Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Youtube
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 57, 58, 59  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.06.2007, 22:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
B.J. - Shock The Monkey ;)

Ja właśnie dzisiaj słuchałem sobie z winyla Plays Live - cóż za genialny koncert! :)

Błąd poprawiony, a Plays Live to dla mnie najlepsza plyta Gabriela :)
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 07.07.2007, 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam małe pytanie odnośnie serwisu youtube. Można nadal z niego ściągać różne filmy czy coś się nieodwracalnie zmieniło i te dni należą do przeszłości ?. Do tej pory ja używałem do tego celu vdownloader, ale teraz już mam pewne trudności w ściąganiu czegokolwiek z youtube. A może jest jakiś do tego celu lepszy program ?. Byłbym wdzięczny za jakąś radę i sugestie.
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 07.07.2007, 11:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmieniło się na bardziej "prosto". Pobierasz "Youtube downloader" (także z polskich stron), instalujesz i masz. Program nie wymaga późniejszej konwersji plików, gdyż zgrywając plik z youtube od razu zaznaczasz potrzebną opcję - mpeg lub avi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 07.07.2007, 16:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Działa jak marzenie !, wielkie dzięki. Laughing
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 10.07.2007, 18:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odrobina sentymentu dla tych pięknych i gorących lat w połowie lat 70:

http://www.youtube.com/watch?v=uxg1AoEz9p4

Al Di Meola jeszcze taki chłopaczek, jakby przed chwilą wyciągnięty z zajęć na uczelni Wink , ale środkowa sekwencja, gdzie panowie zaczynają muzyczną dyskusję w kwartecie - robi wrażenie, gdzie tam Dream Theater do nich. Laughing

ps. jako ciekawostka jeszcze z niedocenionym Billem Connorsem:

http://www.youtube.com/watch?v=gZiq4fY8uew&mode=related&search=
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 10.07.2007, 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jeszcze coś dla tych, którzy pamiętają i nadal wychwalają pod niebiosa czołowy zespół fusion - Weather Report, z jak dla mnie - jednego z najlepszych składów personalnych ( Zawinul, Shorter, Johnson, Thompson, Acuna ) , szkoda, że nie ma gdzieś całego tego występu.... Crying or Very sad

http://www.youtube.com/watch?v=1plBG-jW3rM

http://www.youtube.com/watch?v=DwoKM94SPdU&mode=related&search=
Al
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 10.07.2007, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Inkwizytor napisał:

Al Di Meola jeszcze taki chłopaczek, jakby przed chwilą wyciągnięty z zajęć na uczelni Wink

Dokładnie Smile Ulizane włoski, brakuje mu tylko tornistra. I faktem jest, że w tamtych latach ten kwartet miażdżył. Posłuchać Meoli w The Duel Of The Jester and Tyrant i zastanowić się jak to było mozliwe w taki sposób "świdrować" na gitarze w połowie lat 70tych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 10.07.2007, 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Duel to jeszcze ( z całym szacuneczkiem ) nic. To co panowie odstawiali w koncertowej wersji kompozycji Lenny`ego - Mating Drive - to już przechodziło ludzkie pojęcie - wielu albo popełniło samobójstwo, albo odstawiło swoje instrumenty do kąta.

A wracając do Ala ( ale tego sławniejszego Wink ) - to sam w wywiadach wspominał, iż gdy Corea go zatrudnił to na początku czuł się mocno onieśmielony. Wcześniej siedział na uczelni, lub zakuwał do kolokwiów a tu musiał spakować ( dosłownie ) jedną walizkę, parę ciuchów na krzyż i lecieć samolotem na pierwszy występ z bandem Corei. Ale z czasem sam wyrósł na mistrza. Proszę - oto do czego kiedyś mógł dojść pilny student uczelni...a dziś ?. Wtedy wielu zostało wyłowionych z ław , chociażby prestiżowej Barklee College of Music - by tylko podać przykład Pata Metheny`ego, czy Lyle`a Mysa z o ile sie nie mylę North State Texas University.
Al
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 10.07.2007, 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widziałem video z Mating Drive, ale poszukam.

Natomiast co do Meoli - pilny student to nie wszystko. Facet wpasował się w konwencję fusion, grał latynoskie rytmy, rozwinał niezwykle kostkowanie na gitarze (specyficzne tłumienie strun, nadzwyczajna technika), no i nie onieśmielała go gitara akustyczna (nawet zaryzykuję stwierdzenie, że to na niej rozwija skrzydła). Takiej precyzji w graniu brakuje wielu obecnym "wymiataczom".

Teraz trudniej jest coś nowego wymyśleć, skoro jest Meola czy McLaughlin. Ci faceci przetarli szlak.
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 10.07.2007, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może źle się wyraziłem. Miałem na myśli koncertową wersję Mating Drive, ale która pochodzi z bootlegów, które sobie swobodnie krążą po sieci, głównie z 1976 tuż przed odejściem Ala i Lenny`ego ze składu. Ba, nawet panowie grali Land of the Midnight Sun, i to jak !.

Podobało mi się to co kiedyś powiedział Al przy okazji wywiadu, który udzielił podczas pobytu wraz z Paco i Johnem, że on nie rozdziela - tu prąd, tam bez prądu, jest gitarzystą i gra na gitarze. Myślę, że ta wypowiedź najlepiej podsumowuje tego muzyka. Dla mnie również jest niezwykłe co robił na tak akustycznych albumach jak - Grand Passion, Plays Piazolla, Hearts of Immigrants, World Symfonia, Cielo e tera. Cudnie słucha się jego albumu dokonanego wraz z Pontym i Clarkiem - Rites of strings. Tam słychać jak jego gra z biegiem czasu pięknie dojrzała, niczym wino, które leżakowało w beczkach wiele, wiele lat.

ps. Zaraz mnie Sheik objedzie, iż zjechaliśmy z tematu. Wink
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.08.2007, 01:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Blue Oyster Cult nagrywają "Don't Fear The Ripper" z producentem Bruce'em Dickinsonem - można się popłakać ze śmiechu, zwłaszcza przy "MORE COWBELL" Walkena Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarsson
szpula

PostWysłany: 17.08.2007, 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyższość gitary klasycznej nad elektryczną czyli Los Romeros:

Ostatnio zmieniony przez jarsson dnia 25.12.2012, 23:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.08.2007, 09:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś dla fanów Queen - właściwie to od razu przewińcie na 00:40:
http://youtube.com/watch?v=h0iJlqtQSEU
Powrót do góry
Qnrad
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 24.08.2007, 11:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Coś dla fanów Queen - właściwie to od razu przewińcie na 00:40:
http://youtube.com/watch?v=h0iJlqtQSEU

Oj pękłem ze śmiechu jak to u Szymona zobaczyłem... Koncert oczywiście Montreal '81 (niedługo będzie wydany na DVD)
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.08.2007, 22:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No już widzę, jakie cuda odstawią gospodarze za rok w Pekinie... :

http://www.youtube.com/watch?v=X76ZIGQgBWg
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 57, 58, 59  Następny
Strona 2 z 59

Skocz do: