśl ktoś tak przechowuje instrument - to nie zasługuje by go zatrzymać. Ja chętnie bym zakasał rękawy i zrobił Numanowi generalne porządki, wysprzątałbym dokładnie wszystko... ale z zastrzeżeniem, iż co odkopię to moje Very Happy . Mimo mojego całego zaangażowania i przyjemności jaką sprawiają mi porządki to chyba za serwis w Analogii zapłaciłbym majątek.
Tarkus

PostPosted: 09.12.2013, 15:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

E tam, nie zasługuje. Stać go, kupił, nie używa, dał na strych i zapomniał, wielkie mecyje. Bardziej z takich rzeczy trafiło mnie, gdy niedawno w TV zobaczyłem kolekcję samochodów jakiegoś faceta wysoko postawionego w PRL. Gość zgromadził naprawdę niezłe cacka, ale 20 lat temu umarł, spadkobiercy się kolekcją nie interesowali, auta stały pod gołym niebem. Czego nie rozkradli złomiarze, to zeżarła rdza. Płakać mi się chciało Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 09.12.2013, 20:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Gary Numan niedawno dał zdjęcie z hasłem "zobaczcie, co znalazłem na strychu":

http://cdn.synthtopia.com/wp-content/uploads/2012/09/minimoog-in-the-attic-gary-numan.jpg

Tryton, Inkwizytor - otwieracie na własną odpowiedzialność Very Happy

Shocked

Tarkus wrote:
E tam, nie zasługuje. Stać go, kupił, nie używa, dał na strych i zapomniał, wielkie mecyje. Bardziej z takich rzeczy trafiło mnie, gdy niedawno w TV zobaczyłem kolekcję samochodów jakiegoś faceta wysoko postawionego w PRL. Gość zgromadził naprawdę niezłe cacka, ale 20 lat temu umarł, spadkobiercy się kolekcją nie interesowali, auta stały pod gołym niebem. Czego nie rozkradli złomiarze, to zeżarła rdza. Płakać mi się chciało Smile

Widziałem to. Dziesiąt albo i nawet naście lat temu to było warte majątek.
Teraz to można tam jedynie świeczkę przed bramą zapalić.
Back to top
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 09.12.2013, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Eeeeee.... tam. Wielkie mi rzeczy - kilka blaszanych aut - mnie to zdecydowanie nie rusza, niech sobie rdzewieją Very Happy .

Wracając do syntezatorów - z wiekiem wiele spraw się idealizuje czy dorabia ideologii. W latach 70 grano na tym co akurat było na rynku, co było dostępne i na jakim etapie była ówczesna technologia. Dziś mnóstwo osób się wymądrza i prawie modli do analogów. Trochę się zapomina, iż w czasie gdy powstawały nie wywoływały zachwywtów a mnóstwo muzyków narzekało na stopień ich prymitywności i marzyło o czymś lepszym co spełniło ich kryteria. Od lat osbserwuje szaleństwo na punkcie by współczesne modele jak najlepiej podrobiły brzmienie surowych modeli z lat 70. Zgadzam się, iż insttumenty w rodzaju Mini Mooga, ARP Odyssey, ARP Pro-Soloist czy Prophet były niedoścignione - ale to była "arystokracja". Kto szuka konkretnych na ebay - nie raz łapie za głowę jakie absurdalne ceny osiągają np Octave Cat i tym podobne. Czysty idiotyzm. Zapomina się jakich cudów dokonywali muzycy by niektóre do bólu prymitywne syntezatory nabierały sensownego brzmienia - nawet Fender Rhodes i Hammond był przepuszczany przez rozmaite efekty i wynalazki, nie wspominając o studyjnych sztuczkach. Wiele wtedy średnich modeli dziś przeżywa renesans np Mini Korg 700s czy Roland Sh2000. Muzycy nadal mają do nich sentyment - np pierwszy to do dziś domenta Łosowskiego a drugi Komendarka.
WOJTEKK

PostPosted: 09.12.2013, 22:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Syntezatory analogowe to była boska sprawa - w zależności od temperatury otoczenia brzmiały inaczej.

http://artrock.pl/
Back to top
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 11.12.2013, 10:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podobnie jak ze starymi Hammondami. Komendarek miał swoje przykre doświadczenia ze współczesnym modelem SK2 - widziałem amatorski filmik, gdy ostro na nim próbował razem z zespołem a nagle się maszyna zawiesiła a Komendarek puścił uroczą wiązankę. Od tego momentu nabrał wstrętu do współczesnych emulacji. Ja posiadam dwa egzemplarze - Hammond XK1 i XK2. Mnie one tego nie robiły. Skrzek ma również jakiś osobliwy model chyba oparty na Studio Logic czy Fatarze. Nie brzmi to przekonująco ale to kwestia muzycznych pomysłów a nie samego sprzętu. W latach 70 gdy grał na pożyczonych to miało tyle wykopu i mięcha - np sięgał po M102, takiego samego chyba miał Sadowski ?. Dziś to taka mdła zawiesina - równie dobrze można coś wyciągnąć z keyboardu. Tu potwierdzenie słów Komendarka - że nie ma to jak stary Hammond. Ale jak ktoś powie, że seria XK to szmelc - to będę ścigał jak Hannibal Lecter.

http://www.youtube.com/watch?v=2icrTqtlXL4

http://www.youtube.com/watch?v=SRA0eXNPxKo
rockowy
digipack

PostPosted: 11.12.2013, 14:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Inkwizytor wrote:
Skrzek ma również jakiś osobliwy model chyba oparty na Studio Logic czy Fatarze. Nie brzmi to przekonująco ale to kwestia muzycznych pomysłów a nie samego sprzętu. W latach 70 gdy grał na pożyczonych to miało tyle wykopu i mięcha - np sięgał po M102, takiego samego chyba miał Sadowski ?.

Ten Studiologic to fortepianowa klawiatura sterująca, która była spinana ze starym modułem Roland U-20. Nie służyło to nigdy do grania brzmieniami Hammonda. Po prostu na egzemplarzu który kupił ktoś sobie dokleił napis Hammond Smile

A w latach 70. Józek często nie tyle grał na takim instrumencie jak ten Sadowskiego, co na egzemplarzu Sadowskiego dokładnie Smile
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 17.12.2013, 18:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skoro mowa o klawiatur sterujących fortepianowych - na zdjęciach z ostatnich koncertów / recitalów Skrzeka mignął mi Roland RD700 NX ( chyba ) - czyżby to był nowy nabytek lidera SBB czy może tylko pożyczony podobnie jak było z Kurzweilem K2000 w latach 98/99 ?. Pytam bo sam używam z zadowoleniem wcześniejszego modelu Roland RD300 NX - świetne cyfrowe piano, można ewentualnie ciut mieć zastrzeżenia do pokładowych efektów np flanger czy phaser brzmią zbyt "futurystycznie" zamiast vintage`owo.
Maciek

PostPosted: 08.05.2014, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kilka dni temu miałem okazję obejrzeć czeską komedię Bella Mia, z muzyką Józefa Skrzeka. Był to trochę zbieg okoliczności, bo film oglądałem w ramach festiwalu Kino na Granicy i nie miałem pojęcia kto jest autorem muzyki, ale obecność Skrzeka słychać już gdzieś w 5 sekundzie (minimoog + zaśpiew "heeeeeeey", którego nie da się nie rozpoznać Wink). Oprócz kilku znanych tematów pojawiło się parę ładnych, swobodnych improwizacji - zielone łąki i minimoog to dobre połączenie Wink

Sam film jest nieco naiwny, ale ogląda się go sympatycznie i jest kilka śmiesznych momentów. Porównałbym go do Bobuli (w Polsce znanych jako Młode Wino).

Maciek

PostPosted: 08.05.2014, 11:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie sprawdziłem, że oficjalna premiera filmu dopiero za kilka dni. Zagra za to na niej sam autor ścieżki dźwiękowej Wink

2014.05.15 / 20:00 – Warszawa, Kino Muranów
Premiera filmu „Bella Mia” z muzyką Józefa Skrzeka

Jednocześnie trochę zmartwiła mnie informacja, że przegapiłem wczoraj (nie miałem o tym pojęcia) i przegapię dziś (nie uda mi się dotrzeć) taki oto koncert:

Szczególnie Lawlera mi szkoda, bo jego koncert w planetarium kilka lat temu był całkiem niezły.
Maciek

PostPosted: 09.10.2014, 22:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nawiązując do ostatniej zagadki Wink, zachęcam do posłuchania takiego oto koncertu Skrzeka:

1996​-​08​-​09 - Pisz, Amfiteatr (ZEF 96)
http://skrzek.bandcamp.com/album/1996-08-09-pisz-amfiteatr-zef-96

Jeszcze lepszy jest koncert Skrzeka z Kiniorem i Muzykantem. Panowie dają tam ognia. Tylko to chyba nie jest dostępne oficjalnie, ale krąży wśród fanów na bootlegu Wink
B.J.
box

PostPosted: 18.03.2015, 20:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skrzek - Słone perły (2001)
Słabo znam dorobek solowy Skrzeka (z grubsza pierwsze płyty), więc lekko się zdziwiłem. Progarchives użyło tu określenia eclectic prog, ja proponuję new romantic z elementami muzyki biesiadnej. Walczyk Pola szczęścia i tęsknoty to pewny kandydat na moje wesele (a raczej poprawiny i to tak na dobicie ostatnich gości Wink). Milutka płyta z tekstami żony Józefa - Pani Aliny.

Magog
epka analogowa

PostPosted: 26.08.2015, 20:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co to takiego? Oryginalne wydawnictwo?:
http://allegro.pl/skrzek-jozef-sbb-yes-terrarium-unikat-i5622330792.html
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum