Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bob Dylan
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 13.10.2016, 19:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, wreszcie!
Teraz jeszcze K.Richards w dziedzinie chemii, albo medycyny a M.Jagger z ekonomii Laughing
jarex
digipack

PostWysłany: 13.10.2016, 21:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A fajka pokoju dla kogo? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.10.2016, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jarex napisał:

Dla Bono albo Boba Geldofa Wink.
Powrót do góry
jarex
digipack

PostWysłany: 13.10.2016, 22:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
jarex napisał:

Dla Bono albo Boba Geldofa Wink.

I dla Stinga, za lasy Smile
Powrót do góry
esflores1
kaseta FeCr

PostWysłany: 13.10.2016, 23:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dylan rulez Wink Panowie powyżej - korepetycje z angielskiego, ignorancja wychodzi naprzeciw arogancji - przykre ;(
jarex
digipack

PostWysłany: 13.10.2016, 23:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esflores1 napisał:
Dylan rulez Wink Panowie powyżej - korepetycje z angielskiego, ignorancja wychodzi naprzeciw arogancji - przykre ;(

Zapytam jak Dyzma: "ale o co Panu się rozchodzi?".
Powrót do góry
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.10.2016, 07:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie wczoraj właczyłem Antyradio, a tam w krótkim odstępie czasu 2 x Dylan (Blowin' In The Wind oraz All Along The Watchtower). Byłem miło zaskoczony, ale krótko potem poznałem przyczynę - i to było drugie miłe zaskoczenie Smile
Parafrazując laureata: "All along the Nobel prize" Wink
PS. Koledze esflores1 chodzi o to, że niemuzyczna twórczość Dylana jest np. w programie lekcji literatury w szkołach w wielu krajach (na pewno w USA).
jarex
digipack

PostWysłany: 14.10.2016, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patti Smith też jest, i to od dawna.
Powrót do góry
esflores1
kaseta FeCr

PostWysłany: 14.10.2016, 11:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Wink Chodzi o to, że poezja Dylana, sama jego postać warta jest poznania. Dla nas jest to trochę trudne - bariera językowa, obyczajowa, inne tradycje, kultura. Sam znałem tylko piosenki, ale przyjaciel mi wiele wyjaśnia. To naprawdę przemiły, ciepły, inspirujący artysta. Nie da się Go porównać z nikim w sztuce jaką uprawia. Posiadam tom Dzieła Wszystkie i jest to "książka" w formacie A4 ponad tysiąc stron, zapisana maczkiem jak biblia. Kiedyś wziąłem ją w ręce i dla żartu powiedziałem: nosz kurwa Nobel Wink Warto do niego wracać, ponieważ stale coś ciekawego się ujawnia. Polecam bez uprzedzeń Wink
jarex
digipack

PostWysłany: 14.10.2016, 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esflores1 napisał:
Spokojnie Wink Chodzi o to, że poezja Dylana, sama jego postać warta jest poznania. Dla nas jest to trochę trudne - bariera językowa, obyczajowa, inne tradycje, kultura. Sam znałem tylko piosenki, ale przyjaciel mi wiele wyjaśnia. To naprawdę przemiły, ciepły, inspirujący artysta. Nie da się Go porównać z nikim w sztuce jaką uprawia. Posiadam tom Dzieła Wszystkie i jest to "książka" w formacie A4 ponad tysiąc stron, zapisana maczkiem jak biblia. Kiedyś wziąłem ją w ręce i dla żartu powiedziałem: nosz kurwa Nobel Wink Warto do niego wracać, ponieważ stale coś ciekawego się ujawnia. Polecam bez uprzedzeń Wink

Panie, a jest tu ktoś, kto twierdzi inaczej?
Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 15.10.2016, 12:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tymczasem Dylan gra koncerty, robi swoje i informację o nagrodzie ignoruje — Akademii nie udało się z nim skontaktować. To wystarczający powód, żebym jednak nie odkładał słuchania go na później Cool
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
jarex
digipack

PostWysłany: 15.10.2016, 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grammy, Oscar, Pulitzer, Nobel.
Nie ma takiego drugiego.
Powrót do góry
LPD
epka analogowa

PostWysłany: 21.11.2016, 10:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wstyd przyznać, ale nie bardzo znam dyskografię Boba Dylana.
Może pora uzupełnić braki? Tylko od czego zacząć?

Proszę o podpowiedź, które dwa-trzy tytuły należałoby kupić na początek?
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.11.2016, 10:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym polecił na początek Desire (1976) i Time Out of Mind (1997). Jak zaskoczy, to można brnąć w starsze klasyki. Jak nie zaskoczy - to nie powinno być problemu ze sprzedażą tych albumów.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.11.2016, 10:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym zaczął od takiej taniej, budżetowej składanki z serii "The Real..." wydawanej przez Sony / Columbia. Kosztuje grosze, a masz bardzo ładny przegląd tego, co Dylan robił na przestrzeni 40 lat (bo na 3 CD ujęto okres 1963- aż do lat dwutysięcznych). A jeśli koniecznie regularne płyty, to "Subterranean Homesick Blues", "Desire", "Oh, Mercy".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: